Şimdi Ara

KOMBİ DEĞİŞTİRECEĞİZ TAVSİYE LÜTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1998 de 120 m2 Ankara İncirlide ki dairemize demirdöküm marka kombi taktırmıştık artık çok arıza vermeye başladı servis bir daha arızalanırsa değiştirin dedi bizde değiştirmeyi düşünüyoruz bana kombi markasası ve model tavsiyelerinizi bekliyorum birde tesisat ve petekleri değiştirmekte gerekirmi teşekkürler....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba
    mevcut demirdöküm kombinizle kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısınıyorsanız kış boyunca cihazı 60c-65c de kullanmak zorunda kalmadıysanız kesinlikle premix yoğuşmalı kombi öneririm
    baymak duo tec,baymak falke condense,eca confeo premix,airfel digifel premix öneririm
    tesisat ve radyatörleri değiştirmek zorunda değilsiniz,ilave tasarruf için radyatörlerin çoğuna kaliteli termostatik vanalar taktırabilirsiniz
    binanızda yalıtım varsa veya evinizde ısı kayıpları az ise alacağınız cihaza uygun dijital oda termostatı
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

merhaba
    mevcut demirdöküm kombinizle kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısınıyorsanız kış boyunca cihazı 60c-65c de kullanmak zorunda kalmadıysanız kesinlikle premix yoğuşmalı kombi öneririm
    baymak duo tec,baymak falke condense,eca confeo premix,airfel digifel premix öneririm
    tesisat ve radyatörleri değiştirmek zorunda değilsiniz,ilave tasarruf için radyatörlerin çoğuna kaliteli termostatik vanalar taktırabilirsiniz
    binanızda yalıtım varsa veya evinizde ısı kayıpları az ise alacağınız cihaza uygun dijital oda termostatı

Tesisat yani petekleri değiştirmeyi şunun için sordum aradan yıllar geçtiği için kireçleme yapıp tıkamışmıdır birde kombi değiştiğinde başkrnt gaz kayıtlarında değişiklik yaptırtacakmıyız bunun maliyeti varmıdır cevabınız için teşekkür ederim.

• ilgun777 İ kullanıcısına yanıt
    tesisatınız sirkülasyonunda sıkıntı yoksa,mevcut kombiyi çalıştırdığınızda tesisattaki en son petek ısınıyorsa tesisatta değişikliğe gerek yok
    sizin yapmanız gereken,radyatörler dahil tesisatı komple temizletmektir,bu şekilde tesisatta çamur,tortu varsa hepsi temizlenir
    tesisatınız plastik pprc veya pex ise,eski tesisatlarda genelde çamurlaşma tortulaşma gözlenir,bunu temizlerseniz radyatör ve tesisat için masraf yapmaya gerek yok,kombi değişimlerinde kombi değişim formu ile kombinizi değiştiriyorsunuz,kombinizi takacak doğalgaz yetkili firma sizi yönlendirir
  • TESİSATÇI09 T kullanıcısına yanıt
    @tesisatçı09
    foruma hoşgeldiniz,yeni üye oldunuz ama günlerdir benzer mesajları KOPYALA/YAPIŞTIR şeklinde kombi bölümünün birçok yerinde tekrarlıyorsunuz

kopyala yapıştır yerine cihazlarınız hakkında teknik bilgi verirseniz daha iyi olur,beretta premix yoğuşmalı kombiler nerde üretiliyor,cihazların minimum/maximum çalışam aralığı nasıl,sıcak su kapasiteleri nasıl,modülasyon aralıkları nasıl? modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabiliyor mu? ülke genelinde servis yapılanması nasıl?????????
  • quote:

tesisatınız sirkülasyonunda sıkıntı yoksa,mevcut kombiyi çalıştırdığınızda tesisattaki en son petek ısınıyorsa tesisatta değişikliğe gerek yok
    sizin yapmanız gereken,radyatörler dahil tesisatı komple temizletmektir,bu şekilde tesisatta çamur,tortu varsa hepsi temizlenir
    tesisatınız plastik pprc veya pex ise,eski tesisatlarda genelde çamurlaşma tortulaşma gözlenir,bunu temizlerseniz radyatör ve tesisat için masraf yapmaya gerek yok,kombi değişimlerinde kombi değişim formu ile kombinizi değiştiriyorsunuz,kombinizi takacak doğalgaz yetkili firma sizi yönlendirir

Çok teşekkürler cevaplarınız için borular eski siyah metal boru plastik değil eca premix yada bosch premix yoğuşmalı istiyor babam sizce bu ikisi arasında hangi model teşekkürler..

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Doğrudur yeni üye oldum.
    Bilhassa tasarruf konularında tüketicilerin ve teknik kişilerin haberdar olması için bu kombiden bahsediyorum ve aynı zamanda kombinin bayisiyim

Beretta Premix yoğuşmalı kombiler italyan üretimidir.

Modülasyon aralıkları değişkendir
    25 kW lık kombinin min.kapasitesi 5 kW tır. Sıcak su kapasitesi 29 kW (16,6 litre/dk)
    20 kW lık kombinin min kapasitesi 5 kW sıcak su kapasitesi 25 kW (14,3 litre/dk)
    50 kW lık yoğuşmalı kazanın 9 kW
    100 kW lık yoğuşmalı kombinin 16 kW
    511 kW lık yer tiplerinde min. 25 kW tır.

Ayrıca Range Rated özelliği sayesinde kombiler her kapasitede (10,11,13,18 kw gibi) aynı verimi vermektedir.
    Bildiğiniz gibi çoğu kombilerin kapasiteleri değiştirildiğinde verimleri azalmaktadır.Broşürlerdeki verim değerleri en yüksek kapasitedeki değerdir.

Kombiler oda termostatı ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabildiği gibi,sadece dış hava sensörü takıldığında cihazın paneli ekopanel özelliğine geçerek,dış hava sıcaklığına göre kombinin çıkış suyu sıcaklığını otomatik ayarlamaktadır.
    Bu özellik kullanıcılara hem konfor hem de tasarruf yaptırmaktadır.

• ilgun777 İ kullanıcısına yanıt
    iki cihazda çok kaliteli,eca confeo premix hem malzeme kalitesi iyidir hemde donanımlıdır
    bosch classic condense alcaksanız zaten yanında bosch fr 10 modülasyonlu oda kumandası almalısınız,cihazda gelişmiş elaktronik kart yazılımı sayesinde oda sıcaklığına göre modülasyon alanında çok iyi çalışır ve bu cihaz için bu oda termostatı nerdeyse zorunlu olmalı
    bosch classic condense premix yoğuşmalı kombi alırsanız yanında mutlaka ama mutlaka bosch fr 10 modülasyonlu oda kumandası alın ve kombiye uzak bir noktaya evin genel derecesini yansıtabilecek bir alana monte ettirin
    http://www.bosch-climate.com.tr/bosch-urunler/kumanda-uniteleri/inside-temperature-controls/fr-10.html

• TESİSATÇI09 T kullanıcısına yanıt
    hangi modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabiliyor?
    sitenizi inceledim izmirde sadece bir tane yetkili servisiniz var üstelik gaziemir'de
  • quote:

hangi modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabiliyor?
    sitenizi inceledim izmirde sadece bir tane yetkili servisiniz var üstelik gaziemir'de

Beretta marka dış hava kompanzasyonlu oda termostatı ile kumanda ediyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.