Şimdi Ara

Google web sitelerinin çevrimdışı olarak da gezilmesini istiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Google web sitelerinin çevrimdışı olarak da gezilmesini istiyor

İnternet erişimi koptuğunda veya sitenin sunucusu problem yaşadığında o anki gezdiğimiz sayfaların bir anda hata verdiğini ve hata sayfasının karşımıza geldiğine şahit olmuşuzdur. Google buna bir alternatif bulma arayışında. 

Firma bir süredir Chrome test sürümlerinde internet bağlantısı kesilse bile önbellekten sayfanın kaydedilmiş son halini kullanıcıya sunmaya başladı. Şimdi ise bunu Service Workers adıyla bir standart haline getirmeyi istiyor. 

Service Workers yeni bir tarayıcı standardı ve web sayfalarının dökümanları cihazda saklayarak çevrimdışı olsa bile içerikleri her an kullanıcıya sunmayı sağlıyor. Böylece kullanıcı hiçbirşey yerine en azından eski de olsa birşeyler görebilecek. Ayrıca yerel depolama kullanıldığı için sayfanın yüklemesi de hızlanacak.

Bu standardın cihazın depolama alanına nasıl etki edeceği bilinmiyor ancak standart henüz hazır değil ve çalışmalar devam ediyor.  

Kaynak:http://www.w3.org/TR/service-workers/

• Ne tesadüf, bende istiyorum

• vay fakirler net paketleri bitmiş

• bu balon projsi ne alemde ondan haber versinler

• Wp'de mevcut bu olay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir sayfadayken o sayfanın bağlantılı olduğu linkler şeklinde küçük çapta diğer sayfaları da indirse, internet kesilse bile devam ederiz bir süre gelinceye kadar.

• iyi de o zaman girdiğimiz her sayfayı kaydedecek. 40 yılda bir kullanacağımız bişey boşu boşuna yer kaplıyacak.

ben opera kullanıyorum. sayfa kaydetme var. istediğin sayfayı kaydet. offline olarak sonra oku.

• firefox un "Update Scanner" eklentisine sulanmayan başlamış bunlar anlaşılan :)https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/update-scanner/

100 tane siteyi 1 mb internet veri tüketimi ile güncelleme olarak izleye biliyorsunuz :)
    ben bunu 5 yıldır kullanıyorum artık herkes kullansın :D

• İyi düşünülmüş işe yarar bir hareket

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • google kadar gereksiz bir şirket daha yok, açıkcası google'a zerre kadar bile güvenmiyorum, çünkü chrome kullanıcılarının internetteki tüm adımlarını takip ettiklerini biliyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.