Şimdi Ara

ucuz (mini türler) hd uydu alıcısı tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu fiyatta ürünün fazla araştırması olmaz ama yinede sormak istedim.

Amlogic rockchip broadcom vb arm işlemcili ürünlere baktım ama pek yoklar. Varolanların içinde ne var bilmek pek mümkün değil.

Jameson js 2016 ve 2017 modelleri fiyat olarak iyi ancak üreticisi dürüst bir şekilde 1080i çıkış diye belirtmiş. Ha 30 fps üzeri yayında yok sanırım. Ancak yinede 1080p olsa fenada olmazdı. Şu anda düşüncem jameson.

Bunlar haricinde next triden yumatu goldmaster vb ürünler var. İçlerindeki cpu ları bilsem güzel kıyaslarım ucuz bantta onlar yok.

Mini model düşünüyorum.

İsteğim özellikle yeni işlemcilere uzanmak.

Kanal geçiş hızı önemli değil.

Mkv leri düzgün çözsün. Animasyon kalitesi senkronuna çok dikkat ederim. Altyazı zaten önemli. Herşeyi çözsün ( h265 vp8 vp9 önemli değil. H264 avc1 vb olmazsa olmaz ) o mkv yi açmam bunu açarım o altyazı olmaz bu olur gibi olmasın.
    Hd yayını düzgün çözsün. Arabirim çok kötü olmasın.

Bunlar dışındakiler ikinci planda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 19 Eylül 2014; 13:44:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kesinlikle next minix pembe ya da mavi olan modellerden biri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: digital90

kesinlikle next minix pembe ya da mavi olan modellerden biri.

170 tl gibi fiyatlar görüyorum. Biraz fiyatlı. Hedefim en fazla 120 tl lik modeller.

• quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

quote:

Orijinalden alıntı: digital90

kesinlikle next minix pembe ya da mavi olan modellerden biri.

170 tl gibi fiyatlar görüyorum. Biraz fiyatlı. Hedefim en fazla 120 tl lik modeller.

50 lira için düşük modele gerek yok 2011'den beri kullanıyorum hala güncelleme alıyor cihaz destek mükemmel, dünkü değişiklikten sonra hemen kendini güncelledi tarama bile yapmadım
  • digital90 kullanıcısına yanıt
    Cihaz kendime değil. Olsa fiyat dahada yükselebilir.
    Next Nextstar YE-5000 HD CX(Kart Girişli) Uydu Alıcısı

Düşünüyorum

• http://download-firmware.net/uploads/New1506Series.pdf&cd=1&ved=0CBoQFjAA&usg=AFQjCNF5XJWD-ulYFT92hmgdYuAyUYrAoA&sig2=NZL-Oeo7v20-vuH0KcvdVg

Sunplus 1506 spec list. Nextin cihazıda listedekilerle şeklen benziyor.

İşin ilginci jameson cihazlarda sunplus işlemcisi olduğu bilgisine ulaştım. Onlarda 1080i olması için 1506 dan düşük bir işlemci olmalı yada bilgi yanlış.

• quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

http://download-firmware.net/uploads/New1506Series.pdf&cd=1&ved=0CBoQFjAA&usg=AFQjCNF5XJWD-ulYFT92hmgdYuAyUYrAoA&sig2=NZL-Oeo7v20-vuH0KcvdVg

Sunplus 1506 spec list. Nextin cihazıda listedekilerle şeklen benziyor.

İşin ilginci jameson cihazlarda sunplus işlemcisi olduğu bilgisine ulaştım. Onlarda 1080i olması için 1506 dan düşük bir işlemci olmalı yada bilgi yanlış.

SunPlus 1502 işlemci var jameson minilerinde 8 MB flash 128 MB RAM. ALi çipsetli cihazlardan daha iyi deniliyor yinede.

• Evet aliden iyi olmalı. Jamesonun 1502 sinin aslında 1512 olabileceği yorumları gördüm ama tam vakıf değilim.

Öğrendiğim şunlar 1506c 1506g ve 1506a modelleri var. C si wifi ve net desteği yok. G de var. A da içinden gsm desteğide var.

Nexti alarak sunplus 1506c ile düz bir cihaz aldım. Net fonksiyonlarının fazlası tvde var zaten. Next 5000 hd modelinin ilginç yanı 512 ram diyor bu chipsete dair modeller hep 128 yaxa 256 mb yani o rami ne yapacak bilemiyorum. Artık kullandıkça yorum yaparım.

Ayrıca rame ddr 2 demişler ama 1506c nin official specsinde ddr3 uyumlu demekte... Bu konularda biraz karışıklık var gibi

• http://www.newglee.com/upload/file/SHENZHEN_NEWGLEE_roadmap.pdf&cd=1&ved=0CBoQFjAA&usg=AFQjCNFEU44hOTLSO4R0-iP8byOT8o2OYQ&sig2=JqjULuaGhpXMuDv8IewADQ

Olası bütün çipler gibi bir liste var. Bazı arkadaşlar çipleri kıyaslarsa güzel bir listr olabilir.

• Sunplus 1506c barındıran next ye 5000 hd cl modelini şu anda deniyorum.

Samsung 5 serisi dual core işlemcili tv de denendi. Kendi hd receiveri var tv nin olmayan diger tvye next receiver takilacak.

Samsungun kendi receiveri görüntüsü iyi (eee lvds benzeri direk bağlantisi vardir hdmi dan öte...) iyi. Görüntü akışı fps senkrounda gayet iyi.

Bu receiverin görüntü kalitesi ezilmiyor. Sdlerdede aaa kötü bub denecek bir durum yok
    Ancak renk skalası daha iyi derin siyahları daha iyi olabilirdi... Yinede görsel açıdan cihaz fiyatını veriyor. Kurulumda kolay bi bi önceki kanal switch tuşu yok

Sıkıntıya geleyim bazen hd kanallarda fps senkronu bozuk görüntüde atlama yapıyor. İslemcin yetmiyen pcnin videoda kasması gibi..

Kanalı bi yukarı bir aşağı yapıyorsun düzeliyorda hoş değil. Hep yapmadığı yapınca kanal aç kapa ile düzeldigi için sorun yazılımsal ama yeni yazılımla düzelirmi ne olur inanın bilemiyorum.

Cihazın kullanımı çok basit

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.