Şimdi Ara

iPhone 6 serisi ile ilgili ilk izlenimler : En iyi LCD ekran, hızlı işlemci ve dayanıklılık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
2
Favori
1.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iPhone 6 serisi ile ilgili ilk izlenimler : En iyi LCD ekran, hızlı işlemci ve dayanıklılık

Geçen haftasonu kırdığı satış rekoru ile yavaş yavaş tüketicilerin eline geçmeye başlayan iPhone 6 serisi ile ilgili pek çok şikayet ve övgü geliyor. Ancak konusunda uzman kabul edilen platformların raporları daha farklı noktalara temas ediyor. 

DisplayMate tarafından ekran konusunda yayımlanan rapora göre iPhone 6 serisinin LCD ekranı oldukça etkileyici. Platform iPhone 6 Plus ekranının şimdiye kadar test ettikleri en performanslı LCD ekran olduğunu belirtiyor. Ekranın puanı Mükemmel ve Çok İyi arasında. Ancak cihaz LCD ekranların kronik görüş açısı ve parlaklık değişkenliği sıkıntısından kurutlamıyor ve yeşil yıldız puanlamasında ikinci sırayı alıyor. 

iPhone 6 ekranı ise çözünürlük daha düşük olduğu için Çok İyi seviyesine yakın bir yerde. Ekran performansının tüketicileri oldukça memnun edeceği belirtiliyor. 

iPhone 6 serisi ile ilgili ilk izlenimler : En iyi LCD ekran, hızlı işlemci ve dayanıklılık

AnandTech ise iPhone 6 serisini benchmark testlerine tabi tutarak işlemci performansını ölçmüş. Tahminlere göre TSMC/Samsung tarafından 20nm fabrikasyon süreci ile üretilen A8 yongasetinin A7 yongasetine göre işlemci performansı açısından çok büyük farkı yok. Ancak grafik tarafında özellikle iPhone 6 Plus modelinin yüksek çözünürlüğü ve büyük ekranı nedeniyle önemli bir performans artışı yaşanmış. Ancak henüz hangi grafik biriminin kullanıldığı tam olarak ortaya konamamış.

Sunspider testinde donanımı itibariyle iPhone 6 modelinin listebaşı olduğu görülürken, iPhone 6 Plus modeli de ikinci sırada. Kraken 1.1 testinde ise iPhone 6 Plus modeli ikinci, iPhone 6 modeli üçüncü sırada. 

Grafik tarafına baktığımızda 3DMark 1.2 Unlimited Overall testinde iPhone 6 Plus ve iPhone 6 arka arkaya sıralanmış. Ancak Tegra K1, Snapdraon 805 ve 801 yongasetli modellerin oldukça gerisinde, LG G2 ve G3 modellerinin ise önünde yer alıyor.

3DMark 1.2 Unlimited Graphics testinde ise Tegra K1 yongasetinden sonra sırasıyla iPhone 6 Plus ve iPhone 6 geliyor. Diğer 3DMark testleri ve GFXBench testlerinde de modellerin üst sıralardan alt sıralara kadar değişik yerlerde bulunduğu görülüyor. 

Raporların en ilginci ise SquarTrade'den geliyor. Platform her iki modeli de su sıçramasına dayanıklılık, yerde sürünme ve düşme gibi pek çok testinden geçirmiş. 1 rakamının en düşük risk olduğu testlerde iPhone 6 modeli 4, iPhone 6 Plus modeli 5, iPhone 5S modeli 6, Galaxy S5 modeli ise 6.5 puan almayı başarmış. 

SquareTrade iPhone 6 serisinin şimdiye kadar test ettikleri modellerin en sağlamları arasına girdiğini belirtiyor. Ayrıca modellerin elde kavranışı da oldukça kolay bulunmuş. İşin aslı bu raporların çok tartışma götüreceği ortada. Modellerin ne kadar iyi olduklarını ise gerçek hayat kullanımları ortaya koyacak. 

• Lg bir ilk yapmış

G2 G3ten ilerde

• Yalan test , z1 in dandik tft ekranı ips ekranlı g3 den iyi gösterilmiş.

Bu yazıya bayağı oltaya gelen oldu , forumda ironiden anlayan kalmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AYAKKABI_KUTUSU -- 25 Eylül 2014; 19:21:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: piocu

Yalan test , z1 in dandik tft ekranı ips ekranlı g3 den iyi gösterilmiş.

İleri zekalı arkadaş,o tarayıcı testi.

• quote:

Epik feyıl
  • Ağır fail geldi.Güldürdü akşam akşam:D
  • Fail

• FHD ekrana geçince grafik performansı olumsuz olarak baya etkilenmiş gibi görünüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: TechnoKolik199

Lg bir ilk yapmış

G2 G3ten ilerde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple bu en iyisini yapar.
  • En iyi Ekran Note 4 teymiş aynı siteye göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barıs akdag -- 25 Eylül 2014; 17:49:42 >
  • haber başlığındaki her şeyi anladım ama dayanıklılık olayını anlamadım?

• quote:

Orijinalden alıntı: FaTaL1Tr

Apple dan artık uzak duracağım. Geçen hafta Çarşamba günü iOS 8 i ipad 2 me yükledim. Sonrasında safaride yeni sekmeler Arasında geçerken her seferinde sekmeleri tekrar yüklüyor ve çok yavaşladı cihaz. Resmen git yenisin al diye yapılmış bir Güncelleme lanet olsun sana apple. Androidi hani eleştiriyoruz ya çok Güncelleme gelmiyor diye şükretmeliler Android kullananlar.

Hemen geri dönün.

• Benim anlamadığım 2014 yılında note 4 s5 ve İphone 6 dan başka telefon ekranı incelememiş display mate nasıl en iyiyi seçiyor ve nasıkl herkesbreferans alıyor anlamak mümkün değil

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: John Citizen

quote:

Apple dan artık uzak duracağım. Geçen hafta Çarşamba günü iOS 8 i ipad 2 me yükledim. Sonrasında safaride yeni sekmeler Arasında geçerken her seferinde sekmeleri tekrar yüklüyor ve çok yavaşladı cihaz. Resmen git yenisin al diye yapılmış bir Güncelleme lanet olsun sana apple. Androidi hani eleştiriyoruz ya çok Güncelleme gelmiyor diye şükretmeliler Android kullananlar.

Hemen geri dönün.

nasıl geri dönücem ?

7.1.2 ipsw yükle, iPad'i DFU moda al, iTunes'tan Shift + iPad'i Geri Yükle, 7.1.2 ipsw'ni seç, aramıza hoşgeldin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: John Citizen

quote:

Hemen geri dönün.

nasıl geri dönücem ?

iOS 7.1.2 ipsw indirin sonra iTunes ile geri yükleyin bir sürü konusu vs olması lazım.

• https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=97695451

• Arkadaşlar 5s kullanıyorum 6 almak istiyorum ancak çözünürlük farkı önceliğim.hiç bir yerde kullanıcı bilgisi bulamadım,5s ile 6'nın arasında ekran çözünürlüğü çok fark varmı,varsa alacağım.(plus aşırı büyük olduğundan istemiyorum bu arada😌)

• quote:

Ve beyin koşarak uzaklaşır...

• quote:

O tarayıcı testi benim çok zeki arkadaşım. Bilmediğin konular hakkında çok konuşmasan iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 25 Eylül 2014; 18:54:05 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.