Şimdi Ara

Galaxy S3 Batarya-Şarj Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Belkide bu konudan bir sürü açmışlardır ama kesin bi çözüm yolu arıyorum.
    Telefonu gece şarja takıyorum sabah kalkıyorum telefon kapanmış, bazen takıyorum telefon şarjda olduğu halde şarjım azalıyor.

Bu sorunu internette biraz araştırdım. İlk yöntem olarak #0228# tuşlayıp QuickStart yapmayı gördüm ancak bu sorunu tamamen çözmüyormuş ve riskliymiş.
    Sorun kablodan da olabilir ama bilgisayardan şarj oluyor telefon(oldukça yavaş), evde de farklı prizlerde dolaştırıp duruyorum telefonu...

Sizce ilk olarak ne yapmalıyım?
    Yeni bir batarya ve şarj aleti almak en az 150 TL. QuickStart yapıp durduk yere telefonu tamamen bozmakta istemiyorum. Telefonu tamamen formatlasam sorun düzelir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: TKrn

Merhaba arkadaşlar,
    Belkide bu konudan bir sürü açmışlardır ama kesin bi çözüm yolu arıyorum.
    Telefonu gece şarja takıyorum sabah kalkıyorum telefon kapanmış, bazen takıyorum telefon şarjda olduğu halde şarjım azalıyor.

Bu sorunu internette biraz araştırdım. İlk yöntem olarak #0228# tuşlayıp QuickStart yapmayı gördüm ancak bu sorunu tamamen çözmüyormuş ve riskliymiş.
    Sorun kablodan da olabilir ama bilgisayardan şarj oluyor telefon(oldukça yavaş), evde de farklı prizlerde dolaştırıp duruyorum telefonu...

Sizce ilk olarak ne yapmalıyım?
    Yeni bir batarya ve şarj aleti almak en az 150 TL. QuickStart yapıp durduk yere telefonu tamamen bozmakta istemiyorum. Telefonu tamamen formatlasam sorun düzelir mi?

Öncelikle ben de s3 kullanıyorum , orijinal şarj aletim bozuldu başka bir tane kullanıyorum s2'ninkini.Eğer bulabilirseniz s2 sarj aleti alın hem uzun kablolu hem de çabuk şarj ediyor.Batarya sorununa gelince ben almadım ama yeni bir batarya almalısın ve bunların 2'si toplam 60 lira civarı tutar yaklaşık,150 tl falan abartıdır.

• @kaan4554
    Vatandan direk batarya ve şarj aletinin fiyatına bakarak 150 fiyat söyledim tabi daha ucuzu vardır.
    Ama merak ettiğim sorunun kesinlikle bunlardan birinden kaynaklanıyo olması eğer telefondaki pinlerde sorun varsa onlarada boşa para vermiş olacağım.

Yeni batarya orjinal olmadığında çok sorun olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TKrn

@kaan4554
    Vatandan direk batarya ve şarj aletinin fiyatına bakarak 150 fiyat söyledim tabi daha ucuzu vardır.
    Ama merak ettiğim sorunun kesinlikle bunlardan birinden kaynaklanıyo olması eğer telefondaki pinlerde sorun varsa onlarada boşa para vermiş olacağım.

Yeni batarya orjinal olmadığında çok sorun olur mu?

Orijinal olmayan batarya kesinlikle kullanmayın.Telefonunuz bile patlayabilir sıcaktan vs. Bataryanız gitmiyorsa yeni batarya alın fakat şarj olmuyorsa sadece yeni şarj aleti alın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.