Şimdi Ara

Superonline altyapi bitti dolap koyuyorlar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler ayni ttnet hipernet gibi her sokak basina koymuslar dolap.

Yanindaki beyaz menhol logar kapagindada superonline f/o yaziyor.

Bu simdi gercek fiber olmuyor mu eve yine bakir bakir kabloyla mi geliyor ?

Dolapta koyduklarina gore ins 1-2 aya kadar gelir

Superonline altyapi bitti dolap koyuyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ilk defa görüyorum, merak ettim takipteyim.

• İlk defa gördüm.
  • Benim tahminim dsl modülasyonu değil de cat6 kablo ile ethernet protokolü üzerinden bağlantı yapabilirler.
  • Biraz araştırma ile Superonline'ın kullandığı kabinin teknik detaylarına ulaştım;

" FIST sokak kabineti olan FIST-CAB5 , FIST jenerik çekmece ailesinin takılabileceği bir kabinettir.
    Fiber ekleri, kapıştırmaları ve pasif bileşenleri, çevresel ve mekanik etkilerden ve tozdan korur.
    Kabinetin iç dizaynı ihtiyaçlar doğrultusunda konfigüre edilebilir.

FIST-CAB5 opsiyonel olarak beton veya metal bazaların üzerine monte edilebilen dış mekan uygulamaları için geliştirilmiş bir üründür.
    Ön ve yan kapakları fiber yönetim çekmecelerine kolaylıkla erişme imkanı sağlar.
    Kablo ve pasif ekipman ilaveleri kolaylıkla yapılabilir.
    İki farklı açıda açılabilen ön kapak sayesinde kötü hava şartlarında çalışma kolaylığı sağlar.
    İleride yapılacak kablo ilaveleri için opsiyonel olarak durumlar takılabilir. "

http://www.samm.com/product/708/fist-cab5-sokak-kabineti-bazali.html

Benim anlamadığım olay şu

Şimdi bu kabin siteye özel mi? Kabin sizinde gördüğünüz üzere sitenin hemen dışına yerleştirilmiş. Binaya koyulan dolap değil o zaman bu ?

Dikkat ettim bu dolaptan cadde üzerinde 4 köşe başında daha var. hepsindede beyaz logar kapağı var hemen yanında superonline f/o yazan.

Bu dolaptan nasıl evlere her daireye dağıtacaklar cat5 anlamadım. binamızda boş hiçbir yer yok nasıl çekecekler ki kablo ?

Bulunduğumuz mahalle 10-15 senelik betonarme binaların olduğu bir mahalle. ama her yer en az 4-5 bloklu 5 katlı 80-100 hanelik sitelerden oluşuyor.

eski binalara nasıl gelecek cat5 bilen varsa aydınlatsın. kendi oturduğum binamı inceledim bu kablo eve nasıl çıkacak bir türlü bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyWorldLife -- 20 Eylül 2014; 12:03:22 >
  • MyWorldLife kullanıcısına yanıt
    POP noktası olabilir mi diyeceğim ama her sokak başında POP noktası olmuyor ki dslam oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

POP noktası olabilir mi diyeceğim ama her sokak başında POP noktası olmuyor ki dslam oluyor.

hocam bunlar sanırım siteye özel. çünkü ortak noktaları hepside sitelerin önlerinde.

Yeni bir teknolojiyi mi kullanıyorlar anlamadım.

sizde sanırım sol kullanıyorsunuz sizin bağlantı nasıl ? sokakta yok mu bunlardan ?
  • Binalara kablo çekmek dert değil. Talep olurda gerekli izin alınırsa koridordan da geçirebilirler ki eski sitelerin çoğunda zaten durum böyle.
    Telekom gibi mevcut telefon hatları ile DSL üzerinden hizmet vermeyi planlıyor da olabilirler.
  • Turkforce T kullanıcısına yanıt
    ya işin garibi ankarada birçok superonline bayii yi aradım adamlar "bulunduğunuz bölgede altyapı çalışması olmadı" diyorlar.

yav nasıl olmadı ? kazdılar kabloları soktular tabelada kocaman superonline fiber internet altyapı çalışmadı yazıyordu saha dolaplarını bile koydular adamların haberi yok.

kafayı yiyeyeceğim kim veriyor bunun emrini ?
  • Genelde genel müdürlük taşeron firmalara iş yaptırır. Bayiler çok ilgi alaka gösterdiğinden ancak sisteme girildiğinde birisi sorarda görürse haberi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Genelde genel müdürlük taşeron firmalara iş yaptırır. Bayiler çok ilgi alaka gösterdiğinden ancak sisteme girildiğinde birisi sorarda görürse haberi olur.

anladım hocam bir arkadaş hemen bizim bir yan sitemizde bina içi fiber çalışma olduğunu söylemiş ben gidip bakıyım bi

sağolun
    Sokak başlarında sadece rögar var bina içlerinde de kabin var.
  • Boşuna heyecan yapmışsınız arkadaşlar. Superonline ana omurga fiber eklerini yer altında sonlandırıyordu. Müdahale zor oldugundan artık bu cabinler kullanılıyor yer üstünde. Son kullanıcı ile bir alakası yok. Bulunduğunuz binaya FTTB hizmeti devam etmekte.

• quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

Boşuna heyecan yapmışsınız arkadaşlar. Superonline ana omurga fiber eklerini yer altında sonlandırıyordu. Müdahale zor oldugundan artık bu cabinler kullanılıyor yer üstünde. Son kullanıcı ile bir alakası yok. Bulunduğunuz binaya FTTB hizmeti devam etmekte.

fttb hizmetinde eve gelen kablo cat5/6 mı yoksa klasik telefon kablosu mu ?
    fttb: cat6
    ftth: fiber
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

fttb: cat6
    ftth: fiber

Tesekkurler

• Resim deki yer murat paşa mı ?

• ona ne bakıyorsun apartmanda superonline fiber kutusu yoksa onun anlamı yok...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.