Şimdi Ara

eca kombi, ve su ısıtma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba sormak istediğim ve her duş ta uğraştığım bir problem var. sıcak suyu basınçlı açmadığım zaman su ısınmıyor fazla açıncada dünya kadar su israf oluyor bunu çözmenin bir yöntemini bilen varmıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: senolas

arkadaşlar merhaba sormak istediğim ve her duş ta uğraştığım bir problem var. sıcak suyu basınçlı açmadığım zaman su ısınmıyor fazla açıncada dünya kadar su israf oluyor bunu çözmenin bir yöntemini bilen varmıdır

Isıtıcı su debisi belli bir seviyenin üstüne çıkmadığı sürece devreye girmez. Kullandığınız duş telefonunun (duş başlığı) delikleri çok küçük ise basınç düşümü fazla olur doğru düzgün duş alamazsınız.

Saygılar...
  • küçükde değilki
  • quote:

küçükde değilki

Şu akışı değiştiren duş başlıklarının bir kısmında evdeki su basıncınada bağlı olarak bu sorun görülebiliyor, Koçtaş'ın kendi üretimi olan basit bir duş başlığı var ondan alıp kullanabilirsiniz. Eğer su debisi gene fazla gelirse kova ile yıkanmaktan başka çareniz yok maalesef. Birde suyu fazla sıcak sevmiyorsanız sıcaklığını kombi veya şofbenden düşürerek kullanın bu şekilde yaparsanız suyun sıcaklığını soğuk suyla daha az karıştırarak düşürürsünüz daha az su israf olur.
  • o konuyu en baştan beri düşünerek en düşük sıcaklıkta kullanıyoruz 40 derece minimum sıcaklıkta. kombi üreticileri şunu 25 30 yapsalardı hiç bunlara gerek kalmayacaktı. Bu konuda çıkarları nedir bilmiyorum ama bu konunun duş başlığıyla ilgili oldugunu sanmıyorum. Konu tamamiyle kombiden kaynaklı su az aktığı zaman ısıtmıyor. İllede çok açacaksınki ısıtma gerçekleşsin
  • quote:

o konuyu en baştan beri düşünerek en düşük sıcaklıkta kullanıyoruz 40 derece minimum sıcaklıkta. kombi üreticileri şunu 25 30 yapsalardı hiç bunlara gerek kalmayacaktı. Bu konuda çıkarları nedir bilmiyorum ama bu konunun duş başlığıyla ilgili oldugunu sanmıyorum. Konu tamamiyle kombiden kaynaklı su az aktığı zaman ısıtmıyor. İllede çok açacaksınki ısıtma gerçekleşsin

Duş başlığının oluşturduğu teknik bir sorun var sizdeki o değil ama delikleri biraz ufak olduğunda su hızla fışkırdığı için fazla su tüketiyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Eğer normalde suyu bataryadan direk yere akıttığınızda bile debisi fazla geliyorsa kova ile yıkanmak dışında bir çareniz yok maalesef.

Saygılar...
  • teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.