Şimdi Ara

RENAULT 21fan club 21ciler BURAYA!!!! efsane araç 21 optima-manager-concorde-turbo-quadra (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.097
Cevap
39
Favori
1.304.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: commonwealth

recep 41 renault 21 concorde yardım başlığı altında bayağı bir tartışma vardı belki orada birşeyler bulursun. Ben kendi adıma lpg yi sevmiyor ve güvenli bulmuyorum.

bende pek güvenli bulmuyor ve istemiyorum ama günümüz türkiyesinde benzin çok pahalı ya.

ama sağol şimdi o başlığı inceleyeceğim.
  • quote:

arkadaşlar concorde sahipleri , hiç sordunuz mu bu araçlara cruise control takılabilme imkanı var mı? yani meraktan sırf. olsa tam süper olacak

bu araçların baccara versiyonlarında cruise control standarttı(ama Türkiye ye gelmedi)
  • .

• arkadaşlar, sizinde yol bilgisayarınızda hız 30 kmh nin altına düşünce anlık yakıt göstergesi --- gösteriyor mu yoksa 0 kmh ye kadar yakıt sarfiyatını anlık görebiliyor musunuz.
    bir de benim aracımda sis farlarının düğmelerinin olduğu düğme takımında iki adet boş düğme soketi var, bunlar düğmeye benzer kapaklarla kapatılmış. Ancak kapaklardan birinin altında düğme takılmaya hazır kablolar var servise sordum bana siren ön hazırlığı olabilir dediler. herhangi bir donanım vardı da ben mi bilmiyorum? sizin arabalarda böyle şeyler var mı.
    şimdiden çok teşekkür ederim.
  • commonwealth merhaba; benim araçda hız yaklaşık 30 kmh nin altına düşünce anlık yakıt göstergesi --- olarak gösteriyor , 0 kmh ye kadar yakıt sarfiyatını göstermiyor ve zannederim bu çalışma prensibi doğru yani herhangi bir arıza söz konusu değil.

Düğme konusundada söyleyebileceğim bendede iki adet boş yer var ancak altında kablo varmı bakmadım ve var ise ne işe yarar bilmiyorum. Ayrıca bu düğmeyi nasıl söktün zira benim düğmelerden biri biraz eğri takılmış eğer kolay sökülebiliyorsa öğrenmek isterim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gakgunlu

commonwealth merhaba; benim araçda hız yaklaşık 30 kmh nin altına düşünce anlık yakıt göstergesi --- olarak gösteriyor , 0 kmh ye kadar yakıt sarfiyatını göstermiyor ve zannederim bu çalışma prensibi doğru yani herhangi bir arıza söz konusu değil.

Düğme konusundada söyleyebileceğim bendede iki adet boş yer var ancak altında kablo varmı bakmadım ve var ise ne işe yarar bilmiyorum. Ayrıca bu düğmeyi nasıl söktün zira benim düğmelerden biri biraz eğri takılmış eğer kolay sökülebiliyorsa öğrenmek isterim.

bence bu genel bir özellik
    bende de megane var 30 km/s altında göstermiyor
  • quote:

commonwealth merhaba; benim araçda hız yaklaşık 30 kmh nin altına düşünce anlık yakıt göstergesi --- olarak gösteriyor , 0 kmh ye kadar yakıt sarfiyatını göstermiyor ve zannederim bu çalışma prensibi doğru yani herhangi bir arıza söz konusu değil.

sağ ve sol taraflarında tırnaklar var. yumuşak dokulu ama dayanıklı ince bir malzeme ile sağ ve sol orta dan ittirince düğme gevşeyip çıkıyor.

• yalnızca arkalara düşmemesi için yorum yaptım. Bitti mi arkadaşlar paylaşımlarımız.
  • concordların amortisör konusunda bilgisi olan var mı? ortalama ömrü sertliği ...
  • Selamlar ,
    Arkadaşlar bende R21 Manager sahibiyim . 2. sahibiyim orj km 99bin .
    21 Serisi gerçekten çok zevkli ve iyi kullanıldığı sürece sorunsuz araçlar .

Araç 1.5 sene süredir bende . Araca LPG yi ben taktırdım . Aldığımdan beri 30 binden fazla km yaptım . bu kadar zamanda bakım dışında hiç servise gitme sorunluluğum olmadı . Şimdiye kadar yaşadığım tek sorun kapı kilit motorunun bozulması idi onuda 10 liraya alıp değiştirttik .
    Açıkçası bakımlarda da hep orj renault parçası kullanılmasına rağmen öyle abartı şeyler çıkmadı ortaya . En son debriyaj balatasını değiştirttim . Balata Valeo :110 civarı mais 140 civarı idi ...
    Bunlardan başka tavan ve kaputta boya yanığı var çok belli olmuyor ama var sonuçta . Boyatmayı düşündüm aslında ama bu seferde tavan kaput boyalı denecek diye vazgeçtim zaten yakında bakılmazsa far edilmiyor .
    Aracı zaman zaman değiştirmeyi düşünmemin tek sebebi klima olmaması . Eğer aracım Concord olsaydı kesinlikle değiştirmek aklımın ucundan dahi geçmezdi . Kendi aracımın temizliğinde bir concord arıyorum ama maalesef ...

• commonwealth, düğmelerin sökülmesi hakkındaki cevabın için teşekkürler.
  • Arkadaşlar internette yedek parça fiyatları ile ilgili bir liste buldum.Değiştirmek istediğiniz veya değişmesi lazım gelen parçaların fiyatını buradan öğrenebilirsiniz. Tabiki günlük fiyatlar değildir ama en azından fikir verebilir.Ancak bir problemim var bilgisayarımdaki bu excel formatındaki dosyayı foruma nasıl eklerim?
  • alexair ben iki yıl önce ön amortisörler için çok araştırma yaptım. 300 civarı fiyatları var sonunda gittim Ak Amortisör diye bir firmadan arızalıları verip tamir edilmişleri aldım. bir yıl garanti veriyrlardı, iki yıldır hiç sorun çıkarmadı. hatta 50 ytl yi duyunca iki çift aldım. istersen firmanın telefonunu veririm.Cam fitili sorununu çözünce bana da haber verirmisin?
  • quote:

Arkadaşlar internette yedek parça fiyatları ile ilgili bir liste buldum.Değiştirmek istediğiniz veya değişmesi lazım gelen parçaların fiyatını buradan öğrenebilirsiniz. Tabiki günlük fiyatlar değildir ama en azından fikir verebilir.Ancak bir problemim var bilgisayarımdaki bu excel formatındaki dosyayı foruma nasıl eklerim?

excel dosyanı aç print screen le kaydet painte yapıştır jpeg olarak kaydet
    gerisini biliyorsun sanırım
    @alexair80 concorde amortisör değişimi her arabada olduğu gibi kullanıma ve yol durumuna göre değişir
    ben şimdiye kadar(15 yıl) 2 kez ön amortisör değiştirdim.
    birini boşu boşuna değiştirdim önden gelen sesleri amortisör olarak yorumladılar sonra anladık ki direksiyon pompasıyla şase arasındaki lastik yerinden kaymış sesi ondan yapıyormuş.
    Bulabilirsen monroe gazlı(ön )amortisörden al sanırım üretimden kalktı bende ondan var çok memnunum bulamazsan de carbon dan şaşma başla markalara bakma biraz şiir gibi oldu ya neyse

• Cncrd , teşekkürler ancak jpeg olarak kaydettikten sonra gerisinide bilmiyorum neyse takılırsam yardımına başvururum .
  • quote:

Orjinalden alıntı: cncrd

quote:

Arkadaşlar internette yedek parça fiyatları ile ilgili bir liste buldum.Değiştirmek istediğiniz veya değişmesi lazım gelen parçaların fiyatını buradan öğrenebilirsiniz. Tabiki günlük fiyatlar değildir ama en azından fikir verebilir.Ancak bir problemim var bilgisayarımdaki bu excel formatındaki dosyayı foruma nasıl eklerim?

@alexair80 concorde amortisör değişimi her arabada olduğu gibi kullanıma ve yol durumuna göre değişir
    birini boşu boşuna değiştirdim önden gelen sesleri amortisör olarak yorumladılar sonra anladık ki direksiyon pompasıyla şase arasındaki lastik yerinden kaymış sesi ondan yapıyormuş.
    Bulabilirsen monroe gazlı(ön )amortisörden al sanırım üretimden kalktı bende ondan var çok memnunum bulamazsan de carbon dan şaşma başla markalara bakma biraz şiir gibi oldu ya neyse

Slm onbeş yıldır aynı aracı mı kullanıyorsun? gıpta ettim sana. ben de 3 yıldır Concorde kullanıyorum, herhalde beş altı yıl daha sorunsuz kullanırım. ikinci eli okadar düştü ki sanırım satmak yerine bakımını yapıp sevdiğim birine hediye ederim. Hiç olmazsa kıymetini bilirler. Ucuz diye alıp bu güzelim aletlere şahin muamelesi yapanlara sinir oluyorum

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: cncrd

quote:

Slm onbeş yıldır aynı aracı mı kullanıyorsun? gıpta ettim sana. ben de 3 yıldır Concorde kullanıyorum, herhalde beş altı yıl daha sorunsuz kullanırım. ikinci eli okadar düştü ki sanırım satmak yerine bakımını yapıp sevdiğim birine hediye ederim. Hiç olmazsa kıymetini bilirler. Ucuz diye alıp bu güzelim aletlere şahin muamelesi yapanlara sinir oluyorum

15 yıldır kullanmıyorum
    ama araç 15 yıldır bizde. sıfır almıştık yeni araç almamıza rağmen hala kullanıyoruz.genelde ben kullanıyorum
    babam megane dci 100'ü kullanıyor
    fazla km yapacağımız zaman dizel i kullanıyoruz(malum Türkiye'deki benzin fiyatları)
    aslında araca LPG taktırıp orjinalliğini bozmak istemediğimiz için 2. araç aldık
    15 yılda artık aileden biri oldu ve bir kere bile bizi yolda bırakmışlığı yok.
    izde satmayı düşünmüyoruz yer problemimiz de yok
    @Gakgunlu jpeg olarak kaydettikten sonra normal resim yükleme prosederunu uyguluyorsun.
    (buraya resim koymak için tıklayın yazan yer)
    exel formatında foruma bilgi yükleyemediğin için bunların görüntüsünü yüklersin ya da rapidshare ya da hemenpaylas gibi upload sitelerine dosyanı yüklersin onun linkini verirsin.

• ikinci eli okadar düştü ki sanırım satmak yerine bakımını yapıp sevdiğim birine hediye ederim. Hiç olmazsa kıymetini bilirler. Ucuz diye alıp bu güzelim aletlere şahin muamelesi yapanlara sinir oluyorum

Bu aralar ikinci elinde kıpırdama var bilmem dikkatinizi çekiyormu.Umarım hakkettiği yere ulaşır.
  • Arkadaşlar merhaba fiyat listesini ekleyemedim .Çünkü birçok marka ve model için ürün-liste-fiyat var ve sayfalarca tutuyorBende onun yerine internette bu sayfalara nasıl ulaştığımı yazıyım .Google da "R.21 kapı çıtası" diye araştırma yaptırdığımda bazı sonuçlar geliyor bunlardan birtaneside bu

XLS] BAS SAYFADosya Biçimi: Microsoft Excel
    1983, CAV RT D161, C 1401138, DEBRIYAJ TELI R21 CONCORDE 2022 ... 2877, FPR RT C122, F 09YS99, CEVRE CITASI TAKIM R.9 97 MD 09YS99, TK, F.PROFIL, 27.90, 0 ...
    www.ozasoto.com/download/liste_fiyat.xls?ref=arabulursun.net - Benzer sayfalar

buna tıkladığımda excel formatında dosyayı indiriyor.Bu excel dosyasından ctrl F yaparak" concorde" veya "R.21" yazarsanız bizim haşin concordelerin veya hangi aracınız varsa ona ait yedek parçaların fiyatlarına ulaşabilirsiniz.İyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gakgunlu -- 12 Mart 2007; 20:15:05 >

• Arkadaşlar selam. İzmir'de kapı altlarında bulunan maşbiyel koruması ve arka spoyleri nerden bulabilirim? bileniniz varmı. teşekkürler. bendeki tüm adresler ANKARA VE İSTANBUL.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.