Şimdi Ara

OGRENCI GUNLUGUM - KANADA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
19
Favori
2.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teker teker konu acmaktansa , bir baslık altında toplamak istedim.Gunluk olarak guncellemeyi dusunuyorum konuyu.

Ilk olarak gelis sartlarindan bahsedeyim , gelmek isteyenler varsa pm atabilirler.
    1- NASIL GITTIN ?
    Egitim danismanligi sirketi araciligiyla , okullara basvuru yaparak geldim
    2-BASVURU İCİN ONEMLİ UNSURLAR NELERDİR ?
    Not ortalamanız , ingilizce seviyeniz , niyet mektubu , referanslarınız ve ayırabileceginiz butce onemli.

International bir okulda okuyorum okulumda kanadalı bir ogrenci yok hic , 4 donem var donem basi 2 ders aliniyor universitede gideceginiz bolume gore.
    Konuyu musait oldugum bir zamanda resimlerle desteklemeyi dusunuyorum
    -Ornek fiyatlar :
    Aylık metropass : 108 CAD
    iPhone 6 : 749 CAD + %13 Tax
    591 ml Coca Cola : 1,99 CAD + %13 Tax
    Hollisterco sweatshirt : 42 CAD + %13 Tax

-KANADA DA LISE EGITIMI-

Kanada'da , Turkiye'de de oldugu gibi 2 tur okul mevcut.Bunlar ; Ozel ve Devlet bildiginiz uzere.
    Cogu kanadalı ogrenci devlet okuluna gidiyor cunku vatandaslar icin ucretsiz ve kaliteli bir egitim sunuyor yanısıra kalitesi cogu ozel okuldan daha iyi devlet okullarının.
    Ozel okullar ; Kanada'da okumak isteyen yabanci ogrenciler icin daha rahat bir secenek , kisiye ozel egitim programı ve esl destegi ile yabancilarin tercihi oluyor ancak ne yazik ki yerli ogrenci bulunmamakta.Sınıf arkadaslarınızın cogu cinli olacaktır :)

SORULAR ?

1-Devlet okulunda okuma sansim var mi ?
    Elbette , ancak sinirlar dahilinde.Her okul kabul etmiyor ve kabul sartlarini temin ediyor olmaniz gerekiyor.
    2-Ne kadara mal olur ?
    Secimli devlet okulunun Kanada'da 13 bin dolar senelik ucreti ve buna ek olarak konaklama paranız var senelik 9 bin dolar yaklasik host ailelerin yanında konaklıyorsunuz bu paraya 3 ogun yemek + internet + elektrik vs hersey dahil. ( NOT : degisim programından bahsetmiyorum )
    3-Toronto kulturel olarak nasil bir sehir ?
    Yaklasik %50 si yabanci bir sehir , sehirde ki universitelerde inanilmaz derece de yabanci ogrenci var, yerlilerden cok olduguna eminim.Onun disinda sokaga cıktıgınızda veya metro da hayatınız da duymadıgınız dilleri bir arada duyabilirsiniz. (bknz : filipince , vietnamca )
    4-Egitim Sistemi nasil ?
    Bildigim kadariyla devlet okulunda daha farkli ancak ozel okulda okuyacaksanız tamamen kisiye ozel egitim var yani ileride sececeginiz meslege gore ders aliyorsunuz kredi sistemi ile.
    5- Kredi sistemi nedir ?
    Kredi sistemi bugune kadar almis oldugunuz derslerden topladıgınız puanlar :) Ornegin 9 ve 10. sınıfı Tr de bitirdim ben ve buraya geldigimde 16 kredim oldugunu ogrendim , mezun olmam icin gereken miktar 30 kredi.30 Krediye tamamladıgımda mezun olabiliyorum
    6-Dersler ?
    Dedigim gibi devlet ve ozel okullar arasında fark var ancak benim gittigim okula gore bahsedersek.İlk geldiginizde matematik ve ingilizce testine tabii tutuluyorsunuz ona gore yerlestirmeniz yapılıyor.İlk is ingilizcenizde eksik varsa onu kapatmak yani birden bire kendinizi akademik derslerde bulmuyorsunuz :) Eger ingilizceniz yeterli degilse ona yonelik ESL ve ELD dersleri aliyorsunuz baslarda.Daha sonra ileride okumak istediginiz bolumun gerektirdigi dersleri aliyorsunuz.Bu arada donem bası yalnızca 2 ders alıyorsunuz ^_^

Ornegin psikoloji icin :

İlk donem : ESL ve ELD
    2.donem : ESL ve ELD
    3.donem 10.sınıf matematik ve grade 10 english
    4.donem 11.sınıf matematik ve 11.sınıf ingilizce alacagim

Seneye ise almam gerekenler kendi sectigim 11.sınıf dersleri ve 12.sınıf ingilizceyi kesin almam gerek.
    İstemediginiz dersi alma zorunlulugunuz yok ornegin tarih almayacagim hic bir sekilde :)

7- Gunde 2 ders asiri kolay degil mi ?
    - Hicte oyle degil maalesef , bende oyle dusunuyordum gelmeden once ancak o kadar yogun geciyor ki ne fark var anlayamıyorsunuz.
    8- Daha mı iyi ?
    Bana kalırsa tabi ki daha iyi , istediginiz meslege gore ders aliyorsunuz hic ihtiyaciniz olmayan sacma derslere zorla calısmıyorsunuz.

OGRENCI GUNLUGUM - KANADA OGRENCI GUNLUGUM - KANADA OGRENCI GUNLUGUM - KANADA OGRENCI GUNLUGUM - KANADA OGRENCI GUNLUGUM - KANADA OGRENCI GUNLUGUM - KANADA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ece.98 -- 15 Kasım 2014; 20:12:41 >

• Burası çok değerlenecek.
  • Takip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: r10semih

Burası çok değerlenecek.

fazla tutmaz nicke bak 98,ilkokulu kimse merak etmez.gitmek isteyenin derdi üni ve ötesi
  • Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merak ettim
  • Bekliyoruz.

• selamlar ece hanim tanisabilir miyiz acaba

ek olarak;
     OGRENCI GUNLUGUM - KANADA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dont cry leatherface -- 26 Eylül 2014; 4:49:21 >
  • Ss olmadan olmaz hem selfie şeklinde de ekle kağıta not yaz çek hepsini yap

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • lise ama olsun

• Takip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brad Pitt -- 26 Eylül 2014; 5:25:33 >
  • eceye bak be daha dün gidişini hatırlıyorum vay be zaman ne çabuk geçmiş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takip

• Donemde 2 ders nedir
  • basliginda "kanada" gecen konulari kimin actigini tahmin edebilme yetenegi kazandim

• takip

• Önlerden yerimizi alalım tutar belki

• Takip
  • yerimi aldım

• değerlenir bu arada takip...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.