Şimdi Ara

RENAULT 21fan club 21ciler BURAYA!!!! efsane araç 21 optima-manager-concorde-turbo-quadra (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.098
Cevap
39
Favori
1.303.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lpgyi sırlı sistem mi yoksa normal mi taktırsam.kocaelide lpgcilerin hepsi sıralı sistem olaz dedi ama sakaryada 1200 ytlye takılıyormuş.hiç bir bilgim yok her ikisi hakkında da.yardımcı olabilirmisiniz.
  • normal sistem motorunu bitirir. çünlü senin araç concorde ise çok nokta enjeksiyonlu ve motor bilgisayarlı. arızadan kurtulamazsın. ama menager ya da optima ise normal lpg taktırabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ertuana

Arkadaşlar Hepinize Merhaba...
    Renault 21 forumu uzun zamandır arıyordum.Baya bir İstifade ettim hepinize sonsuz teşekkürler.
    Bende 3 yıl önce aldığım 1993 Optima var.Bundan önce Kuş serisinden Otosan serisinden birçoğuna bindim.Şunu samimiyetle söyleyebilirimki 21 gibi rahat, sağlam, güvenli bir aracım olmadı şu anda çok memnunum.Ancak bir iki küçük problemim dışında 1. problemim kilometre sayacım bir hafta önce 120999 da takıldı ve ses yapmaya başladı servise götürdüm veglia ve takosan marka varmış.İyi değişelim dedik veglia 400 ytl takosan 30 ytl dediler üzücü olan benim araçtaki veglia markaymış ve takosanınki olmazmış dediler bu ne kadar doğru yardımcı olursanız sevinirim.Veglianın çıkmasını bulabilirmiyim.
    2.Problemim 1600 motor olduğundan aracın önü çok hafif bundan dolayı ön taraf yüksekte duruyor.Buda kasislerde fazla gürültü ve ses çıkarmasına neden oluyor ön tarafın alçaltılması hakkında tavsiyeleriniz nelerdir.

Ayrıca bir markete gittik aracı park ettik park görevlisi anahtarları istedi verdik.Döndüğümde şöför tarafı kapı kilidinin bozulduğunu fark ettim yani sağa sola çevirdimi boşa dönüyor bunun tamiri kolaymıdır sizce...Arabayı aldım alalı pek tamircilerle işim olmadığı için soruyorum anlarsınızya Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

Aracımın fotoları

RENAULT 21fan club 21ciler BURAYA!!!! efsane araç 21 optima-manager-concorde-turbo-quadra

RENAULT 21fan club 21ciler BURAYA!!!! efsane araç 21 optima-manager-concorde-turbo-quadra

geçmiş olsun aracın neredeyse en pahalı parçalarından biri arızalı orijinali 280 ytl birde tek değiştirirsen iki anahtar gerektirir biri o kapının diğeri de kontak ve diğer kapıların. en iyisi iyi bir kilitçi bulup yaptırtman olacak ya da ankaraya uğrayıp şifre dizdirmen gerekecek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: commonwealth

normal sistem motorunu bitirir. çünlü senin araç concorde ise çok nokta enjeksiyonlu ve motor bilgisayarlı. arızadan kurtulamazsın. ama menager ya da optima ise normal lpg taktırabilirsin.

benimki manager 2000 concorde motoru var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: recep41

quote:

normal sistem motorunu bitirir. çünlü senin araç concorde ise çok nokta enjeksiyonlu ve motor bilgisayarlı. arızadan kurtulamazsın. ama menager ya da optima ise normal lpg taktırabilirsin.

concordemotorlu ise mutlaka sıralı sistem bir lpg seti tercih etmelisin. ya da benim gibi 2,500 ytl ye lpg li bir serçe alıp bununla şehiriçi işlerini yapar, aracının keyfini hafta sonları ve uzun yollarda çıkarabilirsin. tabi benim yer sorunum yok aracın orijinalini bozmaktansa böyle bir tercih bana daha makul geldi. serçeyi yolda kalıp ta yürüyemez hale gelince götürüyorum bir ustaya 5- 10 ytl ye çözdürüyorum problemi. canım keyif yapmak isteyince de concorde mi çıkartıyorum araba kullanıyorum. tabi ardından birkaç gün serçeye binmek zor geliyo ama ne yapalım ekonomi dönemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commonwealth -- 9 Nisan 2007; 12:50:20 >
  • arkadaşımın menagerini yeni yaptırdık Kırıkkale'de Ankaraya 70 km mesafede. sol arka kapı ve çamurluk üstü çürüktü. sac parça kestirdik. hiç orijinal parça satın almadan boya dahil 60 ytl ödedik. amortisorü de önceki sayfalarda numarasını vermiştim. AK ya da Ayanlar amortisörden çıkma tamir edilmiş alırsan çifti 50 ytl den satıyorlar. basit yani yeterki servise gidip ya da parçacıya kapı sacı, çamurluk üst davlumbazı kaça diye sorma
  • saolasın bakcaz artık yarın veya öbür gün.
    quote:

arkadaşımın menagerini yeni yaptırdık Kırıkkale'de Ankaraya 70 km mesafede. sol arka kapı ve çamurluk üstü çürüktü. sac parça kestirdik. hiç orijinal parça satın almadan boya dahil 60 ytl ödedik. amortisorü de önceki sayfalarda numarasını vermiştim. AK ya da Ayanlar amortisörden çıkma tamir edilmiş alırsan çifti 50 ytl den satıyorlar. basit yani yeterki servise gidip ya da parçacıya kapı sacı, çamurluk üst davlumbazı kaça diye sorma
  • concorde mükemmel bir araçtır, görüyorum ki burada yüzbinleri devirmiş olan araçlar mevcut, bu arkadaşlar standart olarak ne gibi sorunlar ile karşılaştıklarını belirtebilirler mi, mekanik veya elektronik kronik bir sorunu varmıdır devamlı tekrar eden veya her renault 21 kullanıcısının elbet birgün tatmak zorunda kalacağı? şimdiden teşekkürler
  • quote:

quote:

quote:

concordemotorlu ise mutlaka sıralı sistem bir lpg seti tercih etmelisin. ya da benim gibi 2,500 ytl ye lpg li bir serçe alıp bununla şehiriçi işlerini yapar, aracının keyfini hafta sonları ve uzun yollarda çıkarabilirsin. tabi benim yer sorunum yok aracın orijinalini bozmaktansa böyle bir tercih bana daha makul geldi. serçeyi yolda kalıp ta yürüyemez hale gelince götürüyorum bir ustaya 5- 10 ytl ye çözdürüyorum problemi. canım keyif yapmak isteyince de concorde mi çıkartıyorum araba kullanıyorum. tabi ardından birkaç gün serçeye binmek zor geliyo ama ne yapalım ekonomi dönemi.

yalnız birkaç yer gezdim.hepsi sıralı sistem olmaz dedi.bugün bir yere gittim.adam bana sadece bu concorde motorları için bir parçanın olduğunu ve bu parçanın 175 ytl olduğunu söledi.diğer gaz sistemleri takan yerler bana böle birşeyden bahsetmedi.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yalnız birkaç yer gezdim.hepsi sıralı sistem olmaz dedi.bugün bir yere gittim.adam bana sadece bu concorde motorları için bir parçanın olduğunu ve bu parçanın 175 ytl olduğunu söledi.diğer gaz sistemleri takan yerler bana böle birşeyden bahsetmedi.

bu araçlar sıfırları üç- dört Doğan fiyatı olduğu için çok lüks markalardı. bu nedenle gerek kamu da gerekse özel sektörde kullanılırken çok fazla sanayiye düşmediler. o yüzden usta milleti pek anlamaz bunlardan. Standart menagerlerle karıştırırlar. sendeki araç ta concorde'nin fiyatı kırılmış versiyonu olduğu için kaporta aksamı hariç, öntakım vs. concorde parçaları kullanıyor. Sakın aracının staj ögesi olmasına izin verme. Benim klima kompresörümü bitirdiler. yok yağ koyalım yok gaz basalım derken. Yetkili servisten ayrılmış bir reno ustası bulabilirsen onlara önce bir sor. açıkcası ben lpg ye sıcak olmadığım için hiç araştırmadım. benimki de 1994 de ithal edilirken standartlara uysun diye concorde ruhsatı çıkarılmış bir 21 txi yalnızca sübap sayısı farklı onun dışında aynı motor ve donanım seçenekleri var. sadece klima gazı r12 değil a 136 gibi birşey. Sonuçta sendeki aracın motoru çok nokta enjeksiyonlu. performanslı bir motor. devirli kullanırsan gayet iyi tork verir. ve kaliteli bir motor. sıralı sistem lpg ile verim alabilirsin. yoksa cut off dan başlar, rölanti ve avans sorunları mutlaka verir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Soylukan

concorde mükemmel bir araçtır, görüyorum ki burada yüzbinleri devirmiş olan araçlar mevcut, bu arkadaşlar standart olarak ne gibi sorunlar ile karşılaştıklarını belirtebilirler mi, mekanik veya elektronik kronik bir sorunu varmıdır devamlı tekrar eden veya her renault 21 kullanıcısının elbet birgün tatmak zorunda kalacağı? şimdiden teşekkürler

21 serisinin hiçbirinde öyle kronik arızaya rastlayamazsın. yaşlılıktan dolayı her aracın vereceği arızaları verebilir. ama arızaları daha yeni başladı. temiz bulman lazım döküğünü toplamak aracın piyasa fiyatının üç- dört katına geliyor.
  • Recep41 merhaba, Benim 92 model concorde için lpg taktırmadan evvel oldukça araştırma yaptım. Deneyimlerim hakkında biraz bilgi veriyim.

Forumda takip etmişsindir kimileri lpg nin zararlı kimide yararlı olduğunu kimileride lpg nin araç markaları-modelleri ile uygun olup olmadığını söylüyor.Benim concordem olduğu için araştırmamı sadece kendi aracım üzerinde yaptım.Piyasada gördüğün concordelerin büyük bir çoğunluğu lpg lidir.Ancak ilginçdirki lpgli concorde kullananların bir kısmı ya araçlarını tanımıyorlar yada araçlarının lpg ile olan uyumundan haberleri yok .Eğer aracına sıralı lpg taktırmazsan bana göre sıkıntı olan( bana göre dedim çünkü bir çok normal sistem lpg li concorde kullanıcısı bu sıkıntının varlığından bile habersiz) bir sorunu yaşama ihtimalin var ve bildiğim kadarı ile sorunsuz bir şekilde kullanıldığı söylenen sıralı sistem sadece 95-96 model concordelere takilabiliyor( bazı aparat ilaveleri ile). Hangi araca ne tip sistem takılabileceği gittiğin ustanın bilgi tecrübe ve samimiyeti ile alakalı ,sıradan bir usta her araç için abuk sabuk fikirler üretebilir-montajlar yapabilir. Kendi aracıma taktırdığım normal sistem lpg deki tek sıkıntım ise -rölanti düzenleyicinin devreden çıkması ile ilgili- bu durum soğuk havalarda araç ısınana kadar rölantinin sabit kalmamasına yol açıyor, araç ısındıktan(maksimum 4-5 dk) sonra herhangi bir problem kalmıyor. Bu sıkıntının çözümü hakkında oldukça bir araştırma yaptım ama tam bir sonuca ulaşamadım.Daha doğrusu aracın hem elektriğine hem de lpg sistem bilgisine sahip bir usta bulamadım.Aracımı rahatlıkla emanet edebileceğim bu konularda bilgili bir usta bulsam sorunu çözebileceğimi düşünüyorum. Bunun dışında taktırdığım günden bu yana başka hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Tabi lpg nin ,aracında kullanım amacı-şekli yani kısaca rantabl olup olmayacığınıda araştırmalısın .Bunun içinde normal bir sistemi yaklaşık 650 -700 ytl arasında taktırabileceğini, yaklaşık 200 ytl kadar ruhsat vs masrafın olacağını , günde - ayda yaklaşık nekadar yol yaptığını ,normalde aracının benzinde ne kadar yaktığınıda bilmelisin.

Benim aracımda yakıt masrafım benzinde şehir içi ortalama km de 290 ykr dur. Bu sarfiyat lpg de ortalama 140 ykr ye düşmektedir.Burdan yapacağın hesapla lpg maliyetini nekadar sürede amorti edeceğini çıkarabilirsin.Ancak her şeye kar-zarar açısındanda bakamazsın onun için lpg li kullanıma uygun olarak bakımlarını hiç aksatmamalısın gerekli özeni göstermelisin.

Benim sana tavsiyem gittiğin(-ki muhakkak işini ehli ve samimi biri olmalı) ustaya concorde montajı yapıp yapmadığını sorman , eğer yaptıysa açık bir şekilde sıkıntı yaşanıp yaşanmadığını sorman-araştırman olacaktır.Eğer sıkıntı olacaksa çözümünün olup olmadığını kısaca ilerde başına gelebilecekleri mümkün mertebe önceden kestirebilmen gerektiğidir.Kolay gelsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gakgunlu

Recep41 merhaba, Benim 92 model concorde için lpg taktırmadan evvel oldukça araştırma yaptım. Deneyimlerim hakkında biraz bilgi veriyim.

Forumda takip etmişsindir kimileri lpg nin zararlı kimide yararlı olduğunu kimileride lpg nin araç markaları-modelleri ile uygun olup olmadığını söylüyor.Benim concordem olduğu için araştırmamı sadece kendi aracım üzerinde yaptım.Piyasada gördüğün concordelerin büyük bir çoğunluğu lpg lidir.Ancak ilginçdirki lpgli concorde kullananların bir kısmı ya araçlarını tanımıyorlar yada araçlarının lpg ile olan uyumundan haberleri yok .Eğer aracına sıralı lpg taktırmazsan bana göre sıkıntı olan( bana göre dedim çünkü bir çok normal sistem lpg li concorde kullanıcısı bu sıkıntının varlığından bile habersiz) bir sorunu yaşama ihtimalin var ve bildiğim kadarı ile sorunsuz bir şekilde kullanıldığı söylenen sıralı sistem sadece 95-96 model concordelere takilabiliyor( bazı aparat ilaveleri ile). Hangi araca ne tip sistem takılabileceği gittiğin ustanın bilgi tecrübe ve samimiyeti ile alakalı ,sıradan bir usta her araç için abuk sabuk fikirler üretebilir-montajlar yapabilir. Kendi aracıma taktırdığım normal sistem lpg deki tek sıkıntım ise -rölanti düzenleyicinin devreden çıkması ile ilgili- bu durum soğuk havalarda araç ısınana kadar rölantinin sabit kalmamasına yol açıyor, araç ısındıktan(maksimum 4-5 dk) sonra herhangi bir problem kalmıyor. Bu sıkıntının çözümü hakkında oldukça bir araştırma yaptım ama tam bir sonuca ulaşamadım.Daha doğrusu aracın hem elektriğine hem de lpg sistem bilgisine sahip bir usta bulamadım.Aracımı rahatlıkla emanet edebileceğim bu konularda bilgili bir usta bulsam sorunu çözebileceğimi düşünüyorum. Bunun dışında taktırdığım günden bu yana başka hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Tabi lpg nin ,aracında kullanım amacı-şekli yani kısaca rantabl olup olmayacığınıda araştırmalısın .Bunun içinde normal bir sistemi yaklaşık 650 -700 ytl arasında taktırabileceğini, yaklaşık 200 ytl kadar ruhsat vs masrafın olacağını , günde - ayda yaklaşık nekadar yol yaptığını ,normalde aracının benzinde ne kadar yaktığınıda bilmelisin.

Benim aracımda yakıt masrafım benzinde şehir içi ortalama km de 290 ykr dur. Bu sarfiyat lpg de ortalama 140 ykr ye düşmektedir.Burdan yapacağın hesapla lpg maliyetini nekadar sürede amorti edeceğini çıkarabilirsin.Ancak her şeye kar-zarar açısındanda bakamazsın onun için lpg li kullanıma uygun olarak bakımlarını hiç aksatmamalısın gerekli özeni göstermelisin.

Benim sana tavsiyem gittiğin(-ki muhakkak işini ehli ve samimi biri olmalı) ustaya concorde montajı yapıp yapmadığını sorman , eğer yaptıysa açık bir şekilde sıkıntı yaşanıp yaşanmadığını sorman-araştırman olacaktır.Eğer sıkıntı olacaksa çözümünün olup olmadığını kısaca ilerde başına gelebilecekleri mümkün mertebe önceden kestirebilmen gerektiğidir.Kolay gelsin.

gakgunlu çok sağol verdiğin bilgiler için.bende lpgye karşıyım ama malum maddiyata dayanıyor herşey.benim araçda 300 ykr yakıyor.

ben dediğim gibi lpg ustalarını gezdim.hepsi normal sistem takılacağını diğer araçlarta takılanlarla aynı fiyattan takılacağını sölediler.sorun olarakda rölantide sorunlar çıkabileceğini sölediler.

yalnız dün bi kaç tavsiye üzerine bir yere gittim.orada bana piyasadaki fiyatların aksine 175 ytl farkla bi fiyat biçti adam.yalnız usta bazı şeyler anlattı kafama yattı açıkçası pahalı olmasına rağmen.

bana dediki sadece senin arabaya özgü yani concorde motorlu araçlara özgü bir parça takılacakmış sorun yaşamamak için bu parçada 175 ytl imiş.diğer ustalar demekki uydurma takacaklardı herhalde.

her ne kadar lpgyi istemesemde taktıracağım.bana ruhsata işetmekle beraber aşağı yukarı 1000 ytlye mal olacak ama 2 ayda amorti edecek kadar geziyorum arabayla.
  • iki ayda 1.000 ytl yi amorti edecek kadar geziyorsan, kesinlikle concorde uygun bir seçenek değil dostum. sana %30 tasarruf sağlasa ki okadar olmaz iki ayda en az 3.000 ytl lik yakıt tüketmen gerekli. bu durumda concorde üzerine üç ay dişini sıksan iyi bir dizel alabilirsin. bence bunu iyi düşün.
  • Recep 41 merhaba, bu 175 ytl lik parça sistemde neyi sağlıyormuş, nereye hangi amaçla takılıyormuş öğrenebildinmi bilgi verirsen sevinirim.

Tomisus merhaba , aracında rölanti problemi yaşamadınmı yada otomatik jikle devredemi bu konularda bilgi verirsen sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gakgunlu

Recep 41 merhaba, bu 175 ytl lik parça sistemde neyi sağlıyormuş, nereye hangi amaçla takılıyormuş öğrenebildinmi bilgi verirsen sevinirim.

Tomisus merhaba , aracında rölanti problemi yaşamadınmı yada otomatik jikle devredemi bu konularda bilgi verirsen sevinirim

ustayla konuşurken fazla zamanım yoktu yalnız adam rekla kağıtları bastırmış ona ible yazmış concorde motorlarına ilave parça diye.şuan taktırma imkanım yok ama taktırmaya gittiğimde daha ayrıntılı bilgi alacağım.alınca ilk işim burada yazmak olacak.
  • yav olmuyor. hasta olacağım. bana şunu türkçe olarak açıklasanız ya. daha önce yapmıştım. ama şimdi olmuyor.

resimleri bir türlü atamıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: anilelmas

yav olmuyor. hasta olacağım. bana şunu türkçe olarak açıklasanız ya. daha önce yapmıştım. ama şimdi olmuyor.

resimleri bir türlü atamıyorum.

tmm sinirlenme.bak şimdi tane tane anlatmaya çalışacağım.

http://load.imageshack.us/ bu siteye girip resmi upload et.(etmeyi bilmiyorsan yardım edebilirim.edebileceğini düşünerek ayrıntılı yazmıyorum.sonra cevap yazmaya gelicen orada image butonu var ona tıklayıp upload ettiğin linki iki image yazısının ortasına kopyalayacaksın.hepsi bu kadar.
  • slm renault 21 cıler
    bende de bır tane 94 model optıma var boyle bır sayfanın veya formun olması cok guzel benım cocuklar arabayı cok sevıyorlar arkası salon gıbı uzun yolda rahat rahat oynuyorlar ve bana arabayı sattırmıyorlar diyorum baska bır araba alalım klıma felan olsun bu amacla gıttı arabalar baktık begenmedıler yaa kız kardesımde honda accord var onu bıle begenmıyorlar cok dar sıkılıyoruz dıyıyorlar
    bırısı 10 bırısı 5 yasında sankı araba uzmanları
    ama acıkca soylemek gerekırse cok fazla bır ozellıgı yok arabamın hatta hıc yok ama su genıslıgı ve ferahlıgı varya ne dıyeyım cogu modele fark atar cocuklar bıle anlamıs daha ne soze gerek
  • quote:

Orjinalden alıntı: ooo7

slm renault 21 cıler
    bende de bır tane 94 model optıma var boyle bır sayfanın veya formun olması cok guzel benım cocuklar arabayı cok sevıyorlar arkası salon gıbı uzun yolda rahat rahat oynuyorlar ve bana arabayı sattırmıyorlar diyorum baska bır araba alalım klıma felan olsun bu amacla gıttı arabalar baktık begenmedıler yaa kız kardesımde honda accord var onu bıle begenmıyorlar cok dar sıkılıyoruz dıyıyorlar
    bırısı 10 bırısı 5 yasında sankı araba uzmanları
    ama acıkca soylemek gerekırse cok fazla bır ozellıgı yok arabamın hatta hıc yok ama su genıslıgı ve ferahlıgı varya ne dıyeyım cogu modele fark atar cocuklar bıle anlamıs daha ne soze gerek

Concorde yi denesen hem ayni kasa hemde klima(dijital), yol bilgisayari...
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.