Şimdi Ara

RENAULT 21fan club 21ciler BURAYA!!!! efsane araç 21 optima-manager-concorde-turbo-quadra (499. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
10.097
Cevap
39
Favori
1.304.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar meraba. Renault 21 concorde ile artık bende klubunüzün bir üyesiyim. Aracım 92 model ve orjinal 112.000 de. Kaza ve değişenide yok. Daha önce 2011 model albea kullanıyordum. Bu araç kesinlikle albedan daha konforlu. Bu duruma bende şaşırmıştım. Sonuçta 26 yaşında araba ne beklenebilir ki dedim kendi kendime ama arabayı kullandıktan sonra yüzümü kızarttı :)

Arkadaşlar ön takımları sıfırdan toplamaya karar verdim. Aramadığım gerek sanayi olsun, gerek online mağazalar olsun aramadığım yer kalmadı ama maalesef ön amartisörleri bulamadım. Bu konuda rica etsem yardımcı olur musunuz? Bu arada arcımın resimleri;

RENAULT 21fan club 21ciler BURAYA!!!! efsane araç 21 optima-manager-concorde-turbo-quadra

RENAULT 21fan club 21ciler BURAYA!!!! efsane araç 21 optima-manager-concorde-turbo-quadra

• S.a arkadaşlar bende 91 model concord sahibiyim. Beceriksiz ustalardan bıktım. İki sorun olacak bu araba hangi yağ kullanıyor ve kaç litre gerekli yardımcı olursanız sevinirim saygılar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar menajer aracimin kalorufer ufleme cok az ve isitma yok sebebi nedir acaba

• merhaba arkadaşlar aracım 1.6 optima bu araç hangi yağ kullanıyor şimdiden teşekkürler
  • Mucachoo kullanıcısına yanıt
    Merhaba concorde yada manager alın tabiki ama çok uğraşırsınız tamirciler yapmaya bile yanaşmıyor OPTİMA EN İYİSİ. BELK
    OKADAR DONANIMLI DEĞİL AMA İNSANI KANSER ETMEYEN SERİ .
  • Merhabalar bende Manager almayı düşünüyorum bir araç buldum conta yakmış ne kadar maliyete halledilebilir o araç olmazsa Manager önerirmisiniz sorunlu bir araçmıdır sürekli sıkıntı çıkarırmı çok araç kullanan biri değilim hafta sonunda hafta sonuna kullanırım hatta belki her hafta kullanmam bile bu aracı konforlu olduğunu bildiğim için düşünüyorum fakat başka bir bilgim yok parçası bulunur mu ustalar sıkıntı çıkarırmı
    cevabınızda kolaylık sağlıyacaksa İstanbul'da oturuyorum
    şimdiden cevaplarınız için teşekkürler...
  • blackblade kullanıcısına yanıt
    Bizde eskiden Concorde vardı. Bildiğim kadarıyla 21 serisinde ciddi parça sıkıntıları yaşanıyor. 1996 yılında üretimleri durmuştu. Avrupada ve Türkiye de yan sanayi parçası gelişmiş bir model de değildi. Bence bu yaş grubunda bir araç alınacaksa, dünyanın birçok yerinde yüksek adetlerde satılmış, bilinen ve parça ağı geniş bir model tercih etmekte fayda var.

Manager' lerdeki 1.7 motorun, benzinli kullanımda bile yağ eksiltme vb. gibi problemleri vardı diye hatırlıyorum. Lpg li kullanımda performans kayıpları, sıkıntıları, sorunları çok olur. İstanbul gibi, işçilik ücretlerinin nispeten fazla olduğu bir yerde bu araçlarla uğraşacak usta bulmak ve iş yaptırmak da kolay değil bence.

• Bence parça sıkıntısı kesinlikle yok

• Slm arkadaşlar concorde aracımı 16 valf yapıcam daha önce yapan arkadaş varmı. Gerçi şuan Fransadan silindir kapağı araştırıyorum inşâllâh bulurum

• quote:

Orijinalden alıntı: gamsiz903

S.a arkadaşlar bende 91 model concord sahibiyim. Beceriksiz ustalardan bıktım. İki sorun olacak bu araba hangi yağ kullanıyor ve kaç litre gerekli yardımcı olursanız sevinirim saygılar..

Katalogda J7R motor (Concorde) için 6.2 litre olarak belirtiliyor.
    Değişim periyodu olarak 7500 km. öneriliyor.
    1000 km'de 1 litreye kadar yağ tüketimi normal deniyor.

İlginçtir, katalogda yağ cinsi/markası önerisini bulamadım.
    Başka yerden hatırladığıma göre, mevsime-iklime göre 10/40 veya 20/50.

Kişisel önerimi sorarsanız, motorunuz zaten sıfır olmayacağına göre 20/50 kullanın derim.
    Değişim periyodu olarak ta LPG kullanıyorsanız 10 bin km. Daha sık değiştirmek ziyanlıktır.
    Yağ markası olarak ilk tercihim BP, son tercihim Petrol Ofisi.
    Ama dikkat etmeniz gereken en önemli şey şu: Piyasa tam puşt yatağı olmuş, her taraf sahte yağ dolu.
    Güvendiğiniz yerden gerçek yağ almaya çalışın.
    Millet litresi 2 liradan ham yağ alıp ambalajlayıp 15 liraya satıyor.
    Hele de LPG yağı diye satılanlara sakın bulaşmayın.

• renault 21 concord genleşme kabı kapağı kaç bar'dır.subap ayarları kaçtır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 61metehan

renault 21 concord genleşme kabı kapağı kaç bar'dır.subap ayarları kaçtır.

Genleşme kabının basıncı biryerlerde yazmıyor.
    subap ayarları: emme .15-.20 ve eksoz .20-.25 mm, soğuk motor.

• Arkadaşlar herkese iyi akşamlar 92 model Renault concorde aldım ben ısparta da ikamet ediyorum aracın giderilmesi gereken bazı işleri var debriyaj yukarda kavrıyor baskı balatanın bittiğinden şüpheleniyorum ancak aracın gidişi filan çok iyi yokuşlarda ok gibi gidiyor kaloriferi ısıtmıyor klima düğmesinin yanına anahtar yapılmış sağ yolcu koltuğu hafif sallanıyor direksiyonu sağa ve sola çevirince tak tak ses geliyor öndüzeni elden geçirecez bana ısparta ve çevresinde Renault 21 den anlayan usta tavsiye etmenizi istiyorum kazasız belasız sürüşler dilerim

• İyi akşamlar arkadaşlar benim problemim yol bilgisayarı ile alakalı sıcaklık ve kalan benzin doğru gösteriyor fakat diğer 5 menü değerleri hep 0 gösteriyor sorun nerededir acaba teşekkürler

• kutup başını çıkar 1dk sonra tak gösterge saatinin ordan bastırmadan sağ tarafa azcık çevir tık diye ses duyarsın sonra kontrol edersin.
  • 61metehan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bi deneyeyim olmazsa km telimi değişecek elektronikli

• Selamünaleyküm arakadaşlar bugün concord arabamla uzun yola çıktım bir yerde mola verdim stop ettiğimdearaba su kaynatmaya başladı geri çalıştırdım hemen bişekilde genleşme kabının kapağını açtım hararet 4. Çizgiye geldi suyla soğuttum sonra fazla basmadan yola devam ettim 2. Kademe fanı hep kendim açtım öyle devam ettim korkarak tabi birinci kademe fan düzensiz çalışıyor su hortumları termostat fan müşürü yeni değişti ama sonuç su kaynattı ve hararetim yüksek sebebi ne olabilir tamirci yazlık termostat taktım diyor acaba havamı yapıyor bu araba yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler

• concorde2000 kullanıcısına yanıt
    Selamünaleyküm arakadaşlar bugün concord arabamla uzun yola çıktım bir yerde mola verdim stop ettiğimdearaba su kaynatmaya başladı geri çalıştırdım hemen bişekilde genleşme kabının kapağını açtım hararet 4. Çizgiye geldi suyla soğuttum sonra fazla basmadan yola devam ettim 2. Kademe fanı hep kendim açtım öyle devam ettim korkarak tabi birinci kademe fan düzensiz çalışıyor su hortumları termostat fan müşürü yeni değişti ama sonuç su kaynattı ve hararetim yüksek sebebi ne olabilir tamirci yazlık termostat taktım diyor acaba havamı yapıyor bu araba yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Muhammet atak

Selamünaleyküm arakadaşlar bugün concord arabamla uzun yola çıktım bir yerde mola verdim stop ettiğimdearaba su kaynatmaya başladı geri çalıştırdım hemen bişekilde genleşme kabının kapağını açtım hararet 4. Çizgiye geldi suyla soğuttum sonra fazla basmadan yola devam ettim 2. Kademe fanı hep kendim açtım öyle devam ettim korkarak tabi birinci kademe fan düzensiz çalışıyor su hortumları termostat fan müşürü yeni değişti ama sonuç su kaynattı ve hararetim yüksek sebebi ne olabilir tamirci yazlık termostat taktım diyor acaba havamı yapıyor bu araba yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler
    sanırım ustanız yanlış birşeyler yaptı.
    *concorde termostatının yazlığı kışlığı olmaz, 89C'lik orijinal termostatı kullanılmalıdır yaz-kış. (Yazlık diye 75C'lik termostat kullanılırsa araba çok fazla yakıt tüketir, çünkü soğutma sistemi çok güçlüdür ve motor optimum sıcaklığa ulaşamaz)
    *fan müşirini yanlış tip takmış olabilirler. 3 uçlu olmalıdır.

Ya da son ihtimal, kapak conrası yanmış olabilir.
    Eğer yakın zamanda silindir kapağı sökülüp yerli contayla takılmışsa kesinlikle birkaç bin km içinde yerli conta yanar.
    Concorde motoru için sadece 2 marka silindir kapak contası kullanılmalıdır:
    Victor Reinz veya Payen.

• güzel bilgiler
  • 
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.