Şimdi Ara

Acil Kombi tavsiye arkadaşlar lütfen yardım..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    85m2 evimde baymak quasar 24f marka kombi kullanıyorum ve yeni bir kombi almak istiyorum..
    Petek ısıtmasından memnundum ancak banyo yaparken sıcak su açıkken su bi anda soğuyor ve belli bi müddet geri gelmiyor sıcak su taziğini arttırdığım zaman geri geliyor.
    Çok pahalı olmayan ama beni de üzmeyecek bir kombi tavsiyesi istiyorum sizlerden. Bu sıcak su muhabbeti gerçekten can sıkıcı bir hal almaya başladı..

• Kombiyi değiştirmişken Premix Yoğuşmalı alın, Baymak Falke Condense düşünebilirsiniz geniş modulasyona sahip uygun fiyattan satılıyor, aynı özelliklere sahip olan Baymak Novadens Extra kullanıyorum su ip gibi aksa bile en ufak bir dalgalanma olmuyor.
  • İlla baymak marka olmak zorunda değil bi de hermetik veya bacalı çok farkeder mi?
  • Baymak dışında, Airfel Digifel Premix, Ariston Clas Premium EVO veya Demirdöküm Nitromix alabilirsiniz. Bacalı veya konvansiyonel (yoğuşmasız) hermetik alırsanız sıcak su dalgalanması yaşama riski çok yüksektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Baymak dışında, Airfel Digifel Premix, Ariston Clas Premium EVO veya Demirdöküm Nitromix alabilirsiniz. Bacalı veya konvansiyonel (yoğuşmasız) hermetik alırsanız sıcak su dalgalanması yaşama riski çok yüksektir.

85 m2 eve yoğuşmalı kombiyi tavsiye etmedi servis. Kar edecem derken zarar edersin dedi.

D.döküm aatron ,Ariston genius veya Eca ya yoğunlaştım.Bütçem bunları karşılıyor.
  • servis yanlış bilgi aktarıyor,premix yoğuşmalı kombiler her m2 eve olur,ben net 60m2 dairelere modülasyon aralığı geniş f/p premix yoğ cihaz taktırdım cihazlar her durumda yoğuşma yaptı tasarruf yaptı
    ayrıca premix yoğuşmalı kombilerde fiyatlar 1500liradan başlar,bu cihazlarda sıcak su stabil ve kesintisizdir
    sıcak suda dalgalanma & sorun yaşamamak için yoğuşmasız kombi tercihi yapacaksanız modülasyon aralığı geniş cihaz tercih edin ama yoğuşmasız kombilerde bu alanda fazla seçenek yok
    dd atron,ariston genus evo minimum ısıl gücü yüksek dolayısıyla modülasyon aralıkları dar cihazlardır,eca confeo plus gibi eca'nın yoğuşmasız kombilerinde ise malzeme kalitesi iyi cihazlar olmasına rağmen sıcak su sabitleme sorunu yaşanıyor forumda bu konuda çok sayıda şikayete denk geldik
    yazdığınız cihazlarla aynı fiyat diliminde
    ferroli domiproject,ferroli diva,dd nitron tercih edebilirsiniz
    domiproject ve diva'da minimum ısıl güç 7.2kW ve modülasyon aralığı %30 - %100
    dd nitron'da minimum ısıl güç 7.7kW ve modülasyon aralığı %33 - %100

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

servis yanlış bilgi aktarıyor,premix yoğuşmalı kombiler her m2 eve olur,ben net 60m2 dairelere modülasyon aralığı geniş f/p premix yoğ cihaz taktırdım cihazlar her durumda yoğuşma yaptı tasarruf yaptı
    ayrıca premix yoğuşmalı kombilerde fiyatlar 1500liradan başlar,bu cihazlarda sıcak su stabil ve kesintisizdir
    sıcak suda dalgalanma & sorun yaşamamak için yoğuşmasız kombi tercihi yapacaksanız modülasyon aralığı geniş cihaz tercih edin ama yoğuşmasız kombilerde bu alanda fazla seçenek yok
    dd atron,ariston genus evo minimum ısıl gücü yüksek dolayısıyla modülasyon aralıkları dar cihazlardır,eca confeo plus gibi eca'nın yoğuşmasız kombilerinde ise malzeme kalitesi iyi cihazlar olmasına rağmen sıcak su sabitleme sorunu yaşanıyor forumda bu konuda çok sayıda şikayete denk geldik
    yazdığınız cihazlarla aynı fiyat diliminde
    ferroli domiproject,ferroli diva,dd nitron tercih edebilirsiniz
    domiproject ve diva'da minimum ısıl güç 7.2kW ve modülasyon aralığı %30 - %100
    dd nitron'da minimum ısıl güç 7.7kW ve modülasyon aralığı %33 - %100

Hangi satıcıya ya da servise gitsem kendi markasını öneriyor. Wailantcı wailantı wiesmanncı wiesmanı.. Bütçem de dar olduğu için yoğuşmalıya yanaşamıyorum.. Ferrolinin anlayabildiğim teknik özelliklerine bakınca mantıklı geliyor ferroli. Pazartesi fiyat alıcam tekrar satıcılardan. İlgiliniz için teşekkürler..

• Satıcılara inanmayın
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-ferroli-domiproject-f-24-fiyati,22703.html
    Bütçeniz kısıtlı ise 1000liraya ferroli domiproject öneririm fiyatına göre çok kalitelidir ha eksik yönleri yok mu tabii ki var
    Lcd ekranı küçük ve dokunmarik düğmeleri mütevazi,premix yoğuşmalı kombiler gibi sessiz çalışan bir cihaz değildir ama fiyatına göre bence çok donanımlı,
    minimum ısıl gücü düşük
    Modülasyon aralığı geniş,
    Kullanım suyu devresi 3 yıldız,sıcak su konforu stabil ve kesintisizdir
    Bitermik eşanjörlü.bitermik eşanjörlerde 3 yollu vana olmaz ileriye dönük 3 yollu vana arızası olmaz,kombinin eşanjörünü kireçten ekosu kireç önleyici kelepçe ile koruyun yeter
    Kullanım suyunda eko ve comfort özelliği var
    Opsiyonel olarak modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabiliyor
    Ek olarak dış hava sensörü takılıyor

1200liraya satılan Ferroli diva'da domiproject te olmayan özellikler
    Lcd ekranı daha büyük ve dokunmarik düğmeleri daha iyi
    Eşanjörü bitermik yani tek eşanjörlü değil monotermik eşanjör (çift eşanjörlü)
    Diğer özellikler yukarda yazdığım gibi domiproject gibi aynıdır

Bir de geçen yılın sonunda piyasaya çıkan bosch class 6000w yoğuşmasız kombi var
    Fiyatına göre donanımlı bri cihaz 1200lira civarında satılıyor minimum ısıl gücü yüksek değil,fan modülasyonu var,bu cihazı da araştırmanızı öneririm

http://www.bosch-climate.com.tr/bosch-urunler/duvar-tipi-gazli-cihazlar/kombiler-/class-6000w.html

http://www.bosch-climate.com.tr/files/01_Bosch_Class_6000_W_Kombi_Brosuru_TR.pdf

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Satıcılara inanmayın
    Bütçeniz kısıtlı ise 1000liraya ferroli domiproject öneririm fiyatına göre çok kalitelidir ha eksik yönleri yok mu tabii ki var
    Lcd ekranı küçük ve dokunmarik düğmeleri mütevazi,premix yoğuşmalı kombiler gibi sessiz çalışan bir cihaz değildir ama fiyatına göre bence çok donanımlı,
    minimum ısıl gücü düşük
    Modülasyon aralığı geniş,
    Kullanım suyu devresi 3 yıldız,sıcak su konforu stabil ve kesintisizdir
    Bitermik eşanjörlü.bitermik eşanjörlerde 3 yollu vana olmaz ileriye dönük 3 yollu vana arızası olmaz,kombinin eşanjörünü kireçten ekosu kireç önleyici kelepçe ile koruyun yeter
    Kullanım suyunda eko ve comfort özelliği var
    Opsiyonel olarak modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabiliyor
    Ek olarak dış hava sensörü takılıyor

1200liraya satılan Ferroli diva'da domiproject te olmayan özellikler
    Lcd ekranı daha büyük ve dokunmarik düğmeleri daha iyi
    Eşanjörü bitermik yani tek eşanjörlü değil monotermik eşanjör (çift eşanjörlü)
    Diğer özellikler yukarda yazdığım gibi domiproject gibi aynıdır

Bir de geçen yılın sonunda piyasaya çıkan bosch class 6000w yoğuşmasız kombi var
    Fiyatına göre donanımlı bri cihaz 1200lira civarında satılıyor minimum ısıl gücü yüksek değil,fan modülasyonu var,bu cihazı da araştırmanızı öneririm

http://www.bosch-climate.com.tr/bosch-urunler/duvar-tipi-gazli-cihazlar/kombiler-/class-6000w.html

http://www.bosch-climate.com.tr/files/01_Bosch_Class_6000_W_Kombi_Brosuru_TR.pdf

Benim baymaktan ben memnundum. Bence gayet sessiz de çalışyıor hala. Bu sesli çalışma olayı kişiden kişiye göreceli mi acaba?

• Evet göreceli
    Tam sessiz kombiler dışında herkesin kulağında sessizlik göreceli,hafif bir uğultu kimisine göre sestir bazı insanlara göre de sessizdir dikkatini bile çekmez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ariston Genus kullanıcı saysı az olduğu için bir fikrim yok ama DD Atron ve ECA'dan sıcak su konusunda şikayetler yansımıştı. Tavsiye edebileceğim en ucuz konvansiyonel kombi Ferroli Domiproject.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.