Şimdi Ara

Bisiklet Konusunda yardıma ihtiyacı olanlar yazabilir :) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
490
Cevap
6
Favori
17.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RolePlayGamer

En fazla 600TL'lik büyük kadrolu bisiklet arıyorum. 185 boyum var ve sürerken eğilmek istemiyorum. V fren olacak, hi-ten alüminyum farketmez.
    Kadro boyundan anlamıyorum, 28'' veya 29'' tekerlek de mümkünse istemiyorum, ayrıca çamurluk da olacak.
    Bana tavsiye edebileceğiniz bir bisiklet var mı acaba?

bisikletin seçimi kolay ilk başta aklındaki 1-2 modeli yazarsan senin sevdiklerinden ben sana yardımcı olmaya çalışırım inanın forumdan arkaşlar çok ilgililer günde 3-4 kişiyle aynı anda yazışıp tavsiye verdiğim oluyor o yüzden bütün modellere bakmam biraz zor :) kadro boyu olarak benim boyum 180 ve bacak boyum 1 metre eğer yardırıp hızlı gidicekseniz genelde 18" kadro boyu seçmelisiniz yok ben keyif için sürücem diyorsanız 19-20 kadro seçmenizi tavsiye ederim ( ben 19 kullanıyorum) çamurluk ise basit iş 15-20 liraya bişiler taktırırsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: Konungariket Sverige

quote:

Orijinalden alıntı: RolePlayGamer

En fazla 600TL'lik büyük kadrolu bisiklet arıyorum. 185 boyum var ve sürerken eğilmek istemiyorum. V fren olacak, hi-ten alüminyum farketmez.
    Kadro boyundan anlamıyorum, 28'' veya 29'' tekerlek de mümkünse istemiyorum, ayrıca çamurluk da olacak.
    Bana tavsiye edebileceğiniz bir bisiklet var mı acaba?

bisikletin seçimi kolay ilk başta aklındaki 1-2 modeli yazarsan senin sevdiklerinden ben sana yardımcı olmaya çalışırım inanın forumdan arkaşlar çok ilgililer günde 3-4 kişiyle aynı anda yazışıp tavsiye verdiğim oluyor o yüzden bütün modellere bakmam biraz zor :) kadro boyu olarak benim boyum 180 ve bacak boyum 1 metre eğer yardırıp hızlı gidicekseniz genelde 18" kadro boyu seçmelisiniz yok ben keyif için sürücem diyorsanız 19-20 kadro seçmenizi tavsiye ederim ( ben 19 kullanıyorum) çamurluk ise basit iş 15-20 liraya bişiler taktırırsınız

Bildiğim sitelere baktım ama istediğim gibi bir model bulamadım. Site tavsiye edebilir misin oralardan araştırayım?
    Ayrıca baktığım sitelerde kadro boyu hiç yazmıyor, nereden anlayabilirim boyutunu?
    Teşekkürler ilgilendiğin için.

• Bisikletimin jantları etrto 559x19 din 26 inch 25 mm genişliğinde lastikleri ise schwalbe black jack 2.10 ve beni çok yoruyorlar bu yüzden lastiklerimi değiştirmek istiyorum mesela 1.50 lastik takabilir miyim
  • arkadaşlar benim salcano bisikletim var ve ön tekerleği patlamış ne yapabilirim bisiklet lastiklerini ucuza nereden bulabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: OGNAMİ

arkadaşlar benim salcano bisikletim var ve ön tekerleği patlamış ne yapabilirim bisiklet lastiklerini ucuza nereden bulabilirim

yama yada şambriyel alıcaksın şambiryel 15 lira bişidir
  • diyosun...ama ne kadar dayanır 15 lira diyosan dandik bişeydir
  • quote:

diyosun...ama ne kadar dayanır 15 lira diyosan dandik bişeydir

dikenli yerden gidersen her şambriyel patlar yok patlamasın istiyosan içinde sıvı olan şambriyeller var 2 tanesi 100-150 lira filan
  • quote:

quote:

diyosun...ama ne kadar dayanır 15 lira diyosan dandik bişeydir

dikenli yerden gidersen her şambriyel patlar yok patlamasın istiyosan içinde sıvı olan şambriyeller var 2 tanesi 100-150 lira filan

çok teşşekürler bide bana linkini bulabillirsen sitenin linkini atabilirmisin

• quote:

quote:

arkadaşlar benim salcano bisikletim var ve ön tekerleği patlamış ne yapabilirim bisiklet lastiklerini ucuza nereden bulabilirim

yama yada şambriyel alıcaksın şambiryel 15 lira bişidir

ben yeni yol bisikleti aldım mtbde gunde 2 kez lastığım patlardı hep dandık cst yada rubena lastık kullanırdım

şimdi 500 km falan oldu yol bisikleti lastıklerı maxxis 700x25c iç yıne cam kırığından patladı iç lastiğe baktım cheng chine diye dandık bisey dış lasık de zaten oyle pahalı bısey değil. şimdi yanımda yedek iç lastık vardı yıne cheng chın dıye bısey onu taktım bısıklete bınmeye korkuyorum dığer patlayan lastıgede yama yaptım yol bısıkletınde yama tutmaz dedıler ama tuttu onu da yedek mı kullansam yoksa gıdıp sağlam şıvalbe patlak korumalı cıft lastık ve sağlam ıç lastıkmı alsam 4 tane 2 sı bısıklete ıkısı de yedek olucak.

bu yol bısıkletı ıle lastık patlatınca yedek ıç lastık olsa bıle takıp çıkarması şişirmesi (yol bisikleti pompası olması gerekiyor bendekı çift yonlu 40 psi falan hava veren ufak pompalardan) çok uzun suruyor o yuzden patlamasın ıstıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockymarlboro -- 25 Ekim 2014; 14:04:33 >

• Abi meraba :)Bi sorum var, HD frenin gücünü nasıl artırabilirim? Ön freni dibine kadar sıkınca bile tam etki etmiyor . Frenler bitik değil eminim bilerek azaltılmış gücü ben nasıl eski haline çevirebilirim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mirgut

quote:

herkes bilgili birilerini arıyor herkes işte hangi bisikleti alayım derdinde 6 aydır yaklaşık bisikletliyim bisiklet üstünde rahat 3-4 bin km gitmişliğim vardır parçalardan iyi anlarım yardıma ihtiyacı olanlar yada sadece bisiklet hakkında muhabbet etmek isteyenler bana yazabilirler

Bisikletin arka vitesini 2 ve 5 e attığımda tık tık ses geliyor nasıl tamir edebilirim.

bunun 1 den fazla sebebi olur 1. si hangi aktarıcıyı kullanıyorsun bunu belirtmemişsin 2. si rublende sıkıntı olabilir onun haricinde vites kollarında sıkıntı olabilir kablolar gevşemiş olabilir işten anlamıyorsan fazla kurcalamadan en yakın teknik servise gitmenizi tavsiye ederim bol pedallamalar :)
    artı olarak vitesleri yanlış kullanmadığına emin misin çapraz kullanırsanda ötme yapar

Vites kullanımı ile ilgili bu linkte de bilgi bulabilirsiniz...
    www.bisikletliyizbiz.com

• yokmu sıkıntısı olan arkadaşlar forumu kirletmeyin herkes soruyor neyi almalıyım diye şu başlığın altına yazarsanız en geç 1 gün içinde elimden geldiğince yardım ediyorum forumdan 3-4 tane kaadar arkadaşlara yardım ettim lütfen bu konu altından yazınız ...
  • quote:

yokmu sıkıntısı olan arkadaşlar forumu kirletmeyin herkes soruyor neyi almalıyım diye şu başlığın altına yazarsanız en geç 1 gün içinde elimden geldiğince yardım ediyorum forumdan 3-4 tane kaadar arkadaşlara yardım ettim lütfen bu konu altından yazınız ...

Kütahya'da oturuyorum burada sadece bianchi satan yer gordum sıfır olarak başka sehirden alma imkanım yok, bacak boyum 83 cm boyum 1.78 bana göre 400-500 lira arası bianchi, salcano gibi kolay bulabileceğim bisiklet marka ve modelleri önerir misiniz ?

• Yusuf434382 kullanıcısına yanıt
    boyu 18 " seçersen uygun olur seniniçin ama şöle bişi var o paraya anca ng 650 alabilirsin o..
  • quote:

boyu 18 " seçersen uygun olur seniniçin ama şöle bişi var o paraya anca ng 650 alabilirsin o..

Ng 650 iyi midir ?

• İyi günler bir şey sormak istiyorum bende dişli lastik var 2.10 ve geçen bisikleti arka vitesi sıkarak bilerek düz bir şekilde kaydırdım ve baktım bıraktığı iz yani yerle temas yüzeyi çok az 5 mm falan iki dişli yere deyiyor yani ben şimdi düz bir lastik alsam hepsi yere değecek 8 mm diyelim doğal olarakta sürtünme artacağını düşünüyorum birde sizin fikrinizi sormak istedim bir de lastiklerimj maximum basınçta şişiririm hepinize iyi günler bayramınız kutlu olsun.
     Bisiklet Konusunda yardıma ihtiyacı olanlar yazabilir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf434382

quote:

Ng 650 iyi midir ?

fiyatına göre iyidir peşin alıcaksan v fren modeline 500ten fazla verme 460-70e alan bile var
  • Merhaba arkadaşım.İlgi ve alakan için şimdiden teşekkürler.Bianchi aspid sx kullanıcısı olarak sürekli olmasada ara sıra biniyorum.

Görüntü olarak krondan yana gibiyim ama salcanoda hd disk var.Bisanda markası dıışında kadro bi acaip parçalarıda daha kaliteli gibi.Bisanı kapatıp baska marka yazsak

KRON XC 150 VFREN 26 jant 500 lira 21 Vites

KRON XC 250 V FREN 26 jant 670 lira 21 Vites

Salcano NG 550 HD 27.5 Jant 670 lira 21 Vites

Bisan XTY-5400 HD 26 Jant 699 lira 24 Vites

Burada 500 liralık bisiklette benim işimi görür fakat Salcanoda 27.5 jant ve HD disk fren cezbediyor.Su renkte hosuma gitti.

• quote:

yokmu sıkıntısı olan arkadaşlar forumu kirletmeyin herkes soruyor neyi almalıyım diye şu başlığın altına yazarsanız en geç 1 gün içinde elimden geldiğince yardım ediyorum forumdan 3-4 tane kaadar arkadaşlara yardım ettim lütfen bu konu altından yazınız ...

Var var sikintisi olan. Konu acmistim da kimse cevap vermedi. Aynisini yapistirayim cok zamanim yok okula gidecegim :D

Merhabalar. Bugun carraro big 827 aldim.

Bisiklet sizce nasil? Ben bayagi begendim ve biraz da kullandim bugun. Son derece temiz ve keskin.

1000tl ye aldim. Fiyati iyi mi? Bir de mtb midir bu bisiklet?

Jantlari 27.5 inch. Yol lastigi almak istiyorum. Guzel modeller onerirseniz sevinirim. Hangi boyutlarda lastik bisikletime uyar?

Mtb degilse bile bunu hem arazi hem yol olarak kullanacagim. Yola yatkin olmasi icin neleri degistirebilirim?

• Selam benim bir sorum olacaktı.

Bisikletimin lastiginde 65PSI yaziyor (max) benzin istasyonu ndaki arabalar için hava basan makineyi kullansam (basıncı orda 32 yaziyodur muhtemelen) sayıyı 65 e getirsem bassam havayı lastik patlarmı?
    Bisan SPX3050

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre>ikv -- 30 Ekim 2014; 15:32:01 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.