Şimdi Ara

Sizce bu fırsatı değerlendirmeli miyim? yoksa hayalimin peşinden mi gitmeliyim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben şu an gökbora bilgi işlemde çalışıyorum maaşım şuan 1050tl ama şirket politikaları gereği her yeni yılda tüm çalışanlara zam yapılır her neyse şimdi yıllık izinlerimi kullanarak günde 2 saat erken çıkarak ikinci öğretimde 2 yıllık bir üniversite okuyabilirim ama bilgisayar mühendisliği okumak gibi bir hayalim var benim ne yapmalıyım karasızım sizin düşünceniz nedir mantıklı olan mı yoksa hayalin peşinden koşmak mı

• up
  • Hem çalışarak hem de dışarıdan üniversiteyi okuyabilirsin. Uzaktan Eğitim programlarına bir göz at istersen. 2 yıllık değil 4 yıllık okursan daha iyi olur.
  • Boşver iki yıllığı. Teknik liseden beter orası.

Uzaktan eğitime bak. Yabancı dil ve yüksek ortalama kas, ülke dışında eğitim hayatına devam et.
  • Hayalinizin peşinden koşun derim.

Şu an zaten ne kadar vasıf gerektiren bir iş yapmıyorsunuz sanırım.

Bence alacağınız zamma değmez.

2.öğretim bilgisayar mühendisliği varsa onu deneyin derim.

Ya da hocam sonuçta yanlış anlamayın süper bir maaşınız yok ama bekar birine yeter.

İleride evlenmek vs. çocuk sahibi olmak isteseniz.Eşiniz çalışmasa.

1.000TL ile çocuk büyütmek ve ev bakma kolay olmaz.

Bence hayaliniz aynı zamanda geleceğiniz.

2.öğretime ayırcağınız vakiti KPSS 'ye de ayırabilirsiniz en azından daha mantıklı olabilir.

Ben olsam hayallerimin peşinden koşarım çünkü geleceğiniz orada yatıyor.

Ama Mühendis olma yanı sıra kendinizi geliştirme de önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

Hayalinizin peşinden koşun derim.

Şu an zaten ne kadar vasıf gerektiren bir iş yapmıyorsunuz sanırım.

Bence alacağınız zamma değmez.

2.öğretim bilgisayar mühendisliği varsa onu deneyin derim.

Ya da hocam sonuçta yanlış anlamayın süper bir maaşınız yok ama bekar birine yeter.

İleride evlenmek vs. çocuk sahibi olmak isteseniz.Eşiniz çalışmasa.

1.000TL ile çocuk büyütmek ve ev bakma kolay olmaz.

Bence hayaliniz aynı zamanda geleceğiniz.

2.öğretime ayırcağınız vakiti KPSS 'ye de ayırabilirsiniz en azından daha mantıklı olabilir.

Ben olsam hayallerimin peşinden koşarım çünkü geleceğiniz orada yatıyor.

Ama Mühendis olma yanı sıra kendinizi geliştirme de önemli.

Benim vasfımda burası zaten lise döneminde burada staj yapıştım şimdi ihtiyaç olunca çağırdılar iş için ama madem hayalimin peşinden koşmam gerekiyor koşarım

önerin için teşekkürler

• Hocam sanırım Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde uzaktan eğitim bilgisayar mühendisliği vardı. Dersleri internet üzerinden takip ediyorsunuz, sınavlarına da anlaşmalı bazı üniversitelerde giriyorsunuz. Biraz araştırırsanız ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mithbleidd

Hocam sanırım Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde uzaktan eğitim bilgisayar mühendisliği vardı. Dersleri internet üzerinden takip ediyorsunuz, sınavlarına da anlaşmalı bazı üniversitelerde giriyorsunuz. Biraz araştırırsanız ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

uzaktan eğitim istemiyorum çünkü bir taraftanda arkadaş ortamım olsun istiyorum lise arkadaşlarım başka şehirlere dağıldılar kimse kalmadı çevremde
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.