Şimdi Ara

2010 Focus Kaza yaptık hasar kaydı 2. eli fiyatı ne kadar etkiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2010 Model Focus II aracımla küçük bir kaza yaptım boyanan 2 parça var (sağ ön çamurluk ve ön tampon) öncedende ufak tefek kasko kullanımları ile plaka sorgusunda toplam hasar kasko 7000 TL çıkıyor. Araçta bu miktarda bir hasar kaydı bulunması ikinci elde değerini nekadar etkiler? tecrübeli arkadaşlardan bilgi istiyorum.

• 7 bin lira hasar kaydi 5-10 bin lira etkiler hatta piyasada bu kadar uyanık varken yarı fiyatına bile isterler aracı
  • Muadillerine göre en fazla 1.000 TL bence öyle sıkıntılı bir durum yok, hasar kaydı fiyatlarında araç yetkili servise girdiği zaman 5.000 10.000 TL civarları normal olmaya başladı.
  • Çok fazla sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. Kaskodan yapıldığı için fiyatları yüksek tutuyorlar bence. 1000-1500 TL düşüğüe verirsiniz gider.
  • Bizim 2008 focusta da 6500 tl gözüküyor. Babam viraja hızlı girmiş,asfalttan toprak zemine geçmiş. Nasıl olmus bende bilemedim ama lastikler patlamış,jantlar yamulmuş, amortisör ön düzen yürüyen aksam vs. derken masraf 6500 tl yi buldu. Tabi tüm parçalar orjinal,lastiklerde michelin olunca işçilikle beraber şişti fatura. Kaportada gram hasar yok ama gel de anlat bakalım satarken :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: oznk40

Bizim 2008 focusta da 6500 tl gözüküyor. Babam viraja hızlı girmiş,asfalttan toprak zemine geçmiş. Nasıl olmus bende bilemedim ama lastikler patlamış,jantlar yamulmuş, amortisör ön düzen yürüyen aksam vs. derken masraf 6500 tl yi buldu. Tabi tüm parçalar orjinal,lastiklerde michelin olunca işçilikle beraber şişti fatura. Kaportada gram hasar yok ama gel de anlat bakalım satarken :D

Başlığı açmadan önce bir arama yaptım ve senin mesajındı galiba onuda okudum dostum geçmiş olsun. Evet satarken bu rakamlar bir anda sanki satılacak fiyattan düşecekmiş gibi ele alınabiliyor sanırım ama sağolsun arkadaşlar rahatlattı, aynı zamanda emsallerine ikinci el sitelerden bakınca haliyle bir çoğunda boya çizik göçük hasar kaydı vb bulunuyor. Insanın ilk arabasının başına gelince işte biraz fiyatına ne diyeceğine kaça vereceğini bilemiyor.
  • Benim aracımda 26000 tl gözüküyor aslında bana 14 bin tl ye herşeyiyle orjinal yapıcaz dediler şuan 26000 gözüküyor gelde anlat şimdi 26 bin tl de az değil arabanın yamuk gittiğini felan düşünecekler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.