Şimdi Ara

DP takiminda harcanan kisi sizce kim? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
1
Favori
2.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cmeth tam soloq oyuncusu, naru desen turnuva boyunca kötüydü.Fab lane'i sürekli hard pushluyor + 0 totem aynı şekil olsa bende sürekli gank giderim.Sup. desen ayrı bir dünya, Holy haketmiyor bu durumu bence bir tek o iyiydi şahsen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sir balık

quote:

Orijinalden alıntı: Evdeki Sinek

quote:

quote:

quote:

quote:

fabla cmeth gitse daha iyi olur takım

Takımın en iyisi fabdı.

Kaç kere pushladı sürekli gank yedi totem 0 daha ne olsun? İrelia kovalarken rakip b atıp tp attı bota fab ne yaptı peki?

Naru sayesinde roamlama fırsatı bulan rakip mid laner fabı kevgir ettiği için ölüyor sürekli. Tek maç için değil tüm maçlarda oldu bu. Mid laner olaya girene kadar çoğu maçta üstündü koridorunda.

O kadar pushlarsa tabi üstün olur arkasına bakmıyor bir kere yukarda üçlü çalıya ward görmedim doğru düzgün o kadar push yaparsa midlane tabi gelir

M5 ve eski gambit zamanında Darien de pushluyordu, roam yiyordu. Ama rakip roam atarken Alex ya bota gidiyordu drake-gank durumu oluyordu yada kule alıyordu, bir şekilde yine fayda sağlıyorlardı. Naru gibi koridoru dondurup boş boş durmuyordu.

Katılıyorum hatta bi arada darien için "feed for win" geyiği dönüyordu. Bence fabın pushlama nedeni de Darien gibi jungle ı üstüne çekip mid ve botu rahatlatıp, drake üstünlüğü kurmak ve midin roamlamasını sağlamaktı ama Naru fazlasıyla yetersiz kaldı

• Sadece Holypoenix beni heyecanlandırdı bu takımda. Yok ilk turnuvada yok baskı da falan adam temiz çıktı işini yaptı helal olsun. C Meth birader bu adam sıfır değil neden böyle yapıyor heyecan yeteneksizlik değil anlaşılmaz işler peşinde görüş olmayan yerde riskli hareketler 0 gank tehditi inanılmaz yahu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gördüğüm en kötü oyuncu bu şampiyonada Cmeth
  • Naru

• Harcanan falan yok. Seviyeleri bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dirkules

Holy ve fab disindakilerin degismesi gerek. ozellikle mide reosta, supa zergsting şart

Zergsting derken? Adam bir iki hareket yaptı diye çok mu iyi oldu takımın en büyük eksikliği bence trieldi

• sadece Touch'ı beğenmedim ben Dp'de. Takımın geri kalanı elinden geleni yaptı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bladexile

Harcanan yok seviye farkı belli .Top taktik bakımından fakir olduğu için seviye farkının en az görüldüğü yer .Mid ve jungle en fazla olduğu yer .Daha sonrada sup geliyor .Adc ise sürekli bakıma muhtaç olduğu için diğerlerine suçu atmak kolay yani seviye farkı çok çok belli olmuyor .

işte yorum buna denir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fortis T

sadece Touch'ı beğenmedim ben Dp'de. Takımın geri kalanı elinden geleni yaptı

C meth desem ? her oyun 20 dk da bitiyor desek 120 dk da C.meth kaç skor aldırmış bir bak bakalım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: UKisuke

quote:

C meth desem ? her oyun 20 dk da bitiyor desek 120 dk da C.meth kaç skor aldırmış bir bak bakalım ?

Jungle'i oyle degerlendiremezsin hocam midle solo o durumdayken adamin toparlamasi cok zor. Bir de cok heyecan yapti sanirim turnuvada normalde o kadar yeteneksiz bir adam degil

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: UKisuke

quote:

Jungle'i oyle degerlendiremezsin hocam midle solo o durumdayken adamin toparlamasi cok zor. Bir de cok heyecan yapti sanirim turnuvada normalde o kadar yeteneksiz bir adam degil

Atakan sadece türkiye serveri içinde yetenekli bu su götürmez gerçek.

Mid solo o duruma düşmeden önce birşeyler yapması gerekirdi.Sonuçda ilk bufflarını aldıkdan sonra mid solo düşmedi bir yere gidebilirdi ama hiçbirşey yapmadı ya

İlk oyun heyecan desek geriye 5 oyun vardı. Ve ben hepsinin ilk oyundan sonra ya tamam bırakalım biz bu grupdan çıkamayız havasına girdiğini düşünüyorum.

• Triel

• Çok komik yorumlar görüyorum. Reosta dediğin adam, Türkiye'de esporun Sergen Yalçın'ı. Zergsting desen herkesin umuduyken Riot Boosting ve Türkiye'de kültür olarak şımarmaya meyilli oldukları için ortaya çıktığı günden daha geride. Triel olsa iyi olurdu diyorsunuz, değişen bir şey olmazdı. Fab, C Meth, Naru yerine onlardan 2 kat daha yetenekli oyuncular getirsen de bir şey ifade etmeyecek. Arkadaşlar bu oyun yetenek olduğu kadar, taktik oyunu. Burada ne Dark Passage suçlu ne de oyuncuları suçlu. Türkiye'de League of Legends ne yazık ki rekabetçi değil. En yakın rakibi TT, DP'den sadece alışılmadık pickler yapınca maç alabiliyor. DP ister kabul edin, ister etmeyin bu ligin taktik ve iletişim açısından en güçlü takımı.

Burada kabahati DP yerine diğer takımlarda arayın. Neden diğer takımlar DP kadar güçlü değil?
    Eğer ki diğer takımlar DP kadar güçlü olsaydı, şampiyonda kıçını yayıp yatmaz daha iyi olmak için çalışırdı. Adamlar 2 senedir turnuvaları yırtınmadan kazanıyor. Zaten laçka, sülalem raad bir milletiz "neden kendimizi daha fazla geliştirelim?" Önümüzdeki sezonda bütün iş rakiplerine düşüyor.

Evet uzun yıllar Kore gibi bir düzene, kaliteye sahip olamayacaksın ama belki en azından Tayvan, LCS EU kıvamına gelebilirsin bir kaç senede tabi ki oyuncu ve lig kalitesi artarsa. Tabi bunda Türk oyunculardan çok takımların yeterli yabancı dile sahiplerse yabancı oyunculara da yönelmeleri gerekiyor.

DP şu anda kendine çeki düzen verse, orada öğrendiklerini kime uygulayacak ANT'a mı AWH'ye mi? Kendin kadar güçlü takımlar ve oyuncular ile rekabet içinde olmazsan gelişim gösteremezsin. Kabahat bulmayın çocuklara, diğer kıçını yayıp sponsor, takım parası yiyen uyuşukları suçlayın.

• Supa Zergsting diyenler olmus, la Trielbaenre hic yoksa 5-6 gomlek daha ustun oyuncu Zergstingden ne Zergstingi

• quote:

Orijinalden alıntı: redditxoxo

Çok komik yorumlar görüyorum. Reosta dediğin adam, Türkiye'de esporun Sergen Yalçın'ı. Zergsting desen herkesin umuduyken Riot Boosting ve Türkiye'de kültür olarak şımarmaya meyilli oldukları için ortaya çıktığı günden daha geride. Triel olsa iyi olurdu diyorsunuz, değişen bir şey olmazdı. Fab, C Meth, Naru yerine onlardan 2 kat daha yetenekli oyuncular getirsen de bir şey ifade etmeyecek. Arkadaşlar bu oyun yetenek olduğu kadar, taktik oyunu. Burada ne Dark Passage suçlu ne de oyuncuları suçlu. Türkiye'de League of Legends ne yazık ki rekabetçi değil. En yakın rakibi TT, DP'den sadece alışılmadık pickler yapınca maç alabiliyor. DP ister kabul edin, ister etmeyin bu ligin taktik ve iletişim açısından en güçlü takımı.

Burada kabahati DP yerine diğer takımlarda arayın. Neden diğer takımlar DP kadar güçlü değil?
    Eğer ki diğer takımlar DP kadar güçlü olsaydı, şampiyonda kıçını yayıp yatmaz daha iyi olmak için çalışırdı. Adamlar 2 senedir turnuvaları yırtınmadan kazanıyor. Zaten laçka, sülalem raad bir milletiz "neden kendimizi daha fazla geliştirelim?" Önümüzdeki sezonda bütün iş rakiplerine düşüyor.

Evet uzun yıllar Kore gibi bir düzene, kaliteye sahip olamayacaksın ama belki en azından Tayvan, LCS EU kıvamına gelebilirsin bir kaç senede tabi ki oyuncu ve lig kalitesi artarsa. Tabi bunda Türk oyunculardan çok takımların yeterli yabancı dile sahiplerse yabancı oyunculara da yönelmeleri gerekiyor.

DP şu anda kendine çeki düzen verse, orada öğrendiklerini kime uygulayacak ANT'a mı AWH'ye mi? Kendin kadar güçlü takımlar ve oyuncular ile rekabet içinde olmazsan gelişim gösteremezsin. Kabahat bulmayın çocuklara, diğer kıçını yayıp sponsor, takım parası yiyen uyuşukları suçlayın.

korede herkesin birbirini yenmesinin nedeni bu. adamlar sürekli olarak çalışıyorlar ve bu işi ciddiye alıyorlar. ligde bi sürü takımda oynamış biriyim ve şunu net olarak söyleyebilirim ne oyuncularda ne de yöneticilerde ciddiyet yok. takımların koçu yok, analisti yok. dpnin lanelerde eşit gidip 2 teamfightta 0-10 olmasının nedeni de bu. taktiksel açıdan çok gerideler. bu ligdeki her takım için geçerli. ligdeki çoğu adam team rank atmak bile istemiyor. bireysel olarak bakıldığında tr'de lcs seviyesinde onlarca oyuncu var ama yeterli tecrübe ve oyun bilgisi çok az kişide var. bu yüzden tr'deki takımların çoğu teknik direktörsüz sahaya çıkıp kafasına göre oynayan adamlar gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Auspexa

quote:

Orijinalden alıntı: redditxoxo

Çok komik yorumlar görüyorum. Reosta dediğin adam, Türkiye'de esporun Sergen Yalçın'ı. Zergsting desen herkesin umuduyken Riot Boosting ve Türkiye'de kültür olarak şımarmaya meyilli oldukları için ortaya çıktığı günden daha geride. Triel olsa iyi olurdu diyorsunuz, değişen bir şey olmazdı. Fab, C Meth, Naru yerine onlardan 2 kat daha yetenekli oyuncular getirsen de bir şey ifade etmeyecek. Arkadaşlar bu oyun yetenek olduğu kadar, taktik oyunu. Burada ne Dark Passage suçlu ne de oyuncuları suçlu. Türkiye'de League of Legends ne yazık ki rekabetçi değil. En yakın rakibi TT, DP'den sadece alışılmadık pickler yapınca maç alabiliyor. DP ister kabul edin, ister etmeyin bu ligin taktik ve iletişim açısından en güçlü takımı.

korede herkesin birbirini yenmesinin nedeni bu. adamlar sürekli olarak çalışıyorlar ve bu işi ciddiye alıyorlar. ligde bi sürü takımda oynamış biriyim ve şunu net olarak söyleyebilirim ne oyuncularda ne de yöneticilerde ciddiyet yok. takımların koçu yok, analisti yok. dpnin lanelerde eşit gidip 2 teamfightta 0-10 olmasının nedeni de bu. taktiksel açıdan çok gerideler. bu ligdeki her takım için geçerli. ligdeki çoğu adam team rank atmak bile istemiyor. bireysel olarak bakıldığında tr'de lcs seviyesinde onlarca oyuncu var ama yeterli tecrübe ve oyun bilgisi çok az kişide var. bu yüzden tr'deki takımların çoğu teknik direktörsüz sahaya çıkıp kafasına göre oynayan adamlar gibi.

Eğer ki takımlar senede 200.000 TL üzerinde para kazanıyor, analist, koç, psikolog veya yaşına göre pedagog ile çalışmıyor ise tam olarak sıkıntı. Tam bilmiyorum takımlara Türkiye'de sponsorları ne yardım yapıyor da, menajer/başkan dediğimiz şey sponsor, takım faaliyetleri ve Riot Games ile iletişimde olur, temsilcidir bir nevi. Onlardan oyunculara gaz vermesini, psikolojik ve taktiksel destek sağlamasını bekleyemeyiz. Eğer ki takımlara sponsorlar yeterince maddi destek veriyor da oyuncu doyurmaya çalışıyorlarsa, o da yöneticilerinin acizliğidir. Eğer ki bahsettiğim minimum rakamları sağlayamıyorsa sponsorların daha büyük yardımlarda bulunması veya gerçekten profesyonel spor kulüplerinin bu işin içine girmesi(hayal gibi biraz) gerekir. O yüzden takımlardan çok içinde bulunduğu ekiplerin %75, yöneticilerinin de %25 suçu var. Tekrar belirtiyorum DP'nin herhangi bir suçu yok, onlar daha çocuk ve sağlıklı bir espor eğitimine, rekabete dayalı ve her maçına final olarak bakan takımlara karşı ilk defa oynadılar.

Kore'ye ve diğer ülkelere baktığımızda sponsor desteklerinin çok fazla olduğunu hatta Kore ve Çin'de piyasanın Holdingler sponsorluğunda ilerlediğini görebiliriz. SK Telecom, Samsung, Najin, KT, Jin Air ufak firmalar değil Kore devleri şirketler. Bu piyasayı yönetecek büyük firmalar lazım.

Aynı şekilde Türk analist veya koç olacakların çok donanımlı olduğunu düşünmüyorum, ithal hoca şart.

Biz de bir söz vardır "el yumruğu yemeyen, kendi yumruğunu balyoz zanneder." Türk seyircileri de bunu yaşadı. Bu işe de vatan, millet olarak bakmaktan vazgeçilsin! "Türk'ün gücünü göster!" diye 17 yaşında çocukları sadece baskı altında bırakırlar. Onlar cephede silah bırakıp, kaçan askerler değiller, sadece 4-5 tane e-sporcu olmak isteyen yerel rakiplerinden daha başarılı çocuk. Vatan hainliği yüklenmesi de çok komik.

• alayı çöp
  • @Fnatic Janna

holy olsa 60-0 biterdi
  • Ellerinden geleni yaptı adamlar zaten harcanan yok

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.