Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (2179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21772178217921802181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kameray37

Fiat RC10YCC Champion buji ---http://www.koyuncuoglumarket.com/UrunDetay/31757/champion_rc10ycc_buji_bravo_marea_palio_linea_8v_16v_842414/

Fiat BKR5EZ NGK Buji ---http://www.ngkbujimarket.com/product.php?id_product=124

Buda LPG bujileri ---http://www.ngkbujimarket.com/category.php?id_category=110

Yalnız LPG bujileri çok pahalı (Tanesi 40 TL).
    Bu bujilerin benzinli motor bujilerinden farkı ne? Artısı çok fazla ise alınır, yoksa pahalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 27 Eylül 2014; 13:37:06 >

• lpg ile tuketimlerinizi yazabilirmisiniz acaba? 10lt ile 70km civari gidebiliyorum anca, normalmi acaba? yoksa bi bakim yada ayar gerekiyormu? 1.6 elx

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayvan eti Yiyen kullanıcısına yanıt
    10lt ile 100 km civarı gitmen lazım tabi çok özel şartlar dışında
  • quote:

Orijinalden alıntı: hogokce

valla hocam az öncede 20tllik aldım 8.5lt yapıyor, 50 km falan gidebildim:) aracı 1 hafta kadar önce aldım, lpg garantisi devam ediyor "atiker" sanıyorum en iyisi oraya götürmek. şimdiye dek bi bakım falan yapılmamış heralde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayvan eti Yiyen -- 27 Eylül 2014; 18:18:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilexsamet

quote:

Fiat RC10YCC Champion buji ---http://www.koyuncuoglumarket.com/UrunDetay/31757/champion_rc10ycc_buji_bravo_marea_palio_linea_8v_16v_842414/

Fiat BKR5EZ NGK Buji ---http://www.ngkbujimarket.com/product.php?id_product=124

Buda LPG bujileri ---http://www.ngkbujimarket.com/category.php?id_category=110

Yalnız LPG bujileri çok pahalı (Tanesi 40 TL).
    Bu bujilerin benzinli motor bujilerinden farkı ne? Artısı çok fazla ise alınır, yoksa pahalı.

Valla Samet kardeşim lpg bujilerinin diğerlerinden ne farkı vardır bilemiyorum.. Sanırım ateşleme ile ilgili farkları olabilir, bu arada fiyatı okadar varmı yaa hiç bakmamıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayvan eti Yiyen

lpg ile tuketimlerinizi yazabilirmisiniz acaba? 10lt ile 70km civari gidebiliyorum anca, normalmi acaba? yoksa bi bakim yada ayar gerekiyormu? 1.6 elx

quote:

quote:

valla hocam az öncede 20tllik aldım 8.5lt yapıyor, 50 km falan gidebildim:) aracı 1 hafta kadar önce aldım, lpg garantisi devam ediyor "atiker" sanıyorum en iyisi oraya götürmek. şimdiye dek bi bakım falan yapılmamış heralde..

Ben 30 tl lik (10.8 lt) lpg aldım. Şu anda 95 km oldu. 70km şehir dışı 25 km si köy yolunda kullanıldı.. Daha hala bitmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kameray37 -- 27 Eylül 2014; 20:43:13 >

• quote:

quote:

lpg ile tuketimlerinizi yazabilirmisiniz acaba? 10lt ile 70km civari gidebiliyorum anca, normalmi acaba? yoksa bi bakim yada ayar gerekiyormu? 1.6 elx

quote:

quote:

Ben 30 tl lik (10.8 lt) lpg aldım. Şu anda 95 km oldu. 70km şehir dışı 25 km si köy yolunda kullanıldı.. Daha hala bitmedi

hocam aytemizde kampanya var 2.31 (gerci bugun 2.34 olmus) ordan aliyorum bi haftadir, acaba hava falanmi dolduruyorlar anlamadim:)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam aytemizde kampanya var 2.31 (gerci bugun 2.34 olmus) ordan aliyorum bi haftadir, acaba hava falanmi dolduruyorlar anlamadim:)

Üstadım benim bulunduğum yerde 2 tane benzinlik var Total be Opet. Ben Opeti tercih ediyorum. Bildiğin daha doğrusugüvenilir firmaları tercih etmeni tavsiye ederim. Hee gerçi bildiğim kadarıyla Aytemiz yerli malı diye biliyorum ama nebileyim işte insanın kafasında soru işaretleri kalıyor. Bu arada acizane tavsiyem araba kullanırken 2000-3000 devir aralığında kullanırsan yakıta olumlu etki yaptığını mutlaka göreceksin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben de bazen PO'dan alıyorum 2.29TL/lt, bazen de Shell'den 2.61TL/lt.
    Arabanın yakıtında pek fark olmuyor; ama Shell biraz daha iyi çekiyor gibi.
    Tabii PO daha ucuz olduğu için bana daha uyguna geliyor. Depom 38.5lt, bir depo LPG'de 12 TL karlı oluyor.
    Bu arada veriler güncel ve il Ankara.
    Benim araba da 11 litre gaz ile 70-75 km arası gidiyor. Biliyorum arabada bir sıkıntı var; ama bir türlü bulamadım. Son çare motor.

valla hocam ben sürekli benzinde biniyorum 2002 exlusive aracım tüp olayını sevmiyorum icindeki gaz da benzin biterse diye duruyor:-)100 liralık benzinle 380 km gidiyor iyimi sizce şehir ici sürekli :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mareaşk78 -- 28 Eylül 2014; 10:15:06 >
    Depoda kaçak vs olmasın? LPG yeni bağlandıysa ondan da olabilir ilk 2-3 depoda yanıltabilir
    Kendimden ve Paylaşan arkadaşlardan bildiğim kadarıyla 1 lt LPG 9/12 km yol yaptırır
    LPG filtre ve enjektorlere baktır tabi ayar da yapılsın sonuç değişmezse sıkıntı olacak demektir
    Bu arada araç sedan mı ve vites manüel mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2000 model atiker lpg li brava aracıma tekleme yüzünden çok masraf etmeye ve aracımdan soğumaya başladım.Öncelikle lpg enjektörleri değişecek dediler değiştirdim biraz düzelme oldu sonra filtreleri değiştirdim bir şey fark etmedi.Bujiler değişecek dediler değiştirdim biraz düzelme oldu tekrar eski haline döndü.Boğaz kelebeği temizlenecek dediler söküp temizledim hiç birşey değişmedi.30 bin km önce(yaklaşık 1 yıl önce) buji kabloları orijinali ile değişmişti tekrar değiştir ondan olabilir diyorlar ama ben masraf etmekten bıktım.Bu sorunu sadece lpg de yapıyor.Kablodan olmazsa bobin değişecekmiş.Sizlerden ricam orijinal kablolarınızın direnç değerlerini avometre ile ölçmenizi istiyorum.Ona göre bu parçayı ben ve benim gibi bu durumda olan arkadaşlar boşuna almamış olur.En kısa kablodan başlayarak 4 kablonunda direnç değerlerini söylerseniz kıyaslar sağlam olup olmadığını anlayabiliriz.

• abi araba mı bi daha? Aman aman uzak olsun. Hele hele eski model mi? Bin kere uzak olsun. Adamın evine incir ağacı diktirir beee. Yaşasın özel halk ve belediye otobüsleri :-)

• araci alali 10 gun kadar oluyor, simdiye dek hep aytemizden aldim lpgyi 2.31 den dun 2,34 oldu. mesela dun 10lt ile 70km yol gittim, ardindan shellden 2.75 idi sanirim 15tllik 5.4lt lpg aldim, onla 50km gittim. bide opet var oda 2.34 artik onu deneyecegim, aytemizin lpgde sikinti var gibi. shellde kmde 29krş, aytemizde 33krş gibi bir deger cikiyor ortaya..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayvan eti Yiyen -- 28 Eylül 2014; 18:46:02 >
  • abi yakıt konusunda özellike lpg de SHELL başta olmak üzere PETROL OFISI ikinci sırada en son da TOTAL dan vazgeçmeyin. Ne ayar ne enjektör ne beyin ne de başka bişey, tek sorun ucuz yakıt! Adam o lpgyi o fiyata veriyor da ne kazanıyor peki? Ucuz diye size cazip gelmesin, tam tersine daha çok zarardasınız. O lpg motora neler yapıyor neler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmddervis

abi yakıt konusunda özellike lpg de SHELL başta olmak üzere PETROL OFISI ikinci sırada en son da TOTAL dan vazgeçmeyin. Ne ayar ne enjektör ne beyin ne de başka bişey, tek sorun ucuz yakıt! Adam o lpgyi o fiyata veriyor da ne kazanıyor peki? Ucuz diye size cazip gelmesin, tam tersine daha çok zarardasınız. O lpg motora neler yapıyor neler.

haklisiniz, ilk defa lpgli arac kullandigim icin "ucuz nerdeyse ordan al" sozunu uyguladim, fakat sonuc pek iyi olmadi gibi. simdi 2.35 den 10lt opetten aldim, bakalim bu kac km goturecek beni;)

Yıllardır lpgli araç kullanıyorum hep nerde en ucuzsa oradan almaya çalıştım 1-2 defa kandırıldım onun dışında bir sıkıntım olmadı
    Şehir içinde devamlı uygun fiyata satan düzgün tesisi olan bir yer bulup mümkün olduğunca orayla çalışmanı öneririm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar egzoz patlama yapiyor neden olabilir. Cekiste falan sorum yok ayagimi gazdan cekince oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

bende biraz önce servise gitmiştim sordum orayada. Kesinlikle yan sanayi petek kullanmayın. su basınçlı oldugu için patlarsa başınıza bela alırsınız diyolar. dışardaki ustalarda aynısını söylüyo. Orjinal parça ile sanayide yaptırırsam 200, serviste yaptırırsam 230 a yapacaklar. O yüzden serviste yaptırıcam büyük ihtimalle. Havalarda yağmurlu bu ara, camlardaki buhar gitmez oldu. bide antifrizden sanırım elle silincede gitmiyo buhar yağlı gibi.

Peteği kendin değiştirmeni tavsiye etmem. en iyisi servis.
    Değiştirdim sızdırma yapıyordu, tekrar söktüm iyice temizledim ve bu sefer sıvı conta da kullandım; ama şu an yine sızdırıyor. Peteğe bağlanan alüminyum borulara ilk kez sökerken çok zorladığımdan zarar vermiş olabilirim.

En iyisi 230 TL ver servise yaptır işin garanti olur.

Koku gitti; ama bu sefer bağlantı yaptığım yerden sızdırıyor. Tam olarak sızdırma sebebini çözemedim. Bu yüzden resimli anlatımı şu an koymuyorum ki ilk kez yapacaklar da benim mağduriyetimi yaşamasınlar.

Bir kez daha söküp deneyeceğim, olmazsa mecburen ustaya gideceğim artık. Belki eskisinden daha fazla masraf olur.

En iyisi tekrar söyleyeyim: Servis. en azından garantili.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilexsamet

quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

bende biraz önce servise gitmiştim sordum orayada. Kesinlikle yan sanayi petek kullanmayın. su basınçlı oldugu için patlarsa başınıza bela alırsınız diyolar. dışardaki ustalarda aynısını söylüyo. Orjinal parça ile sanayide yaptırırsam 200, serviste yaptırırsam 230 a yapacaklar. O yüzden serviste yaptırıcam büyük ihtimalle. Havalarda yağmurlu bu ara, camlardaki buhar gitmez oldu. bide antifrizden sanırım elle silincede gitmiyo buhar yağlı gibi.

Peteği kendin değiştirmeni tavsiye etmem. en iyisi servis.
    Değiştirdim sızdırma yapıyordu, tekrar söktüm iyice temizledim ve bu sefer sıvı conta da kullandım; ama şu an yine sızdırıyor. Peteğe bağlanan alüminyum borulara ilk kez sökerken çok zorladığımdan zarar vermiş olabilirim.

En iyisi 230 TL ver servise yaptır işin garanti olur.

Koku gitti; ama bu sefer bağlantı yaptığım yerden sızdırıyor. Tam olarak sızdırma sebebini çözemedim. Bu yüzden resimli anlatımı şu an koymuyorum ki ilk kez yapacaklar da benim mağduriyetimi yaşamasınlar.

Bir kez daha söküp deneyeceğim, olmazsa mecburen ustaya gideceğim artık. Belki eskisinden daha fazla masraf olur.

En iyisi tekrar söyleyeyim: Servis. en azından garantili.

Servise bıraktım bu sabah. Motorun üstünde su koyulan yerden basınçlı hava makinesi bağlayıp hava verdiler kaçağı test etmek için. Petek kaçırıyomuş değiştirecekler akşam teslim alcam aracı. 2 yılda garanti veriyolar. ohh miss :)

• 
Sayfa: önceki 21772178217921802181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.