Şimdi Ara

Kassadin kardeşimiz !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
1.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kimdir bu Kassadin ? Nedir, ne yapar mesleği nedir ailesini nasıl geçindirir ?

Buna ne kasılır ? Maddi durumu nedir ? Ryze ile bi yakınlığı var gibi geldi bana ? Ne kasılmalı ? Kemik itemleri neler olmalı ? Ryze gibi mana olayımı var ?

Bugün oynadığım ve gayet sevdiğim güzelde oynadığım Kassadin hakkında daha fazla bilgi almak için forumun troll olmayan kesminden yardım talep etmek istedim. Herkes bildiklerini yazarsa kafamda güzel şeyler oturacağına eminim. Bu diğer merak edenler içinde güzel olur.

Rünler hakkındada biraz bilgi verebilirmisiniz ?

• WTF

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manticida garson olarak calisiyor.

• Çok iyi fakat aile geçinmez lan sıkıntı desene
  • Okumayın troll mantıcı

• adam gibi cevap verin bu ne cevaplara bakin yahu

• Ailesi o küçükken onu terketmiş. Şu anda kendisini geçindirmek için geceleri çarka çıkıyor. Kendisini Cinnah caddesinde bulabilirsin. Mor saçlı bi bağyan.
  • Mid kaldığında istisnasız Kassadin ile oynarım, hatta lol oynama sebebimdir diyebilirim. Hiçbir skille değişmeyeceğim bi ultisi, mobil olması, aşırı ezilmedikçe late gamede çift atabilecek kadar güçlü apsi, tflara en kilit anda dahil olup %70'ten aşağı hpsi kalanları öldürebilmesi gibi özellikleri ve tüm bunların verdiği zevk bencee oyunun en eğlenceli şampiyonu yapıyor Kassadin'i. İnsanların neden seçmediğini de anlayamıyorum. Hatta şu an duyduğum kadarıyla nerflerden dolayı seçilmiyomuş, eski hali çok daha iyiymiş. Bu halde bile böyleyse, eskiden nasıldı merak ediyorum.

Bu arada hesap afk kalmaktan banlı, açılınca rünlerimin fotoğrafını atabilirim.

Genelde itemlerim: Roa(mana sorunu var) - Sorcerer's shoes - Lich bane - Archangel's Staff - Rabadon - Zhonya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi göbek deliği pamukçuğu -- 21 Eylül 2014; 21:59:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aesthetic.

Mid kaldığında istisnasız Kassadin ile oynarım, hatta lol oynama sebebimdir diyebilirim. Hiçbir skille değişmeyeceğim bi ultisi, mobil olması, aşırı ezilmedikçe late gamede çift atabilecek kadar güçlü apsi, tflara en kilit anda dahil olup %70'ten aşağı hpsi kalanları öldürebilmesi gibi özellikleri ve tüm bunların verdiği zevk bencee oyunun en eğlenceli şampiyonu yapıyor Kassadin'i. İnsanların neden seçmediğini de anlayamıyorum. Hatta şu an duyduğum kadarıyla nerflerden dolayı seçilmiyomuş, eski hali çok daha iyiymiş. Bu halde bile böyleyse, eskiden nasıldı merak ediyorum.

Bu arada hesap afk kalmaktan banlı, açılınca rünlerimin fotoğrafını atabilirim.

Genelde itemlerim: Roa(mana sorunu var) - Sorcerer's shoes - Lich bane - Archangel's Staff - Rabadon - Zhonya

Sanırım aranan adamı buldum :D Eyvallah kardeşim izin verde daha çok soru sorayım ;

Bu karakter mana değerine göremi vuruyor ryze gibi ? Yoksa tamamen yetenek gücünemi bağlı ? Buna ne durumlarda ne kasılmalı ? Donmuş yürek var build'inde, çok işe yarayabilir haksızmıyım ?

• Yokmu bilgisi olan yav
  • Manayı ultisi için kasıyorlar yanlış değişsem her kullanışında 2 katına çıkıyordu-150 den başlayıp 300 diye -
    Yetenek gücüne bağlı.Hatta oce nin ultiyi 8-10 stackleyip ışınlanla adc teklemesi vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacq0o

Manayı ultisi için kasıyorlar yanlış değişsem her kullanışında 2 katına çıkıyordu-150 den başlayıp 300 diye -
    Yetenek gücüne bağlı.Hatta oce nin ultiyi 8-10 stackleyip ışınlanla adc teklemesi vardı.

75 ten başlıyor.

• Too Greedy kullanıcısına yanıt
    75 in 150 nin lafı olmaz
    1 yerine 2. ultiden başlatmışız
  • ARAM'da Braum'u 2 gram canımla EU West'te rezil ettiğim,epey eğlendiğim champ.Mana olayı ultisinden dolayı sıkıntılı.Arkadaşların da dediği gibi her kullanışında 2 katına çıkıyor.Build önerilerine ben de açığım.Yardımcı olacak arkadaş var mı ?
  • Ryze kullanmadım hiç benzerliğini bilmiyorum hocam. Frozen heart daha defansif oyuna kaçtığından tercih etmedim hiç, alabildiğine ap çıkıyorum. Roa ile başlıyorum, ciddi mana sıkıntısı çekiyor takviye olmadan. Hatta bu konuyu dün başka bi arkadaşla daha konuşmuştuk. Benden biraz daha farklı düşünüyor bi kaç item hakkında.

quote:

buildimi,buildimin sırasını her zaman rakibe göre yaparım ama hiçbir zaman zhonyayı son item olarak almam ve archangel çıkma gereksiz bir item kassadin için.
    Genelde buildim roa,magic pen veren ayakkabı sonrada zhonya cıkıyorum,ondan sonra rakip mr cıkmaya baslıyorsa void staff cıkmıyorsa iceborn gidiyorum.Rabadon en son item olarak cıkıyorum

Kassadin kardeşimiz !

Böyle demişti ve kullandığı build buydu. Ben de onun tavsiyesine uyarak archangel yerine iceborn ya da void olan bi build kullanıcam bi süre. Özellikle iceborn çıkana hiç denk gelmemiştim. Arkadaşın buildini test etmek için bir kaç oyun atıcam, isterseniz siz de bi göz atın.

Bu arada roa çıktıktan sonra büyük oranda mana sorunu kalmıyor ama ne yaparsanız yapın ultinin manasını acil durumlar haricinde sürekli kullanmayın. 600 manaya dayandığı zaman 5-10 saniye pasif takılın, yapabiliyosanız e-q ile püskürtmeye çalışın. Kovalarken illa kullanıcaksınız ama tflarda ultinin istediği manayı sürekli kenarıda tutun. Late gamede zaten cooldown baya azalıyor yani öyle ya da böyle iş yaparsınız, ama oyunun başında cooldown baya yüksek yani gereksiz kullanımlarda başınız ağrır. Kasarken de minyonlara ultiyle atlamak gibi şeylerden sakının(bunu yapıp düşman geldiğinde yürüyerek kaçmaya çalışınca tecavüze uğrayanları gördüm).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi göbek deliği pamukçuğu -- 22 Eylül 2014; 21:19:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aesthetic.

Ryze kullanmadım hiç benzerliğini bilmiyorum hocam. Frozen heart daha defansif oyuna kaçtığından tercih etmedim hiç, alabildiğine ap çıkıyorum. Roa ile başlıyorum, ciddi mana sıkıntısı çekiyor takviye olmadan. Hatta bu konuyu dün başka bi arkadaşla daha konuşmuştuk. Benden biraz daha farklı düşünüyor bi kaç item hakkında.

quote:

buildimi,buildimin sırasını her zaman rakibe göre yaparım ama hiçbir zaman zhonyayı son item olarak almam ve archangel çıkma gereksiz bir item kassadin için.
    Genelde buildim roa,magic pen veren ayakkabı sonrada zhonya cıkıyorum,ondan sonra rakip mr cıkmaya baslıyorsa void staff cıkmıyorsa iceborn gidiyorum.Rabadon en son item olarak cıkıyorum

Kassadin kardeşimiz !

Böyle demişti ve kullandığı build buydu. Ben de onun tavsiyesine uyarak archangel yerine iceborn ya da void olan bi build kullanıcam bi süre. Özellikle iceborn çıkana hiç denk gelmemiştim. Arkadaşın buildini test etmek için bir kaç oyun atıcam, isterseniz siz de bi göz atın.

Bu arada roa çıktıktan sonra büyük oranda mana sorunu kalmıyor ama ne yaparsanız yapın ultinin manasını acil durumlar haricinde sürekli kullanmayın. 600 manaya dayandığı zaman 5-10 saniye pasif takılın, yapabiliyosanız e-q ile püskürtmeye çalışın. Kovalarken illa kullanıcaksınız ama tflarda ultinin istediği manayı sürekli kenarıda tutun. Late gamede zaten cooldown baya azalıyor yani öyle ya da böyle iş yaparsınız, ama oyunun başında cooldown baya yüksek yani gereksiz kullanımlarda başınız ağrır. Kasarken de minyonlara ultiyle atlamak gibi şeylerden sakının(bunu yapıp düşman geldiğinde yürüyerek kaçmaya çalışınca tecavüze uğrayanları gördüm).

Anladım, eyvallah o arkadaşında yazdığını okumuştum. Almaya karar verdim Kassadini, oynadıkda oturur tabi benim kafamdada karakterin olayı. Teşekkürler tekrar

• Kolay gelsin birader şöyle Bi baktım gelen cevaplara bende sana mini rehber gibi bir şey yazayım dedim.

ilk olarak ryze gibi skilleri manadan değil hepsi yetenek gücüyle artar.Core itemları asırlık dopa ve başmelek asasıdır.gerisini karşıya gmre yapıcaksın her zaman.

Şoyle örnek vereyim karşıda zed vardır yada Full ad takımdır mesela zhonyq rushlarsın.yada çok fazla mr vardır veya ap dmg vardır cehennem asası rushlarsın.adc çok kasmıştır teklemek için dfg çıkarsın vs.

Oyunun ilk dönemlerinde lanede pasif kal bir minyon alacağım diye boşuna durtturme kendini.Q ile al mesela w yla zaten biraz mananı geri kazanıyorsun.baktın koridorunda duramıyorsun bota veya topa gank git kill almaya/aldırmaya çalış.

oyun uzayınca tam senin donemin.ilk hedefin r-w-q-e ile rakip adcyi indirmek.daha sonra bidaha r ile çıkarsın duruma göre bir daha girersin vs. Yardımcı olduysam ne mutlu bana.

edit:mobil olduğum için bazı yazım hatalarım var kusura bakmayın teker teker duzeltemeyeceğim şimdi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake the Dog -- 22 Eylül 2014; 23:25:41 >

• Jake the Dog kullanıcısına yanıt
    Denicem dediklerini çok saol
  • Yazılanları bir bir okudum.Yardımın için teşekkürler.Bunları uygun bir vakitte deneyeceğim.Bakalım ne gibi sonuçlar elde edeceğiz.Tekrar teşekkürler ilgilenen herkese
  • mainim kassadin, karşıda mobil karakter yoksa bot çıkmıyorum yerine void staff çıkıyorum, sürekli q spamlersen adamın canı iyi düşüyor, sakın kristal matara başlama doran 2 pot daha mantıklı, sürekli dürtersin lanede zaten mana sorunun yok, ultisini de gereksiz atmazsan sorun değil, sadece ultisi mana vuruyor ama yine de gözyaşı ve asırlık main itemleri böyle sorun olursa özelden yaz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.