Şimdi Ara

Siemens veya Bosch Çamaşır Makinesi Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
16.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar daha önce Elektrolux ün bir modelinde karar kılmıştım ama bulunduğum şehirdeki servis sorunundan dolayı vazgeçmek zorunda kaldım. Şimdi ise işi fazla uzatmadan Siemens veya Bosch marka bir makine alıp sonlandırmak istiyorum. Önceliğim Siemens.

Aradığım başlıca özellikler;

Yeni nesil sessiz ve dayanıklı motor (İnvertor/IQDrive)
    Min. 8kg yıkama kapasitesi (Tercihen en az 1200 devirli)
    Su jetinin olması
    Ön yıkamalı veya ekstra durulama sensörlü BÜTÇE : MAX. 1800 TL

Tavsiyelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Not: beyazesyam.com güvenilir midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi never_ever19 -- 22 Eylül 2014; 19:50:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: never_ever19

Arkadaşlar daha önce Elektrolux ün bir modelinde karar kılmıştım ama bulunduğum şehirdeki servis sorunundan dolayı vazgeçmek zorunda kaldım. Şimdi ise işi fazla uzatmadan Siemens veya Bosch marka bir makine alıp sonlandırmak istiyorum. Önceliğim Siemens.

Aradığım başlıca özellikler;

Yeni nesil sessiz ve dayanıklı motor (İnvertor/IQDrive)
    Min. 8kg yıkama kapasitesi (Tercihen en az 1200 devirli)
    Su jetinin olması
    Ön yıkamalı veya ekstra durulama sensörlü BÜTÇE : MAX. 1800 TL

Tavsiyelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Not: beyazesyam.com güvenilir midir?

Bosch WAT24460TR alabilirsiniz.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Makineyi Google'da bulamadım Can Bey :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi never_ever19 -- 23 Eylül 2014; 0:00:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Senin alacağın makine Türkiye'de yok mu demek istedin kardesim Google a yazdım çıkmadı bişey

Makine yeni bir model, o yüzden :)

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/BOSCH-WAT24460TR-A----30-Enerji-S%C4%B1n%C4%B1f%C4%B1-8Kg-Kapasiteli-TouchControl-Panelli-Otomatik-%C3%87ama%C5%9F%C4%B1r-Makinesi-Beyaz,103452,465714,1507891.html?langId=-14

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Bimekste 7kg yazıyor. Sizin gönderdiğiniz linkte 8kg. Bosch'un sitesinde ise ürün görünmüyor. Ayrıca ben EcoSilence motorun sadece WAS ve WAY serilerinde olduğunu sanıyordum.Hangi bilgiler doğru acaba. Bi aydınlatır mısınız :)

Bimeks:http://www.bimeks.com.tr/urun/144577/bosch-wat24460tr-camasir-makinesi.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi never_ever19 -- 23 Eylül 2014; 0:01:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Senin alacağın makine Türkiye'de yok mu demek istedin kardesim Google a yazdım çıkmadı bişey

Makine yeni bir model, o yüzden :)

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/BOSCH-WAT24460TR-A----30-Enerji-S%C4%B1n%C4%B1f%C4%B1-8Kg-Kapasiteli-TouchControl-Panelli-Otomatik-%C3%87ama%C5%9F%C4%B1r-Makinesi-Beyaz,103452,465714,1507891.html?langId=-14

Verdiğiniz link te 2 yıl garanti yazıyor .

Üretici Garantisi: 2 Yıl Resmi Üretici Garantili

• Bosch WAT24460TR hakkındaki fikrini söyler misin candogan. Ürün özelliklerinden çok senin ne diyeceğin önemli:) Alalım mı bunu?

Edit : Az önce Bosch'u aradım ürün özelliklerini sordum. 8kg 1200 devir A+++(-30) olduğunu söyledi. EcoSilence motor için özelliklerinde göremediğini söyledi. Onlar bile ürün özelliklerini tam bilmiyor. Nasıl güvenip de alacağız. Yabancı ülkelerde satılan WAT24460 için yazan özellikler MediaMarkt ta yazanla aynı. Bir model her ülkede aynı özellikte mi oluyor.Eğer öyleyse makinenin özellikleri fiyatına göre iyi geldi bana.

Bu arada ürün 01/09/2014 tarihinde satışa çıkmış. Alıyım derseniz en erken 15 gün sürüyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi never_ever19 -- 23 Eylül 2014; 12:33:12 >
  • WaLLkHaN1905 W kullanıcısına yanıt
    Farkı ne?
  • bu modeller hiçbir yerde yok sadece bu forumda

ucuz modellerde ecosilence kullanılması çok iyi bir gelişme.
  • Tavsiye için teşekkürler wat24440tr aynısının 7kg versiyonu, onu almaya karar veRdik.. ecosilence motor ve su jeti varmış bayinin dediği.. 10 yıl motor garantisi mevcut.. peşin 1350tlye bırakıyor bayi 2 günde teslim edecekmiş..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zukauskas

Tavsiye için teşekkürler wat24440tr aynısının 7kg versiyonu, onu almaya karar veRdik.. ecosilence motor ve su jeti varmış bayinin dediği.. 10 yıl motor garantisi mevcut.. peşin 1350tlye bırakıyor bayi 2 günde teslim edecekmiş..

Merhaba;

Konuştuğunuz bayii biraz yanıltmış sizi sanırım. WAT24460TR de bildiğim kadarıyla su jeti yok.
  • Bosch WAT24460TR ile benzer ürün olan Siemens WM12T460TR arasında ne gibi farklar var acaba. Siemens için de 1500TL fiyat verdiler. Kalite farkı var mı aralarında
  • quote:

Orijinalden alıntı: Felice Forte

quote:

Orijinalden alıntı: zukauskas

Tavsiye için teşekkürler wat24440tr aynısının 7kg versiyonu, onu almaya karar veRdik.. ecosilence motor ve su jeti varmış bayinin dediği.. 10 yıl motor garantisi mevcut.. peşin 1350tlye bırakıyor bayi 2 günde teslim edecekmiş..

Merhaba;

Konuştuğunuz bayii biraz yanıltmış sizi sanırım. WAT24460TR de bildiğim kadarıyla su jeti yok.

olabilir kapağın içinde iki göz gösterdi bu su jeti dedi sizce su jeti olan başka bir model mi almalıyım electrolux 1486 gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zukauskas -- 30 Eylül 2014; 22:29:52 >

• quote:

Bosch WAT24460TR hakkındaki fikrini söyler misin candogan. Ürün özelliklerinden çok senin ne diyeceğin önemli:) Alalım mı bunu?

Edit : Az önce Bosch'u aradım ürün özelliklerini sordum. 8kg 1200 devir A+++(-30) olduğunu söyledi. EcoSilence motor için özelliklerinde göremediğini söyledi. Onlar bile ürün özelliklerini tam bilmiyor. Nasıl güvenip de alacağız. Yabancı ülkelerde satılan WAT24460 için yazan özellikler MediaMarkt ta yazanla aynı. Bir model her ülkede aynı özellikte mi oluyor.Eğer öyleyse makinenin özellikleri fiyatına göre iyi geldi bana.

Bu arada ürün 01/09/2014 tarihinde satışa çıkmış. Alıyım derseniz en erken 15 gün sürüyormuş.

Bende bu makineden almayı düşünüyorum.
    Fikirleriniz benim için çok önemli...

• WM14T460TR aldık
    1450₺

Çok sessiz bir makine ileride deneyimlerimi de paylaşırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciko44 -- 29 Ekim 2014; 7:21:47 >
  • Tam arcelik alayim derken bir de 14T460 cikti. Bu makina turkiye uretimi degil mi? Bir de boschun sayfasinda almanya uretimi was24322 de indirm olmus 1.579 tl ye dusmus. Gerci bu model programlarinin kullanisli olmamasi ile elestiriliyor ama bu fiyata almanya uretimi oldugu icin tercih edilebilir mi? Yoksa yeni olan ve 150 tl ucuz olan 14t460 mi tercih etmeli? Goruslerinizi bekliyorum...

• KORO K kullanıcısına yanıt
    WM14T460TR satıcının dediğine göre parçaları Alman fakat montaj Türkiye'de oluyormuş

3 yıl garantisi + 10 yıl da motor garantisi var

Yıkarken ve kuruturken çok sessiz

Lakin tavsiye edecek kadar bir deneyimim yok henüz

Sanırım yeni bir ürün çünkü Siemens sitesinde tanıtımı yok sadece kılavuzları var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciko44 -- 30 Ekim 2014; 11:15:56 >
  • Siemens WM12T480TR aldık. Aslında 460 olanını alacaktık ama bunun kasası daha hoşumuza gitti o yüzden bunu aldık. Makine çok güzel. Sessiz çalışıyor. Annem memnun. Programları yeterli. 3 yıl + 10 yıl motor garantisi var. Tavsiye ederim.
  • 460 ile 480 arasındaki fark nedir ?
    Ne kadara aldınız ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.