Şimdi Ara

E46 3.16Tİ Compact Hakkında Bilgisi Olan Konuya Bekliyorum:)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaş bunu daha önce kullanmış veya şuanda kullanıyor olanlar. Alırken dikkat edilmesi gerekilenler. Özellikle özel servislerde bakım masrafları gibi konularda aydınlatırsanız sevinirim(10 bin bakımı)

Birde LPG de uzun yolda 120-140 arası ne kadar yaktırıyorsunuz.(BMW olunca 25 kr a kadar artık normal sayıyorum)

Bu E46 larda V kayıs yada gergisin parçasını değiştirmek yada parça ekletirmek lazım imiş.

Arkadaşlar bu aralar çok konu açıyor olabilirim kusura bakmayın... ama okadar karışık bi durumdayım ki her arabaya bakasım geliyor.Ucuz ama yüksek motorlu benzini bardakla içenler bile gözüme çok hoş görünüyor :)

Misal sürekli az yakan dizel araçlara bakıyorum(206 Palio Corsa vs vs..) onların Km düşürme riski var hani bir şey olsa daha kmsi bu deilki bu sorunu versin diyesim gelir diye ne uzak ne yakın duruyorum.

Birde piyasa okadar artmışki 10 12 olan 14 15 16 diye gidiyor e bölede olunca vericeksem bu paralara barime üstüne 3 5 bişey koyarımda BMW ye binerim diyorum(Her ne kadar performansı olmasada o bi kere BMW).

Bu aracı tutulmuyor binende zevki için biniyor biliyorum, ön tarafından tipini çocukluğumdan beri çok begenirim.Bunu alırsam 5 yıl içersinde her hangi birşey olmassa satmayı kesinlikle düşünmüyorum

Ha ben hayali araç alıcak ve bu yüzden konu açacak birisi deilim sadece kafam çok karışık bunu belirtiyim

• Valla 3.16 yı bilmem ama e46 nın adı yeter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • E46 yı geç bizim ülkede BMW nin adı yeter
  • YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    E30 olmasında

• Kullanmış yada kullanıyor olan yokmu hiç ?
  • BMW nin ülkemizde üvey evlat muamelesi gören modeli . pek tutulmaz piyasası yoktur compactların. Tipide hatchback olduğu için çok kötüdür. İç mekan e46 ama dışı bana göre bmw nin en ucube aracıdır.. Ben olsam 25 civarı e46 compacta vereceğime teniz bir e36 coupe alırdım aynı paraya. hem daha fazla zevk alırsın araçtan hem parçası bol ve ucuz hemde piyasası var
  • quote:

Orijinalden alıntı: husam74

BMW nin ülkemizde üvey evlat muamelesi gören modeli . pek tutulmaz piyasası yoktur compactların. Tipide hatchback olduğu için çok kötüdür. İç mekan e46 ama dışı bana göre bmw nin en ucube aracıdır.. Ben olsam 25 civarı e46 compacta vereceğime teniz bir e36 coupe alırdım aynı paraya. hem daha fazla zevk alırsın araçtan hem parçası bol ve ucuz hemde piyasası var

Biliyorum Üvey evlat olduğunu ama E36 nında bana ne sorunlar çıkaracağını da biliyorum :)Çünkü bu compactlar 2002 2003 model olunca ve kullananlar yan verip zorlayıp ne biliyim artislik hareket yapmadığı için düzgün kalıyor.Temiz bir E36 da olsa heleki Cİ olucak bu kesinlikle başıma iş alırım çünkü abimlerde BMW merakları olduğu dönemde E36 3.20 3.25 e bindiler hep , araba güçlüde olunca bi taraftan sanki birisi dürtüp bas bas diyor tabi basıyorsun arabanın bi tarafı kopuo masrafı çıkartıor.

Oyüzden benim için ekonomik olarak 3.16 modelleri daha uygun oluyor(Bana göre tipi çok güzel geliyor)

• compactların bi espirisi yok e46lari hiç sevmiyorum hele o farları
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

compactların bi espirisi yok e46lari hiç sevmiyorum hele o farları

Renkler Zevkler tartışılmaz...
  • Arkadaşlar gerçekten bu aracı kullanmış kullanan birinden yorum alırsam çok sevinicem
  • Bmw alacaksin ama bmw binemeyeceksin. Bmw ruhu durusu asaleti olmayan bi arac zevk meselesi ama onun yerine sedan bi model al paraya degsin

• kendim kullanmadım ama çok net hatırlamamakla beraber kronik sorunları olan bir model olarak hatırlıyorum sanayide konuşmalardan, ikinci elde yaşlı bmw riskli iştir, zevk için 2. araba yapılmayacak günlük kullanıma alınacaksa bence tercih etmemek gerek aracı eski sahibi döneminden çok iyi tanımıyorsanız, aynı şekilde yaşlı dizele de girmeyin, turbosu enjektörü vs diye sıkıntılar çıkarabiliyor ama benzinli bir araç alın lpg yi taktırın en fazla bobin değişirsiniz o kadar
  • Bu aracın biraz araştırdım külbütör kapağını söktürüp zingir gergisi yok ise taktırmamız gerekiyormuş 100 lira imiş başkada bir sorunu olduğunu bende duymadım.

Ama başka kronik sorunu varsa daha fazla konuyu aydınlatabilir.

Ha arkadaşlar bunun sedanınını alamam çünkü bu araç 20 21 e rahat bulunuyor satılırken zor satıldığı için 23 yazana 20 lira teklif etmek pek abes kaçmıo oyüzden bendeki parada 20 21 arası oyüzden compactlara bakıyorum...
  • Teknik anlamda bilgisi olan?
  • Konu güncel...
  • Güncel...
  • Ti modeli bmwnin en büyük faili e46 efsane 3 kasa olmasina rağmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albert-Einstein -- 29 Eylül 2014; 22:17:41 >
  • Halen teknik bilgiye ihtiyacım var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YozgatLee0666 -- 1 Ekim 2014; 15:56:32 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.