Şimdi Ara

Baz İstasyonu ve Ping sorunu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba bizim eve arabayla 5 dakkalık mesefade bir baz istasyonu var fakat hangi operatöründür bu nasıl öğrenebilirim ? herhangi bir site varmıdır veya müşteri hizmetlerinimi aramam lazım. ve en büyük sıkıntım şu ki usb ile telin netini pc ile paylaştığımda speedtestde 80 ping görünüyor fakat telden speedtest uygulaması yaptığımda sırasıyla turknet 255 turkcel superonline 111 avea 155 ttnet 125 pinglerini görüyorum :( istanbul pendikte oturuyorum ve bu ping sorunu canıma tak etti hangi operatörün pingi daha iyidir bunu nasıl öğrenebilirim teşekkürler bana lazım olan 30 40 ping civarı çoğu konuda görüyorum 30 40 ping olup istanbulda yaşayan :)

• Mobil bağlantıda 3G bağlantısı, radyolink bağlantısı vs. hava üzerinde olan uzun ve kayıplı bir rota olduğundan çok düşük pinglere ulaşmak mümkün değil. Ancak istasyon direk fibere bağlı ya da fiber bağlantıya sahip istasyona yakınsa yine iyi değerler olabiliyor.
    Bu arada TurkNet pinginiz aşırı yüksek. Turkcell ile Hakkari'den 110ms ping alıyorum Turk.Net'e; SuperOnline'a pingim ise 65ms.

Baz istasyonunun yanına giderseniz kabinin üzerinde bir iki A4 kağıt göreceksiniz, onların üzerinde hangi operatöre ait olduğu yazar. Okunmuyorsa da eskiden kırmızı çerçeve kabin Vodafone, mavi çerçeve Turkcell, Avea da yeşil kabin idi. Artık çoğu beyaz kabin kullanıyor sanırım ama. Ayrıca telefonunuzun servis modu kısmında sinyal seviyesi göstergesi olmalı. Bu açık halde baz istasyonuna yaklaşıyorken -dbm cinsinden sinyal seviyesi düşüyorsa sizin operatörünüze ait baz istasyonuna yaklaşıyorsunuzdur. Bir de araba ile 5 dakika bir baz istasyonu için biraz fazlaca bir uzaklık. Daha yakınlarda başka bir istasyon olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Mobil bağlantıda 3G bağlantısı, radyolink bağlantısı vs. hava üzerinde olan uzun ve kayıplı bir rota olduğundan çok düşük pinglere ulaşmak mümkün değil. Ancak istasyon direk fibere bağlı ya da fiber bağlantıya sahip istasyona yakınsa yine iyi değerler olabiliyor.
    Bu arada TurkNet pinginiz aşırı yüksek. Turkcell ile Hakkari'den 110ms ping alıyorum Turk.Net'e; SuperOnline'a pingim ise 65ms.

Baz istasyonunun yanına giderseniz kabinin üzerinde bir iki A4 kağıt göreceksiniz, onların üzerinde hangi operatöre ait olduğu yazar. Okunmuyorsa da eskiden kırmızı çerçeve kabin Vodafone, mavi çerçeve Turkcell, Avea da yeşil kabin idi. Artık çoğu beyaz kabin kullanıyor sanırım ama. Ayrıca telefonunuzun servis modu kısmında sinyal seviyesi göstergesi olmalı. Bu açık halde baz istasyonuna yaklaşıyorken -dbm cinsinden sinyal seviyesi düşüyorsa sizin operatörünüze ait baz istasyonuna yaklaşıyorsunuzdur. Bir de araba ile 5 dakika bir baz istasyonu için biraz fazlaca bir uzaklık. Daha yakınlarda başka bir istasyon olabilir.

hmm istasyon evin üstünde çatı katta ve hepsi beyaz. telefonla gidicem bakıcam sinyalde düşme oluyormu ve burda kaç tane baz istasyonu nerelerde var felan bunu nereden öğrenebilirim

• MrCaner kullanıcısına yanıt
    Öğrenemezsin. Şu an bu bilgiler açık olarak paylaşılmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Öğrenemezsin. Şu an bu bilgiler açık olarak paylaşılmıyor.

hmm tek çözüm istasyonun yanına gidip ölçüm yapmak o zaman :) en kaliteli pingi sizce hangi operatör verebilir istanbul pendik esenyalıda oturuyorum aveanın pingi gerçekten çok yüksek internet hızıda 3g olmasına rağmen 2 megabit zaten :/ sırf ucuz diye bu rezilliğe katlanmak istemiyorum
  • MrCaner kullanıcısına yanıt
    Turkcell harici kullanmadım. Ancak pingler şebeke yoğunluğuna ve altyapıya göre değişir. Turkcell'den memnunum, Avea da iyidir ama bölgenizde yoğunluk fazla ya da baz istasyonu sayısı yetersizdir. Yoksa normal koşullarda aralarında uçuk farklar olmasını beklemiyorum.
  • quote:

Turkcell harici kullanmadım. Ancak pingler şebeke yoğunluğuna ve altyapıya göre değişir. Turkcell'den memnunum, Avea da iyidir ama bölgenizde yoğunluk fazla ya da baz istasyonu sayısı yetersizdir. Yoksa normal koşullarda aralarında uçuk farklar olmasını beklemiyorum.

tamam teşekkürler biraz daha araştırıyım herhalde turkcelle dönücem :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.