Şimdi Ara

Burak konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şimdi herkes bılır ben burak fanıyımdır, ama soyle bı olay var burakın gol kralı oldugu donem trabzon senesınde trabzon iç maçlarını bıle defansıf oynuyordu kontra oynuyordu o zamanlarda burak tek forvettı ve kotnradan hızlı çıkarak gol kralı oldu ve zaten kontra oyununda buraktan %100 verım alırsınız (bursa maçı) he ama preslı futboldada 0 değil birde burakda soyle bi olay var uzun sure gol atamassa gerılyıor streslenyıor ve kendine guvenmeyerekten şut yerıne pası tercıh edıyor ıslıkdı vs. birde forumda bazı arkadaşlar var burak 5.dakıakda bı pas hatası yaptı 20 dakka sonra baktım maç takıp forumuna hala onu konusyorlar hastalık halıne gelmış zaten her yakın mesafe şutlarıdna gol atsa şişko ronaldoyu bıle geçer golde ve bızde olmaz real madrıde olur şampiyonlar lıgınde hatrick yapan nadir oyunculardan

Not:bu konu buraka yapılan buyuk eleştırıler için açılmıştır

• Bizimle görüşlerini paylaştığın için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuzey Fırtınası

Bizimle görüşlerini paylaştığın için teşekkürler

futboldan anlamayıp morinyo zannedenler var kendılerını onlar ıçındu bu konu her topu şişiriyolar buraka adam ne yapsın bu kadarmı futboldan anlamazlar
  • Burak ne mi yapsın ? Burak ne yapıyor ki zaten hocam ?
    Allah aşkına,ofsayta düşmek dışında bir işlevi yok ki,hakan şükür de böyleydi ama atıyordu.
    Bu adamda ne teknik var ne taktik var.. teneke.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CLOVEL

Burak ne mi yapsın ? Burak ne yapıyor ki zaten hocam ?
    Allah aşkına,ofsayta düşmek dışında bir işlevi yok ki,hakan şükür de böyleydi ama atıyordu.

hocam şimdi ukalalık yapmak ıstemem ama teknığın ne oldugunu ve forvette olması gerekmıyen bı ozelık olmasını bılmenız lazım 2. taktık dıye bırşey yok futbolcularda taktıgı hoca verıyor ofsayt konusada ezbere oynuyor yanı ezberınde var iyi anlamda dıyorum ezbere oynamağı ama pasın ne zaman atılamsını pas atanlar ayarlıcak koskoca sneijder bunu yapamıyorsa sneijderde problem var ve hakansukurede boyle dıyorlardı bu adam çalım atamıyor dıye burakta go latıyor 2 yıl gol kralı olup diğer yılalrdada 2-3 golle kaçırdı
  • Takım mı salak Prandelli mi salak anlamadım. Burak dediğin adam hava hakimiyeti zayıf bi adam. 2 tane kule gibi boylu stoper arasında zaten kafa vuramaz gel gör ki 12312541234 tane orta açarak gol atmasını bekledik Burak'ın. İşte bu kapalı savunmaları açma taktiğimiz ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fharmades

Takım mı salak Prandelli mi salak anlamadım. Burak dediğin adam hava hakimiyeti zayıf bi adam. 2 tane kule gibi boylu stoper arasında zaten kafa vuramaz gel gör ki 12312541234 tane orta açarak gol atmasını bekledik Burak'ın. İşte bu kapalı savunmaları açma taktiğimiz ...

takımda prandellide salak , ve burak her zaman fırsatçı oldu hiç bi zaman pivot oynamadı hoca nıey burakı pivot oynatmak ıstıyor anlamadım koy kanatlara 2 adam eksılte eksılte gıtsınler burak kotu değil prandelli gerizekalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Martin.

quote:

hocam şimdi ukalalık yapmak ıstemem ama teknığın ne oldugunu ve forvette olması gerekmıyen bı ozelık olmasını bılmenız lazım 2. taktık dıye bırşey yok futbolcularda taktıgı hoca verıyor ofsayt konusada ezbere oynuyor yanı ezberınde var iyi anlamda dıyorum ezbere oynamağı ama pasın ne zaman atılamsını pas atanlar ayarlıcak koskoca sneijder bunu yapamıyorsa sneijderde problem var ve hakansukurede boyle dıyorlardı bu adam çalım atamıyor dıye burakta go latıyor 2 yıl gol kralı olup diğer yılalrdada 2-3 golle kaçırdı

Ilk bir kac cumleden sonra okumadim kusura bakma,iyi geceler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

bugün ofsayttan çıkmk için paralel koşu denedi biraz geriye doğru ama ofsayttan çıkamadı o sırada sneijder(yanılmıyorsam pası atan sneijderdi) pas attı ofsayta düştü bu pozisyonda ofsayttan bir an için bile çıkamadı (yani paralele koşusuyla pası atanı kandırdı )

• quote:

quote:

quote:

teknıkın ve taktıgın ne oldunu bılmeden yazmıssın bısıyler buyuk ıhtımalle orda burda futboldan anlıyorum dıyosundur yapıcak bişyi yok morinyo devam

• quote:

quote:

Takım mı salak Prandelli mi salak anlamadım. Burak dediğin adam hava hakimiyeti zayıf bi adam. 2 tane kule gibi boylu stoper arasında zaten kafa vuramaz gel gör ki 12312541234 tane orta açarak gol atmasını bekledik Burak'ın. İşte bu kapalı savunmaları açma taktiğimiz ...

takımda prandellide salak , ve burak her zaman fırsatçı oldu hiç bi zaman pivot oynamadı hoca nıey burakı pivot oynatmak ıstıyor anlamadım koy kanatlara 2 adam eksılte eksılte gıtsınler burak kotu değil prandelli gerizekalı

Bence de haklısın ben bile tv başından bunları gördüysem Prandelli ne yapmaya orda duruyor anlamış değilim. Hiç olmazsa oyuncular bi sorumluluk alsa 2 ye birlerle falan kanatlardan eksilterek girmeye çalışsalar o da yok Sneijder bile orta açıyo hala.

• quote:

quote:

quote:

Bence de haklısın ben bile tv başından bunları gördüysem Prandelli ne yapmaya orda duruyor anlamış değilim. Hiç olmazsa oyuncular bi sorumluluk alsa 2 ye birlerle falan kanatlardan eksilterek girmeye çalışsalar o da yok Sneijder bile orta açıyo hala.

hayır 5-10 saat fm oynyıan bırıs bıel bunu bılır bu adam italya ile almanyayı yendı yoska aziz yıldırım prandelliyidemı fixledi

• "şimdi herkes bılır ben burak fanıyımdır"dan sonrasını harbiden okumadım.. Bu saatten ölümsüzlugun sırrını yazsan boş...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

"şimdi herkes bılır ben burak fanıyımdır"dan sonrasını harbiden okumadım.. Bu saatten ölümsüzlugun sırrını yazsan boş...

oku okuma benı çokda ilgilendırmyıor benım soyledıkelrım okuyanlar için
  • burak denilen adamın pili bitti bir anda parladı bir anda söndü.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

teknıkın ve taktıgın ne oldunu bılmeden yazmıssın bısıyler buyuk ıhtımalle orda burda futboldan anlıyorum dıyosundur yapıcak bişyi yok morinyo devam

Adama morinyo diyorsun kendin teknik adam gibi ahkam kesiyorsun teknik ve taktik diye. Söyle hangi takımı çalıştırdıgını, hangi takımı şampiyon yaptığını, bu üstün teknik ve taktik bilginin nereden geldiğini söyle ki özür dileyelim sir alex ferguson! Burakı övecem diye burada mileti aşagılayıp kendini yermeye çalışma, tam tersi anlaşılıyor

EDIT: Özür dilerim taktik bilginin nereden geldiğini anladım, başarılar!!!!!!!!!!!

http://forum.donanimhaber.com/m_82861368/mpage_2/f_//tm.htm#96828574

• Ya artık gol kacirmasini geçtim alıştım artık. Bır futbolcu takımına bukadar mi 0 katkı verir ne ilerde top tutar,saklar ne topu indirip diğer oyunculara pas dağıtır ne duvar olur nede Verkac yapar bırakın anca öküz gibi defansın arkasına koşsun .adam kafayı kaldırıp oynamıyor ki dümdüz kütük gibi ezbere herseyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gol kralı olmak çokta önemli bir meziyet değil guizalardan okanlara zaferlerden serkan aykutlara bir sürü gol kralı var büyük aşama kaydedemeyen. Buraka gelirsek gol kralı olsun olmasın takım oyununa katkısı sıfır, burakla verkaça giremezsiniz, müsait yere kaçtığınızda pas alamazsınız, adam eksiltmesini bekleyemezsiniz, oyun sıkıştığında ayağında top tutsun defans yerleşsin diyemezsiniz, buraka gelen hava topunu gördüğünüz zaman boşa kaçmanızın çokta bir anlamı olmaz büyük ihtimalle indiremez. Sonuç olarak Galatasaray gibi oyun kültürü atak olan oynadığı maçların çoğunda oyunu rakip kaleye yıkan bir takımda burak tam manasıyla katildir. Sneijder ve drogba gelmeden önceki maçlarımızı düşünün içerdeki braga maçını mesela 70 dakika hücum yapıp pozisyon bulamamamızı hatırlayın, o kadar geri tarihe gittim zira en formda dönemleriydi o zaman bile faydadan çok zararı dokunuyordu aslında kaldı ki şimdiki halini düşünün. Kusura bakmayında burakın bu oyunuyla bu takımın twk forveti olabilmesinin tek yolu bulduğu 2 3 şut fırsatından birini gol yapması, hatta daha da ileri gidiyorum sadece lig için 34 maçta 40 gol atamayan burak zarardır. 40 gol atan forvet mi var derseniz hayır ama forvet var forvet var torres gibi bir forvetiniz olursa misal belki 15-20 gol atar ama takımın attığı gol sayısı artarken yiyeceği gol sayısıda düşer ayrıca takımın kazandığı maç sayısıda artar. Şunu da belirtmekte fayda var burakın clde coştuğu sezon grup aşamalarında attığı gol sayısı 6, takımın attığı toplam gol sayısı 7. O sezon çeyrek final oynamamız yanıltıcı oldu malesef takım top mop oynamıyordu balına çıktık gruptan.

Tek dileğim en azından üst üste 3 4 maçı buraksız deneyecek o alternatifi taraftara gösterecek radikal bir hocaydı fakat prandelli de o isim değilmiş malesef

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ayağında top tutamaz, pas atamaz, kafa vuramaz, adam eksiltemez. Üstüne bolca faul yapar ve ofsayta düşer. Bir forvette olması gereken her şey var kendisinde.
  • Bu ülkede rakibin kilidini açmak istiyorsan beklerin veya kanat oyuncuların mutlaka çapraz koşu yapmasını ve rakip savunmanın dengesini bozmalı. Santrafor ise bu sırada kaleye doğru koşu yapıp, olası bir verkaça veya arapasına hazırlıklı olmak zorunda.

Oysa Galatasaray tek forvet oynadığı halde ve ileride bir tane bile ceza sahası içi oyuncusu yokken ve bunu sağır sultanın bildiği halde gidip onlarca orta açtılar. Burak'ın oynamasını bekliyorsanız kontra veya dediğim gibi kanatları etkili kullanmalısınız. Ceza sahası oyuncusu Drogba'dır, Elmander ve Baros'tur. Pandev ve Burak gibiler genelde ceza sahası çizgisine yakın oynarlar. Burak hareketli bir forvet ve yanına mutlaka bir tane ağır ve top tutan birisi lazım. Bunu Pandev yapamaz. Bu sistemde Galatasaray'ın ihtiyacı Kießling, Cardozo gibi kule oyuncular.

Selçuk nedense Burak'ı düşünüyor hep. Birisi takımda onlar haricinde ileride bekleyen 4 kişi daha olduğunu ona söylemeli. Sneijder bunu görünce doğal olarak isteği kalmıyor oyuna. Bu dengeyi sağlamak için Sneijder'in uyum sağlayabileceği bir forvet alınmalıydı. Drogba fazla ağır bu iş için. Zaten bu nedenle gönderildi. Takıma klası fazla geldi adamın. Kendisi öyle gördü, biz değil.

Galatasaray çok yanlış yönetiliyor. Mancini ve Prandelli ne için geldi biliyormusunuz? Beyefendi oldukları için. Ünal Aysal ile iş yapan kişilerle konuşmuşluğum var. Babam yaşında olanda var, yaşıtı olduklarımda. Kimisi otelde, kimisi elektrik işinde vs. yani adamın iş olanakları çok geniş. İşe alınacak kişilerin tipleri, konuşmaları, kişilik ve karakterleri onun için çok önemliymiş. Şirketi temsil ettikleri için buna özen gösteriyormuş. Aşırı profesyonel, zeki ve planlı bir kişi olduğunu söylerler. Şimdi bunun konuyla ne alakası var diye düşünecekseniz aradaki bağı bulmanız çok zor olmayacaktır.

Galatasaray'ın kaybettiği nokta tam olarak buradan başlıyor. Aristokrat düşünce yapısı. Senelerdir bu kulüp böyle yönetiliyor. Ne zaman aristokrat birisi başa gelsin, takım güzel başarılar yakalıyor. Daha sonra aynı aristokrat başkan misyonunu tamamladığını düşünüyor ve camiadan türlü Bizans oyunlarıyla bir şekilde ya alaşağı ediliyor ya da kendi isteğiyle gidiyor. İşte bundan sonraki kongrede seçilen adam taraftara daha yakın ve camianın sevilen ismi oluyor. Genelde bu isim yönetme becerisinden çok, günü kurtarma amaçlı başa geliyor. İlk sene güzel giderken daha sonra anlamsız düşüşler başlıyor ve o da bir şekilde alaşağı ediliyor. Sıra tribünlerin sevdiği ve "halkın" adamı yani liseli olmayan birisi geliyor. Liseli bir yönetim veriliyor eline ve ne istenirse yaptırılıyor. İşleri bitince kaldırıp atıyorlar. Bu arada futbol takımı düşüşe geçiyor ve ekonomik olarak pek iyi durumda olmuyor.

İşte tam bu sırada kurtarıcı geliyor. Birkaç sene bayram havası yaşanıyor. Ne zaman o hava kaçıyor, o zaman yine homurdanmalar başlıyor. Biraz düşününce zaten anlayacaksınız ne demeye çalıştığımı. Galatasaray, Lise egemenliği altından çıkıp, kongrelerde işaret edilen değil, seçilen birisi başkan olursa çok daha ileri gidecektir. İnan Kıraç kimi gösterse o seçilir ve o isim şu an Ali Dürüst. Yine kadrosuna Abdürrahim Albayrak gibi tribünlerin sevilen isimleri alır ve bayram havası yaşanır.

Kafa aynı kafa, değişmedikçe aynen devam eder ve gelenekler bildiğim kadarıyla asla değişmez.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.