Şimdi Ara

Şarjı unutun! Nükleer piller geliyor. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
4
Favori
10.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TEKIN corp.

quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

Orijinalden alıntı: revision

Arkadaşlar saçmalamayalım :)

Nükleer pil ile nükleer bomba aynı mekanizmada olmayacak elbette. Nükleer piller elektronsuz hidrojen ile üretilir büyük ihtimalle. radyasyon düzeyi yüksek sar değerinden fazla olmaz bence. onu da bakır-tunç bir yüzeyle engellerler.

ha pili ateşe atma sorun teşkil eder. ama en fazla bir el bombası kadar alana etki eder. eh bir zahmet pili de ateşe atmasın geleceğin insanlları...

1 el bombası kadar etki eder derkenÇok tehlikeli çözüm.Şuanki mantıkla yapılabilmesi imkansız.Hadi bilerek atmadık koruduk.Bir teknoloji mağazasında en basitinden yangın çıksa 500 tane cep telefonu yansa 500 tane el bombası etkisi ne demek olur biliyor musunuz?

Öyle çok telefonun olduğu yere de bir gece güvenlikçisi koysunlar. Yada ateşin ulaşamayacağı özel bir bölmeye koysunlar.

Yapma gözünü seveyim sürekli nasıl dediğin gibi tedbir alınır?Yani nükleer enerji yoğun ısı enerjisi açığa çıkartmıyor mu?E olası bir durumda hadi radyasyonu geçtim o kadar yoğun ısı enerjisini nasıl söndüreceksin?

Nükleer enerji küçülse küçülse sanayiler için prefabrik ev boyutuna getirilebilmeli minimum.Arabalara falan gelmesine gerek yok.Ağır araçların enerjisini nükleer veya ileride başarı sağlanabilirse füzyon ile sağlamak mantıklı olur ama diğer araçlar için elektrik enerjisi yeterli.Sürekli enerji veren bir batarya değilde çok enerjiyi yüksek verimle taşıyabilen bataryalar yapsınlar.

Yolcu uçaklarıi,otobüsler,kamyonlar bunların acilen elektrikli hâle getirilmesi gerekiyor.Santralleri küçültmeye ve güvenli hâle getirmeye baksınlar.Türkiyede her coğrafi bölgeye 2 tane kur tamam işte tüm enerjiyi sağlar.Biz kaç senedir nükleer santralsiz idare edebiliyoruz zaten nükleer santral olsa hâyli hâyli yeter.
  • mutlaka bir gün gelecektir ama korkarım bu pil de bitince biz onu şoklayarak şarj etmeye kalkarız..
  • oturup ailecek filmi izledik asdaxsdsada<
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

Kötü kişiler tarafından kötü amaçlar için kullanılamayacaksa neden olmasın

Ne yazık ki dünya da kötü insan epey çok. Bunu kötü emelleri için kullanacaklardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEKİN 1881 -- 27 Eylül 2014; 19:05:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonların üstünde de '' Ateşle Yaklaşma '' yazacak desenize :)

• quote:

Orijinalden alıntı: PHI

Nükleer falan istemez, 3-4 gün gitsin şu akıllı telefonların şarjı, herkes razı buna. Aylarca dayanmasa da olur.
    Ekranı büyütüp işlemciyi geliştirip ram arttıracaklarına biraz batarya teknolojilerine çalışsınlar. Bkz: LG. İlk eğimli pil.(G flex) İlk dolgulu pil. (G2)

Imzan mobil surumde sorun yaratiyor

• telefonda sevgilisine sinirlenip telefonunu duvara firlatarak atar yapan gençler düşünsün şimdi. dünya giderek daha tehlikeli bir hal alıyor
  • nükleerden çekinen arkadaşlar evdeki tüplerin de aynı derecede tehlikeli olduğunu bilmiyorlar galiba. korkacak hiçbirşey yok bize bişey olmaz, olsa da durmak yok yola devam...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nükleer enerjiyi atom bombasıyla karıştıranlar var

• quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare70

Bizim insanımız pil bitti deyip ısırır onu sonra al sana nükleer patlama :D Şaka bir yana tabi ki böyle teknolojiler şart artık telefonların pil derdi olmamalı veya elektrikli araçlar olacaksa aynı şekilde onlarında

Elektrikli araç piyasaya çıkmaz dünyada petrol tükenene kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: Rambo_FT

Başucumda bir nükleer pil olmasını hiç istemem :D Düşünsenize, intihar etmek istiyen bir deli, bu pillerden birini patlatıyor ve şehir komple havaya uçuyor :D

o kadar da değil

• boyle bir pili telefona koyarlarsa ....kucuk bir senaryo yazıyım

pkk ....işid...ve bizi yoneten dangalakların sayesınde ulkemıze giren bilimum teror orgutleri.....bayram eder..

ulkede de bayram yasatır.....cunku heryer ptır patır patlar...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tek Kural Ahmet Kural

Şuan dünyanın teknoloji alanında en büyük ihtiyacı yeni bir pilin icat edilmesi.Maalesef insanoğlu artık icad çıkartamaz oldu.

Yok ki günümüzde einstein gibi tesla gibi dahiler. Artık çok zor icat görüyoruz.

Tesla'nın , Einstein'ın 10'da 1'i bile yok.Onların zamanında şuan ki imkanlar olsaydı kim bilir daha neler icat edilirdi.
  • Yahu anlamıyorum neden böyle bir çıkış oldu. Kablosuz sarj üniteleri çıkmış, hala pil geliştirme derdindeler. Ellerindeki stoğu bitirmeye çalışıyoralar sanırım.

Yahu şu kablosuz şarj işi geliştirilse sokakta cebindeysek bil sarj olacaktır bu cihaz. Ekranda pil göstergesi kavramı kalkacak belki de. Çıkarılabilir pil diye bir şey olmayacak hala nükleer falan, anlamadım bu işi
  • dünyanın adını koymak için elimizden geleni yapıyoruz
  • hep dusundugum tknoloji ama guvenli olabilecegine pek ihtimal vermiyotum ethanol kapsullu piller daha guvenli gibi geliyor

• quote:

quote:

quote:

Şuan dünyanın teknoloji alanında en büyük ihtiyacı yeni bir pilin icat edilmesi.Maalesef insanoğlu artık icad çıkartamaz oldu.

Yok ki günümüzde einstein gibi tesla gibi dahiler. Artık çok zor icat görüyoruz.

Tesla'nın , Einstein'ın 10'da 1'i bile yok.Onların zamanında şuan ki imkanlar olsaydı kim bilir daha neler icat edilirdi.

%100 hak veriyorum. O dahiler günümüzde olsaydı, sanırım uzay çağına geçmiştik bile :) Hele şarj olayları falan hikaye. Einsteine bir kere izafiyet teorisini bulmuş kişidir. Yakıtla falan uğraşmazdı, uzay-zamanda kısayollar kullanarak en uzak mesafeleri belki de bir otomobil hızında alabilmemizi sağlardı. Ama nerde... :)
  • ben 1 gün yetecek batarya istiyorum çok değil

• Mevcut pilleri unutun şu geliyor, bu geliyor diye 10 yıldır haber yapılıyor. Hiçbirinin de geldiğini görmedim. Tartışılacak bir şey yok yani. Ban "Üretime başlandı 1 ay sonra satışa sunulacak" deyin ki ben de her seferinde aha bu olacak mı acaba diye ümitlenmeyeyim.
  • Teröristler marketten aldığı pillerden nükleer bomba yapar artık.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.