Şimdi Ara

İphone 6+ - Samsung Galaxy Note 4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu ikisinin arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım. İphone 6+ hakkında çıkan o kadar dedikodudan sonra soğudum sanki biraz. S5 olan arkadaşlarım da kesinlikle samsung diyor sizin düşünceleriniz neler ?

Not: Nokia c7 kullanıcıyım. Herhangi bir sıkıntı olur mu?

• Ben olsam kesinlikle 6+ alırdım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangisini begeniyorsan onu al ikiside uzmeyecek üst düzey cihazlar. Ben olsam Note 4 alirdim Android zevki bi başka.Ama C7 den geciceksen 6+ daha uygun sana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • note 4 phablet konusunda , iphone 6+ dan daha öndedir. samsung note serisi ile yıllardır piyasada ve yazılımsal olarak diğer serilerinden çok farklıdır.. (s-pen 'in nimetleri) . iphone 6 ne ise 6+ da aynı zannedersem ; tek fark ekranın büyük olması ama sistemde bi fark yok bildiğim kadarıyla.. Uzun lafın kısası eğer c7 den geçeceksen kesinlikle note 4..

not: bende 2/5 sene önce n8 den galaxy s3 e geçtim ve şunu söyleyebilirim symbian kullanan adam android ile daha mutlu olur...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabii ki 6+.
  • Henüz Galaxy Note 4 incelemeleri yayınlanmadı ama benim tahminime göre sonuçlar aşağı yukarı şöyle olacaktır.

Performans: iPhone 6+ > Galaxy Note 4
    Ekran : Galaxy Note 4 > iPhone 6+
    Foto/Video: iPhone 6+ > Galasy Note 4
    Batarya Ömrü: Galaxy Note 4 > iPhone 6 +
    Uygulama Mağazası Kalitesi : iPhone 6+ > Galaxy Note 4
    Güncelleme desteği : iPhone 6+ > Galaxy Note 4
    Aksesuar ve 3. parti destek: iPhone 6+ > Galaxy Note 4

Bir de işin Apple politikaları boyutu var. Bunlar çoğu kişi için dez avantajdır. O yüzden belirteyim de sonra bana gelip dert yanma;

- iTunes'e (Jailbrake yapmadığınız sürece) kesinkez bağımlısınız. Dünyanın en iyi suite programıdır ancak çoğu kişiye anlamsız gelen kısıtlamaları vardır.
    - Telefondan telefona müzik veya uygulama transferi yapamazsınız.
    - Bataryası değiştirilemez.
    - Bedava oyun/uygulama için Jailbreak (Android'deki Root gibi) yapmanız gerekir.
    - Çoklu ekran desteği yoktur. Yani ekranda iki ayrı uygulamayı aynı anda göremezsiniz.
    - Resmi kalem desteği yoktur. Zira Apple ilk iPhone lansmanında "Kalem illetinden sizi kurtarıyoruz" diye reklam yapmıştı.
    - Widget desteği yoktur. Dolayısıyla PC deki gibi desktop mantığı da yoktur.
    - Dosya sistemine müdahale yoktur.
    - SD Kart desteği yoktur.
    - Torrent desteği yoktur.
    - Bluetooth veya Wireless üzerinde dosya transferi yapamazsınız.

Bunları bilin ona göre kararınızı verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 27 Eylül 2014; 13:51:59 >
  • İkisi de başarısız telefon. LG G3, Sony Z2, Z3 gibi seçeneklere yönelmeni öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grkankot2

iphone6 almayı dusunen kaldı mı hala ya

Günde 1 milyon kişi falan.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

allah akıl fikir versin o zaman
    teknolojiyi 2-3 yıl geriden takip edip buna en fazla parayı verecem ha.

Bu, teknolojiden ne anladığına bağlı.

2.7Ghz, 4 çekirdekli Sanp Dragon 805, 1.4Ghz 2 çekirdekli A8 den iyidir sanarsın.http://www.gsmarena.com/apple_iphone_6-review-1141p5.php
    20.7 mp kamera, 8mp kameradan iyi sanarsın.http://www.phonearena.com/reviews/Camera-comparison-iPhone-6-and-iPhone-6-Plus-vs-iPhone-5s-Galaxy-S5-LG-G3-Lumia-1520-Xperia-Z2-HTC-One-M8_id3805
    Amoled ekran IPS LCD den iyidir sanarsın.http://displaymate.com/iPhone6_ShootOut.htm

Yani... Özeti bu olayın.
  • quote:

arkadaki elma hepsini ezer sanarsın
    bi ios7güncellemesi gelir halen 1000 liraya satılan 4 4sleri çöp eder aklın durur
    bi ios8 idare etse de ios9 gelir 5 5sler çöp olur .ama hala elma dersin.

2-3 saate şarjın biter ama halen en iyi elma dersin

ips lcd ile amoledi karşılaştıran olmadı ayrıca. 2 seçenek de birçok android telefonda mevcut.
    hem de 2k seçeneğiyle

Donanımdan bahseden sensin.

Bu donanıma bu kadar para veren var mı hala dedin ya... Bu donanımdan daha iyisi yok işte. Onu anlatmaya çalıştık... Ne işlemci, ne grafik, ne kamera, ne de ekran açısından. Şimdi de işin yazılım boyutuna atladın... Oraya bence hiç girme, zira hepten batarsın.
  • Zevk senin iphone 6 5.5 inç olmasına rağmen note 4'ten daha büyük.
  • quote:

quote:

quote:

arkadaki elma hepsini ezer sanarsın
    bi ios7güncellemesi gelir halen 1000 liraya satılan 4 4sleri çöp eder aklın durur
    bi ios8 idare etse de ios9 gelir 5 5sler çöp olur .ama hala elma dersin.

2-3 saate şarjın biter ama halen en iyi elma dersin

ips lcd ile amoledi karşılaştıran olmadı ayrıca. 2 seçenek de birçok android telefonda mevcut.
    hem de 2k seçeneğiyle

Donanımdan bahseden sensin.

Bu donanıma bu kadar para veren var mı hala dedin ya... Bu donanımdan daha iyisi yok işte. Onu anlatmaya çalıştık... Ne işlemci, ne grafik, ne kamera, ne de ekran açısından. Şimdi de işin yazılım boyutuna atladın... Oraya bence hiç girme, zira hepten batarsın.

o donanımı yazılım kurtarıyo once bunun bi farkına var da.
    ama o yazılım gel gör ki şarja etki edemiyor

samsung yarım saatte %50 şarja ulaşan telefon yaptı
    apple yarım saatte %50 şarj tüketen.
    işte fark bu

Ehh...

En azından donanımdan sadece bataryaya kadar getirebildik...

Bu da bir şey. :D
  • c7 ile bugüne kadar nasıl geldin bravo note4 yakışır sana
  • Master_Evil kullanıcısına yanıt
    valla kardeşim tam diyorum gidip yeni bişey alayım sonra incelemelerde bişey canımı sıkıyor vazgcıyorum ama bu sefer alacam.şimdi de plusın bükülmesinden dolayı sogudum hep bı sorun
  • quote:

quote:

quote:

quote:

allah akıl fikir versin o zaman
    teknolojiyi 2-3 yıl geriden takip edip buna en fazla parayı verecem ha.

Bu, teknolojiden ne anladığına bağlı.

2.7Ghz, 4 çekirdekli Sanp Dragon 805, 1.4Ghz 2 çekirdekli A8 den iyidir sanarsın.http://www.gsmarena.com/apple_iphone_6-review-1141p5.php
    20.7 mp kamera, 8mp kameradan iyi sanarsın.http://www.phonearena.com/reviews/Camera-comparison-iPhone-6-and-iPhone-6-Plus-vs-iPhone-5s-Galaxy-S5-LG-G3-Lumia-1520-Xperia-Z2-HTC-One-M8_id3805
    Amoled ekran IPS LCD den iyidir sanarsın.http://displaymate.com/iPhone6_ShootOut.htm

Yani... Özeti bu olayın.

Displaymate den kaynak gösteriyorsunuz,note 4 ü en iyi ekran seçtiğini bilmiyorsunuz malesef. İphone 6 yı "en iyi lcd ekran" seçti,en iyi ekran değil.En iyi ekran note 4 de displaymate e göre.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.