Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1417. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.961
Cevap
182
Favori
3.005.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14151416141714181419
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar silindir hacmi yüksek olan ve fazla yakan arabaların vergileri artacak galibe haberlerde bas bas bağırıyorlar,İnşallah HLX leri tutmaz,zaten zor şartlarda biniyoruz,İnşallah 2000 cc den sonrakileri kapsar diye bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aslan...Harun

arkadaşlar silindir hacmi yüksek olan ve fazla yakan arabaların vergileri artacak galibe haberlerde bas bas bağırıyorlar,İnşallah HLX leri tutmaz,zaten zor şartlarda biniyoruz,İnşallah 2000 cc den sonrakileri kapsar diye bekliyorum...

Hakkımızda hayırlısı bakalım ne kadar girecek bize
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet

quote:

Orijinalden alıntı: avcihuan

samet,

http://www.youtube.com/watch?v=-7VD2lvSU7o&feature=related

bak bakalım video yu ekleyen kim

süper bu herif ya gerçi 2007de eklemişte mareaclub yazmış bide

http://forum.donanimhaber.com/m_38281153/tm.htm
    abi şuraya bak eggys kardeşin marea damarı kabarmış bu aralar yine

• quote:

Orijinalden alıntı: speedydriver

quote:

Orijinalden alıntı: cüneyttan

arkadaşlar 2004 marea liberty almak üzereyim.2 sorum olacak.
    1-sahibinin dediğine göre kaput değişmiş ve sağ çamurlukta boya var.ön tarafında hiçbir darbe boya yokmuş.dediğine göre geri geri gelen kamyon kaputu ezmiş.ben bugün turkcell 5664 kaza sorgulamaya msj attım 2007 de 1 kazası varmış ve 7904 tl tutmuş.
    böyle bir kazanın bu kadar çok tutması normalmi?
    2-aracın ABS lambası zaman zaman yanıyor.lpg nin etkisi diyor.tamir edilince tekrarlarmı,kesin çözüm nedir,çok tutarmı?kayserideyim.
    teşekkürler.

Kaput 7904 TL mı tutmuş. Sahibinin anlattığı doğruysa kamyon sadece kaputu değil motoru da indirmiştir herhalde.
    ABS lambasının sönmesini beklemeden araç çalıştırıldığında da ABS lambası yanık kalabiliyor. Aracı çalıştırmadan önce mutlaka ABS lambasının sönmesini beklemek gerekiyor. Beklenmediği takdirde arızalara da yol açabiliyor.

üstad merak ettim bu araca ne kadar vereceksin fiyatı nedir,...

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: avcihuan

samet,

http://www.youtube.com/watch?v=-7VD2lvSU7o&feature=related

bak bakalım video yu ekleyen kim

süper bu herif ya gerçi 2007de eklemişte mareaclub yazmış bide

http://forum.donanimhaber.com/m_38281153/tm.htm
    abi şuraya bak eggys kardeşin marea damarı kabarmış bu aralar yine

siyahla beyaz gibi

• arkadaslar merhaba 2003 maream için internetten xenon almayi düsünüyorum, bizim araçlarin far tipi h1 degil mi? birde kullanan arkadas varsa marka tavsiye edebilir mi?
  • ÜYE: MAREA ELX 1999 1.6 16 Valf 103 HP + BRC LPG dönüşümü
  • quote:

Orijinalden alıntı: levogrande

arkadaslar merhaba 2003 maream için internetten xenon almayi düsünüyorum, bizim araçlarin far tipi h1 degil mi? birde kullanan arkadas varsa marka tavsiye edebilir mi?

uzun kısa hepsi h1 dir marka olarak bir şey tavsiye edemicem.mercekli farlara zenon düşünüyorsun dimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: n1say

uzun kısa hepsi h1 dir marka olarak bir şey tavsiye edemicem.mercekli farlara zenon düşünüyorsun dimi

evet aracım exculisive farlar mercekli. 6000k monza veya mtec düşünüyorum. cevabınız için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: levogrande

quote:

Orijinalden alıntı: n1say

evet aracım exculisive farlar mercekli. 6000k monza veya mtec düşünüyorum. cevabınız için teşekkür ederim.

Bende monza 10.000 k var.2-3 sayfa öncesinde resimleri var aracın.Ben memnunum ama bi de sen 6000k al bakalım nasıl yanacak ton olarak??Ben biraz daha mavi istiyodum benimkini,10.000k biraz açık geldi.Ama bence alıyosan mtec al derim.Ama monza da kötü değil 2 yıl beyin ve 2 yıl ampül garantisi var.Diğer markaların (kaliteli markalar hariç) çoğu ampül'e 1 yıl garanti veriyor ve ampül de patlarsa haliyle tanesi 100 tl civarı

• 4300 ve 6000K arasındaki fark..

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.
  • arkadaslar tesekkurler xenonları alınca görüntüleri sizlerle paylasacagım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk_bilal

quote:

Orijinalden alıntı: h_karaoglan

quote:

Orijinalden alıntı: bjk_bilal

arkadaslar sizden bi ricam olcak benm arabada bi sorun var kimse çözemiyor araba soğukken hiçbir sıkıntı yok sabah benzinde çalışıyor ve 300-400 metre gidip lpg sistemine geçiyo istop edene kadr hiçbir sorun yok herşey normal arabayı istop edip bi yere kadar gidiyorum 10-15 dk bekleyp çalıstırıorum ve sorun başlıyor arabayı gazdada çalıştırsam benzindede çalıştırsam fark yok.. araba gaz tepkimelerine cvp vermiyo kalkıslarda gaz yemiyo birden gaza basınca kasma yapıo ve ivlenenmiyo bunu ustalarda çözemiyo arabadan soğumama neden oldu yardımcı olun arkadaslar neden kaynaklanabilir lpg sisteminden sonra böle yapmaya başladı markası zavoli.. ama gazdan olmadığını düşünüyorum çünkü benzindede aynı sorun geçerli.. bana yardımcı olursanız cok sevirim iyi akşamlar..

kardeşim geçmiş olsun .
    mareadan soğumana gerek yok lpg sistemini bi süre iptal ettireceksin 2 dakkada iptal ediyolar yanlış anlaşılmasın lpg yi soktürmüyosun ha fişini çekiyolar sonra 2 depo sürekli benzinde kullanıyosun bölece araç ecusu yani beyni orijinal ayarlarını yakalıyo kullandıkca sende hissedeceksin araban yavaş yavaş düzelecek ve sorun tamamen bitecek ve ustana gideceksin lpg tekrar devreye sokup aracın lamda ayarlarından tekrer iyi bi ayar atacaklar sıfır ayar o kadar .

cuma günü gittim yaptırmaya lpgyle alakası olmadıgını soledi benzindede yapıo aynı hatayı denedik normal çalışırken birden gaza bas çek hiç rolantide değişme bile olmuo yerinde sayıyo usta sıcakken yaptıgı için sorunun sensörlerle alakalı oldgunu dusundu ve motor kapagının ustunde bır sensor varmıs onu cıkarttı yerinden bide ecuyu soktuler onun altındada bi sensor var onun gucunu falan olctu benzinle temizlediler araba 2 gün ucak gibiydi cok sevındım ama gene kursadıgmda kaldı sorun devam ediyo acaba bu sensorler pahalı bıseymı onu değiştirsek sonucta ufak bi parça ondan yapıo herhalde :( fiyatları ne kadardır yada kesin ondanmıdır?? bilemiyoruz da cok kararsızım..

Arkadaşım aynısının tıpkısı benim maria 1.6 97 de oldu ama aynısı 16 tly orjinal lansiya conta takımı alıp değiştirdim 15 dakika da.Oldu eski uçak :)) 30km benzinde kullan. Gaz deposunda yarım depodan fazla gaz varken gaza al.Tam yol devam.Resim eklemeye çalışacam.

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

• selam arkadaşlar hafta sonu mareama bakım yaptırdım.
    baskı balata seti değişti (orjinal fiat,lancia valeo), motor yağı değişti (castrol magnatec 10W40), yağ filitresi, hava filitresi, polen filitresi, dört lastik balata kontrolleri ve temizlenmesi, bujiler sökülüp temizlendi, lpg sistemi bakımı ve ayarı.

parçalar:300 tl
    işçilik:150 tl
    lpg bakımı ve ayarı:50 tl

merak eden yaptırmak isteyen arkadaşlara referans olabilir.
  • Selam arkadaşlar;
    Kendim için araba ararken mareaları internette keşfettim.Bu arabalar çok hoşuma gidiyor.Bu yüzden beni de üye yapabilirsiniz.Yalnız forumdaki arabanın lpg ve gösterge paneli gibi ışıklarla ilgili sorunları okuyunca arabadan soğudum.Arkadaşlar özellikle bu aracı kullananlardan yorumlarını bekliyorum.Ben de bu araçların hepsinde sorun var gibi bir imaj oluştu.Maksimum 12000 bütçem var 2000-2001 lpgli bir elx almayı düşünüyorum.Eğer alacağım araç büyük masraflar çıkarırsa bunu karşılayacak maddi imkanım yok.Lütfen kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim..
  • yuklenmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmarea -- 29 Mart 2010; 22:26:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muyangor

selam arkadaşlar hafta sonu mareama bakım yaptırdım.
    baskı balata seti değişti (orjinal fiat,lancia valeo), motor yağı değişti (castrol magnatec 10W40), yağ filitresi, hava filitresi, polen filitresi, dört lastik balata kontrolleri ve temizlenmesi, bujiler sökülüp temizlendi, lpg sistemi bakımı ve ayarı.

parçalar:300 tl
    işçilik:150 tl
    lpg bakımı ve ayarı:50 tl

merak eden yaptırmak isteyen arkadaşlara referans olabilir.

valla arkadaşım tamam her şeyi iyi yapmışsında,marea araçlarında selina yağı kullanılırsa daha iyi olur,bu araçlar yağ seçiyorlar,servisin kullandığı yağı kullanmalıyız,isterseniz bir araştırın,bu araçlarda sadece selenia yağı kullanılır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mckpghs

Selam arkadaşlar;
    Kendim için araba ararken mareaları internette keşfettim.Bu arabalar çok hoşuma gidiyor.Bu yüzden beni de üye yapabilirsiniz.Yalnız forumdaki arabanın lpg ve gösterge paneli gibi ışıklarla ilgili sorunları okuyunca arabadan soğudum.Arkadaşlar özellikle bu aracı kullananlardan yorumlarını bekliyorum.Ben de bu araçların hepsinde sorun var gibi bir imaj oluştu.Maksimum 12000 bütçem var 2000-2001 lpgli bir elx almayı düşünüyorum.Eğer alacağım araç büyük masraflar çıkarırsa bunu karşılayacak maddi imkanım yok.Lütfen kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim..

bence iyi bir seçim.benim yaşadığım tecrübelere dayanarak söylüyorum,araç temiz olursa hiç bir problem çıkmaz,arabayı göstermeden almayın,servise gösterin bence bilgisayara falan takıyorlar.50-60 tl gibi bir ücret alıyorlar her şeyi söylüyorlar...
    birde mümkünse arabayı lpg siz alın,ve yağ buji vs gibi genel bir bakımı yaptırıp lpg yi siz taktırırsanız daha sağlıklı olur diye düşünüyorum..

• 
Sayfa: önceki 14151416141714181419
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.