Şimdi Ara

iPhone 6 ve 6 Plus cihazlarında bükülme sorunları ortaya çıkmaya başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
845
Cevap
6
Favori
28.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone 6 ve 6 Plus cihazlarında bükülme sorunları ortaya çıkmaya başladı

iPhone 6 ve 6 Plus modellerinin satışa çıkmasının ardından modellere dahil ilk kullanıcı şikayetleri de internet üzerinden yayılmaya başladı. Daha önce iPhone 5 ve 5S kullanıcılarının yaşadığı bükülme sorunu şimdi de ağırlıklı olarak iPhone 6 Plus ve iPhone 6 kullanıcılarının da başına gelmeye başladı. Oldukça ince bir yapıya, kuvvete karşı dayanıksız bir metal olan alüminyumdan ve daha geniş bir dış yüzeye sahip olan yeni iPhone'ların da bu tarz problemler yaşaması aslında beklenebilir bir durumdu.

Önceki nesile göre daha ince olması nedeniyle bükülmeye daha elverişli hale gelen yeni iPhone'lar kullanıcıların açıklamalarına göre oturma esnasında ön pantolon ceplerinde bile bükülebiliyor. Gelen bilgiler doğrultusunda genellikle ses tuşlarının bulunduğu bölümden büküldüğü görülen yeni iPhone'ların bu sorunu hakkında Apple cephesinden henüz bir açıklama gelmiş değil.

Bu sorundan şikayetçi kullanıcıların Twitter üzerinden başlattığı kampanyaya katılımın her geçen dakika artmasının yanı sıra Youtube üzerinden bir kişi ise iPhone 6 Plus'ın el gücüyle ne kadar kolay bükülebildiğini gösteren bir video yayınlamış durumda.

• 3000TL ver cebine koy sonra bir bakmışın flex olmuş.

• ohoo bu da bişey mi? mermi sıkınca patlıyorda bu alet, bu kadar mı dandik yapılır arkadaş bi telefon ayıp be Apple!!
    http://www.59saniye.com/iphone6-plusin-kursun-sikilinca-kolayca-parcalanmasi/

cidden böyle saçma eleştiri ve haber görmedim nedir bu ya?!? eğilcek tabi ötekileri de öyle bükün bakalım noluyor, ya yamuluyor ya kırılıyor telefon be bu aletler wolverine değil ki iskeleti yok edilemez olsun :D

• Bunun patentini alsınlar ilerde lazım olur.
  • yahu o telefona o kadar guc uygularsan olacagi o . hasta olmali bir insan telefonuna bu kadar guc uygulayarak bukmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordrdley -- 24 Eylül 2014; 16:24:20 >
  • Bu da Note 3. iPhone kullanıcıları artık malzeme kalitesi iyi diye konuşmaz umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sariugur

ohoo bu da bişey mi? mermi sıkınca patlıyorda bu alet, bu kadar mı dandik yapılır arkadaş bi telefon ayıp be Apple!!
    http://www.59saniye.com/iphone6-plusin-kursun-sikilinca-kolayca-parcalanmasi/

cidden böyle saçma eleştiri ve haber görmedim nedir bu ya?!? eğilcek tabi ötekileri de öyle bükün bakalım noluyor, ya yamuluyor ya kırılıyor telefon be bu aletler wolverine değil ki iskeleti yok edilemez olsun :D

4/4S i bükmeye çalış bakalım bükebilecek misin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• akare+bkare=ckare kullanıcısına yanıt
    kardeşim güzel diyorsunda onun inceliği ve uzunluğuyla 4s'in ki bir mi? basit fizik en nihayetinde. 30.000+ verdiğin arabanın kaportasına otur o da eğiliyor, bu mu eğilmicek? mantıklı yapılsın şu eleştiriler diyorum ben o kadar ;)
  • Ayfon 6 Pılas (Temsili) :-)

iPhone 6 ve 6 Plus cihazlarında bükülme sorunları ortaya çıkmaya başladı
  • Sadece Apple için söylemiyorum bunu, telefonu inceltmek bir yerden sonra avantaj olmaktan çıkar. Telefonların fazla incelmesi iyi bir şey degil. Metal malzeme kullanip ince telefon yapan firmalar böyle şeylerle karşılacaktır. Apple bir de telefonu hafifletmeye çalışıyor. Bu nedenle metali de inceltiyor her modelde sanırım. Bükülen telefonun eski haline gelme ihtimali de olmadığı için, kullananlara şimdiden sabır diliyorum.

• lordrdley L kullanıcısına yanıt
    Cebindeyken eğilirsen en az o kadar güce maruz kalır. Piyasaya bir yayılsın siz görün paylaşımları! :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: FERFEROS

Bu da Note 3. iPhone kullanıcıları artık malzeme kalitesi iyi diye konuşmaz umarım.

su video car car oten zamzungculara yeter. kesin artik

• Kim telefona böyle bir güç uygular ki

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sariugur

kardeşim güzel diyorsunda onun inceliği ve uzunluğuyla 4s'in ki bir mi? basit fizik en nihayetinde. 30.000+ verdiğin arabanın kaportasına otur o da eğiliyor, bu mu eğilmicek? mantıklı yapılsın şu eleştiriler diyorum ben o kadar ;)

O eleştiriler biraz da fanboyları durultmak için hani birileri çıkıp "ama iphone metal kasa hülooğğ" diyor ya.

Bence biraz daha sağlam yapılabilirmiş, tamam belki kılıfla kullanacak çoğu kişi ama yine insan cebine koymaya korkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • premium, kalite hissi işte bilmem ne carttana curttana. alın size, ön cepte bile yamulan premium.

• Bu haberi görenler 3 gruba ayrılıyorlar;

1- Apple'a laf yediremeyip "Abi diğerlerini de bükün bakalım ne olucak? hehehe". Ama haberleri yok ki diğerlerinin plastik kasası olsa da birşey olmuyor.

2- Apple'a laf sokmak için pusuya yatmış "Hani nerede malzeme kalitesi xD", "Alırım anahtarını mayk", "Reklam kokan hareketler bunlar". Yapmayın abi bundan öncekilerde gayet iyiydi malzeme kalitesi.

3- İşin ciddiyetinin farkında olup iphone 6 almaktan vazgeçme ihtimali olan grup.

• 5.5 inclik telefonu pantalon cebine koyarsan ne olur ki başka?
  • İnce metali bükersen yada basınç yaparsan bükülür. Sorun mu oluyor mobil cihazda?

• Hiç bir insan telefonu eline alıp öyle mazoşistce bükmez ama elle bükülebiliyorsa zaman içinde cepte de bükülebilir bunu anlamak bu kadar zor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: lordrdley

quote:

Orijinalden alıntı: FERFEROS

Bu da Note 3. iPhone kullanıcıları artık malzeme kalitesi iyi diye konuşmaz umarım.

su video car car oten zamzungculara yeter. kesin artik

Yalnız testte iPhone 6 yamulurken daha fazla güç kullandığı halde Note 3'e birşey olmuyor.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.