Şimdi Ara

Japonya Maceram [EŞZAMANLI] [SS'Lİ] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.118
Cevap
368
Favori
83.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
262 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayırlı yolculuklar takipteyim
  • Kardeşim seni hiç tanımıyorum, belki hiç görmedim ama inan ki hakkında o kadar çok sevindim ki. Bende bu yıl pişman ola ola Üniversiteye başladım(Yanlış bir tercih sonucu yanlış bir üniversite hepsi benim aptallığımdı). Benimde hedefim bir an önce yurt dışına kapak atmak malum, her gün eve gelirken bugünü`de sağ sağlım atlattım diye halime şükrediyorum. Atalarımızın zamanında binbir emek zorluklarla aldığı bu toprakların şimdiki haline baktıkça içim acıyor. Senin gibi kardeşlerimin konularını görünce bende kendim hevesleniyorum hepinizden benim için altın değerinde bilgiler alıyorum . Konunu takip edicem umarım ki hakkında hayırlısı olur. İyi yolculuklar. Bundan sonra inşallah daha iyi bir hayat seni bekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xerker -- 20 Eylül 2014; 10:00:45 >
  • Rezerved

• quote:

Orijinalden alıntı: xerker

Kardeşim seni hiç tanımıyorum, belki hiç görmedim ama inan ki hakkında o kadar çok sevindim ki. Bende bu yıl pişman ola ola Üniversiteye başladım(Yanlış bir tercih sonucu yanlış bir üniversite hepsi benim aptallığımdı). Benimde hedefim bir an önce yurt dışına kapak atmak malum, her gün eve gelirken bugünü`de sağ sağlım atlattım diye halime şükrediyorum. Atalarımızın zamanında binbir emek zorluklarla aldığı bu toprakların şimdiki haline baktıkça içim acıyor. Senin gibi kardeşlerimin konularını görünce bende kendim hevesleniyorum hepinizden benim için altın değerinde bilgiler alıyorum . Konunu takip edicem umarım hakkında hayırlısı olur. İyi yolculuklar. Bundan sonra inşallah hakkında daha iyi bir hayat seni bekler.

Çok teşekkürler dostum.

• Abi böyle konuları seviyorum.Takip edicem.Bu arada nerede kalıcaksın,yapacağın iş ne üzerine olacak?Uluslararası Ticaret öğrencisi olarak bende bir ülkede dil eğitimi almak istiyorum ki ya Abd,ya Asya ülkelerinden biri ya da Rusya olacak.Hakkımızda hayırlısı
  • okumadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: crywolf34

Abi böyle konuları seviyorum.Takip edicem.Bu arada nerede kalıcaksın,yapacağın iş ne üzerine olacak?Uluslararası Ticaret öğrencisi olarak bende bir ülkede dil eğitimi almak istiyorum ki ya Abd,ya Asya ülkelerinden biri ya da Rusya olacak.Hakkımızda hayırlısı

Yurtta kalacağım, 6 aylık yurt parasını peşin ödedik. Okumak istediğim bölüm belli değil ancak uluslararası geçerliliği olan bir bölüm olacak mutlaka

• Ben de giderim bir gün umarım.

• Yerimi alayım üniversite sonunda Japonya'ya dil okuluna gitmeyi düşünüyorum..Sana da bol başarılar dilerim :)
  • güzel olacağa benziyor oradan ssler bekleriz telefonların falan
  • Hepsi tarafımca okunup düşünüldü,ödülleri alayım

• şimdi bizde gitmek istersek ne yapmamız gerekir isteyen arkadaşlar için bir yardımcı yazı yazabilirmisin
  • Makunouchi İppo M kullanıcısına yanıt
    hocam okudugum kadarıyla klasik tip bir Türk öğrencisisiniz yani zeki ama çalışmayan üşengeç o japonca öğreten kitabı nasıl çalışmayı düşünüyosunuz acaba
  • yanlış okumadıysam senelik 10 bin tl gibi bi rakam gördüm bnce çok iyi hemen hemen aylık 1 bin lira desek

bide diş tıp gibi alanlarda yurt dışında okuduktan sonra burda sınavla denklik verio bnce mantıklı
  • Bir iki resim atsaydın kim okur bunu
  • Gitmek isteyen arkadaşlar eğer uzun sureli gitmek istiyorlarsa amaclari ne olursa olsun yollari dil okuluna dusuyor. Bazi araci kurumlar dil okullariyla anlasiyor ve sizi butun vize basvuru, form yollama surecinden kurtarip butun bu islemleri sizin adiniza yapiyor. Size sadece odeme islemi kaliyor, ancak bu yontemle komisyonla beraber okullarin yillik ucreti 15bin 20bin tl arasi degisiyor. Benim okulum 13bin,belgelerle kendim ugrastim, tum japonyada en ucuz 10bine dil okulu bulabilirsiniz yillik. Bu rakamlar bazi arkadaslara yuksek gelebilir ancak japonya'nin en buyuk olayi part-time cenneti olmasi. Tahminen dil okulunun 3.ayinda part timea baslayacak seviye gelebilirsiniz. Haftada 20 saat calisarak 1.600tl gibi bir rakam kazanabilirsiniz. Yani ilk zamanlariniz maddi acidan sikintili gecse de zamanla rayina oturabiliyor bu part time is sayesinde.

• Okudum sonuna kadar,her zaman Japonya'yı merak etmişimdir.Tebrik ediyorum arkadaşım hayırlı yolculuklar şimdiden. Takip....
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordwalmax

hocam okudugum kadarıyla klasik tip bir Türk öğrencisisiniz yani zeki ama çalışmayan üşengeç o japonca öğreten kitabı nasıl çalışmayı düşünüyosunuz acaba

Hocam size tam benlik bir cevap vereyim o kitap hakkinda: "aldik ama duruyor oyle, paraya yazik oldu"

• quote:

Orijinalden alıntı: Castieello

Bir iki resim atsaydın kim okur bunu

Henuz Japonya'da degilim, dolayisiyla atabilecegim ss yok, bir 2-3 hafta sonra konuya ugrarsaniz tatmin olabilirsiniz ss yonunden

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.