Şimdi Ara

Next YE-5000 FULL HD CX(Kart girişli) Uydu Alıcı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
5
Favori
28.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar. Şuanda kullandığım model Next YE-2000X CIS PLUS.

Senelerdir kullanıyoruz ailecek. Şimdi hazır 4A nın Çoğu kanalın HD Yayınını bedava yapması vesilesiyle, HD bir alıcıya geçmek lazım diye düşündüm.
    Hd Televizyonda Scart ile izlemek koyuyor insana. uydu alıcısında BISS i kullanırım, birde sanırım bu modelde Kayıt özelliği varmış sanırım onuda kullanırım :D Ne dersiniz güzelmi bu cihaz?

(Nextden vazgeçmem sanırım bu memnuniyetten sonra ama artık HD varken SD ye devam etmek mantıksız bence)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu cihazi bende degerlendiriyorum.nasildir acaba arkadaslar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazın fiyatı uygun, bende ilgilendim ama hiçbir bilgiye ulaşamadım, kullanan yok sanırım.

Özellikleri:

667 MHz SUNPLUS SPHE1506C CPU
    8MB FLASH BELLEK / 512MB DDRII RAM
    CA SMART KART OKUYUCU
    BISS KOD ÇÖZME DESTEĞİ
    8000 TV & RADYO KANAL KAPASİTESİ
    4 DİGİT LED GÖSTERGELİ 260mm
    MASA ÜSTÜ METAL KUTU
    HDMI VE RCA (L/R/CVBS) ANALOG A/V ÇIKIŞ
    OPTİK SPDIF ÇIKIŞ - DİJİTAL SES ÇIKIŞI
    HD&SD KANAL VE MEDYA İÇERİKLERİ
    USB AYGIT ÜZERİNDEN TV KANALLARINI KAYIT TİMESHİF FONKSİYONLARI
    FARKLI FORMATTAKİ VİDEO VE MÜZİK DOSYALARINI OYNATMA RESİM SLAYT GÖSTERİMİ
    USB AYGIT İLE YAZILIM GÜNCELLEME KANAL YEDEKLEME VE GERİ YÜKLEYEBİLME
    1920x1080p, 1920x1080i , 1280x720 , 720x480 VİDEO ÇÖZÜNÜRLÜK SEÇENEKLERİ

Bu konualarda bilgi sahibi olan arkadaşlar işlemcisi hakkında belki yorum yapabilir.

• Arkadaşlar Merhaba

Bu cihaz benimde bugün dikkatimi çekti.Özellikleri ile fiyatı karşılaştırdığımızda gerçekten çok uygun.Ancak birkaç özelliği hakkında soru sormak isiyorum.Mesela kart girişli olduğunu belirtmişler.Yani ben d smart ın modüllü kartını aldığımda bu makinede çalıştırabilirmiyim.Genel bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.
  • Gürkanist34 G kullanıcısına yanıt
    Eski next modelinde Digiturk kartını çalıştırmıştım zamanında, bundada çalıır sanırım.

• http://www.n11.com/next-star-5000-hd-cx-fullhd-uydu-alici-yeni-P29652634

Burada cihazın arka panelinin ve içindeki kumanda vs resimleri var.
  • Tkgs yok ama optik çıkış var
    (Neta 6400 HD de Tkgs var optik çıkış yok fiyatı da 2 katı nerdeyse)
    Kumandasi Next black plustaki kumanda gibi degil
    tv acma kapama;ses tusu gibi özellikler yok
    ama optik girisi olmasi logitech z5500 icin artidir benim icin
    salondaki DT iptal edince obur ay dusunebilecegim f/p bir cihaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 22 Eylül 2014; 23:04:51 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • bu ürünün yorumlarini okurken trt hd de takilmalar oldugunu soylemis bir kisi . Hd performansini tam ögrenmeden almayin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Link

Özellikleri:

BISS KOD ÇÖZME DESTEĞİ

ben sana biss kod hakkında yorum yapayım. Biss kod kırabilen uydu alıcı diye birşey yoktur. Satıcılar bunu fiyatı yukarı çekmek için söyler. He size derki abi bak ntv spor hd şifresiz izliyorum. Böyle bir şey mümkündür fakat rs232 kablosu ile cihaza biss kod yükleyeceksin ya da internet bağlantısıyla bu işi halledeceksin. Yalnız sürekli biss keyler değişir. Ayrıca yasal olarak suçlu durumuna bile düşersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DİSC0VERY

quote:

Orijinalden alıntı: .Link

Özellikleri:

BISS KOD ÇÖZME DESTEĞİ

ben sana biss kod hakkında yorum yapayım. Biss kod kırabilen uydu alıcı diye birşey yoktur. Satıcılar bunu fiyatı yukarı çekmek için söyler. He size derki abi bak ntv spor hd şifresiz izliyorum. Böyle bir şey mümkündür fakat rs232 kablosu ile cihaza biss kod yükleyeceksin ya da internet bağlantısıyla bu işi halledeceksin. Yalnız sürekli biss keyler değişir. Ayrıca yasal olarak suçlu durumuna bile düşersiniz.

Cihazın özellikleri arasında yazıyor, bazen kanallar biss şifreleme yapıp, biss kodunu kendileri web sitelerinde paylaşıyor, o bakımdan bu özellik kullanılabilir.

• yukarı bunu alan kullanan var mi beyler yoksa jameson 2016 yi mi alsam ?

• jameson 2016 minix bir cihaz
    bu ürün yeri geniş olan odalarda tercih edilir tabi bence.
  • Next YE -5000 full hd uydu alicisini siparis gectim bazi arkadaslarin tavsiyelerine uydum kutulu almak daha mantikli geldi. mini uydu alicilarinda reset atma bozulma sorunlarini dusununce en mantiklisi boyle bir alici almakti. n11 yeni uyelik kampanyasiyla 11 tl indirimle 79 tl ye geldi . Gelince yorum atarim ama yorum isteyen olursa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Champarator -- 23 Eylül 2014; 14:43:03 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: go_can

Next YE -5000 full hd uydu alicisini siparis gectim bazi arkadaslarin tavsiyelerine uydum kutulu almak daha mantikli geldi. mini uydu alicilarinda reset atma bozulma sorunlarini dusununce en mantiklisi boyle bir alici almakti. n11 yeni uyelik kampanyasiyla 11 tl indirimle 79 tl ye geldi . Gelince yorum atarim

Yorumlarını bekliyoruz, bende bu cihazı mağazada gittim gördüm ama çalışır vaziyette olmadığı için bir karar veremedim.
  • O şekilde olabilir. Ama kendi kendine kıramaz biss keyi. Eleştiri için yazmadım zaten. Satıcılar bunu söyleyerek fiyat arttırıyor. Dikkatli olun diye söyledim.
  • Hocam ben istiyorum yorum açıkçası alayım diyorum N11den ama şimdi orda beğenmez geri iade etmek istesem o zaman satıcıya kargo zararı olacak hb da da filanda pahalı. Yarına gelirmi yorum yaparmısınız? @go_can

• seeder kullanıcısına yanıt
    ayni gün kargo yazmasına rağmen 13.30 gibi verdiğim siparis onaylanmadı kargolanirsa buraya yazarim

• Ben aldim bu sabah teknosadan.. Kumandasi kalitesiz. Cihaz is görür gibi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyanali51

Ben aldim bu sabah teknosadan.. Kumandasi kalitesiz. Cihaz is görür gibi..

ben de siparisi dun verdim cuma gunu elime gecicek . Hocam hd kanallarda sorun yasiyor musunuz?

• Ben de bu cihazı 2-3 gün önce aldım. Ancak pişman etti beni. HD kanallarda çok sık kasma yapıyor. Her zaman olmuyor ama dediğim gibi çok sık oluyor. Göz ardı edilecek gibi değil. Bir de şöyle bir gariplik var. Kasma olduğu zaman menüden görüntü ayarlarına girip geri çıkarsam kasma düzeliyor. Bu da sorunun %100 cihazdan kaynaklandığına dair bir kanıt. Yazılımı ise 15 ağustos 2014 olarak görünüyor hiçbir yerde yeni yazılım göremedim. Belki yeni yazılımla düzelebilir.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.