Şimdi Ara

Next YE-5000 FULL HD CX(Kart girişli) Uydu Alıcı (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
5
Favori
28.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fullmax45

87 liraya kargo dahil gitti gidiyordan sipariş ettim şu an için hd tv ye sahip değilim scart ile tv ye bağlıyacağım takınca hemen çalışır mı ek bi ayar yapmak gerekir mi kumanda dan v.s

Rca da ar kutunun içerisinden kablo da çıkıyor dışarıdan scart alıp bu kaloyu scarta scartı da tv ye bağlayabilirsiniz ama hdmi kalitesinde bir görüntü elde edeceğinizi zannetmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: osaroz

quote:

Orijinalden alıntı: Fullmax45

87 liraya kargo dahil gitti gidiyordan sipariş ettim şu an için hd tv ye sahip değilim scart ile tv ye bağlıyacağım takınca hemen çalışır mı ek bi ayar yapmak gerekir mi kumanda dan v.s

Rca da ar kutunun içerisinden kablo da çıkıyor dışarıdan scart alıp bu kaloyu scarta scartı da tv ye bağlayabilirsiniz ama hdmi kalitesinde bir görüntü elde edeceğinizi zannetmiyorum

Hd kalitesinde görüntü elde edemeyeceğimin farkındayım zaten hd tv de yok. hazırda rca ve scart kablolarım var bunları takınca ekstradan bi ayar yapmak zorundamıyım onu sormuştum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fullmax45 F kullanıcısına yanıt
    denemedim ama gerek olacağını zannetmiyorum
  • osaroz O kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kumanda sorunu olması kötü oldu.
  • Kumanda kalitesi tuslari kotu algilamasi icin tam ve yavas araliklarla basmak gerekiyor.
    3 partisyonlu 1 tb diski tanidi
    hizi cok iyi fakat Galaxy s4 le kayit ettigim mp4 videolari acmiyor.

Humax dsmart hd var.
    hd kanal gecis hizi humaxa yakin fakat kalite bitrate orani cok iyi degil renkler biraz soluk.
    bazı kanallar da ses çok tiz geliyor kanal değiştirince gidiyor (bazen)
    1080p 60 hz de progressive tarama titreme oluyor 1080p 50hz ve 720p 60hz de sorunsuz.

S4,Note 2 ile kaydedilen .mp4 leri de açsa çok güzel olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 16 Kasım 2014; 14:32:05 >
  • cihazın hızından memnunum,
  • Bende cihazı bbgün aldım. Yeni taşındığım evimde bir süre lcd alamayacağım için 22"-24" civarı olan bilgisayar monitörümü hdmi'dan dvi'a çeviren kablom ile uydu alıcıya bağladım. Ses için ise rca çıkışını 3,5mm dişiye çeviren 10tl'lik bi kablo ile hoparlörlere bağladım. 1-2 saatlik denememde gayet güzel performans aldım. Benim gibi tv'den çok şey beklemeyenlere uygundur.

• Arkadaşlar bununla ilgili başlıkta açtım ama burayada yazayım. Cihazın son yayınlanan yazılımını kullanıyorum.

Bazen izlenen kanalda atlamalı görüntü akışı oluyor 10 saniye gibi bir sürede düzeliyor bazende kanalı değistirir değiştirmez yapıyor. Sık olan bir durum değil ama var.

En çok sıkıntı film dosyasına altyazı eklemek isteyen olursa... Altyazılarda türkçe harfleri altyazı utf8 kayıtlıda olsa kabul etmiyor. Bazı videoları açmıyor yada açarsa bazen tekrar çalıştırmak için oluşturduğu video resumu silmen yada cihazı tamamen açıp kapaman (arkasında elektrik düğmesinden) gerekiyor. Misal a videosunu açarsan b yi çalıştırmıyor aç kapa yapman lazım böyle ilginçliklerde var.

Benzer altyazı problemleri next amigo dada varmış (oda sunplus chipset) iki cihazında yazılım ihtiyacı olmasına karşın diğer çipsetlere sık sık yazılım gelirken bunlara gelmiyor. Sunplus düzgün kaynak kodları vermiyor çünkü. Cihaz üzerindeki çipset bu işi yapan ennnn ucuz çipset sunplus 1506c.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 1 Aralık 2014; 10:14:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

Arkadaşlar bununla ilgili başlıkta açtım ama burayada yazayım. Cihazın son yayınlanan yazılımını kullanıyorum.

Bazen izlenen kanalda atlamalı görüntü akışı oluyor 10 saniye gibi bir sürede düzeliyor bazende kanalı değistirir değiştirmez yapıyor. Sık olan bir durum değil ama var.

En çok sıkıntı film dosyasına altyazı eklemek isteyen olursa... Altyazılarda türkçe harfleri altyazı utf8 kayıtlıda olsa kabul etmiyor. Bazı videoları açmıyor yada açarsa bazen tekrar çalıştırmak için oluşturduğu video resumu silmen yada cihazı tamamen açıp kapaman (arkasında elektrik düğmesinden) gerekiyor. Misal a videosunu açarsan b yi çalıştırmıyor aç kapa yapman lazım böyle ilginçliklerde var.

Benzer altyazı problemleri next amigo dada varmış (oda sunplus chipset) iki cihazında yazılım ihtiyacı olmasına karşın diğer çipsetlere sık sık yazılım gelirken bunlara gelmiyor. Sunplus düzgün kaynak kodları vermiyor çünkü. Cihaz üzerindeki çipset bu işi yapan ennnn ucuz çipset sunplus 1506c.

hocam media oynatıcı özellikleri dışında SD ve HD yayınlardan memnun musunuz?

kanal geçiş hızı orta üstü, tkgs olan, SD ve HD yayınlarda başarılı bir receiver arıyorum.
  • Prof.Matematik kullanıcısına yanıt
    Sd kanallarda geçiş hızı iyi ama hd lerde yavaş. Yani hepsi biraz böyle ama misal başka receiverde sd geçiş hızı bunla aynı ama hd si daha hızlı... Bide kanal geçince görüntü gelir gelmez resim hareket etmiyor önce bir resim geliyor yarım saniye sonra görüntü hareket ediyor.

100 tl bandında video çözme görevini mütemadiyen doğru yapan cihaz nedir kesin bilmiyorum ama bu cihaz değil onu biliyorum.

Yıl olmuş 2014 next de receiver işine dün başlamadı. H264 taaa 2003 te duyurulmuş 11 sene geçmiş artık bunu düzgün stabil çözemeyen çipseti kullanmamak gerekli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 1 Aralık 2014; 17:13:58 >
  • arkadaşlar next 5000 hd'de mevcut kanal listesini usb belleğe kaydetmek için hangi işlemi yapmamız gerekiyor
  • Bu cihazda tkgs özelliği var mı?
    yoksa biraz daha verip next minix vs. mi almak lazım?
    ya da 2 kat daha para verip neta 6400 hd mi almak lazım...

sadece standart tv izlemek için tkgs olan, SD ve HD yayınlarda başarılı bir receiver arıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prof.Matematik -- 3 Aralık 2014; 17:54:24 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wa$abi -- 22 Aralık 2014; 3:17:41 >
  • arkadaşlar bugün cihazımda bir sorun var sebebini bulamıyorum yazılım güncellemesi yaptım yine değişen bişey olmadı görüntü 1dk dan sonra gidiyor görüntü yok ve sinyal yok arızalarından birini gösteriyor açıp kapatınca görüntü geliyor 1 dakika sonra yine gidiyor ne yapabilirim bunun için?
  • Sunyy 14700 kullanıyorum cihazın hd ve sd kalitesi güzel. Yeni bir tane daha ihtiyacım var. Bu cihazı tavsiye eder misiniz yada sunyy at 14600 ün 80 Tl gibi fiyatı var onumu alayım.

• arkadaşlar
    17 aralıkta yeni yazılım çıkmış next destek sitesinden yükledim

haberiniz olsun
  • Yukarıda soruma cevap alamadığımdan bu cihazı aldım. Sunyy At 14700 sd kaletisinde bir gömlek daha üstün daha canlı gösteriyor kesinlikle. Hd ise yine aynı şekilde çokda fark olmasa da sunyy daha net gibi. Kanal geçişlerinde çok fark yok. Sunyy At 14600-14700 kasa farkı dışında aynı cihaz deniliyor. 14600 bir sitede 80 Tl gibi fiyattan satılmakta. İhtiyacınız varsa mutlaka sunyy tercih edilmeli.

• bende ucuz yollu hd lere bakıyorum. next minix punto sanırım aynı işlemci, benzer özellikler.
    bunumu alsak sunny at 16000 yine aynı işlemci sanırım bunumu alsak ortada kaldım. açıkçası pvr, hızlı kanal geçişi ve net görüntü lazım. en ucuz mini yada normal kutu hangi modeli alsak. işin garibi punto ve at16000 yeni sayılabilecek modeller gibi.
    100tl cıvarı daha hızlı işlemcili model önerisi varmı? şu hd yayınlarda donuk resim ve 0.5sn sonra yayını oynatma olayı babamın canını sıkabilir. laf yemeyelim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • _Riven_ kullanıcısına yanıt
    At14700 ile aynı cihaz deniliyor. Öyle ise kesinlikle At14600 almalısın.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.