Şimdi Ara

Logitech G910 Klavye (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
9.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Romer G switch ler çok iyi değilmiş diye okudum yabancı bir incelemede yani çok iyi değilden kastım bi Cherry mx Blue nun verdiği hissiyatı vermiyormuş. Yazı yazmak da biraz sıkıntıymış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustf66

quote:

Orijinalden alıntı: ZiveR

Sözde Ocak başında TR'de olucakdı. Hala ürün çıkacak diye bekliyoruz.

aynen hocam sırf bu klavye için bekliyorum razer blackwidow alacaktım g910 u görünce bunu alayım dedım ama hala gelmedi türkiyeye amazondan alsam türkçe harfler yok gelmeyecekse razer alacağım beklıyorum hala

Logitech'in Türkiye Facebook sayfasına sorarak öğrendim. İlk partide Türkçe klavye olmayacak dediler. Sonraki partilerde olacak mı sorusuna da cevap gelmedi :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: XeeenRipper

Romer G switch ler çok iyi değilmiş diye okudum yabancı bir incelemede yani çok iyi değilden kastım bi Cherry mx Blue nun verdiği hissiyatı vermiyormuş. Yazı yazmak da biraz sıkıntıymış.

Zaten Cherry mx bluelar gibi olmaya çalışmıyor. Daha çok Cherry mx brownlar gibi olmaya çalışıyor. Ki o konuda da iyi. Blueları insanlar daha çok seviyor yazı yazmak için. Ama herkesin kafası o kadar tık tık sesini kaldırmaz ve aktifleme noktasından sonra tuşu tekrar kullanmak için biraz geri çekmeniz gerekiyor. Oyun oynarken sorun olabilecek bir durum. Brownda böyle değil, dolayısıyla romer-gde de böyle değil. Bir de keycap lerin açılı olmasını insanlar yazı yazarken rahatsız edici buluyor. Ama 10 parmak yazanlar için; tuşların açısı, parmağın gitmesi gerektiği yerlere rahat gitmesine uygun tasarlanmış. Klavyeyi denemedim, ama 10 parmak klavye kullananlar için yazı yazmada herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum.

• casablanca kullanıcısına yanıt
    Hocam yani switch rengine bağlı olarak insanların yaptığı bir yorum bu, hani Romer G switch ler de mavi olduğundan insanlar doğal olarak direk cherry mx blue ile karşılaştırıyorlar.
  • XeeenRipper X kullanıcısına yanıt
    Tabi renk olarak öyle de, ben karakterlerini düşünerek öyle dedim. Mekanik switch ler 3 parametrede değerlendiriliyor; tactile feedback, audible feedback, actuation force. Türkçe çevirisini yaparsak; hissedilen geri bildirim, sesli geri bildirim, ve etkinleşme ağırlığı. kırmızı, kahverengi, mavi, siyah vs. hepsi bu parametrelerle sınıflandırılabiliyor. Bu bakımdan romer g, kahverenginin geliştirilmiş versiyonu gibi. Steelseries'in yeni çıkardığı QS1 de kırmızının geliştirilmişi gibi. Bunlar dışında tek farklılık mavide bulunan resetleme noktasıyla, etkinleştirme noktasının arasında boşluk olması. Dolayısıyla tuşa basıp, az geri çekmek yeterli değil tekrar basmak için. Switchlerle ilgili daha detaylı bilgi için şu tabloyu inceleyebilirsiniz:

Logitech G910 Klavye

• casablanca kullanıcısına yanıt
    Benim Tercihim MX Blue hocam. Brown'u da seviyorum fakat MX Blue'nun hissiyatı,sesi vesaire daha hoş geliyor benim için.
    Mekanik klavye olarak terchiniz nedir peki ?
  • ürün türkiye'de gameekstra'da var arkadaşlar
  • Ufacık enter tuşlu modelini almam, türkçe olanıda çok pahalı olur yani uzak durmak lazım...
  • Bütçem buna yetmediğinden G710+ aldım ama bu klavye harika be.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TaymekHoldem

bu klavye çok iyi bundan al bence :)

Razer kalitesi de çok iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • leogregory kullanıcısına yanıt
    ben göremedim başkan link atarmısın??
  • Sonunda yurt dışından hediye olarak Klavyem geldi İlk defa mekanik klavye kullanıyorum ve tuşlara basarken ki hissi muhteşem
  • quote:

Sonunda yurt dışından hediye olarak Klavyem geldi İlk defa mekanik klavye kullanıyorum ve tuşlara basarken ki hissi muhteşem

hayırlı olsun hocam nasıl memnunmusun ?
  • Belirttiğim gibi daha önce mekanik klavye kullanmadım ama üst seviye birçok klavye kullandım. Bunların içinde basma hissi ve materyal kalitesi en iyisi Logitech G910. Işıklandırma olayına girmiyorum, orası zaten ayrı bir dünya
  • Türkiye geliş tarihi belli mi ? Kesin ve doğru bilgisi olan arkadaşlar var mı ?
  • quote:

Sonunda yurt dışından hediye olarak Klavyem geldi İlk defa mekanik klavye kullanıyorum ve tuşlara basarken ki hissi muhteşem

Güle güle kullan hocam. Çok merak ediyorum rommer-G switchleri, yapı olarak Cherry Switchlere çok benziyorlar. Klavyenin tasarımı harikulade beni büyülesi bir an önce denemek için sabırsızlanıyorum. Blackwidow un pabucunu dama atabilir.

• Gamer marketi aradim subat ayinda geliyor.

• Yakinda bende de olcak ins.yurd disindaki kuzenim getircek bide bisey sorucam arkadaslar bu gun coguar 700m mause aldmhttp://www.amazon.com/Cougar-Adjustable-Performance-Processor-Interface/dp/B00NDJT5QU

Gumruge takilmadan gelebilirmi 75usd yi gecmiyor.

• Takılmaması lazım, benzer fiyatta ben de fare almıştım sorunsuz geldi.
  • Hocam ban gelen email de kargosu fln genel toplam 85 usd olarak gozukuyo takilma ihtimali var sanirm 10 usd gecmisim

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.