Şimdi Ara

iPad 2 - iOS 8 Deneyimleri [8.1.1]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
2
Favori
3.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

8.1.1 ile gerçekten iPad 2 gözle görülür şekilde hızlanmış ve stabil hale gelmiş diyebilirim.. Açıkçası 7.1.2'yi arattığını pek söyleyemeyeceğim..

Safari'de özellikle klavyeyi kullanırkenki kasılmalar, takılmalar tamamen giderilmiş. Sorunsuz kullanıyorum şu anda..

Gayet başarılı bir güncelleme olmuş..

Batarya performansına da bakıp bilgilendirme yaparım..

---------------------------------------------------------------

Bilenler bilir, 3.5 yıl olacak iPad 2 kullanıyorum. iOS 7'e kadar hiçbir sıkıntım olmamıştı.

iOS 7 ile beraber şarj süresinde düşme, belirli belirsiz (çoğu zaman farketmeyeceğim kadar az) takılmalar yaşıyordum..

iOS 8 geldi, önce GM sürümünü yükledim.. Bugları falan görünce dedim herhalde Final sürümde bunları traşlarlar.. GM ile Final arasında çoğu zaman fark olmaz çünkü.. En ufak bir değişim olmadan çıktı.

- Sol üst köşede yazan iPad yazısı, iPad'i tamamen kapalıyken açtığımda gelmiyor. Wifi açıkken sol üst köşede sadece Wifi logosu duruyor, Wifi kapalıyken hiçbir şey yok. Ne zaman ki 3G'yi açıyorum, "ooooo Turkcell" yazıyor, 3G'yi kapattığımda iPad yazısı geliyor.. Önemsiz ama saçma bir bug!

- Batarya süresi iyice düştü. Dün şarjı %100 olduktan sonra prizden çektim ve şarjı bitirene kadar normal kullanımım neyse o şekilde kullanayım dedim. 5 saat 10 dakika sonra şarj düştü %5'e.

- Safari kullanırken bazı sitelerde dokunmatik tepkisi yavaşlıyor. Halbuki Safari ile güncellemeler senelik güncellemeler ile gelişmiyor. 7.1.2 ile çalışırken mevcut güncellemeler destekleniyor. iOS 8 ile birlikte kullanım performansını düşürücü Safari güncellemesi gelmediğini düşünüyorum. Yanılıyor da olabilirim. Teknik bilgim yok, sadece bir tahmin.

Bunlar iPad 2 için benim gördüğüm şeyler. Kısa sürede bunların üstesinden gelinecektir elbette.

Diyeceksiniz ki, "3.5 senedir kullanıyorsun madem, bu saatten sonra ne gibi bir performans beklentin var?". Doğru. Performans beklentim yok. Fakat kendileri, çıkarttıkları yazılımları öncesinde desteklenen cihazlarda tek tek denemiyorlar mı?

Madem bu kadar sıkıntı yaratacak (ki bu söylediğim geneldir, o dönemin son yazılım desteğini alacak olan tüm ürünlerde geçerli) iOS 8'i, 4s'e ya da iPad 2'ye neden veriyorsun?

Amaç, son kullanıcıyı yeni ürün satın almaya yönlendirmekse, bunu yazılım desteğini çekerek yapabilir. App Store'da sürüm desteğinide iOS7 der bu şekilde 1 sene daha kullanmasına izin verirsin..

Sizde gözlemlediğiniz şeyleri yazarsanız, güzel bir feedback oluştururuz..

Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 18 Kasım 2014; 2:25:04 >

• iPad 2 halen ios 6 ile kullanıyorum jailbreakli şekilde, pili halen çok iyi hiçbir kasma sorunu yok. Hangi sürümle geliyorsa onunla kullanmak en mantıklısı sanırım.
  • İpad 4 te ios 6 kullanıyordum mükemmeldi. 16 saat sürekli kullanım pil ömrü.
    İos 7 ile eh işte oldu. 10 saat sürekli kullanım.
    İos 8 de tahminen 8 saate düşer. Güncellemeye hiiiç niyetim yok güncellemeleri görünce :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İmzalar kapanmadıysa bende 7.1.2'ye dönmeyi planlıyorum aslında. ama bakınıyorum yarım saattir, imzaların kapanıp kapanmadığı hakkında bir bilgiye ulaşamadım.. sanırım en iyisi denemek olacak..
  • - Mail'e gelen tüm mailleri okumama rağmen hala Gelen (1) demekte. Mail uygulamasından Home tuşu ile çıkıp tekrar girdiğimde Gelen olarak düzeltilmekte.

• Dun ben 5s ii 7.1.2 ye dusurdum acikti hocam enson

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende şu anda 7.1.2'ye düşürmeye karar verdim fakat "iPad'inizin etkinleştirmesi birkaç dakika sürebilir." ekranında kaldım. Etkinleşmiyor bir türlü!
  • Evet beyler sunucular geçici olarak kapandığı için etkinleştirme gerçekleştirilemedi diyor.

İmzalar kapanmış durumda.

Nasıl geriye alacağız şimdi?
  • Geçmiş olsun o zaman imzalar kapandı ise.. Kalan kaldı.. Bu da demek oluyor ki bu hafta 8.0.1 güncellemesini sunacaklar.. Tahminimce 25 veya 26 eylül de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makale_Helvetia -- 20 Eylül 2014; 10:20:10 >
  • Şimdi işim gücüm yok iOS 8 ipsw mi indiricem ya ooof?

7.1.2'ye döneyim dedim saat farkıyla mı patladık? Safari kullanımı özellikle bezdirdi!
  • iOS 7.1.2'de etkinleşmediği için iOS 8'i deyükleyemiyorum iTunes üzerinden artık DFU moda alıp o şekilde halledicez herhalde...

Ulan sabah sabah ne uğraştırdı be!
  • http://www.icj.me/ios/all#iPhone52
    ve
    http://api.ineal.me/tss/status

sitelerinde imzalar açık görünüyor..
  • Yok hocam 7.1.2 yükledim, etkinleştirmedi.. icj'den indirmiştim zaten.. iOS 8'e geri döndüm zorunlu olarak

çok üstüste etkinleştirme istedim ondan olmuş olabilir mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 20 Eylül 2014; 9:52:54 >
  • Tekrar dene hocam bence

• alla allaaaa... hayır o değil, başlığı değiştiricem olmazsa artık, milleti yanlış yönlendirmeyelim..

icj güncellememiş olabilir mi Signature bölümünü?
  • İki site de açık görünüyor. Birazdan haberleri gelir hocam. Cihaz jb olmasa denerdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi --caner-- -- 20 Eylül 2014; 10:01:50 >
  • arkadaşlar günaydın son durum nedir acaba? bende de ipad 2 var safari perdormansı hariç memnunum ama safari bezdiriyor.7.1.2 dönüş yapabiliyor muyuz?

•  iPad 2 - iOS 8 Deneyimleri [8.1.1]

yok hocam etkinleştirilemiyor... imzalar kapanmış!

fena sinir olmuş durumdayım!

• sunucuda sıkıntı var diyor. imzanın geçersizliği yada iphone etkinleştirelemedi falan demesi gerek
  • bekleyeyim mi o zaman? tekrar iOS 8 yüklemeyim...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.