Şimdi Ara

6662 Samsung sinema aboneliği dolandırıcılığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
12.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 9230 ve 6662 den telefonuna mesaj gelen var mı yine vatandaşın cebinden 4 lira kesmeye çalışıyorlar

bugün telefonuma gelen mesaj ;

9230 : Avea mobil ödeme işleminiz başarı ile gerçekleşmiştir.

6662 : Samsung sinema aboneliğiniz yenilenmiştir. Hattınızdan 4 TL abonelik ücreti alındı. MH: 0212 213 4005

ne kadar doğru olup olmadığını hala çözemedim Avea müşteri hizmetlerini aradım bir yere üye olmuşsunuzdur ondan kesilmiştir dedi. yalnız benim onayım olmadan nasıl mobil ödemeyi gerçekleştirir orasını da anlamış değilim. nedir ne değildir bilen var mı?

• gorki_cem G kullanıcısına yanıt
    Telefondaki bir uygulama otomatik olarak mesaj göndermiş olabilir.
  • Samsung smart tv aldıysanız veya sizin hattınızdan biri yapmışsa bu abonelik başlar. smart tv üzerinden uygulama ile film servisidir. Çok uzun süre önce yapılmış olabilir, yeni değildir. İptal etmenin mesajı vardı ama hatırlamadım şimdi, nete arayın bulursunuz.
  • tv almadım sadece samsung marka telefonu var o kadar teşekkür ederim cevabınız için
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    olabilir yine de bu kadar kolay olmamalı vatandaşın cebinden parayı almak
  • Samsung Sinema bende de vardı. İptal ettirdim. Müşteri hizmetleri arayarak Samsung'un. Her ay 4 TL kesiyorlardı. Samsung Sinema uygulamasını da sildim kurtuldum.
  • Aynisi bendede oldu hic kullanmadigim halde 8tl dolandirdilar iade edin dedim etmediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar,
    İptal etmek için
    IPTAL yazıp 6662 ye mesaj göndermeniz yeterli.

Samsung gibi bir firmadan böyle bir terbiyesizlik seviyesizlik beklemezdim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: black.jack

Arkadaşlar,
    İptal etmek için
    IPTAL yazıp 6662 ye mesaj göndermeniz yeterli.

Samsung gibi bir firmadan böyle bir terbiyesizlik seviyesizlik beklemezdim...

Tesekkurler
    İptal ettirdim az önce bende

Geçen aldıklarında yıllık zannetmiştim meğerse her ayın 18'inde haber vermeksizin 4tl

Ohhh ne ala memleket,her ay 4tl samsunga verceğiz

• SFilm ücretli bir hizmet midir? SFilm hizmeti dahilindeki içerik, Samsung Electronics Türkiye tarafından, kullanıcılarına, Hesap Aktivasyou işlemlerini gerçekleştirmiş olmaları koşulu ile, 6 (altı) ay boyunca ücretsiz olarak sunulmaktadır. Hesap Aktivasyonu için göndereceğiniz kısa mesaj, operatörünüz tarafından, tarifeniz dahilinde ücretlendirilmektedir. Hesap Aktivasyonu işlemi gerçekleştirildiği sırada, kullanıcının cep telefonuna, işlemin gerçekleştiğini belirten bir kısa mesaj gönderilmektedir. Bu kısa mesajın içeriğinde, ücretsiz kullanım hediyesinin hangi tarihe kadar geçerli olacağı belirtilmekte olup, belirtilen tarihten itibaren, kullanıcının sağladığı cep telefonu numarasına ait hattı üzerinden, aylık 4 (dört) TL tutarında ücretlendirilmeye başlanır.

Eğer, söz konusu tarih itibariyle geçerli olarak, ücretlendirilecek hizmeti kullanmaktan vazgeçmeyi dilerseniz, belirtilen tarihten önce, 6662 numarasına, "IPTAL" yazıp göndererek, üyeliğinizi iptal edebilir, operatörünüzün, tarifeniz üzerinden ücretlendireceği kısa mesaj ücreti haricinde, ileriye ya da geriye dönük herhangi bir ücret ödemeksizin, üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seferbg -- 1 Nisan 2015; 11:26:10 >

• Merhaba biraz hort olacak ama, Samsung ne paket onayıma Yanıt verdi ne de iptaline. Aktivasyon yapılmamış gözüküyor iptal yazınca da yine mesaj gelmiyor ikişer kez göndermeme rağmen. Ne yapmalıyım

• Arkadaşlar benim eski telefonum samsung galaxy s4 tü ben bu telefonu 4 ay önce sattım şimdi başka bir marka telefon kullanmama rağmen bu mesajı aldım ve iptal yazıp göndermeme rağmen geriye iptal edilmiştir mesajı gelmedi.Bu konuyla ilgili ne yapmam gerekiyor.Teşekkürler.
  • Can meşe kullanıcısına yanıt
    Operatör Müşteri hizmetleri üzerinden iptal ettirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 24 Ocak 2016; 12:57:09 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu konularda dikkatli olmak lazım hiç bilmediğiniz bi yere abone yapıldığı oluyor.
  • ülke komple dolandırıcı olmuş. az önce bu servis için bilgilendirme mesajı geldi. Hemen iptal ettim. Bu konu canlı kalsın. Canım Türkiyem.

• Benzeri ablamada oldu ondada falanca güvenlik diye 9 tl işte iptal.edince ediyorlar ama ilk kafadan üye yapıp 9 tl yi alıyorlar uğraşırsan veriyorlar geri çoğu uğraşmaz siz veya bir proğram birşey yapmıyor bunlar yapıyor operatörler göz yumuyor BTK ya şikayet edin belki birşey çıkar

• banada mesaj geldi yarın 4tl yansıyacak diye. iptal mesajı gönderdim. 6662 ye ve pttcell müş. hiz. ni aradım. böyle bir hizmetin farkındalar. kapatmışsınız siz dedi. ave mobil ödeme yi kapattım bu ayrı bir servis, bunun kapalı olduğundan eminsiniz değilmi dedim, evet kapalı dedi net olarak. inşallah faturada çıkmaz. kıl oluyorum böyle ıvır zıvır şeylerden. hatırlamıyorum ama bilerek ne demeye kayıt olduysam artık. setcard mobil ödeme kampanyasında mobil ödeme açtık diye otomatik abone mi yaptılar. aklıma o geliyor bi.

edit:saatler sonra iptal teyidi geldi. anlaşılan aveanın ücretli yasal bi servisi. dolandırıcı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Riven_ -- 22 Mart 2016; 12:01:48 >
  • Bende de aynı durum oldu. Setcard kampanyası için avea mobil ödemeyi açmıştım ordan hediye gelmiş güya ama hiç takmadım. Şimdi sms geldi "IPTAL ssinema13" yazıp iptal edin diyordu ancak 5dk geçmesine rağmen onay sms i gelmedi. Avea mh ı arayacaz artık

• quote:

Orijinalden alıntı: №7

Bende de aynı durum oldu. Setcard kampanyası için avea mobil ödemeyi açmıştım ordan hediye gelmiş güya ama hiç takmadım. Şimdi sms geldi "IPTAL ssinema13" yazıp iptal edin diyordu ancak 5dk geçmesine rağmen onay sms i gelmedi. Avea mh ı arayacaz artık

Aynı mesaj bana da geldi mesajlarıma onay mesajı gelmedi
  • lfkaya L kullanıcısına yanıt
    1,5-2sa sonra bana sms geldi hocam. Ancak onun öncesinde mh ı arayıp teyit almıştım. Bilgi maksatlı söyleyeyim dedim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.