Şimdi Ara

PIONEER VSX 921/MAGNAT SUPREME 802 HCT 5.0 ALINIR MI?/ALINIRMIŞ/ALDIM (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
4.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

Hocam sistem geldi ama ses alamıyorum. Optik kabloyu avr ye ve ps3 e hdmi kabloyu da ps3 ten tv ye bağladım. Ama ses yok

Selamünaleyküm

Dizüstü bilgisayar varsa hdmi ile avr' ye bağlayın Sağ taraftaki hoparlör simgesini sağ tıklayın, kayıttan yürütme aygıtlarından vsx 921 i seçin . Avr den de sinyali hdmi olarak ayarlayın. Bu sekilde ses alabilmeniz lazim. Bir böyle deneyin. İlk önce ses gelsin, sonra ps3 ile ilgili ayarlarla uğraşırsınız. Sağlıcakla...

Ekleme: Hdmi kabloyu ps3 ten TV ye değil de AVR ile TV arasına bağlayın. Avr nin hdmi out kısmından tv deki hdmi girişine bağlayın. ps3 ü de avr deki hdmi ya da optik girişlerden birine bağlayip AVR deki sinyal girişini ona göre ayarlayin. Bu şekilde ses alabilmeniz gerekiyor. Sağlıcakla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***radyo*** -- 5 Ekim 2014; 9:38:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

quote:

Hocam sistem geldi ama ses alamıyorum. Optik kabloyu avr ye ve ps3 e hdmi kabloyu da ps3 ten tv ye bağladım. Ama ses yok

Selamünaleyküm

Dizüstü bilgisayar varsa hdmi ile avr' ye bağlayın Sağ taraftaki hoparlör simgesini sağ tıklayın, kayıttan yürütme aygıtlarından vsx 921 i seçin . Avr den de sinyali hdmi olarak ayarlayın. Bu sekilde ses alabilmeniz lazim. Bir böyle deneyin. İlk önce ses gelsin, sonra ps3 ile ilgili ayarlarla uğraşırsınız. Sağlıcakla...

Ekleme: Hdmi kabloyu ps3 ten TV ye değil de AVR ile TV arasına bağlayın. Avr nin hdmi out kısmından tv deki hdmi girişine bağlayın. ps3 ü de avr deki hdmi ya da optik girişlerden birine bağlayip AVR deki sinyal girişini ona göre ayarlayin. Bu şekilde ses alabilmeniz gerekiyor. Sağlıcakla...

Avr nin hdmi out ve tv nin hdmi girişi arası bağladım tv nin sesini hop.lardan aldım. Ps3 ü de tv ye hdmi ile bağladım ve avr ye optik kablo ile bağladım. Ama ps3 ten filmi koyup oynatıyorum ses alamıyorum. Sanırım avr den gerekli ses çıkışı ayarını beceremiyorum. Hangi tuşa basıp ses alabilirim acaba off off

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

quote:

Selamünaleyküm

Avr nin hdmi out ve tv nin hdmi girişi arası bağladım tv nin sesini hop.lardan aldım. Ps3 ü de tv ye hdmi ile bağladım ve avr ye optik kablo ile bağladım. Ama ps3 ten filmi koyup oynatıyorum ses alamıyorum. Sanırım avr den gerekli ses çıkışı ayarını beceremiyorum. Hangi tuşa basıp ses alabilirim acaba off off

Ps3 ü TV ye bağlamayın. AVR nin hdmi girişine bağlayın. Sonra hangi girişe bağlamışsanız - BD game, dvd vs... - o girişi seçip filmi açın . Optik ile uğraşmayın. HDMI hem görüntüyü hem de sesi aktarir.

• ***radyo*** * kullanıcısına yanıt
    Peki hocam tamam ama ps3 ün kontrolünü hdmi bağlantısı olmadan nasıl tv de görüp yapıcam?Av-r nin tv ile olan hdmi bağlantısı sayesindemi ps3 ün içine giricem
    Yani olay şu mu?
    Av-r hdmı out ve tv hdmı in bağlantısı----yaptım zaten
    Ps3 hdmı ve av-r hdmı BD veya her neyse
    Sonra da av-r den BD veya neye bağladıysam onu mu seçicem
  • quote:

Peki hocam tamam ama ps3 ün kontrolünü hdmi bağlantısı olmadan nasıl tv de görüp yapıcam?Av-r nin tv ile olan hdmi bağlantısı sayesindemi ps3 ün içine giricem
    Yani olay şu mu?

Ustat valla 20 bilinmeyen li denkleme çevirdin isi

Elinde
    Xbox
    Playstation
    Bilgisayar
    Media player
    Gibi ne varsa hepsini avr nin DVD bdp tv dvr gibi hdmi girişleri ne tak

Avr den hdmi out cikisini da tv ye bağla

Sonra hangi cihazı nereye taktığını yaz kağıda

Hangi cihazı acmak istersen menüden onu Sec

Ornek playstation U DVD ye taktı isen DVD. Yi Sec playstation daki goruntu tv ye gelecek zaten

• quote:

Yani olay şu mu?

Evet kardeş. Tuğrul hocam da açıklamış. Aynısını yapın. Optiği hiç karıştırmayın.
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Aynen yaptım ama maalesef ne görüntü ne ses gelmiyor tv'ye.Video sinyali yok diyor.
    Dvd playere coax kablo ile bağlantı yaptım ses ve görüntü aldım.Dolby digital film seyredebildim ama şu ps3 beni gıcık etti yav
    Kaynağı tıklayınca bağlantı yaptığım hdmı4'ü tıklıyorum maalesef görüntü ve ses gelmiyor hocamValla kendime de sinir oldum dünden beri.Dvd playerle oldu ama ps3 ü yapamadım.dvd playerle coaxiyel bağlantı yaptım oldu film izledim dolby digital.
  • quote:

Kaynağı tıklayınca bağlantı yaptığım hdmı4'ü tıklıyorum maalesef görüntü ve ses gelmiyor hocamValla kendime de sinir oldum dünden beri.Dvd playerle oldu ama ps3 ü yapamadım.dvd playerle coaxiyel bağlantı yaptım oldu film izledim dolby digital.

Coax kablo sesi aktarır ama görüntüyü aktaramaz. Sorun ya hdmi kabloda ya da PS 3 ün ayarlarında.
    1. ps3 ile AVR arasındaki hdmi kabloyu elinizde varsa başka bir HDMI kablo ile değiştirin.
    2. Ya da TV nin arkasına taktığinız kablo ile ps3 e taktığınız HDMI kabloyu değiştirin ve DVD player ile tekrar film izleyin . Eğer izleyebiliyorsanız HDMI kablonuz sağlam demektir.
    3. Ps3 ayarlarında belki HDMi ı seçmeniz gereken bir ayar vardır. Bir bakın bakalım...
    Hocam coax kablo ile sesi scart kablo ile de dvd playerden görüntüyü aldım.
    hdmı kabloyu değiştirip deneyeyim bakalım.bu arada ps3 ün ses çıkış ayarını hdmı olarak da değiştirdim ama yine olmadı.
  • quote:

Hocam coax kablo ile sesi scart kablo ile de dvd playerden görüntüyü aldım.
    hdmı kabloyu değiştirip deneyeyim bakalım.bu arada ps3 ün ses çıkış ayarını hdmı olarak da değiştirdim ama yine olmadı.

İlk etapta AVR nin HDMI girişleri ve çıkışında bir sorun olup olmadığını test etmeniz lazım. Elinizdeki HDMI kablolarda da sorun olabilir. Bir dizüstü varsa ilk söylediğim bağlantıyı deneyin.
  • quote:

O zaman sen playstation dan çıkış ayarını yanlis yaptın muhtemelen
    Kabloyu değiştirdim sorun kablodaymış.Ses ve görüntü aldım ancak filmi dolby dijital izleyemiyorum.Optik kablo takmama gerek yok di mi eminsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orada Olmayan Adam -- 5 Ekim 2014; 17:42:53 >
  • quote:

Kabloyu değiştirdim sorun kablodaymış.Ses ve görüntü aldım ancak filmi dolby dijital izleyemiyorum.Optik kablo takmama gerek yok di mi eminsiniz?

E hadi hayırlı olsun. HDMI kablonun olduğu yerde optik kabloya gerek yok. HDMI ile hd sesleri bile alırsiniz. Optik kabloda hd sesleri alamazsınız. Yani optiğe gerek yok.
    Hocam amfinin ekranında dts hd ya da dolby digital hd yazması gerekiyor ama ben bd ye bastığımda o yazı çıkmıyor.Ben manuel PLıı MOVİE falan yapıyorum.Acaba sorun yine kablo kaynaklı mıdırki?
  • quote:

Hocam amfinin ekranında dts hd ya da dolby digital hd yazması gerekiyor ama ben bd ye bastığımda o yazı çıkmıyor.Ben manuel PLıı MOVİE falan yapıyorum.Acaba sorun yine kablo kaynaklı mıdırki?

Kablodan değildir kardeş. Auto surrond diye bir düğme varsa kumanda da film oynarken ona bas. Ekranda görünmesi lazım DTS, dolby digital vb.
  • quote:

Hic biri hdmi dan dah iyi degil
    Ps3'ün ayarlarını düzelttim sonunda dijital ses almayı başardım.Yardımlarınız için teşekkürler.Şimdi kaliteli bir hdmı kablo alsam iyi olacak sanırım.Görüntü ve seste fark olur mu acaba daha iyi bir hdmı alsam?
    Bu arada sisteme daha doğrusu sadece frontlara ve centere kablo almak istiyorum.Acaba f/p si yüksek bir hoparlör kablosu önerebilir misiniz dar bütçeli birine?
  • quote:

Ps3'ün ayarlarını düzelttim sonunda dijital ses almayı başardım.Yardımlarınız için teşekkürler.Şimdi kaliteli bir hdmı kablo alsam iyi olacak sanırım.Görüntü ve seste fark olur mu acaba daha iyi bir hdmı alsam?
    Bu arada sisteme daha doğrusu sadece frontlara ve centere kablo almak istiyorum.Acaba f/p si yüksek bir hoparlör kablosu önerebilir misiniz dar bütçeli birine?
    Neden kaliteli HDMI kabloyoktur/gereksizdir üzerine bin tane sayfadan birkaç tanesi altta...

Özellikle analog kablolarda / hatta elektrik kablolarında bile kablo kalitesi önemliyken, dijital veri ileten kablolarda olay veriyi iletiyor/iletmiyor'dur.
    HDMI kablodan arttırdığın parayı speakerlar için kullan :)

http://www.cnet.com/news/why-all-hdmi-cables-are-the-same-part-2/
    http://www.techradar.com/news/video/why-you-don-t-need-to-spend-more-than-2-on-an-hdmi-cable-1071343
    http://www.consumerreports.org/cro/news/2014/01/4-tv-myths-you-can-safely-ignore/index.htm

• Ham-Solo kullanıcısına yanıt
    Hocam yardımınız için teşekkür ederim.Şu an elimdeki hdmı kablolar yeterli o zaman.Sadece 1 tane ihtiyacım var onu da teknosalardan falan temin ederim.Peki speaker kablosu için önereceğiniz bir site var mı ya da dükkan?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.