Şimdi Ara

Benzinli Motor Dizel gibi calisiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Alfa Romeo 156 1.8 T-Spark aracini bayagi ucuz bir fiyata aldim. Fakat motor calistirildiginda Dizel gibi ses cikarmaya basliyor.. Forumlarda cok arastirdim Varyatör denilen parcadan bahsetmisler..

Motorda herhangi bir Cekis düsüklügü yok. Konu hakkinda bilgi olan arkadaslara, yardimlari icin tesekkürler simdiden.

Referans olmasi acisindan bir video cektim;

https://www.youtube.com/watch?v=IpmM6hieQto&feature=youtu.be

• Yardimci olabilecek?
  • Öncelikle motor yağını kontrol edin, eksilince böyle ses yapar. Sonra avans ayarına baktırın, avans vuruntusu da olabiliri.
  • Kardeş varyatör arızası olması lazım, Alfa Romeo konusuna gidersen daha iyi bilgiler bulabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onucsifiryedi

Alfa Romeo 156 1.8 T-Spark aracini bayagi ucuz bir fiyata aldim. Fakat motor calistirildiginda Dizel gibi ses cikarmaya basliyor.. Forumlarda cok arastirdim Varyatör denilen parcadan bahsetmisler..

Motorda herhangi bir Cekis düsüklügü yok. Konu hakkinda bilgi olan arkadaslara, yardimlari icin tesekkürler simdiden.

Referans olmasi acisindan bir video cektim;

https://www.youtube.com/watch?v=IpmM6hieQto&feature=youtu.be

Sesin sebebi büyük ihtimalle sübap iticileri, değişmeleri gerekli. Yağ seviyenizi sürekli kontrol edin ve yağ basıncınızı mutlaka ölçtürün.

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerosen -- 20 Eylül 2014; 14:45:37 >

• varyatörünüz ömrünü tamamlamış, bu şekilde kullanmanız büyük sıkıntı olmaz

öncelikle tamir ettirmeyi deneyebilirsiniz tamir kitleri var 50-60 tl ye, Alfa ustalar kitle halledebiliyorlar 50-60000 km dayanıklı.

tamir olmaz ise 500-700 TL arası sıfır varyatör.

not: motor ısınmadan 2500-3000 deviri geçirmemek

motor yağını üst çizgiden aşağı düşürmemek

gerek varyatör genelde bu yüzden ömrünü erken bitirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOMIX -- 20 Eylül 2014; 15:33:58 >
  • Yag bayagi degismemis acaba ondanda olabilirmi 1040W vardi simdi usta baska sentetik bir yag ile deneyip bakalim diyor. Tamir kitlerinin sitesi varmidr? Yurtdisinda parcayi bulamiyorum ebay disinda... tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ucuz etin yahnisiiii
  • http://www.yedekparcabizde.com

bir sorun,

performanslı bir sürüş yaparım hızdan hoşlanırım diyorsanız 10-60 yağ

normal kullanırım arada tadımlık hızlanırım diyorsanız 10-40 yağ

olarak değiştirin önceki sahibinin ne koyduğu ne zaman koyduğu belli olmaz.

bu arada trigeri set olarak değiştirin sonradan başınız ağrımasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOMIX -- 20 Eylül 2014; 18:15:42 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.