Şimdi Ara

16 yaşındayım; Araba almak için para biriktireceğim (Detaylı yardım bekliyorum)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
1.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ehliyet aldıktan sonra bir Honda civic 1.6 ies hb düşünyorum .. Şuanki fiyatı 16-17 bin civarı..

Para biriktirme yolumda şöyle ilerleyecek

Günde 5 TL'den 1 ayda 140 TL

1 Yılda ; 1680
    2 Yılda ; 3360
    3 Yılda; 5040 TL

Bunlar tatil hariç bi kısımda; tatildede çalışırken ayrıyeten 5 TL daha başka bir kısma atacağım için..

3 Yıl boyunca günde 5 TL'den 5040 TL ediyor

3 ay yaz tatilini 3 ile çarparsak; 9 Eder

800 TL maaş ile 9 ay çalışırsam ; 7200 TL ediyor

5040 + 7200 = 12.240 TL ( 3 Yılda biriktirdiğim para)

Üstüne biraz daha babam koyacağını temin ediyorum olmazsa kredi çekilebilir.. Alacagım araba Honda 1.6 İes HB kasa olacak..

Sizce başka bir para kazanma yöntemi daha olabilir'mi? Bu benim yaz tatilinde çalışma ve okul zamanı ve normal zamanda para biriktirme periyodumdur.

Ve nasıl olmuş sizce? Mantıklı'mı

• İşe yaramazzzzzz oku meslek edin rahatça al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sana 5 adımda en mantıklı para kazanma yöntemini anlatayım.
    1-Ders çalış
    2-İyi bir üniversite kazan
    3-İyi bir iş edin
    4-Finansal planlamanı yap
    5-İstediğin arabayı al
  • Bu yaşında dersine çalışacağına üç beş sene sonra yolda kalacak bir araba için niye ömrünü çürütesin ki? Bu yaşında Honda'ya mı binmek istersin yoksa iyi bir okuldan sonra bir işe girip BMW'ye binmek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuresel ikinma

Bu yaşında dersine çalışacağına üç beş sene sonra yolda kalacak bir araba için niye ömrünü çürütesin ki? Bu yaşında Honda'ya mı binmek istersin yoksa iyi bir okuldan sonra bir işe girip BMW'ye binmek mi?

Hocam tabi derslerimede calisan birisiyim ; gayet iyi derslerim. Anadolu lisesinde okumaktayim. Sadece almak istiyorum tabi okuyacamda- honda asktir ne bmw si hocam bu arada :D

• Sen bence yeterınce ıyı bı sekılde planlamıssın. Ama atladıgın seyler var hacı.Mesela harcamalarını hıc hesaba katmamıssın , lısedesın daha. Benım gıbı karı kız , alkol , sıgara falan varsa bu dedıgın plan bır kac yıl uzayacak demektır. Ne kadar guclu bır ıradeye sahıp olursan ol elbet harcama yapacaksın. Ha , bu 5 TL yemegını,ulasımını vs cozdukten sonra kı halınse gayet ıyı.Bırde bunun bayram harclıgıydı falan var.Bence sen 3 yıl degıl de 4 yıl de , kendını en kotu ıhtımale hazırlamak ıyıdır , her turlu karlı cıkarsın.Herseyden once derslere sıkı sarıl bırakma. Bu arada yazın hangı ıste calısıyorsun?

Ama bence sen bu parayı toplarsın , bu azımı gordum ben sende bro.
  • Ehliyet 1000 lira onuda hesaba kat
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peczwol

Henüz 16 yaşındayım..

Ehliyet aldıktan sonra bir Honda civic 1.6 ies hb düşünyorum .. Şuanki fiyatı 16-17 bin civarı..

1 Yılda ; 1680
    2 Yılda ; 3360
    3 Yılda; 5040 TL

Bunlar tatil hariç bi kısımda; tatildede çalışırken ayrıyeten 5 TL daha başka bir kısma atacağım için..

Üstüne biraz daha babam koyacağını temin ediyorum olmazsa kredi çekilebilir.. Alacagım araba Honda 1.6 İes HB kasa olacak..

Sizce başka bir para kazanma yöntemi daha olabilir'mi? Bu benim yaz tatilinde çalışma ve okul zamanı ve normal zamanda para biriktirme periyodumdur.

Oha oha oha knk bende 16 yaşındayım ve aklımda honda Civic var eve gideyim anlatırım planı

• Zaten arabayi alinca her sey bitiyor degil mi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • babandan geçin şuanlık baban hiç mi vermiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tezcxn

Sen bence yeterınce ıyı bı sekılde planlamıssın. Ama atladıgın seyler var hacı.Mesela harcamalarını hıc hesaba katmamıssın , lısedesın daha. Benım gıbı karı kız , alkol , sıgara falan varsa bu dedıgın plan bır kac yıl uzayacak demektır. Ne kadar guclu bır ıradeye sahıp olursan ol elbet harcama yapacaksın. Ha , bu 5 TL yemegını,ulasımını vs cozdukten sonra kı halınse gayet ıyı.Bırde bunun bayram harclıgıydı falan var.Bence sen 3 yıl degıl de 4 yıl de , kendını en kotu ıhtımale hazırlamak ıyıdır , her turlu karlı cıkarsın.Herseyden once derslere sıkı sarıl bırakma. Bu arada yazın hangı ıste calısıyorsun?

Ama bence sen bu parayı toplarsın , bu azımı gordum ben sende bro.

Hocm sigara kullaniyorum. Bu 5 tl fazla olarak artan para.. Yani diger giderlerimi hallediyorum ; 5tl kaliyor.

• Babanla konus uniye gecince iyi bi yer kazanirsan alicam dicek . Almicak sonra 3. sinifta hayalindeki arabayi kapinda goruceksin daha cok hosuna gidicek

• quote:

Orijinalden alıntı: Peczwol

Henüz 16 yaşındayım..

1 Yılda ; 1680
    2 Yılda ; 3360
    3 Yılda; 5040 TL

Liseye yeni geçtin galiba lise 2 den sonra o paradan geriye 1000tl ya kalır ya kalmaz benden demesi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.