Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1441. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14391440144114421443
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruhumun -- 30 Mayıs 2010; 22:42:32 >
  • nerde bu mareacılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortmeNN

nerde bu mareacılar

toplantı hazırlığında
  • Dozi17 ' ye ulaşan yok mu? Telefon eden en son görüşen kim var ? Adam kayıp bizi birleştirdi kendisi kayıp telefon ettim açmadı..Daha sonrada dönen olmadı ! Kendini bilmezin biri küstürdümü lafmı söyledi bizemi kızdı hiç bir bilgi yok !

Konu hakkında bilgisi olan cevap verirse sevinirim
  • usta konusunda yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim. aracı alalı 10 gün oldu. 22.200km deydi. 2006 liberty. usta ile görüştüm triger için 1 sene sonra gel, 5 yıl dolsun daha km yapmamış dedi. bende normal bakımını yaptırdım. filtreler, yağ ve buji. 2 gündür ilginç bir sorun var aracımda. kontağı çevirdiğimde düğmeler kapalı olmasına rağmen havalandırma çalışmaya başlıyor ve birkaç dakika sonra duruyor. 2 ve 3. viteste sakin sakin klima açık giderken saniyelik olarak klima üfleme hızlanıp yavaşlıyor ve aracın çekişten düşmesine neden oluyor, araç silkelenip yola devam ediyor. 4. kademe üflemede klimadan uğultu sesi geliyor. tedirgin olup klimayı kapadım. açtığımda tekrar etti. böyle bir sorun yaşayan varmı. galiba izmirde bu araçlardan anlayan bir oto elektrikçi tavsiyesine ihtiyacım olacak.
  • 2000 MODEL MAREA SX (95.000 KM'DE) SAHİBİYİM.
    ARABAYI TEMİZLERKEN TORPİDO GÖZÜ KAPAĞINDAKİ BİR UYARI DİKKATİMİ ÇEKTİ.

UYARIDA " GAZ JENARATÖRÜNÜ YANDAKİ TARİHTE YANİ ( 2009'UN 9.AYINDA) DEĞİŞTİRİN" DİYOR.
    KONU İLE İLGİLİ TECRUBESİ OLANLARDAN YARDIM İSTİYORUM. TEŞEKKÜRLER...
  • bi slm benden...............buralara uğramayalı epey olmuş valla .............
  • quote:

Orijinalden alıntı: akayogullari

Dozi17 ' ye ulaşan yok mu? Telefon eden en son görüşen kim var ? Adam kayıp bizi birleştirdi kendisi kayıp telefon ettim açmadı..Daha sonrada dönen olmadı ! Kendini bilmezin biri küstürdümü lafmı söyledi bizemi kızdı hiç bir bilgi yok !

Konu hakkında bilgisi olan cevap verirse sevinirim

ben buldum....kendisini...iyiymiş.iş yoğunluğundan giremiyorum siteye dedi.zannedersem internet bağlantısı yokmuş dükkanda.............herkese selamı var...................

• quote:

Orijinalden alıntı: avcihuan

quote:

Orijinalden alıntı: smazici

Herkese merhaba.. Uzun zamandır foruma bakamadım hiç. arada topluca okumaya çalışıyorum..

Ankarada ki ilk toplantıya gelenlerdenim.. beni hatırlayan azdır ama arabam acık mavi marea ydı. belki resimlerden hatırlarsınız :)

Hem herkese merhaba demek istedim, gelmişken ufak birde sorum olacak.. Arabam 18.000 geldi ve agustosta 4. yasına girecek.. yıllık bakıma sokmaya düsünüyorum bu aralar.. standart olarak, ava-yağ-polen filtresi. ve yağ kontrolü dısında özel olarak baktırmam gereken bi sey varmı ? yani fren balataları vs. daha önce hic baktırmadım (cok km. yapmadıgımdan) .. cevaplarınız için simdiden tşk. ler ...

herkese tekrar selamlar...

tam olmasada arabayı hatırlar gibiyim

ankara dışı bir plakamıydı

neyse hoşgeldiniz, diğer dükkanada bekleriz

http://www.trmareaclub.com/rc/index.php?action=forum

ee ama diger dükkana geldik kapı kilitli, kapıda kaldık :) üyeligimi kabul etmemissiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: marea sx

2000 MODEL MAREA SX (95.000 KM'DE) SAHİBİYİM.
    ARABAYI TEMİZLERKEN TORPİDO GÖZÜ KAPAĞINDAKİ BİR UYARI DİKKATİMİ ÇEKTİ.

UYARIDA " GAZ JENARATÖRÜNÜ YANDAKİ TARİHTE YANİ ( 2009'UN 9.AYINDA) DEĞİŞTİRİN" DİYOR.
    KONU İLE İLGİLİ TECRUBESİ OLANLARDAN YARDIM İSTİYORUM. TEŞEKKÜRLER...

airbagler için 10. yıl bakımıdır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: avcihuan

quote:

Herkese merhaba.. Uzun zamandır foruma bakamadım hiç. arada topluca okumaya çalışıyorum..

Ankarada ki ilk toplantıya gelenlerdenim.. beni hatırlayan azdır ama arabam acık mavi marea ydı. belki resimlerden hatırlarsınız :)

Hem herkese merhaba demek istedim, gelmişken ufak birde sorum olacak.. Arabam 18.000 geldi ve agustosta 4. yasına girecek.. yıllık bakıma sokmaya düsünüyorum bu aralar.. standart olarak, ava-yağ-polen filtresi. ve yağ kontrolü dısında özel olarak baktırmam gereken bi sey varmı ? yani fren balataları vs. daha önce hic baktırmadım (cok km. yapmadıgımdan) .. cevaplarınız için simdiden tşk. ler ...

herkese tekrar selamlar...

tam olmasada arabayı hatırlar gibiyim

ankara dışı bir plakamıydı

neyse hoşgeldiniz, diğer dükkanada bekleriz

http://www.trmareaclub.com/rc/index.php?action=forum

ee ama diger dükkana geldik kapı kilitli, kapıda kaldık :) üyeligimi kabul etmemissiniz.

gerekli koşulları sağlayarak başvuru yaptıysan yönetim görünce onaylar

gerçi bugün sorun var sanırım sitede

• quote:

Orijinalden alıntı: acer_33

arkadaşlar hlx e kaç litre yağ koyuyoruz yağı değiştirmeyi düşünüyorumda ?

aman ustam yanlış yağ koymada motoru uzun vadede mahfeder,..
  • Merhabalar, Bende marea sahibi oldum. 2001 elx 18.500 (onsekizbinbeşyüz) km. biraz fazla ödedim galiba (14.000 TL) ama araba sıfır ayarındaydı. kilometresinden de belli. güneş yanıklarından başka bi sıkıntısı yok çok şükür. aslında mpv tarzı bir araba düşünüyordum ama param yetmedi. şimdide çocuk koltuğu mevzusu çıktı. araba çok hoşuma gitti ama çocuk koltuğundan dolayı başımızdakiler arabayı bana zehir edecekler.
  • arkadaşlar merhaba,,internetim olmadığı için uzun zamandır giremiyordum,,2004 1,6 exc maream var benim sorum, elimde 2001 elx ait çok az kullanılmış ön fren baltası var,, bu balata aracıma uyarmı? taktırsam frenlerde bir sorun olur mu??marealara hangi marka buji olur? kaç para dır?? teşekkürler
  • Mrb arkadaşlar Lpg sehir dısı ne kadar yaktıgını merak eden varsa yazıyım Brc sırali lpg var serviste takılmıs aracım 2001 Sx 80 bin km de Sehir dısı 0,157 kurus yaktı km de kaç km hız ile gittin diye soracaksanız 110-120 bi arada 160 idi
  • Arkadaşlar bu arada sizin araçlarda Gaz vermeden kalkabiliyormu otomatik kalkısı varmı acaba bu özelligini belirten yokta marea nın Gaz vermeden araç kendiliginden debriyaj ile kalkabiliyor sizinkilerde böyle dimi
  • Aksiliklerle giden bir günün finali
    Hızla gelen bir motor,arabaya çarptı.Çok şükür büyük bir kaza degil.
    Motor hafiften arabanın altına girdi.Etegin orası bozuk paranın biraz büyüklügünde biryer hafiften göçtü..
    Üstelik adamın ehliyeti yok.
    Polis çagırdım ama sonra vazgeçtik,kaportacıya gidicegiz bakalım saat 5 gibi.

Of,Of,
    Allahtan çok büyük birşey degil ama insanın canını sıkıyo işte.
    Olmuşla ölmüşe çagre bulamıyoruz
    Olacagı varmış napalım..
    Allah beterinden korusun
  • quote:

Dinamo Mesken
    Aksiliklerle giden bir günün finali
    Hızla gelen bir motor,arabaya çarptı.Çok şükür büyük bir kaza degil.
    Motor hafiften arabanın altına girdi.Etegin orası bozuk paranın biraz büyüklügünde biryer hafiften göçtü..
    Üstelik adamın ehliyeti yok.
    Polis çagırdım ama sonra vazgeçtik,kaportacıya gidicegiz bakalım saat 5 gibi.

Of,Of,
    Allahtan çok büyük birşey degil ama insanın canını sıkıyo işte.
    Olmuşla ölmüşe çagre bulamıyoruz
    Olacagı varmış napalım..
    Allah beterinden korusun

Büyük geçmiş olsun...Allah beterinden korusun...Her önüne gelen motosiklet alıp trafiğe emniyetsiz , kasksız bir biçimde çıkarsa olacağı bu ! Gerçi motosikleti taşıt olarak görmeyen bazı şerefli insanlarıda unutmamak lazım ...Sonuçta motosiklettekide bir can !

quote:

mehmet nazlı
    arkadaşlar merhaba,,internetim olmadığı için uzun zamandır giremiyordum,,2004 1,6 exc maream var benim sorum, elimde 2001 elx ait çok az kullanılmış ön fren baltası var,, bu balata aracıma uyarmı? taktırsam frenlerde bir sorun olur mu??marealara hangi marka buji olur? kaç para dır?? teşekkürler

Olur tabiki neden olmasın kullanılacak durumda ise değiştirebilirsiniz Marealarda champion lancia ,bosch,ngk marka bujileri aracınıza uygun olan modelleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz...Üzerinden çıkanların aynısını alın takın...

quote:

darth630
    Arkadaşlar bu arada sizin araçlarda Gaz vermeden kalkabiliyormu otomatik kalkısı varmı acaba bu özelligini belirten yokta marea nın Gaz vermeden araç kendiliginden debriyaj ile kalkabiliyor sizinkilerde böyle dimi

Şimdi araç boşta 800 devir civarı çalışırken 1. vitese takıp hiç gaz vermeden debriyajdan ayağınızı yavaşça çektiğinizde araç kalkıyor ve stop etmiyor

quote:

acer_33

arkadaşlar hlx e kaç litre yağ koyuyoruz yağı değiştirmeyi düşünüyorumda ?

Yağ filtresinide değiştirerek 4 LT uygun olan yağı kullanabilirsiniz
    Düzeltiyorum : 5 LT yağ olacak 4 LT değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akayogullari -- 5 Haziran 2010; 19:45:06 >

• Arkadaşlar marea yeni aldığımı sölemiştim bagaj lambası varmı bunlarda ya .d torpido lambasıda yanmıyor 2006 model arabada..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozlakcix

Arkadaşlar marea yeni aldığımı sölemiştim bagaj lambası varmı bunlarda ya .d torpido lambasıda yanmıyor 2006 model arabada..

Var tabiki neden olmasın bagajı açınca yanar diğeride torpidoyu açınca yanmıyorsa sigorta ve ampülleri kontrol et
  • 
Sayfa: önceki 14391440144114421443
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.