Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (2158. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.961
Cevap
182
Favori
3.005.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21562157215821592160
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seven_7343

kardeş malsef krank sensörü işe yaramadı. bugün gene yaptı.
    şunu farkettim araç boşteyken gazı 3000 devir altına alamıyorum gaza dokunuyorum 3000 e fırlıyor hemen. 2000 2500 e ayarlayayım diorum olmuyor bir türlü ya rolantiye düşüyor ya 3000 en az. 6 ay önceki egzoz muayenesinde sıkıntı yoktu adam 2000 devir dedi ayarladım ama şimdi olmuyor çok. bu gaz işinide ektronık motorlarmı yapıyor acaba. boğazmı bozuk.

iyiakşamlar sorunun çok basit ama işini bilen doğru düzgün biyere gitmen gerekir kolaygelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekek

quote:

Orijinalden alıntı: seven_7343

kardeş malsef krank sensörü işe yaramadı. bugün gene yaptı.
    şunu farkettim araç boşteyken gazı 3000 devir altına alamıyorum gaza dokunuyorum 3000 e fırlıyor hemen. 2000 2500 e ayarlayayım diorum olmuyor bir türlü ya rolantiye düşüyor ya 3000 en az. 6 ay önceki egzoz muayenesinde sıkıntı yoktu adam 2000 devir dedi ayarladım ama şimdi olmuyor çok. bu gaz işinide ektronık motorlarmı yapıyor acaba. boğazmı bozuk.

iyiakşamlar sorunun çok basit ama işini bilen doğru düzgün biyere gitmen gerekir kolaygelsin

sorunu boğazdaki iki soketi sökerek buldum. ilk baş üstteki soketi söktüm aracı çalıştırdım araç çalıştı biraz titrek çalıştı ve isteksiz gaz yedi dedim bu sorun değil taktım soketi yerine. sonra alltaki soketi söktüm aynı boblemleri yaşadım araç sarsıntılı çalıştı rolanti düzensizdi bazen düzeliyor gaz veriyorum stop ediyor.sora mtora bikaçkere tıkladım soketini temizledim taktım kabloyu. bi ara düzeldi istediğim devirde ayarlanıyordu gaz. arakdaşlarla kahveye kadar gitti hiç sıkıntı çıkmadı gelirken gene yaptı bikaçkere. ama sorun o motor çok belli gaz ayarını düzgün yapamıyor. yani söyle ben gaz veriyorum o anlık olarak düşürüp tekrar yükseltiyor bunu boşta gaz verdiğimde devir saatine bakınca görebiliyorum. tabi seyir halindeyken yaptığı zaman silkelenme oluyor haliyle.bu arada uzun yolda silkelenme yaptığında dip gaz yapınca silkelenmenin kesilmeside tam o parçanın işi gibi.

• dostum potansiyemetre şase kablosunun güçlendirmeyi denedinmi.bende de aynı sorun vardı yaptım düzeldi ama arada çok nadirde olsa yapıyor.konuyu reimli olarak anlatmıştım ben forumda.Link:http://forum.donanimhaber.com/m_92145580/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: shareware_cun

dostum potansiyemetre şase kablosunun güçlendirmeyi denedinmi.bende de aynı sorun vardı yaptım düzeldi ama arada çok nadirde olsa yapıyor.konuyu reimli olarak anlatmıştım ben forumda.Link:http://forum.donanimhaber.com/m_92145580/tm.htm

Onu bir sene once yapmistim dedigin gibi duzelme oldu ama ara ara gene yapti bence hikaye bogaz bozuluyor galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar lütfen yardım!!!

2001 elx aracım aşırı ısınınca yani ;ikinci devre fan devreye girdiği ısıdayken stop edip tekrar çalıştırınca çalışmıyor,biraz bekletip 1 dakika felan kesik kesik gaz vererek çalışıyor, gaz vermessem yine çalışıp stop ediyor rolanti motoru devreye girmiyormuş gibi yapıyor.ara gazı verip tam çalıştırınca düzeliyor. sorun nerden kaynaklanır nereleri kontrol etmeliyim. yardımlarınızı bekliyorum.
  • seven_7343 kullanıcısına yanıt
    belkide soketleri bi sprey varmis w40 mı öyle bisey temizlenmiş ama sorun dedigin gibi bogazda da olabilir sen yinede o spreyi al dene derim

• MİLLET NÖRÜYONUZ HERKEZE SELAMLAR GEÇ ÇALIŞMA SORUNUMU TAMAMEN ÇÖZDÜM
    Z ROTLAR DEGİŞTİ
    ARACIM ŞIKIR ŞIKIR OLDU MAŞAALLAH

DAHADA SATMAM BU KADAR MASRAFTAN SONRA HİÇBİR SORUNU KALMADI ARTIK
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektronikçi.

MİLLET NÖRÜYONUZ HERKEZE SELAMLAR GEÇ ÇALIŞMA SORUNUMU TAMAMEN ÇÖZDÜM
    Z ROTLAR DEGİŞTİ
    ARACIM ŞIKIR ŞIKIR OLDU MAŞAALLAH

DAHADA SATMAM BU KADAR MASRAFTAN SONRA HİÇBİR SORUNU KALMADI ARTIK

Valla hocam bencede satmayın.
    Bende marea alacğım fakat ilanlara bakıyorum millet uçmuş resmen. 2003 üstüne biri yazıyor 15 diğeri yazıyor 20 gerçek satıcıda dur bende 17500 yazıyım bari diyor basıp geçiyor..Ben anlamıyorum ki birleştiler fiyat mı arttırmaya çalışıyorlar ne yapıyolar. Bu arabaların ederi 15000'di abicim ne oldu da 17000 liraya çıktı fiyatlar. Hayır daha önce hiç marea kullanmasam arabayı bilmesem anlayacağımda 3 tane maream oldu benim. İyidir, 15bine alınabilecek özellikli bir arabadır ama uçuşa geçti şu aralar fiyatları.

Bu gidişle alamayacağız istediğimiz gibi bir araba. Beklemeye devam.
    Arabanızın kıymetini bilin (:

• quote:

Orijinalden alıntı: keremce61

arkadaşlar lütfen yardım!!!

2001 elx aracım aşırı ısınınca yani ;ikinci devre fan devreye girdiği ısıdayken stop edip tekrar çalıştırınca çalışmıyor,biraz bekletip 1 dakika felan kesik kesik gaz vererek çalışıyor, gaz vermessem yine çalışıp stop ediyor rolanti motoru devreye girmiyormuş gibi yapıyor.ara gazı verip tam çalıştırınca düzeliyor. sorun nerden kaynaklanır nereleri kontrol etmeliyim. yardımlarınızı bekliyorum.

sorun boğaz kelebeği olablir. ben yarın sıfır boğaz kelbeği taktıracam parça kargoda şu anda takınca olur veya olmaz sana bilgi veririm.
  • Arkadaşlar merhaba:

Arabam 2004 Marea Liberty(Önceden de yazdıydım).Bu aralar bir kaç işlem yaptım,yaptırdım.Anlatayım bilgi sahibi olsun arkadaşlar piyasadan.

1-)Arabamın camı çatlaktı arkadaşlar.Camı 180 liraya DENİZLİ'de Hakan oto cama değiştirttim.Lastikleriyle birlikte 220 lira tuttu.Orjinal değil fakat marka Doraglass.
    2-)Yağını değiştirdim bizzat kendim.Hava filtresi,polen filtresi,yağ filtresi toplamda maliyeti bana 100 lira.70 lira civarı Mobil Süper 2000,filtreler de 28 lira.(internetten aldım.)Arkadaşlar bir de benim gibi bilmeyenler için yazıyorum.Bizim karter tapası 12mm Alyan(L anahtar) ile açılıyor.Açmakta zorlandım.Çok sıkıydı.Usta alyan anahtara tekli bijon anahtarı takarak çevirdi.Açıldı.4 litre yarı sentetik 10-40 yağ yeterli oldu.
    3-)Denizli Tavas'ta klima gazının boşaltılıp,kaçak kontrolünün yapılmasından sonra gaz basımı yapıldı.80 lira.
    4-) Bu gün çok şükür arabamın bir problemini çözdük. LPG de özellikle 1500 devir 2500 devir arasında gaz yememe yani yekinme problemi oluyordu. İğrenç bir şey.Arabaya binmek gelmiyordu içimden.Lpg ayarından sonra oluştu bu sıkıntılar.Her neyse bujileri orjinal olarak toptancısından satın aldım. NGK bujiler.O sıkıntı bitti bu gün.Arabama sanki yenden kavuştum. Bujilerim çift tırnak arkadaşlar.Değiştirdiğim bujilerin üzerinde şunlar yazıyordu. FLR8LDCU bu kodu söyleyince uygun bujiyi hemen bulup verdiler.Bujiler için 40 lira ödedim.
    5-)Arabamda yine aydınlatma problemi vardı. TYC marka farlar aldım.Orjinal mercekli vale far için 480 lira fiyat çektiler.TYC için tane 130 lira ödedim.Evin önünde maharetli bir komşumuzun yardımıyla montajını yaptık.Farları sökmek çok kolay oldu.Zaten iki adet vida var onları söküp takabiliyorsun.Sökerken vidaları söküp farları çamurluktan kendinize doğru çok zorlamadan çekince far çıkıyor.Soketlerin üzerinde sıkıştırma için teller var onları çıkartınca da soketleri çıkartıp takabiliyorsunuz yeni farlarınıza.Yalnız bir sorun oluştu arkadaşlar.Kısaları açınca merceksiz olan ve anladığım kadarıyla uzun olan farlar yanıyor. Mareaların ya da bütün mercekli farların kısa olanları mercekli değil mi?Acaba ben mi yanlış biliyorum?Bir de bu TYC lere eski far ayar motorunu söküp takabiliyorsunuz.Ben çok tereddüt etmiştim.Yeni farlarım için OSRAM NIGHTBREAKER UNLIMITED(adını yanlış yazmış olabilirim) satın aldım netten.50-60 lira gibi bir fiyat ödedim galiba.
    6)Silecek lastiklerini değiştirdim.15 lira gibi bir fiyata.Uzun geldi camıma.Ama olsun.Marea için silecek lastiği ölçüsü nedir?Net bir bilgi bulamamıştım.
    7)Arabamın ön sol altından (tırtıklı lakalar olur ya onlardan geçerken) takırtı geliyordu.Rot mili arızasıymış.Bir adet rot mili 12 liraya aldım.Onu da ustaya yaptıracağım Allah'ın izniyle.

Bazı bilgilere ulaşamamıştım.Bulamamış da olabilirim.İhtiyacı olan arkadaşlara faydalı olur inşallah.Bir de beni de kulübe dahil eder misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chuckydi -- 21 Ağustos 2014; 21:51:39 >

• chuckydi kullanıcısına yanıt
    Lazımolan arkadaşlara aydınlatıcı bilgi olmuş kardeş sağolasın. Bende denizli merkezdeyim sağlam bi ustam var sıkıntın olursa görüşelim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunsatgencoglu

Lazımolan arkadaşlara aydınlatıcı bilgi olmuş kardeş sağolasın. Bende denizli merkezdeyim sağlam bi ustam var sıkıntın olursa görüşelim..

Tamam kardeşim.Seni bulduğum iyi oldu.

• seven_7343 kardeş kaça aldın gaz boğaz kelebeğini.İnşallah durumumu biraz düzeltince bende alacam bi yerde 250 tl ye bulmuştum.
    bide benim kalorifer klime kontrol ünitesi bozuk onuda çıkmacıdan 160 tl ye buldum onuda alıcam.
    bir tek şeyi bulamadım.Kapı üstü cam lastiğini bilen var mı.

• Arkadaşlar herkese kazasız belasız günler.

Ben bişiler sorucam. Yardımcı olursanız sevinirim 2001 marea elx var bende. Önde sağ difüzörün çerçevesi çatlak (yolcu tarafı).Onu kırmadan nasıl sökebilirim ve Ön orta göğüste difüzörlerden solda olan şöför tarafında kalan difüzör biraz gevşek sürekli yere doğru bakıyo bunu nasıl sıkıştırırım. Ön paneli çıkarmam mı lazım ? Yada sökmek için neler gerekli yapan varsa yardımcı olabilir mi?
  • chuckydi kullanıcısına yanıt
    öncelikle hoşgeldin
    geçmiş olsun baya masraf yapmışın kazasız belasız keyfini sürersin inşallah
    silecekler şöförün önündeki 55 diğeri 46 veya 48 olması azım
    yağı bende o marka aldım ama seninki biraz pahalıya gelmiş zannedersem
    birdahakine dh sıcak fırsatlar forumu takip edersen daha uyguna denk getirebilirsin
    farları çok iyi yapmışın ben de o markayı kullanıyorum şahane ürünler
  • quote:

Orijinalden alıntı: helyhansen

S.a cümleten hayırlı günler arkadaslar

ahmet senın soyledıgın meguaırsı sürdüm araca nasıl olmus herkeze tavsiyye ederım biraz terlıyorsun ama deger

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

<!--ok-->

Off Eser harika olmuş..

Bende alacağım bu ciladan ama bir türlü elim değmiyor...

Etkisi ne kadar sürüyor acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: helyhansen

bosch marka bujı tk 30 tl kablolara da 40 tl cektıler sanayide almadım tavisiye edeceğiniz marka var mı ne alayım ayrıca altın uçlu bujıler varmıs var mı bılgısı olan arkadaslar

<!--ok--><!--ok-->
    Bende Bosch aldım takımı 30 TL idi yanılmıyorsam..memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: shareware_cun

seven_7343 kardeş kaça aldın gaz boğaz kelebeğini.İnşallah durumumu biraz düzeltince bende alacam bi yerde 250 tl ye bulmuştum.
    bide benim kalorifer klime kontrol ünitesi bozuk onuda çıkmacıdan 160 tl ye buldum onuda alıcam.
    bir tek şeyi bulamadım.Kapı üstü cam lastiğini bilen var mı.

<!--ok-->
    evet arkadaşlar sorun çözülmüştür boğaz kelebeği değişti dertler tarihe karıştı. rölanti 800 de çakılı kaldı.100 km yol yaptım bugün hep şehir içi tekleme falan hiç yaşamadım rölantide 10 numara.o beyinden çekilen kabloyu söktük herşey normal çalışıyor bildiğin zamanla kelebek üzerindeki motorlar bozuluyor.
    parçayı burdan aldım:
    http://www.fiatparcacim.com/index.php?route=product/product&product_id=109
    orjinal ürün en uygunuda bu.takması çok basit 3 tane yıldız alyan civatası var.
    takarken akü kutub başının birini sökün montajı yaptıktan sonra takın.ilk çalıştırmada araç biraz bocalayacak stop falan edecek çalıştırın gaz verin motor haralet çubuğu azıcık kalkana kadar 3 bin devir üstünde gaz verin şayet motor sıcaksa zeten 1 2 dk yeter, yavaş yavaş gazı salın 800 devirde kalacaktır.10 dk rölantide çalışssın otomatik adaptasyon gibi bişey bu benim yaptığım(kendim buldum :) ) 10 dk rölantide çalıştıktan sonra stop edip tekrar çalıştırın hayırlı olsun.

• Beyler 10 gün kadar önce Marea 2004 liberty almıştım. 1 haftalık yakıt tüketimi verilerini paylaşayım. 23 kuruşluk olan şehir dışı gidip gelindi. araçta 5 kişi yük ve klima açıktı. diğerleri şehir içi tüketimler. Arkadaşlar yakıt tüketimim ile ilgili yorumlar alabilir miyim ? markaya yabancı olduğum için, ne yakar ne kaçar pek bilmem. Normal mi anormal mi ? Önümüzdeki hafta okullar açıldığı için genel bakıma sokacam.

- Lpg aynı petrolden aynı pompadan alındı. sadece sonuncu aynı petrolun karşı şubesi.
    _ Lpg kit ve tankı Atiker.

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkmenson -- 23 Ağustos 2014; 0:54:02 >

• 
Sayfa: önceki 21562157215821592160
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.