Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (2176. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.004.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21742175217621772178
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar aracım 2 vitesden 3 geçerken bir ses geldi kayış koptu zannettim ama durdurunca üst kapaktan ses geldi. yağ ışığıda yanmıyordu anlamadım gitti.motor yatak sardı dediler yatak sarma nedir
    http://www.sahibinden.-fiat-marea-179489435/detay/
  • http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci arkada?lar arabam 2.0 marea 1998 model 2 vitesden 3. vitese atarken fazla gaz yüklendim motordan biraan kayy? sesine benzer ses geldi kenara çektim sonra üst kapaktan geliyormu? gibi geldi sanayiye götürdüm yatak sary dediler yatak sarma nedir bilgisi olanlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmddervis

arkadaşlar uzun bi arayışın sonunda araba almayı düşündüm. Marka olarak kafamda ferrari tasarladım. Hangi modelini önerirsiniz, lpg uyumlu modeli hangisi bir de kronik arızaları nelerdir? Son olarak parça pahalı mıdır? :-) az yaksın çok kaçsın yeter benim için. Gariban işi olacak. :P

Derviş sen ferrariyi ne yapacaksın..o çok yakar birde lpg de sorun çıkarıyormuş. Sen en ıyısı Bugatti al hem parçası ucuz hemde az yakar.
  • http://www.sahibinden.c...ca-otomobil-arazi-araci arkada?lar arabam 2.0 marea 1998 model 2 vitesden 3. vitese atarken fazla gaz yüklendim motordan biraan kayy? sesine benzer ses geldi kenara çektim sonra üst kapaktan geliyormu? gibi geldi sanayiye götürdüm yatak sary dediler yatak sarma nedir bilgisi olanlarhttp://www.sahibinden.-fiat-marea-179489435/detay/
  • abi bugatti de teneke gibi araba yaw. Ona bineceğime şahine binerim daha iyi. Çok araştırdım tutulmuyormuş. 140'ı geçmiyormuş düz yolda. Elimde kalır falan o yüzden düşünmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gün geçmiyor ki başımıza yeni bir Cenabetlik gelmesin

2 gün önce araba durdu ve çalışmadı,hemde ortada hiçbirşey yokken.Neyse başka bir araçtan sarj yaptik çalıştı. Ondan önceki günde araci calistiriken akü lambasi yanip sonuyordu.Goturduk elektirikcide hallettik.Lamba yeniden yanıp sonmeye başladı. 2 3 KM gitmeden birdaha stop etti.Hay allah dedim, yine başka bir araçtan sarj yaptim bu sefer araç gaz yememeye başladı,ardindan stop etti.Birkac defa daha denedim ayni sekilde devam etti. Arabayi olduğu yere bıraktım, gece işten sonra yine başka bir araçtan sarj yapip eve kadar getirdim.

Akü 1hafta önce değişti. Egzosdaki sorun hala devam etmekte, ve lpg sistemindeki sikintida aynı şekilde devam etmekte.Acaba dedim bu sorunlar mi tetikledi, ama değil gibi. Bilemedim, akude kaçakta olabilir.Ama bu gibi durumlar sogutuyor beni.

• sekment S kullanıcısına yanıt
    Yatak sarma genellikle motor yağsız çalışırsa meydana geliyor
    yorgan yatak piston döşek hepsi elden geçecek demek
    geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: chuckydi

Bobinde çatlak var üst tarafta.Bundan dolayı mıdır?Resimlerini eklemeye çalışıyorum.Altta bir şey yok ama.Çatlağın üzerine yapıştırıcı sürdüm ama bir şey değişmedi tabi ki.Yenisini alacağım galiba.https://store.donanimhaber.com/7c/21/7e/7c217e11535674ff17ea88ad699d943a.jpghttps://store.donanimhaber.com/11/bb/6e/11bb6eab46489380e63c6b291ae2705c.jpg
    .::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.
    .::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

Benimde ateşleme bobinim arızalanmıştı 16 Haziranda 90 TL ye değiştirmiştim, araç gaz yemiyordu çok kötü idi, birden bire arıza lambası yanıp araç gitmiyordu.. Bence bir an önce değiştir...

Geçmiş olsun
  • değerli arkadaşlar size iki sorum olacak??

1- Sustalı anahtar buldum. 40 TL.. Kalitesi orijinal gibi değil.. Ne dersiniz yaptırayım mı?

2- Araç bazen kalkışta ggaz yemiyor gibi oluyor ağırdan alıyor neden olabilir.. İlk kalkışta geri geri giderken, ya da ani kalkış yapmak istediğim zaman oluyor bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

değerli arkadaşlar size iki sorum olacak??

1- Sustalı anahtar buldum. 40 TL.. Kalitesi orijinal gibi değil.. Ne dersiniz yaptırayım mı?

2- Araç bazen kalkışta ggaz yemiyor gibi oluyor ağırdan alıyor neden olabilir.. İlk kalkışta geri geri giderken, ya da ani kalkış yapmak istediğim zaman oluyor bu?

Anahtarlık bu şekilde
    .::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darüzzafer68 -- 22 Eylül 2014; 23:36:34 >
  • quote:

quote:

Anahtarlık bu şekilde

Kadir biliyorsun ben daha önce aynısını yaptırmıştım, Şu an hala sorunsuz kullanmaktayım. Fiyatıda uygun

• quote:

Kadir anahtar konusunu bilmem orhan dıye bı arkadasımda var oda yaptırmıs bayadır kullanıyorum dedı sorun yok hatta 2. maream öncekındede sustalı yaptırmıstım dedı fakat bana birisi kısa sürede bozuluyor dedı o da yapan adamın ustalıgıyla alakalı olabılır

benım aractada aynı sey oluyor bazen kuvvetsız gibi oluyor araç özellikle ilk çalıştırmada geri viteste ben gazın az oldugu zamanlarda oluyor gibi geliyor sebebini bilmiyorum açıkçası
    madem konu açıldı bende merak ettım sımdı
  • Sustalı anahtar da benim de gözüm var. Önceki arabada vardı çok güzel oluyor
    ama internette alınca deneyemiyoruz gövde oturmassa sıkıntı olabilir

• Merhaba Dostlar,
    İki soru(nu)m var.
    1- Sağa dönmek için sağ sinyal verdikten sonra yavaşlamak için hafif frene basınca sinyal çalışmıyor. Ayağımı frenden çekince veya daha fazla frene bastırınca tekrar çalışıyor. Bunların biribiriyle bir alakası var mıdır.
    2- Bazen stop etme problemi yaşıyorum. Ama dikkat ettim gazımın azaldığı zamanlara geliyor genellikle. Kendimce şöyle bir mantık yürüttüm: Depodaki gaz basıncı azalınca motorun gaz yememesi durumu ortaya çıkıyor diye düşündüm. Sizce sorun bu olabilir mi.? Daha önce bir ara boğaz kelebeğini temizletmiştim. Stop problemi ortadan kalkmıştı.
    Ayrıca bu stop problemi gaz telinin gevşemesinden olabilir mi? Çünkü sıcak havalarda da stop problemi oluyordu. Genleştiği için olmabilir diye gaz telini biraz gerdim. sanki daha iyi oldu gibi.
    Teşekkür ederim.
  • sedatkocak S kullanıcısına yanıt
    sedat kardeş sağ stopya sase var büyük bi ihtimal soldada yapıyormu peki stobun soketini sök icine bak sase varsa kararmıstır zaten orası bi elektirikciye götür yapamazsan
  • quote:

Orijinalden alıntı: mareaşk78

sedat kardeş sağ stopya sase var büyük bi ihtimal soldada yapıyormu peki stobun soketini sök icine bak sase varsa kararmıstır zaten orası bi elektirikciye götür yapamazsan

solda yapmıyor. pek anlamam ama sigortasında mı problem var diyorsun. Sigortasını değiştirebilirim.
  • helyhansen kullanıcısına yanıt
    Aynen senin anlattigin gibi Eser.. Gaz yeniyor gibi oluyor.. Bunu kim bilir ki

Bu arada yan siyah citalari beyaza boyama +
    panjuru boyama +
    2 aynayi rengi soluk olduğu icin boyama + pasta
    + cila
    + tampon uclarini boyama +
    rötuş = 100 TL anlastim :)

• sedatkocak S kullanıcısına yanıt
    sigorta da ola bilir ama sen stobun arkasındaki kablonun söketini sök icinde belli kararma varsa elektirikci kabla ceker stoptan sokete hallolur yani

• quote:

panjuru boyama +
    + cila

motor ustası murat vardı elektronıkçi ona bı sorsak nedendır dıye

benım mısafirler vardı bu arada senın oraya sımdılık sakın memmunuz dıyorlar polıs evındeler
  • quote:

panjuru boyama +
    + cila

hayırlı olsun

son fotoyu atarsın bı beyaz araba güzeldir
  • 
Sayfa: önceki 21742175217621772178
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.