Şimdi Ara

UC-Logic WP5540-TAB19 Grafik Tablet video incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
31.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Grafik tabletler her zaman ilgi çekici cihazlar olmuşlardır. Gerçek dünyadaki kalem hareketlermizi sanal ortamda canlandırmamızı sağlayan bu cihazlarla, kendi el yazımzla yazdığımız e-postalar oluşturmak, sanal dökümanları imzalamak, sanal bir tuvalde çizim yeteneğimizi konuşturmak mümkün.

Ülkemiz pazarına henüz yeni giren firmalardan biri olan UC-Logic, grafik tabletleri üzerine üretim yapan firmalardan biri. Firmanın amatör olarak çizimle ve animasyon yapımıyla uğraşan kullanıcılara yönelik giriş seviyesi bir grafik tableti olan WP5540-TAB19'u genel hatlarıyla inceledik. Aşağıdaki "Oynat" butonuna tıklayarak hazırladığımız video incelemeyi izleyebilirsiniz.

Ürünün teknik özelliklerini, ayrıntılı kutu içeriği, satış fiyatı gibi bilgileri aşağıdaki listeden öğrenebilirsiniz. Ek olarak ürünle beraber gelen CD'de yer almayan fakat ücretsiz bir yazılım olan ArtRage'i www.artrage.com adresinden temin edebilir ve grafik tabletinizle sanal yağlı boya resimler çizme deneyimi yaşayabilirsiniz.

Model :

• WP5540-TAB19

Tablet özellikleri :

• Aktif Alan :14 x 10.2cm (5.5 x 4 inch )
    • Çözünürlük :2000 lpi
    • Basınç Seviyesi :512
    • Rapor Hızı :100 rps (minimum)
    • Doğruluk :±0.25mm
    • Arayüz :USB
    • Tablet Teknolojisi :Elektromanyetik
    • Tablet Boyutu :204 x 191 x 9.2 mm

Aksesuarlar :

• Tablet Kalem :PEN20 Dijital Kalem - Çift Tuşlu
    • Kalemlik :Dijital Kaleme uygun özel kalemlik.

Sürücü Desteği :

• Windows XP/2000/Me/98SE ve Mac OS 9/10

Yazılım Paketi :

• UC-Logic PenSuite ( 6 Farklı Yazılım)
    • PenMail: El Yazınız ile email gönderin
    • PenCommander: Tek hareketle istediğiniz programı çalıştırn
    • PenPresenter: Dijital Kalem ile kolayca sunum yapabilirsiniz
    • AnnotateALL: Her türlü doküman üzerinde değişiklik yapabilirsiniz
    • PenSigner: Dijital ortamda imza atmak artık çok kolay
    • Annotate Word: Word dosyalarını not defteriniz gibi kullanabilirsiniz. Word dosyaları üzerinde tüm değişiklikler serbest
    • Adobe PhotoShop CS ( 30 gün deneme sürümü )
    • Corel Painter IX ( 30 gün deneme sürümü )

İthalatçısı :

Ülkemizdeki yaklaşık satış fiyatı :

• 39$+KDV

Sayfanın Linki : http://www.uclogictr.com/

• Güzel bir alete benziyor. Wacom'un A6 boyutundaki tabletini denemiştim bir ara. Bu fiyata wacom'daki performansı yakalayabilirse harika olur.
    Lpi denilen şey Dpi ile aynı manaya mı geliyor acaba ?

Vidyolu inceleme süper olmuş. Devamını bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elameyn -- 8 Ekim 2006; 17:57:58 >
  • LPI = Line Per Inch (çizgi/inç) demekmiş.
    Bu adreste Ppi, Dpi, Lpi farkı anlatılıyor.
    http://www.bilgiportal.com/v1/idx/31/267/dokuman/Ppi-Lpi-Dpi-Taramaya-balamadan-bilmeniz-gekenler.html
  • Mesut video inceleme süper olmuş. Youtube'un 1,6 milyar$ ettiği şu günlerde artık video incelemelere geçiş süper.
  • Süper bir inceleme olmuş tebrik ederim, gerçekten harika fikir (Çiçek de güzel tabi=)
  • Mükemmel bir inceleme. Özellikle müziklere hayran kaldım oldukça iddalı müziklerle süslenmiş bir video olmuş. Hatta birara şaşırdım arkada müzikmi açık unuttum diye ama müzik seçimi çok güzel ve bir dh editörünü kamera karşısındada görmek çok güzel. Ürünün basınca duyarlı olması özellikle güzel ancak keşke her kalemle kullanılabilinseymiş ozmn çok daha rahat olurmuş. Birde kalem pil gerektiriyor demişsin hocam. Deneme sırasında pilin bittiği oldumu yada kaç saatte bitirdin sölersen sevinirim.

Ps: Şimdi bir resim çizeceğiz dediğinde " Ben yaşlı ve uzun ağaçları severim, ve buradanda eski yorgun bir patika geçse ne güzel olur değil mi?" demenden korktum açıkcası. Üstelik çiçekte fena olmadı kötü başladı ama güzel durmuş.

Saol inceleme için. hoşçakal.

• quote:

Orjinalden alıntı: pSyCo
    ..Hatta birara şaşırdım arkada müzikmi açık unuttum diye ama müzik seçimi çok güzel..

Aynen Pil AAA gibi geldi bana, yoksa normal kalem pil mi?
  • Pil AAA boyutlarında
  • bunun bi üst modelini aldım pazartesi gelirse yazarım yorumlarımı..
  • İyi bir inceleme tebrikler.

Videodaki müziklerin isimleri nedir acaba?
  • Bu konudan tek anlamadığım Donanımhaber büyüyor...
  • Nihayet uzun süreli bir proje daha hayata geçti bu projenin daha başında da olsak en azından hizmet verebiliyoruz.

Bu projede hayata geçmesinde faydası olan ;

• Ben, zira her türlü riske girerek kendine aykırı bir yaklaşım sergileyerek bu işe adım atmakta fikir babalığını ve koordinatörlük yaptığım için
    • Sevgili Yağız Erdinç yani "blackheim" nickli programcımız
    • Tabii ki büyük büyük cesaret örneği gösterip kamera karşısına geçen ve aynı zamanda tekrar tekrar deneyip en mükemmel için uğraşan dahi editörümüz Mesut Çevik

Umarım ilerki zamanlarda sunucularımız bir sorun çıkarmazda bu güzel video incelemelere devam eder daha güzel bir alt yapıya kavuştururuz.

• Video fikri çok iyi olmuş.

Ürününde fiyatı bana çok uygun geldi.Sanatsal anlamda yetersiz olsa da yeni başlayanlar için en ideal ürün olacaktır.
  • video çok güzel olmuş. tebrikler.

ürün fiyatına göre iyi teknik özelliklere sahip gibi. hepsiburada.com'u incelediğimde çok daha profesyonel modellerinin olduğunu gördüm. ayrıca bir web sitesi de yapmışlar.

UC-Logic Türkiye

projenin devamını bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DivXci -- 9 Ekim 2006; 5:37:47 >
  • şahane bi inceleme olmuş mesut çevik e tebrikler....ürünü alasım geldi doğrusu....ürünün enbuyuk handikabı kalemin pilli olması...gerçi kullanım alanı farklı tanıtılmış acaba oyunlarda nasıl??
  • Video İnceleme çok iyi olmuş devamını bekliyoruz.

Strateji oyunlarında bu tarz grafik tabletler iyi sonuçlar çıkarıyor, Dokunmatik ekran olursa daha ii,
  • photoshop u desteklediğini biliyoruz

acaba flash . dreamweaver ,paint gibi programları destekliyor mu ?

özellikle de FLASH'ı ...? bir de daha büyük çalışma alanı olan modeli var mıdır?
  • Bütün çizim programlarıyla grafik tableti kullanabilirsiniz. Zira grafik tablet farenin aktif olarak kullanıldığı her alanda kullanılabiliyor. Daha büyük modelleri varlar. Aşağıdaki web adresini ziyaret ederek diğer modelleri de görebilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/search.aspx?CatId=1&sText=uc%20logic
  • Merhaba, İnceleme için çok teşekkürler, güzel bir çalışma olmuş.
    Bir sorum olacaktı; Bu tabletin Ms word de el yazısı tanıma yeteneği var mı acaba?
    yani tablet ile word ün entegrasyonu var mı?
  • çok tatlı bişey bu grafiktablet. msnde yazarak anlaşıyoru artık iki elimi klavyede tutmam gerekmiyor. alışmak yarım saat sürdü mouseda kullanmıyorum artık. hatta klavye zor gelmeye başladıbile grafik işleriyle uğraşanlar resim yeteniği olanlar kesin denesin mouse derdinden kurtulun. insan forumda bile onu kullanmak istiyor ne yalan söyleyim. ayrıca vista rc1 direkt tanıdı tableti ekrana sanal klavye çıkarttı. vistada kurma derdiniz yokyani. xpde de çok güzel çalışıyor. bendeki bi üst modeli yanında bide mouse var. bu mouse sadece tapletin üstünde aktif olan bi mouse daha küçük yeterli bişey. benim hoşuma gitti walla. aslında kız kardeşim için almıştım resim bölümümde okuyor çok sevecek artık çalışmalarını digital ortamada taşır .

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.