Şimdi Ara

RAPPELZ İÇİN BAŞLANGIÇ BİLGİLERİ BİR NEVİ MİNİ GUİDE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
509
Cevap
0
Favori
93.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önecelikle hepinize selamlar arkadaşlar Siteye daha 10 Dk önce üye oldum.
    Hayatımda ilk defa böyle bişi hazırlıyorum hatalarım varsa maruz görün lütfen

Bildiğiniz gibi Rappelz online daha çok yeni bi oyun ve open beta testine başlayalı daha 2 hafta bile olmadı.Bu nedenle oyunda bircok hata mevcut ama genel olarak bi 10 lvl oynadıgınız zaman oyunun ne kadar ayrıntılı ve degisik bi oyun oldugunu anlıyosunuz.

DİKKAT: Yazdıklarım PvP server için geçerlidir.

*Oyunda 3 Irk var ve her ırkın 3 tanede meslegi var

*Irklar farklı şehirlerde Oyuna başlıyolar fakat lvl kastıkları alanlar benim gördüğüm kadarıyla aynı.

*Oyunda 2 çeşit lvl sistemi var 1.ex lvl 2. job lvl öldürdügünüz yaratıklardan job lvl ve experience alıyosunuz

*Oyunda size yardımcı olan pet dediğimiz hayvanlarda mevcut ve bunlarda binek ve saldırı olarak 2 ye ayrılıyor.

*Skillere değinecek olursak oyundaki hersey gibi skill sistemide actif ve pasif skiller olarak 2 ye ayrılmıs durumda her skili kullanmak için belli bi job pointi gözden cıkarmak gerekiyor ve bazı skiller baska sikilleri acmadan kullanılamıyor.

*Önemli bi özellik olarak skillerin cooltimeları(yeniden kullanım süresi) gibi bide casting timeları(Uygulanma süresi) var bazı skillerin cool timeları 1 saati bulurken casting time leri 1 snyeyi asabiliyor.Skillerin kendi lvlleri var ve lvl atladıkca casting timelarıda artıyo.

*Benim uzun süredir gördüğüm en karmasık pet ve skill sistemine sahip oyun daha önce mmorpg oynamamıs arkadasların pek fazla bulaşmamalarını tavsiye ederim
    Her Irka her meslege göre pet-combo-skill kartları mevcut ve bu kartlar sayesinde cesitli attack kombinasyonları yaratabiliyosunuz.

*oyundaki yaratıkların lvl ları var ve her yaratıgın 3-5 farklı versyonu var oyunda ilerledikce istediğiniz yaratıgı gerekli cardları kullanarak tame(evcilleştirme) edebiliyosunuz.

lvl 1-10 Rehberi

Oyuna ilk olarak yemyeşil bir adada don gömlek baslıyosunuz hemen yanınızdaki npc ye gidin ve ilk görevinizi alın sizden 3-4 tane lvl 1 yaratık öldürmenizi istiycek onları öldürdükden sonra gidin ve silahınızı alın daha sonra kendi lvlınıza es veya 1-2 lvl üstü yaratıkları keserek yolunuza devam edin.

oyuna basladıgınızda yanınızdan vızır vızır geçen adamlar gorceksiniz lama tarzı hayvanlara binen bunlara fazla heveslenmeyin cünkü lvl 10 olmadan oyunda pet kullanamıyosunuz

lvl 5 den sonra anlamsız bi sekilde her lvl aldıgınızda ana sehre ısınlanıyosunuz
    ana sehre ısınlandıgınızda hemen arkanızdaki ***teleporter a gidin ve ***islanda geri dönün

yaratıkların yerini iyi bellemeye calısın cuku ilk lvllarda binek hayvanınız olmadıgı için uzun süreler yürüyosunuz
    bu arada eger 2 handed weapon kullanıyosanız öldügünüz zaman elinizdeki silah süşüyor haberiniz olsun

jlevel ve ex lvlınız 10 oldugunuzda ana sehre gidin ve merdivenlerden cıkın ana meydanda job *** die bir adam var ordan class transfer yapıp mesleginizi seciyorsunuz
    gerekli skilleri actıkdan sonra unit kartları alıp düşük lvl bi hayvan evcillestirip yanınıza alabilirsiniz.

Oyunla ilgili kişisel görüşüm:

1 Yıldan fazla süre knight oynamıs bi insan olarak (lvl 65+ 4 char kasdım Cyperda Volkan_79 ve Bufferking
    )Oyun genel hatlarıyla cok hosuma gitti gerci daha cok yeni bi oyun oldugu için bircok hatası mevcut ama +ları bence daha cok basit bi mmorpg den daha kapsamlısına gecemek isteyen arkadaslar için bedava deneme fırsatı.

Ben oyunu sadece 1 gün oynadım ve lvlım daha 11 elimden gelen bu kadar arkadaslar forumdaki 20-40 lvl arkadasların katkılarıyla bu konu gayet doyurucu bi rehber haline gelebilir.

Hiçbiryerden alıntı diildir zaten hiçbiyerde rehberi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bufferking -- 9 Ekim 2006; 17:17:58 >

• Wallahi Ellerine sağlık bende yeni başlıyorum oyunu iyiki yazmışsın.... Saolasın ...
  • bana lvl 5 ten sonra her lvl atladıgında ısnlanma olmadı sana mahsus olabilir 3 karakterim var sadece birinde lvl 5 te otomatik ısınlanmıstım sonrakilerde olmadı ben lvl 19 um ama 8 e kadar oynayacagım 20 olurum
    20- arkadaslara uyarım var lvl 20 de her ıtem yenıden alınacagı ıcın cok para lazım her bir R (para birimi) gözünüz gibi bakın.
  • dmltnman lvl 20 olduguna göre eğer zamanın varsa bize önemli questler lak sistemi pet evcilleştirme konularında yarıdımcı olursan bu konu sabit konu haline gelebilir şimdiden teşekkürler.
  • arkadaslar ben oyunu biraktim lv 30 da sarmadi beni neden sarmadi derseniz soyle cikliyayim 1 jop point acilmasi gereken skillere ve jop lv e gereken puan a gore cok az geliyor 2 cısı ise skillerin cok gec olmasi en cabuk dolan skill im 30 sn ve zaten jp lmadigi icin adam gibi skillerinide acamiyorsun 3 cu olayi 1 - 2 moob kestikten sonra oturmak zorunda kaliyorsun pot alsanda bi ise yaramiyor 2000 hp yi 200 hp pot la doldurmak baya bi zor ki pot u bassanda 30 sn de 200 hp doldurdugu icin siz hesaplayin artik nekadar pot ve zaman gerektini daha yuksek potlar var ama para :D neyse sız oynayin zamanı gelince anlicaksiniz herkezeiyi oyunlar
  • Jp puanlar yaratık lvl i yükseldikçe artmıyormu? Öyleyse harbiden kötü bir durum. Şimdiden 2-3 k lık skiller var, ilerde ne olur düşünemiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TnnT

arkadaslar ben oyunu biraktim lv 30 da sarmadi beni neden sarmadi derseniz soyle cikliyayim 1 jop point acilmasi gereken skillere ve jop lv e gereken puan a gore cok az geliyor 2 cısı ise skillerin cok gec olmasi en cabuk dolan skill im 30 sn ve zaten jp lmadigi icin adam gibi skillerinide acamiyorsun 3 cu olayi 1 - 2 moob kestikten sonra oturmak zorunda kaliyorsun pot alsanda bi ise yaramiyor 2000 hp yi 200 hp pot la doldurmak baya bi zor ki pot u bassanda 30 sn de 200 hp doldurdugu icin siz hesaplayin artik nekadar pot ve zaman gerektini daha yuksek potlar var ama para :D neyse sız oynayin zamanı gelince anlicaksiniz herkezeiyi oyunlar

lvl 30 olmussun ama daha oyunu anlayamamıssın
    1. sini acıklayım bu oyun sronun tersi yani jlvl ne kadar assagıdan giderse j point de o kadar az gelir ve sende daha once soledigine gore 27 yken jlvlin 21 mis bu normaldir
    2.sini acıklayım senin hangi sınıfı sectigini bilmiyorum ama ben holy wariorum ve skillerim 10 sn fln suruyo senin sectigin ırktan oturu bu sorunun zannedersem bu sorun dark mage lerde var ama unutmaki o sınıfta cok deli dmg veriyo bu da avantajı
    3. süne gelirsek sen bu soledıgıne bakılırsa epey bi kasmıssın cunku party yapmadan kastıgın ortada şöyleki eger party yapsaydın 2-3-4 kısı bırden dalacagınız ıcın o kadar oranda daha hızlı ölecek ve cok daha az dmg verecek ve sonra diger kisi ilk olarak dalacak ve baska kısının canı gıderken seninki hic gitmeyecek ve kesmekten basının donecegi hıza eriseceksiniz ben party yaptıgım hıc bır zamanda oturup can doldurmadım ayrıca kasmak konusunda cok daha karlı
    AYRICA bence bu canın birden artıramamanın kendine gore güzelligi de yok deil mesela sro videoları izlediysen eger 5 dk da yenisemeyen pvp ler oluyo bunun sebebi sadece senin sevdigin pot sisteminden kaynaklanıyo gerci ozellikle sroda can potu daha bi zorlastırıyo diger oyunlara nazaran
    SONUC OLARAK buglar da artık epey bi azaldıgından oyun hatta giderek güzelleşmektedir.

• quote:

Orjinalden alıntı: dmltnman

quote:

arkadaslar ben oyunu biraktim lv 30 da sarmadi beni neden sarmadi derseniz soyle cikliyayim 1 jop point acilmasi gereken skillere ve jop lv e gereken puan a gore cok az geliyor 2 cısı ise skillerin cok gec olmasi en cabuk dolan skill im 30 sn ve zaten jp lmadigi icin adam gibi skillerinide acamiyorsun 3 cu olayi 1 - 2 moob kestikten sonra oturmak zorunda kaliyorsun pot alsanda bi ise yaramiyor 2000 hp yi 200 hp pot la doldurmak baya bi zor ki pot u bassanda 30 sn de 200 hp doldurdugu icin siz hesaplayin artik nekadar pot ve zaman gerektini daha yuksek potlar var ama para :D neyse sız oynayin zamanı gelince anlicaksiniz herkezeiyi oyunlar

1. sini acıklayım bu oyun sronun tersi yani jlvl ne kadar assagıdan giderse j point de o kadar az gelir ve sende daha once soledigine gore 27 yken jlvlin 21 mis bu normaldir
    2.sini acıklayım senin hangi sınıfı sectigini bilmiyorum ama ben holy wariorum ve skillerim 10 sn fln suruyo senin sectigin ırktan oturu bu sorunun zannedersem bu sorun dark mage lerde var ama unutmaki o sınıfta cok deli dmg veriyo bu da avantajı
    3. süne gelirsek sen bu soledıgıne bakılırsa epey bi kasmıssın cunku party yapmadan kastıgın ortada şöyleki eger party yapsaydın 2-3-4 kısı bırden dalacagınız ıcın o kadar oranda daha hızlı ölecek ve cok daha az dmg verecek ve sonra diger kisi ilk olarak dalacak ve baska kısının canı gıderken seninki hic gitmeyecek ve kesmekten basının donecegi hıza eriseceksiniz ben party yaptıgım hıc bır zamanda oturup can doldurmadım ayrıca kasmak konusunda cok daha karlı
    AYRICA bence bu canın birden artıramamanın kendine gore güzelligi de yok deil mesela sro videoları izlediysen eger 5 dk da yenisemeyen pvp ler oluyo bunun sebebi sadece senin sevdigin pot sisteminden kaynaklanıyo gerci ozellikle sroda can potu daha bi zorlastırıyo diger oyunlara nazaran
    SONUC OLARAK buglar da artık epey bi azaldıgından oyun hatta giderek güzelleşmektedir.

bak arkadasim benim bi oyunda hic sevmedigim olay sudur lv i geldiginde buyulerini acamamak ki acmak icinde sunlar lagzim ben sana sayiyim simdi jop lv ın 6200 jp istiyor pasif atak buyum ki 2 tane var her biri 8k istiyor 4tane buff skillerimin her biri uc asa bes yukari 4k istiyor atak skilllerim kimi 2k kimi 5k kimide 4200 istiyor 1 lv de bukadar puan zaten gelmiyor pot olayina gelince oturmak okadarda sorun degil ama oyun tecruben nekadar bilemem ama bazi oyunalrda pvp de pot kulanilmaz istesende kulanamazsin parrty olayina gelince senınle ayni gun basladik ben oynamiyor olmama ragmen seden yuksek lv im ki oynasaydim birakmasaydim suan en az 35-40 arasiydim bu yuzden party olayina girmem neden alacagim 100 epx i 4 kisiyle paylşasayim ha sen dıyorsunki daha hzli oldurusun zaten hizli olduruyorum ama 2k hp yi oturup doldurmaya kalkmak baya bi zamanını aliyor adamın 5-6 yaratita bir oturuyorum ortalama bu sonuc oarak toparlamak gerekirse bu oyun beni sarmadi dikkat edersen ben orda oynamayin guzel degil soyle boyle bi kelime kullanmadim sadece beni sarmadi dedim i oyun konusunda benim gibi dusunen bir cokinsan var ve bosuna hayal kurup ta indirdikten sonra bu olayla karsilastiklarinda hayal kırıklına ugramasinlar ki ben ugradim indirdime pisman da oldum bana gore bi oyun degil bu eger jop lv e gidersem buyuleri acamiyorsun buyuleri acarsan jop lv geride kaliyor ki toparlamak baya bi zorlasiyor ben bu tarz bi olayi sevmiyorum sonuc olarak bu bir oyun ben oyunu kafa dagitmak icin oynuyorum bazilari gibi butun hayatim oyundan ibared degil umarim anlata bilmisimdir

sunuda eklemek istiyorum ben asura strider im 10 sn lik buyumde var 1.5 dk lik buyumde var 10 sn lik buyuyu kulanmasanda olur oyle ahim sahim birsey degil ve oyunda mana pot satilmamasi zaten bi dert yaratiklardan dusuyor ama her yaratiktan dusmuyor zor geliyor yani bi ise de yaramiyor shopda mana pot yok varsa bile okadar aramalarima ragmen ben bulamadim

herkeze iyi oyunlar

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: dmltnman

quote:

bak arkadasim benim bi oyunda hic sevmedigim olay sudur lv i geldiginde buyulerini acamamak ki acmak icinde sunlar lagzim ben sana sayiyim simdi jop lv ın 6200 jp istiyor pasif atak buyum ki 2 tane var her biri 8k istiyor 4tane buff skillerimin her biri uc asa bes yukari 4k istiyor atak skilllerim kimi 2k kimi 5k kimide 4200 istiyor 1 lv de bukadar puan zaten gelmiyor pot olayina gelince oturmak okadarda sorun degil ama oyun tecruben nekadar bilemem ama bazi oyunalrda pvp de pot kulanilmaz istesende kulanamazsin parrty olayina gelince senınle ayni gun basladik ben oynamiyor olmama ragmen seden yuksek lv im ki oynasaydim birakmasaydim suan en az 35-40 arasiydim bu yuzden party olayina girmem neden alacagim 100 epx i 4 kisiyle paylşasayim ha sen dıyorsunki daha hzli oldurusun zaten hizli olduruyorum ama 2k hp yi oturup doldurmaya kalkmak baya bi zamanını aliyor adamın 5-6 yaratita bir oturuyorum ortalama bu sonuc oarak toparlamak gerekirse bu oyun beni sarmadi dikkat edersen ben orda oynamayin guzel degil soyle boyle bi kelime kullanmadim sadece beni sarmadi dedim i oyun konusunda benim gibi dusunen bir cokinsan var ve bosuna hayal kurup ta indirdikten sonra bu olayla karsilastiklarinda hayal kırıklına ugramasinlar ki ben ugradim indirdime pisman da oldum bana gore bi oyun degil bu eger jop lv e gidersem buyuleri acamiyorsun buyuleri acarsan jop lv geride kaliyor ki toparlamak baya bi zorlasiyor ben bu tarz bi olayi sevmiyorum sonuc olarak bu bir oyun ben oyunu kafa dagitmak icin oynuyorum bazilari gibi butun hayatim oyundan ibared degil umarim anlata bilmisimdir

sunuda eklemek istiyorum ben asura strider im 10 sn lik buyumde var 1.5 dk lik buyumde var 10 sn lik buyuyu kulanmasanda olur oyle ahim sahim birsey degil ve oyunda mana pot satilmamasi zaten bi dert yaratiklardan dusuyor ama her yaratiktan dusmuyor zor geliyor yani bi ise de yaramiyor shopda mana pot yok varsa bile okadar aramalarima ragmen ben bulamadim

herkeze iyi oyunlar

partyi 2 kisilik kurdugunda da oturmana gerek kalmaz yani dedigin gibi o kadar beklemene..
    senin char da bi ucurum olmus bastan lvl atlatmak yerine jpointlerini kullanmıssın maalesef bu yüzden toparlayamıyorsun ben su 2 sini birlikte götürdügüm icin ve israf etmeden kullandıgım icin skillerimde bir problem yok hatta lvl 28 lık greatı da alabiliyorum ayrıca sunuda ekliyim benim de hayatım oyundan ibaret deil ben üniversite ögrencisiyim ve bazı sorumluluklarım var ayrıca senle aynı baslamadık ve ben mesela bugun ilk defa 23.00 da girdim oyuna yani fazla kasmadım aslında oyunu yani party yle oynuyan benle kendini kıyaslamak bu konuda saglıksız olur ayrıca ben tabikide sana karısamam ister oynarsın ister oynamazsın hatta insanlara bence bu oyunu oynamayın gibi bir telkinde de bulunabilirsin ben sadece problemlerine bilgim elverdigince acıklık getirmeye calıstım her hangi bir art niyet olmadan
    hem bu soruna dusen baska arkadasa da cevap mahiyetinde olur die...umarım anlasıldım

• dostum bende ısraf etmedım sadec benım karakter dual sword kulandıgı ıcın sword ve drık (dı sanırım tam hatırlıyamıyorum) onları lv 5 yapip lv 20 deki masterlerini actm okadar zaten ne adam gıbi ne aktif nede pasift buyulerim yuklendim herneyse ben su dakeron u beklıyorum ozamana kadar artik ya oynıcam ya oynamicam takilacam biyerlerde bu arada ben sana hayatin oyundanibare diye bi kelimede kulanmadim sadece oyle ınsanlardan degılım dedım ustune alınmada gerek yoktu neyse herekeze iyi oyunlar
  • e biz senle aynı kafadanız bende aralıga kadar bu oyunla oyalanıyom
    2MOONS
  • dostum oyun yokki zaten piyasada adam gibi oda taaa aralikta cıkıcak ozamana kadar bende dedım rappelz de takilirim ama bana uymadıgı icin biraktim simdi ne oynıcam bilmiyorum sonuc olarak surda bi kac saat kafa dagitalim diyoruz bos bos bilgisayara baikiyorum acayip morelim bozuk
  • beni sogutan aslında düsük level olmam 20+ dediler girdim bi guilde adamlar 40 ı gecmis bizde kuklalarla savasıyoz öyle girip takılıyom iste ben birazda sınıfımdan memnun deilim benim charı olduremezsın 1600hp var 6 lvl defence pasiv gelistirdim dogal olarak cok komik rakamlarla dmg veriyorum sroda shield kullanmak kalmıstı icimde burda actım ama bana gore deil ben kodumu otutturacam yani eh isin icinde ölmek olsada ben bu charı soyle ii bi kasıyım desem ilerde ne biri beni öldürebilir ne de ben birini bu deil istedigim ama oyunu yinede gzl hazırlanmıs buldum ama dekaron 1numara
    bu arada yeni char acacaklar beni bulsun nickim DMLTNMN
    her turlu itemini karsılayacagım banka lvl 1 itemlerle doldu her cesitten zaten lvl 20 ye kadar onları kullanacaksınız eksikleri de olan pm atabilir pvp server ındayım
  • 1 Gündür girmiyodum oyuna neler olmus :D Oyun hakkında biraz daha bilgi edindim :D Onları sizlerle paylasmaya geldim

1. Arkadaslar öncelikle oyunda çok önemli bir nokta var mutlaka quest yapın tek basınıza farm yaparsanız ve hiçbir questi yapmassanız tabiki jp sıkıntısı cekersiniz benim lvlım 15 ve yaptıgım 2 questten 800 jp 3k ex geldi
    quest yaparken aldıgınız jplerde cabası ortalama benim lvlimde 1 ayartıgın 6-8 jp verdiğini düsünürseniz 800jp
    yüksek lvl questlerde 8k-10k ya kadar cıkıyodur.

2.Bazı yaratıkları kesdikce lak denen puan geliorki her lak 250 rupiye denk geliyo bu Lakları paraya cevirince baya bi para kazanıyosunuzki buda pot almaya yetecek kadar para ve tekrar soyluyorum kimi questlerde 50 pot 50 mana verdiği oluyo.

3. lvl 15 20 ye yakın pasif 6 tanede aktif skilim acıldı (acılan aktif pet skillerini saymıyorum bile) ben hayatımda hiçbir mmorpg oyununda bu kadar cok skill açmadım 15 lvl de skill az diyenlere duyurulur
    oyunda cok fazla skill oldugu için cast timelarıda uzun bence buda normal.

4. para kasma olayına gelice eger lvlınızdan daha yüksek yaratıklar keserseniz daha iyi itemler düşüyomus gibi geldi bana belkide yanlısım vardır ben sürekli kendimden 4-5 lvl yüksek yaratıkları kesiyorum
    sürekli pantera vs cartlar cıkıyo 8-9k dan tezgahtan satıyorum al sana para

5.Oyunda force chipler var cok kuvvetli bufflar diebiliriz 5-10 sqaniye sürüyo ama vurdugunuz yaratıgında imanı gevriyo.

6.Ben holywariorum herkese tavsiye ederim dengeli bi şekilde attack def verirseniz 15 lvlken 2 tane lvl 20 yaratıgı birbirine katıp kesebiliyosunuz .

Ayrıca oyunda lvl 40 adam var geç kaldık felam dienlere bi örnek:
    Ben knightonline'a basladıgımda millet 62 lvldaydı 6 ayda oyunda ustalastım 1 senenin sonunda cyperda en iyi
    10 oyuncudan biriydim bu tür oyunlarda hiçbizaman gec kalmassınız onlar bi yerde tıkanır sonucda siz de belli bi süre sonra yetişirsiniz

Oyunu nekadar uzun süre oynadıgınız diil ne kadar bilincli oynadıgınız önemli.

dmltnman MACE skillerini actınmı ben mace skillerini açtım ve onlara yüklendim verdiğim zararda hiç fena diil
    bide elindeki silahı +5 yap yapmadıysan .Fakat bi konuda yardımcı olursan sevinirim oyunda blunt sınıfına giren silahlar neler biliyomusun yani mace dısında hangi silahı kullanabilirim .Bide ben bu lvla kadar hiç pet summon etmedim petlerimiz kendi lvlını alıyo bildigim kadarıyla bizim explerden calıyolarmı .

bide 2 handed weaponlar cok dmg veriyo %50 daha fazla one handeda göre belki senin kodumu oturturum sorununa care olabilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bufferking -- 11 Ekim 2006; 11:53:09 >

• quote:

Orjinalden alıntı: bufferking

1 Gündür girmiyodum oyuna neler olmus :D Oyun hakkında biraz daha bilgi edindim :D Onları sizlerle paylasmaya geldim

1. Arkadaslar öncelikle oyunda çok önemli bir nokta var mutlaka quest yapın tek basınıza farm yaparsanız ve hiçbir questi yapmassanız tabiki jp sıkıntısı cekersiniz benim lvlım 15 ve yaptıgım 2 questten 800 jp 3k ex geldi
    quest yaparken aldıgınız jplerde cabası ortalama benim lvlimde 1 ayartıgın 6-8 jp verdiğini düsünürseniz 800jp
    yüksek lvl questlerde 8k-10k ya kadar cıkıyodur.

2.Bazı yaratıkları kesdikce lak denen puan geliorki her lak 250 rupiye denk geliyo bu Lakları paraya cevirince baya bi para kazanıyosunuzki buda pot almaya yetecek kadar para ve tekrar soyluyorum kimi questlerde 50 pot 50 mana verdiği oluyo.

3. lvl 15 20 ye yakın pasif 6 tanede aktif skilim acıldı (acılan aktif pet skillerini saymıyorum bile) ben hayatımda hiçbir mmorpg oyununda bu kadar cok skill açmadım 15 lvl de skill az diyenlere duyurulur
    oyunda cok fazla skill oldugu için cast timelarıda uzun bence buda normal.

4. para kasma olayına gelice eger lvlınızdan daha yüksek yaratıklar keserseniz daha iyi itemler düşüyomus gibi geldi bana belkide yanlısım vardır ben sürekli kendimden 4-5 lvl yüksek yaratıkları kesiyorum
    sürekli pantera vs cartlar cıkıyo 8-9k dan tezgahtan satıyorum al sana para

5.Oyunda force chipler var cok kuvvetli bufflar diebiliriz 5-10 sqaniye sürüyo ama vurdugunuz yaratıgında imanı gevriyo.

6.Ben holywariorum herkese tavsiye ederim dengeli bi şekilde attack def verirseniz 15 lvlken 2 tane lvl 20 yaratıgı birbirine katıp kesebiliyosunuz .

Ayrıca oyunda lvl 40 adam var geç kaldık felam dienlere bi örnek:
    Ben knightonline'a basladıgımda millet 62 lvldaydı 6 ayda oyunda ustalastım 1 senenin sonunda cyperda en iyi
    10 oyuncudan biriydim bu tür oyunlarda hiçbizaman gec kalmassınız onlar bi yerde tıkanır sonucda siz de belli bi süre sonra yetişirsiniz

Oyunu nekadar uzun süre oynadıgınız diil ne kadar bilincli oynadıgınız önemli.

dmltnman MACE skillerini actınmı ben mace skillerini açtım ve onlara yüklendim verdiğim zararda hiç fena diil
    bide elindeki silahı +5 yap yapmadıysan .Fakat bi konuda yardımcı olursan sevinirim oyunda blunt sınıfına giren silahlar neler biliyomusun yani mace dısında hangi silahı kullanabilirim .Bide ben bu lvla kadar hiç pet summon etmedim petlerimiz kendi lvlını alıyo bildigim kadarıyla bizim explerden calıyolarmı .

bide 2 handed weaponlar cok dmg veriyo %50 daha fazla one handeda göre belki senin kodumu oturturum sorununa care olabilirler

careyi biliyom ben dark mage olmak oyunda en fazla dmge ı o veriyo bi o kadar da defansı dusuk ama ben razıyım yeni acacaklarada tavsiye ederım
    benim yeni bi char azmaya gözüm almıyo elimdeki +4 dedigim gibi olmeyen bisey yaptım dolayısıyla verdigim dmg dusuk
    yine soyluyorum oyun güzel düsünenlere tavsiye ederim ama aralıga kadar
    ben aslında herkesin aralıkta 2moons a baslamasını ısterim o oyun tabiki benim asıl aradıgım
    kendinden yüksek lvl kesince ii itemler cıkıyo demen yanlıs oldu cunku ben 13 ken 25 lık yaratık kesmem gerektı 5 tane sonra da devam ettim ama hicbirsey cıkmadı ben 16yken 15 lık biseyi kestigimde kart cıkmıstı item düsme gorusune katılmıyorum
    40+ olayına gelirsek sunu da kabul etmeliyim ki beni oyun ole 50 lere 60 lara kascak kadarda sarmadı ayrıca senin cyper maceran icin tebrık ederim dedigin bir basarı ama ben o kadar da gunde epey oynaymam bunu sen solemedın ben cıkardım o kadar geriden gelip en üstlere tırmanmanı gerekce gostererk

• sabahtan beri serverlara ulaşamıyorum server bakımamı girdi bi bilen varmı???
  • en iisi bırakalım oyunu
  • yok oyun beni baya bi sardı beklediğimiz online oyunlar cıkana kadar idare edebilecek gibi gözüküyor oyun hakkında her ecen gün biraz daha bilgi ediniyorum boş bi zamanımda daha ayrıntılı bi guide hazırlıycam
  • Ya bu lvl 20 armorlar nasıl geliştiriliyor. Blacksmit de basim diyoru nex level 82/87 yazıyor. Bastım ve 82 olan zırh oranı yine 82 de kaldı. Anlamadım bu işi, çözen varmı.
  • BU OYUNUN SİTESİ VAR MI?VBARSA YAZAR MISINIZ?OYNAMAYI DÜŞÜNÜYORUMDA
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.