.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.
39256 Cevap1856008 Görüntüleme129 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     474 [476] 478 479 480 481 482 483      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3609 Mesaj
14 Nisan 2010; 15:56:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ali119

Arkadaşlar aracım bazen 3saniye de çalışıyor. Marşa basmam gerekiyor çok. Buji yeni sayılır. Nereden olabilir. Buji kablolarından olabilir mi?

Bi çok şeyden olabilir..Akü zayıftır ondan olabilir akü başları oksitlenmiştir ondan olabilir buji kabloları eskidir ama marş motorundanda olabilir ses yapıyormu marş motoru dikkat edin bir ustaya baktırın bence

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

1260 Mesaj
15 Nisan 2010; 0:46:28 

aku yeni. Aydinda var fiat ustasi oraya baktiracagim. Bir yil oldu alali masallah uzmedi beni. Yirmibin km olmak uzere alali. 140binde Allah uzun ömur versin marealarimiza...

76 Mesaj
15 Nisan 2010; 10:09:03 

Arkadaşlar
Ayrıca trmreaclub.com'a gelin, ad soyad ile üye olun..Bekleriz..

24 Mesaj
15 Nisan 2010; 12:14:57 

marş motorunun kömürleri bitmiş olabilir

1260 Mesaj
15 Nisan 2010; 15:50:39 

Arkadaşlar marş motoru iyi çeviriyor akü de düzgün. marşta bayılma yok özellikle soğukken geç alıyor biraz.

41 Mesaj
15 Nisan 2010; 20:42:28 

Pazartesi 2003 marea exclusive aracıma atiker lpg taktırmıştım.İlk yakıt denememde şehir içi 20 liralık lpg ile 80 km yol yaptı.Yani 100 km'ye 12.5 litreye denk geliyor.Km başına 25 kuruş yakmış oldu.Gelecek hafta ayar için tekrar lpg takan servise gideceğim.Bana biraz fazla yaktı gibi geldi.Ayardan sonra düşer mi onu bilmiyorum.Yalnız aracı ilk aldığımda benzin testine bağlatmıştım.Servisteki eleman oksijen sensörü kirlenmiş onu temizlet dedi.Oksijen sensörü temizlendikten sonra ve lpg ayarı yapıldıktan sonra tekrar ölçüm sonuçlarını yazarım.

12 Mesaj
15 Nisan 2010; 21:09:51 

Bende lpg taktırdıktan sonra ilk ölçümü yaptım 23 krş yakmış şehir içinde. Bana da biraz fazla gibi geldi.

12 Mesaj
15 Nisan 2010; 21:11:52 

Arkadaşlar benim yazdıklarım forumda görünüyormu cevap verebilirmisiniz? Bana sanki görünmüyor gibi geldi de.

6 Mesaj
15 Nisan 2010; 21:24:34 

iyi akşamlar arkadaşlar. her yeni alınan araçta olduğu gibi bizde de masraflar başladı. 2003 marea exl. almıştım. debriyaj bitikmiş. yetkili servis 550 fiyat verdi. özel sevislerde 250 ile 400 arası fiyat veriyor. ne tavsiye edersiniz ankarada daha önce yaptıran arkadaş varmı. tşk. ayrıca abs için hakan ustaya gittim ön sağ sensör arızalı çıktı fren bilyesinin yanlış takılmasından kaynaklanmış. yarın sabah bakacaklar. sonucu ve masrafı buraya yazarım.

2003 marea exclusive

3036 Mesaj
15 Nisan 2010; 23:14:29 

Arkadaşlar eskiler yeniler tüm marea kulüp camiası merhabalar iyi akşamlar.

Çanakkalede Büyük bir Marea buluşması organize etmeyi düşünüyorum.
Öğretmen arkadaşlarımızın fazla olması sebebiyle toplantıyı yazın okullar kapanınca organize edeceğiz.
Gelebilecek arkadaşlarımızın şimideden kendilerini ayarlaması önemle rica olunur:)
şimdiden söyleyimde sonra gak guk etmeyin

4 Mesaj
16 Nisan 2010; 0:04:19 

ben gelirim. Antalya dan Mesut.

marea liberty 2004

4 Mesaj
16 Nisan 2010; 0:06:39 

Çanakkale ye ben gelirim

marea liberty 2004

561 Mesaj
16 Nisan 2010; 1:21:43 

quote:

Orijinalden alıntı: tay71

iyi akşamlar arkadaşlar. her yeni alınan araçta olduğu gibi bizde de masraflar başladı. 2003 marea exl. almıştım. debriyaj bitikmiş. yetkili servis 550 fiyat verdi. özel sevislerde 250 ile 400 arası fiyat veriyor. ne tavsiye edersiniz ankarada daha önce yaptıran arkadaş varmı. tşk. ayrıca abs için hakan ustaya gittim ön sağ sensör arızalı çıktı fren bilyesinin yanlış takılmasından kaynaklanmış. yarın sabah bakacaklar. sonucu ve masrafı buraya yazarım.
[/quote

orjinal baskı balata 115tl+iscilik+muhtelen takarken bozulacak rot ayari size en cok 200 civarina malolur.
mumkunde sanjiman yaginida degistirin, o da cok farkettiriyor vites gecislerini

yeni aldiysanin fren hidroliginide degistirmenizde fayda var.

bu soylediklerimi ben yaptigim icin yazdim, arabam cok farketmisti aldigim zamana nazaran

6 Mesaj
16 Nisan 2010; 1:45:02 

quote:

Orijinalden alıntı: bond777

quote:

[/quote

orjinal baskı balata 115tl+iscilik+muhtelen takarken bozulacak rot ayari size en cok 200 civarina malolur.

bu soylediklerimi ben yaptigim icin yazdim, arabam cok farketmisti aldigim zamana nazaran

bana verdikleri fiyat çok fazla o zaman. 115 tl nin gerisi hep işçilik. neden bu kadar fazla istiyorlar anlamadım. en iyisi parçayı kendim alayım, bakalım o zaman sade işçiliğe ne fiyat verecekler.

2003 marea exclusive

6 Mesaj
16 Nisan 2010; 1:49:12 

quote:

quote:

[/quote

sizde ankarada yaptırdınız sanırım. tavsiye edebileceğiniz yer varmı. araştırıyorum ama şu ana kadar uygun biryer bulamadım.acemilik de var tabi tşk.

2003 marea exclusive

561 Mesaj
16 Nisan 2010; 1:53:44 

kendi ustami rahatlikla tavsiye ederim,

şenkoc mekanik, İsmail usta

baskent oto sanayide, hastaheye bakan cephedeki son dukkan

olabilcek en hesapli ve kaliteli şekilde yapar, zaten parcayi OTO UNLU diye bir yer var, oradan kendiniz alirsiniz, o isciligi yapar

6 Mesaj
16 Nisan 2010; 2:06:16 

çok sağol ist. yolunda doğrumu.sabah abs den sonra oraya gitmeyi düşünüyorum.

2003 marea exclusive

561 Mesaj
16 Nisan 2010; 14:43:59 

quote:

çok sağol ist. yolunda doğrumu.sabah abs den sonra oraya gitmeyi düşünüyorum.

dogrudur, gidis yonunde sasmaza degil, diger tarafa doneceksiniz

36 Mesaj
16 Nisan 2010; 17:00:16 

MERHABA MAREA DOSTLARI NASILSINIZ? ARKADAŞAR DUYDUĞUMA GÖRE OTOMOBİLLERE XENON FAR TAKTIRILMASI YASAKLANMIŞ, BU FAR SİSTEMİ SADECE FARBRİKA ÇIKIŞI TAKILI OLAN ARAÇLARA SERBEST OLACAKMIŞ BU DOĞRU MU? . BENİM ARABAM HLX MERCEKLİ FAR YANİ SIFIR OTOMOBİLLERİN FAR TESİSATI İLE AYNI NEDEN YASAKLANIYOR???? AVRUPA VE AMERİKADA BU TİP YASAKLAR SÖZ KONUSU DEĞİL.

Hakan Cevik

41 Mesaj
16 Nisan 2010; 23:04:29 

Arkadaşlar bu marea araçlarındaki oksijen sensörünün kirli olması yakıtı etkiler mi?

138 Mesaj
16 Nisan 2010; 23:09:18 

quote:

Orijinalden alıntı: mckpghs

Arkadaşlar bu marea araçlarındaki oksijen sensörünün kirli olması yakıtı etkiler mi?

sanırım aracınızın km.si biraz yüksek,bence siz aracınıza CarbonCleaan yaptırın enjektörler temizlensin,biraz yakıt düşer...

1998 Doğan S 1.6.....................1997-2007 Arası
2004 Fiat Marea Exculusive 1.6....2007 Yılı
2008 Opel Astra Classıc 1.6.........2007-2009 Arası
2001 Fiat Marea Hlx 2.0..............2009-2010 Arası
2006 WV Jeltta 1.6 102 hp..........2010........
VW JETTA 1.6 102hp Comfortline 2006 Model Düz Vites

41 Mesaj
16 Nisan 2010; 23:39:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Aslan...Harun

quote:

sanırım aracınızın km.si biraz yüksek,bence siz aracınıza CarbonCleaan yaptırın enjektörler temizlensin,biraz yakıt düşer...

Araç 131binde.Benzin için ayara gittiğimde araç bilgisayara bağlandı ve oksijen sensörü kirlenmiş çıktı.Tamirci ise sensörün kirli olması yakıtı etkiler dedi.Ondan dolayı sormuştum kafam karıştı etkiler mi etkilemez mi diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mckpghs -- 16 Nisan 2010; 23:41:35 >

57 Mesaj
17 Nisan 2010; 21:27:43 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

quote:

Orijinalden alıntı: kaptan67

Arkadaşlar Mareamın arka taomponundaki kırmızı renkli leflektörlerden bir tanesi yerin düşmüş( Yada haberim olmadan sökülmüş). Fiyatını sormadım ama daha önceki forumlardan çok pahalı olduğunu hatırlıyorum. Bunu daha ucuza nasıl temin edebiliriz, plastik imalatçılarda bu parçayı yaptırabilirmiyiz?

orjinali ankara oto ünlüde 50 tl....Benimkininde yarısı kırılmış ve düşmüştü bir adet kedigözü söktüm depodaki bisikletten sonra kırık yer ile kedi gözünü güzelce kesip zımparaladım yapıstırdım orjinal gibi duruyor idareten götürüyor bakım için parça alırken tedarik edicem

mareada bazi parcalar olmasi gerekendern ucuz, orj. opar baskı balatanın 115 tl olmasi gibi, bazi parcalarda gereksiz pahali, reflektörün 50 tl, tavandaki plastik raylarin taneinin 75 tl olmasi gibi.

ancak sarf malzemeleri reno 9-11den dahi ucuz tabi bu durumda

baskı balatanın 115tl oldugunu kim sçyledi size. ben değiştireli bir ay olmadı orjinal baskı balata ve bilya takımı valeo 175tl.

[*center][*image]http://img232.imageshack.us/img232/5051/19981bc2.jpg[*/image][*size=1][*b][*/center][*center][*link=http://forum.donanimhaber.com/m_9756304/tm.htm][*color=orange]>>>DH FIAT MAREA KULÜBÜ<<<[*/color][*/size][*/b][*/link][*/center]
>>>DH FIAT MAREA KULÜBÜ<<<

2004 1.6 16 valf exclusive BRC sıralı sistem LPG

57 Mesaj
17 Nisan 2010; 21:42:08 

bu arada bugun lastik aldım arabama good year duragrip 186/65/14 tanesi 95 lira gayet güzel ve yumuşak bir lastık direksiyon pamuk gibi oldu lastikleri takınca ve yol seside kalmadı aracımda.

[*center][*image]http://img232.imageshack.us/img232/5051/19981bc2.jpg[*/image][*size=1][*b][*/center][*center][*link=http://forum.donanimhaber.com/m_9756304/tm.htm][*color=orange]>>>DH FIAT MAREA KULÜBÜ<<<[*/color][*/size][*/b][*/link][*/center]
>>>DH FIAT MAREA KULÜBÜ<<<

2004 1.6 16 valf exclusive BRC sıralı sistem LPG

2673 Mesaj
17 Nisan 2010; 22:14:05 

Herkese slm...Uzun zaman olmuş buraya girmeyeli...Reklam yüzünden girmiyorum...Sinir ediyor beni

muyangor hayırlı olsun lastikler güle güle eskit pati çektir

Ayrıca xenon yasaklansın tabi mercek olmadan takıyorlar görmemiş gibi adamın gözünü alıyor

Mercek olanlar taksın serbest ama far ayarına dikkat

Ben gündüz kaldırıp geziyorum gecede indiriyorum far ayarımı

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Nisan 2010; 13:17:24 

Mercekli fara xenon takılsa odamı yasak

773 Mesaj
18 Nisan 2010; 13:58:53 

merhaba arkadaşlar;

ben marea almayı düşünüyorum.1.6 elx yada 2.0 hlx almayı düşünüyorum.sizlere sorayım dedim kullancısından daha iyi yorum ve bilgi alırım diye. mesala 2.0 hlx'i tercih ettiğimde parça fiyatları nasıldır bulabilirmiyim.parça fiyatları 1.6ya göre pahalımıdır?ne dersiniz saygılar sevgiler.

01'Fiat Marea 2.0 20v HLX

39 Mesaj
18 Nisan 2010; 14:59:12 

Selamlar...

Uzunca bir aradan ve bir takım kararlardan sonra yeniden buradayım...
Öncelikle, mareamda yaşadığım ufak ama yeteneksizler tarafından çözülemeyen sorunlardan dolayı, arabamdan soğumuş ve satmak istemiştim...Ama bir gördüm ki, millet aç kurt gibi pençesini açmış bekliyor, verdikleri teklifler akla hayale gelmez saçma sapan teklifler,tüm düşüncelerimden ve satma hevesinden vazgeçtim....
Bu sebeple de, malum benzin fiyatları yüksek ve daha önce bir lpg sorunsalı yaşamıştım....Ama tekrar bir karar verdim ve Atiker LPG kit taktıracağım...
Atiker servis ve bayisiyle yaptığım görüşmede, proje dahil 990 tl, Tofaş servisinde BRC için yaptığım görüşmede de 1.725 tl kit ve 125 tl proje olmak üzere toplam 1.850 tl fiyat biçtiler....Son karar olarak, Allah izin verirse yarın sabah arabayı Atiker bayisine gönderip Atiker kit taktıracağım.....

selamlar ve sevgiler tüm marea severlere olsun......

2003 PEUGEOT 307 XS
MERSİN

3609 Mesaj
18 Nisan 2010; 19:11:37 

quote:

Orijinalden alıntı: cihatdag01

Selamlar...

Öncelikle, mareamda yaşadığım ufak ama yeteneksizler tarafından çözülemeyen sorunlardan dolayı, arabamdan soğumuş ve satmak istemiştim...Ama bir gördüm ki, millet aç kurt gibi pençesini açmış bekliyor, verdikleri teklifler akla hayale gelmez saçma sapan teklifler,tüm düşüncelerimden ve satma hevesinden vazgeçtim....
Bu sebeple de, malum benzin fiyatları yüksek ve daha önce bir lpg sorunsalı yaşamıştım....Ama tekrar bir karar verdim ve Atiker LPG kit taktıracağım...
Atiker servis ve bayisiyle yaptığım görüşmede, proje dahil 990 tl, Tofaş servisinde BRC için yaptığım görüşmede de 1.725 tl kit ve 125 tl proje olmak üzere toplam 1.850 tl fiyat biçtiler....Son karar olarak, Allah izin verirse yarın sabah arabayı Atiker bayisine gönderip Atiker kit taktıracağım.....

Hayırlısı olsun....Servis ve brc işbirliğinin arabanın garantisi olmadığı durumda çokta önemli olduğunu düşünmüyorum.Yani aracın garantisi bitmiş ise brc için o para çok çok fazla.Ben o parayı verecek durumda olsam birde prinslpg kitlerine bakardım hemen hemen aynı fiyat ancak kesinlikle daha sorunsuz.Atiker düşünmez brc'ye yönelirseniz bence prins'i de araştırın

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

138 Mesaj
18 Nisan 2010; 21:58:18 

quote:

Orijinalden alıntı: MRT_RS

merhaba arkadaşlar;

ben marea almayı düşünüyorum.1.6 elx yada 2.0 hlx almayı düşünüyorum.sizlere sorayım dedim kullancısından daha iyi yorum ve bilgi alırım diye. mesala 2.0 hlx'i tercih ettiğimde parça fiyatları nasıldır bulabilirmiyim.parça fiyatları 1.6ya göre pahalımıdır?ne dersiniz saygılar sevgiler.

bence buna siz karar vermelisiniz,benim bildiğim kadarıyla 2.0 hlx aracların en pahalı işlemleri TRİGER VE BASKI BALATA DEĞİŞİMİ. bu işlemler yetkili servislerde çok pahalı,bir örnek vereyim sadece BASKI BALATA DEĞİŞİMİNE BURSA-BİRMOT 1.500 TL yuvarlak fiyat verdi..TRİGERE ise yanılmıyorsam 1.000 tl gibi bir rakam verdi..2001 HLX aracıma..yani bu işlemi yapacak dışarıda çok iyi ustalar var onları bulmak lazım.parçalarıda tamamen orjinal almalı...
diğer parçalar her arabada olduğu gibi normaldır diye düşünüyorum,bence her aracın parçası belli bir ücretle alınıyor..parçası pahalı kavramı yok bence,yani parasız parça alamıyacağımıza göre..sadece araçların belli parçaları çok pahalı,benim öğrendiği hlx de en pahalı değişim söylediğim gibi TRİGER VE BASKI BALATA...

yanı kısaca alacaksanız temiz bir hlx faturalarına iyi bakın tirger ve baskı balata değişimi yeni deşimmişse masraf az demektir.

62 Mesaj
18 Nisan 2010; 22:58:53 

arkadaşlar bundan 1 ay önce 98 model marea ELX aldım. sıralı sistem LPG li ve ruhsata işli. klimalı hidrolik dreksiyon var. rengi siyah. araba full orjinal sadece sağ ön çamurluk işlem görmüş. bana 9.500 tl ye mal oldu. sizce doğru bi seçim yaptım mı ????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niketya -- 18 Nisan 2010; 23:06:41 >

21 Mesaj
18 Nisan 2010; 23:28:00 

Arkadaşlar mareada alttan gelen sesin kesilmediği ve amortisor fiyatının 90 TL civarı oldugundan yakınan arkadaşların olması sebebiyle aktarayım dedim.
Fiat marea ile tempralarda kullanılan gazlı amortısorler birbirine oldukça yakın.

Benim aracımda da arka amortısorler zaman içinde yorulmus fazlaca lakırtı yapıyorlardı. Araştırdım, soylenıldığı gibi marea amortısor 90 TL. Tempraların 2 ceşit amortısoru var. yaglı ve gazlı olanlar. Yedek parca satan usta ile selamımız olması sebebıyle danıştım. 2004 Exclusivede gazlı tempra amortisor kullandıgını soylemesi üzerine gazlı olanlar denedim. marea orjinalide gazlıdır. Bu amortisorlerın adedi 50 TL. Denedikten sonra 700 KM kesintisiz yolculuk yaptım. Yolculuk öncesindede aracın viraj kabiliyetini test ettim. Tavsiye ederim ekonomik olması sebbeiyle çekinmeyin araçta hic ses kalmadı. Araca tekrar bağlandım. Ancak ben önleri değiştirmedim. bilginize. Ustamın söylediği onlerdede fark olmaz imiş...

2000 Marea 1.6 SX Fildişi AV 727 192 nolu aza
2011 Chevy CruzeLS Gümüş Gri AV 737

62 Mesaj
18 Nisan 2010; 23:40:26 

resimdeki aracı 1 ay önce aldım. 98 model marea 1.6 16V 103ps ELX modeli. sıralı sistem LPG li ve ruhsata işli. klimalı hidrolik dreksiyon var. araba full orjinal sadece sağ ön çamurluk işlem görmüş. bana 9.500 tl ye mal oldu. sizce doğru bi seçim yaptım mı ????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niketya -- 19 Nisan 2010; 0:03:36 >

13 Mesaj
19 Nisan 2010; 2:43:18 

Öncelikle bütün forum üyelerine selamlar arkadaşlar. Sizleri tebrik ediyorum, çünkü; en aktif forum sayfalarından birini şekillendirmişsiniz. Müstakbel Marea Liberty sahibi olarak ben de aranıza katımaktan mutluluk duyacağım. Allah nasip ederse bu hafta pazarlığını yapıp 2005 model Marea Liberty alacağım. Test sürüşü , expertiz filan yaptıracağım ama benim sizlere sormak istediğim bir soru var. 2005 marea Liberty için dikkat etmem gereken ne gibi noktalar olabilir. Yani motor, kaporta gösterilecek ve ona göre alacağım ama buna rağmen dikkat etmem gereken, gözden kaçabilecek bir nokta var mı. Mesela bu arabaların hassas olduğu bir konu gibi. İkinci sorum da şu olacak: Marea lar kabin içerisine motor sesi alıyormu? Özellikle yüksek hızlarda. Yani yalıtım nasıl? Cevap verecek olan arkadaşlara şimdiden saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin...

Siena 2000 1.4

41 Mesaj
19 Nisan 2010; 7:28:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Smart323

Öncelikle bütün forum üyelerine selamlar arkadaşlar. Sizleri tebrik ediyorum, çünkü; en aktif forum sayfalarından birini şekillendirmişsiniz. Müstakbel Marea Liberty sahibi olarak ben de aranıza katımaktan mutluluk duyacağım. Allah nasip ederse bu hafta pazarlığını yapıp 2005 model Marea Liberty alacağım. Test sürüşü , expertiz filan yaptıracağım ama benim sizlere sormak istediğim bir soru var. 2005 marea Liberty için dikkat etmem gereken ne gibi noktalar olabilir. Yani motor, kaporta gösterilecek ve ona göre alacağım ama buna rağmen dikkat etmem gereken, gözden kaçabilecek bir nokta var mı. Mesela bu arabaların hassas olduğu bir konu gibi. İkinci sorum da şu olacak: Marea lar kabin içerisine motor sesi alıyormu? Özellikle yüksek hızlarda. Yani yalıtım nasıl? Cevap verecek olan arkadaşlara şimdiden saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin...

Araçta rolanti dalgalanması ve hararet göstergesinde oynama var mı baktır.Araç eğer lpgli ise stop etme sorunu var mı baktır.Ayrıca mareaların yalıtımı iyidir içe pek ses vermez.Yol sesi duymazsın sadece yüksek devirde motor sesi duyarsın o da çok güzel zaten :) . Bu arada liberty yerine exclusive alsan daha iyi olur.Full donanımlı çünkü.Exclusive de fazladan olan özellikler park sensörü, otomatik arka camlar, direksiyondan kumandalı radyo-teyp vb...

773 Mesaj
19 Nisan 2010; 11:04:13 

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar;

bence buna siz karar vermelisiniz,benim bildiğim kadarıyla 2.0 hlx aracların en pahalı işlemleri TRİGER VE BASKI BALATA DEĞİŞİMİ. bu işlemler yetkili servislerde çok pahalı,bir örnek vereyim sadece BASKI BALATA DEĞİŞİMİNE BURSA-BİRMOT 1.500 TL yuvarlak fiyat verdi..TRİGERE ise yanılmıyorsam 1.000 tl gibi bir rakam verdi..2001 HLX aracıma..yani bu işlemi yapacak dışarıda çok iyi ustalar var onları bulmak lazım.parçalarıda tamamen orjinal almalı...
diğer parçalar her arabada olduğu gibi normaldır diye düşünüyorum,bence her aracın parçası belli bir ücretle alınıyor..parçası pahalı kavramı yok bence,yani parasız parça alamıyacağımıza göre..sadece araçların belli parçaları çok pahalı,benim öğrendiği hlx de en pahalı değişim söylediğim gibi TRİGER VE BASKI BALATA...

yanı kısaca alacaksanız temiz bir hlx faturalarına iyi bakın tirger ve baskı balata değişimi yeni deşimmişse masraf az demektir.

teşekkür ederim siz bu işlemleri ne kadara yaptırdınız?ve hlx almak için ne kadarlık bütçemizin olması gerekiyor?

01'Fiat Marea 2.0 20v HLX

3609 Mesaj
19 Nisan 2010; 14:18:05 

quote:

quote:

Araçta rolanti dalgalanması ve hararet göstergesinde oynama var mı baktır.Araç eğer lpgli ise stop etme sorunu var mı baktır.Ayrıca mareaların yalıtımı iyidir içe pek ses vermez.Yol sesi duymazsın sadece yüksek devirde motor sesi duyarsın o da çok güzel zaten :) . Bu arada liberty yerine exclusive alsan daha iyi olur.Full donanımlı çünkü.Exclusive de fazladan olan özellikler park sensörü, otomatik arka camlar, direksiyondan kumandalı radyo-teyp vb...

+++ bunlara ek olarak abs kontrol edilmeli,bilgisayara bağlatın aracı herşeyi çıkar...5 yaşında olduğuna göre triger değişim zamanı gelmiş onada baktırmak gerekir

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

171 Mesaj
19 Nisan 2010; 14:35:49 

TÜM MAREA'CILARA SELAMLAR
ARKADAŞLAR BEM ÇANAKKALE DEN MURAT NICK IMDEN DE BELLİ OLDUĞU ÜZERE BEN DAHA EVVEL STİLO FOREVER BÖLÜMÜNE ÜYEDİM VE HALA ÖYLEYİM FAKAT ŞU ANDA ARANIZA KATILMAK İSTİYORUM TABİ KABUL EDERSENİZ VE ŞU ANDA 20 GÜNLÜK MAREA SAHİBİYİM 2001 MOD.ELX
1 HAFTA ÖNCE DE ATİKER SIRALI SİSTEM LPG TAKTIRDIM İLK İZLENİMLER ŞU AN İÇİN İYİ Ş.İÇİ 100 KM DE 20 TL.LİK GAZ YAKTI YANİ KM DE 0,20 KRŞ.
AKTİF OLMAK DİLEĞİYLE

FENERBAHÇE & FERRARİ & FIAT
ALFİSTİ

3755 Mesaj
19 Nisan 2010; 14:49:30 

quote:

Orijinalden alıntı: niketya

arkadaşlar bundan 1 ay önce 98 model marea ELX aldım. sıralı sistem LPG li ve ruhsata işli. klimalı hidrolik dreksiyon var. rengi siyah. araba full orjinal sadece sağ ön çamurluk işlem görmüş. bana 9.500 tl ye mal oldu. sizce doğru bi seçim yaptım mı ????

o paraya alınabilecek en güzel araba olduğunu sende çok iyi biliyorsun hayırlı olsun kazasız belasız kullan

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

62 Mesaj
19 Nisan 2010; 22:05:58 

quote:

Orijinalden alıntı: samet

quote:

o paraya alınabilecek en güzel araba olduğunu sende çok iyi biliyorsun hayırlı olsun kazasız belasız kullan

amin arkadaşım sağol. aslında doğru. araba diye tabir edilen doğan şahin ve kartal la 100 çeker her konuda.

138 Mesaj
19 Nisan 2010; 22:59:20 

quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar;

teşekkür ederim siz bu işlemleri ne kadara yaptırdınız?ve hlx almak için ne kadarlık bütçemizin olması gerekiyor?

BEN ARACIMI İLK SAHİBİNDEN VE TAMAMEN SERVİS BAKIMLI OLDUĞU İÇİN GÖNÜL RAHATLIĞI İLE ALDIM.
SİZE KENDİ ARACIMDAN ÖRNEK VEREYİM.
2008 DE 88 BİN KM.DE TRİGERİ,BASKI BALATASI VE MOTORU TAMAMEN DEĞİŞMİŞ..BEN 95 BİN KM.DE ALDIM.
MALESEF ARACIN MOTORUNU SERVİS BOZMUŞ,İTALYADAN SIFIR MOTOR GELMİŞ,FATURA VS.HER ŞEY VAR.
BOZAN SERVİSİDE SÖYLEYEYİM ZATEN KAPANMIŞ BÜYÜK ORTADOĞU OTOMOTİV FİAT BAYİİ İSTANBUL
BİR İKİ BOYA VARDI ARACIMDA,MOTOR SIFIR OLDUĞU İÇİN,HİÇ BİR SORUN OLMADI,13750 TL VERDİM..
VE LPG BİLE YOK..BAZILARINA BU FAZLA GELEBİLİR..TABİ BU PARAYI VERMEMİN BİR NEDENİDE ARACIN RENGİ...SENFONİ MAVİSİ OLMASI BU RENKTE VE TEMİZİNİ BULMAK ÇOK ZOR...
VE ÜŞENMEDİM TÜRKİYENİN EN İYİ LPG TAKAN SERVİSLERİNDEN VE BİR SÜRÜ ÖDÜLÜ BULUNAN BİR SERVİS OLAN ANKARA MOCAN BRC YE 2,025 TL YE 10 TAKSİTTE SİMİT LPG TAKTIRDIM VE SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE BİNİYORUM..LPG DE EN UFAK BİR SIKINTI YOK ...HEMEN HEMEN BİR YIL OLDU LPG TAKILALI HİÇ BİR AYAR VS. YAPILMADI..ADAMLAR İŞİNİN USTASI..

BEN SÜREKLİ ARABA ALACAK ARKADAŞLARA MÜMKÜNSE ORJİNAL BENZİNLİ ALIP LPG Yİ KENDİLERİNİN TAKTIRMALARINI TAVSİYE EDİYORUM...

13 Mesaj
19 Nisan 2010; 23:08:21 

mckphgs ve zugasi_berepe arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bahsettiğiniz sorunlar dışında sorun çıkarmıyor bu arabalar anladığım kadarıyla. Bunlara özellikle dikkat edeceğim. Konforun ucuza alınabileceği araçlar olarak biliyorum mareaları. Bunu önceki yazılarınızı okuyarak da anlayabiliyorum. Memnun kalacağımdan eminim. Arabayı henüz görmedim. Alacağım kişinin güvenilir birisi olduğu söyleniyor. Servise de götüreceğim. Bilgisayara bağlatacağım. Sorun yoksa Allah nasip ederse alacağım. Ben en çok görünümlerine bayılıyorum bu arabaların. Baba gibi duruyorlar. İç konforu da çok iyi. Hayırlısı bakalım... Alınca resimlerini koyacağım, ilginize ve bilginize teşekkür ediyorum. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin...

Siena 2000 1.4

Uzaklaştırılmış
19 Nisan 2010; 23:59:25 

quote:

Doğru seçim yaptınız hemde çok doğru darısı benimde başıma

62 Mesaj
20 Nisan 2010; 0:45:58 

quote:

Orijinalden alıntı: KRHTH

quote:

Doğru seçim yaptınız hemde çok doğru darısı benimde başıma

allah razı olsun kardeşim. gerçekten çok düşündük sonunda buna karar verdik inanın lada vega , ford escort , skoda felicia hatta doğan bile düşündük hiç aklımızda marea yokken marea aldık. gerçekten herşey nasip kısmet meselesi. allah kazasız belasız kullanmak nasip eder inşallah. allah sanada nasip eder inşallah. saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niketya -- 20 Nisan 2010; 0:46:51 >

171 Mesaj
20 Nisan 2010; 9:06:05 

günaydın marea severler

FENERBAHÇE & FERRARİ & FIAT
ALFİSTİ

561 Mesaj
20 Nisan 2010; 10:06:42 

quote:

Orijinalden alıntı: muyangor

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaptan67

Arkadaşlar Mareamın arka taomponundaki kırmızı renkli leflektörlerden bir tanesi yerin düşmüş( Yada haberim olmadan sökülmüş). Fiyatını sormadım ama daha önceki forumlardan çok pahalı olduğunu hatırlıyorum. Bunu daha ucuza nasıl temin edebiliriz, plastik imalatçılarda bu parçayı yaptırabilirmiyiz?

orjinali ankara oto ünlüde 50 tl....Benimkininde yarısı kırılmış ve düşmüştü bir adet kedigözü söktüm depodaki bisikletten sonra kırık yer ile kedi gözünü güzelce kesip zımparaladım yapıstırdım orjinal gibi duruyor idareten götürüyor bakım için parça alırken tedarik edicem

mareada bazi parcalar olmasi gerekendern ucuz, orj. opar baskı balatanın 115 tl olmasi gibi, bazi parcalarda gereksiz pahali, reflektörün 50 tl, tavandaki plastik raylarin taneinin 75 tl olmasi gibi.

ancak sarf malzemeleri reno 9-11den dahi ucuz tabi bu durumda

baskı balatanın 115tl oldugunu kim sçyledi size. ben değiştireli bir ay olmadı orjinal baskı balata ve bilya takımı valeo 175tl.

kimse soylemedi kendim degistirdim sadece baskı balata 110 tl idi. Opar yada lancia idi yanilmiyorsam. ankarada şaşmaz sanayide oto ünlüden almıstım

ilya takımıyla yuksek olmus olabilir fiyati

561 Mesaj
20 Nisan 2010; 10:11:51 

quote:

resimdeki aracı 1 ay önce aldım. 98 model marea 1.6 16V 103ps ELX modeli. sıralı sistem LPG li ve ruhsata işli. klimalı hidrolik dreksiyon var. araba full orjinal sadece sağ ön çamurluk işlem görmüş. bana 9.500 tl ye mal oldu. sizce doğru bi seçim yaptım mı ????

Güle güle kullanın, orjinal italyanlardan bu arac.
km de 200binin altindaysa uygun almissiniz

yanliz jant kapaklarini mareaninkilerle degistirirseniz cok daha hoc duracaktir

561 Mesaj
20 Nisan 2010; 10:20:44 

quote:

Orijinalden alıntı: stilo17

TÜM MAREA'CILARA SELAMLAR
ARKADAŞLAR BEM ÇANAKKALE DEN MURAT NICK IMDEN DE BELLİ OLDUĞU ÜZERE BEN DAHA EVVEL STİLO FOREVER BÖLÜMÜNE ÜYEDİM VE HALA ÖYLEYİM FAKAT ŞU ANDA ARANIZA KATILMAK İSTİYORUM TABİ KABUL EDERSENİZ VE ŞU ANDA 20 GÜNLÜK MAREA SAHİBİYİM 2001 MOD.ELX
1 HAFTA ÖNCE DE ATİKER SIRALI SİSTEM LPG TAKTIRDIM İLK İZLENİMLER ŞU AN İÇİN İYİ Ş.İÇİ 100 KM DE 20 TL.LİK GAZ YAKTI YANİ KM DE 0,20 KRŞ.
AKTİF OLMAK DİLEĞİYLE

hosgeldiniz, marea alipda pisman olup satan olmadi henuz aramizda

stiloun 1,6si biraz daha kuvvetli olsaydi simdikinden cok daha fazla tutulurdu bence

4 Mesaj
20 Nisan 2010; 11:26:45 

Merhaba arkadaşlar

Benim ekranda erron cli hatası veriyor sonra problem başlıyor. Arabanın kaloriferini AUTO modunda çalıştırdığımda fan kendisini kapatıyor. Ayrıca AUTO dışında direk kademelerinde(1,2 vs) kullanmak istediğimde belli bir süre sıcak hava üflüyor sonra soğuk hava üflemeye başlıyor. Bu arada sıcaklık düğmesi en sıcakta(High modunda) duruyor. Arabayı istop edip çalıştırınca problem kalmıyor. C.tesi elektirikçiye götürdüm bişey anlamadı. Servise götürdüm mesaileri bitmiş blgisayara bağlatamadık. Problem çıktığında fanlar üflemese fandan diyeceğim ama 1-2-3-4 kademeler çalışıyor sadece soğuk üflüyor. Termostat problemli olsa hararet göstergesi aşağı yukarı oynaması lazım su devirdaiminde problem gözükmüyor. Isı ölçmede problem yok dış sıcaklığı doğru ölçüyor.

Yardımcı olursanız sevinirim..

561 Mesaj
20 Nisan 2010; 13:05:35 

quote:

Orijinalden alıntı: ukozarva

Merhaba arkadaşlar

Benim ekranda erron cli hatası veriyor sonra problem başlıyor. Arabanın kaloriferini AUTO modunda çalıştırdığımda fan kendisini kapatıyor. Ayrıca AUTO dışında direk kademelerinde(1,2 vs) kullanmak istediğimde belli bir süre sıcak hava üflüyor sonra soğuk hava üflemeye başlıyor. Bu arada sıcaklık düğmesi en sıcakta(High modunda) duruyor. Arabayı istop edip çalıştırınca problem kalmıyor. C.tesi elektirikçiye götürdüm bişey anlamadı. Servise götürdüm mesaileri bitmiş blgisayara bağlatamadık. Problem çıktığında fanlar üflemese fandan diyeceğim ama 1-2-3-4 kademeler çalışıyor sadece soğuk üflüyor. Termostat problemli olsa hararet göstergesi aşağı yukarı oynaması lazım su devirdaiminde problem gözükmüyor. Isı ölçmede problem yok dış sıcaklığı doğru ölçüyor.

Yardımcı olursanız sevinirim..

önceki sayfalarimizda uzun uzun cozumu anlatiliyor, arama bolumundende eror cli yazarak bulabilirsiniz belki

4 Mesaj
20 Nisan 2010; 13:42:25 

evet aynen dediğiniz gibi error cli yazıp arattırdım yazılanları okudum ama benim problemin çözümü yoktu yazılanlarrda bir de hata kodu 00 olarak çıkıyor.

13 Mesaj
21 Nisan 2010; 9:19:01 

Merhaba arkadaşlar.bende 1 ay önce 2004 model marea liberty aldım.102 binde km si.15 inç çelik jant lastikler yeni atiker lpg takılı işlenik.deişen hiç bir parçası yok bikaç yerinde boya var.10 bin km önce tüm ağır bakımları yapılmış servis kaydında öyle yazıyor.Çok yakıyor diyorlar ama tam olarak daha ölçemdim.neyse zamanla öğrenecez huyunu suyunu.

Uzaklaştırılmış
21 Nisan 2010; 11:11:12 

Bagaj kapağı çevresi ve stoplar muhteşem olmuş Marea poposu hiç bu kadar güzel olmamıştı

561 Mesaj
21 Nisan 2010; 11:32:03 

quote:

Orijinalden alıntı: KRHTH

Bagaj kapağı çevresi ve stoplar muhteşem olmuş Marea poposu hiç bu kadar güzel olmamıştı

haklısınız, yanliz guzel gozukmesinde dodiklerin ve dodiklerden arka tampona uzayan eklerin de buyuk katkısı olmus bence

Uzaklaştırılmış
21 Nisan 2010; 11:44:09 

O ne? ilk defa duyuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KRHTH -- 21 Nisan 2010; 11:44:09 >

280 Mesaj
21 Nisan 2010; 22:53:50 

quote:

quote:

quote:

+++ bunlara ek olarak abs kontrol edilmeli,bilgisayara bağlatın aracı herşeyi çıkar...5 yaşında olduğuna göre triger değişim zamanı gelmiş onada baktırmak gerekir

bende 1 hafta once 2004 lıberty aldım.yenı atıker taktırdım bugun hararet cızgısı bay bı hareketlydı normalın ustune baya cıktı sonra normale doncu.bu bır problemın habercısımı?yarın uzun yola gıtcem bı sıkıntı yaratırmı acaba.gercı ankara trafıgınde eskı arabamında hararetı ıner cıkardı ama

Bu sene MORUZ alayına KORUZ...

41 Mesaj
21 Nisan 2010; 23:33:17 

quote:

Orijinalden alıntı: alcat81

quote:

quote:

quote:

bende 1 hafta once 2004 lıberty aldım.yenı atıker taktırdım bugun hararet cızgısı bay bı hareketlydı normalın ustune baya cıktı sonra normale doncu.bu bır problemın habercısımı?yarın uzun yola gıtcem bı sıkıntı yaratırmı acaba.gercı ankara trafıgınde eskı arabamında hararetı ıner cıkardı ama

Hararet dalgalanması ne kadar sürdü?Boşta iken mi yoksa viteste iken mi hararet yükseldi?Bunlar önemli.Önce hararet yükselince gösterge panelinin üstüne sıkıca bi tokat vur.Bazen gösterge takılabiliyor.Olmazsa buraya bir yaz.Başka yolları düşünelim.Ayrıca marealarla ilgili bir site var oraya üye ol.bu araçlarla ilgili istemediğin kadar bilgiye ulaşabilirsin. Tek şartın isimle üye olman.İşte adresi : http://www.trmareaclub.com/index.php

84 Mesaj
21 Nisan 2010; 23:52:15 

quote:

Orijinalden alıntı: cihatdag01

Selamlar...

Kesinlikle doğru diyorsunuz. Ben aracımı 2 yıl önce 16000 e almıştım sizin gibi satılığa çıkardım ama aç kurtlar o kadar patavatsız rakamlarla geldilerki sinirlerim bozuldu. Amacım bir focus almaktı ama artık arabamı yürüyemeyecek duruma gelene kadar kullanmaya karar verdim. Aç kurtları mutlu edeceğime mareamı kullanır ben mutlu olurum.

280 Mesaj
22 Nisan 2010; 8:36:27