Şimdi Ara

Konya'da dolu yağışı araçlar hasar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
2.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Slm arkadaş lar konya da dün dolu yağışı sebebiyle araçlar da hasar oluşmuş bazı resimler ekliyorum yarın inşallah Konyada olucam daha fazla resim eklerim
    Hasarlar onarmaya müsait
    araclari hasar gören arkadaşlar tavsiyem macun boyama gibi islere girip araçları nin değerlerini düşürmesin
     Konya'da dolu yağışı araçlar hasar Konya'da dolu yağışı araçlar hasar Konya'da dolu yağışı araçlar hasar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim araçta hasar gördü.İşin garibi tavanda fazla sıkıntı yok lakin on kaporta bariz belli.Satma arefesinde çok canım sıkıldı.Sağlık olsun.Ne kadara düzeltme yapılır ki?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun hasarı görmek gerek

• Geçmiş olsun

• Bu sorunu kendiniz de çözebilirsiniz. Lazım olan malzemeler sıcak silikon, silikon tabancası. Çapı göçük büyüklüğünde olan bir tahta parçası (yuvarlak) ve tahtayı hızlıca çekmek için tahtaya sabitlenmiş zincir ya da vs (yeteneğe göre değişen aparat)
    ya da bunun setleri var paraya kıyıp almak lazım.

http://www.ebay.com/itm/13Pc-Automotive-Dent-Puller-w-10lbs-Slide-Hammer-Auto-Body-Truck-Repair-Tool-Kit-/201173505040
    http://www.ebay.com/itm/Functional-Car-Auto-Dent-Ding-Damage-Repair-Removal-Tool-Kit-Pops-Dent-/151380779480

• quote:

Orijinalden alıntı: DeArAnGeL

Bu sorunu kendiniz de çözebilirsiniz. Lazım olan malzemeler sıcak silikon, silikon tabancası. Çapı göçük büyüklüğünde olan bir tahta parçası (yuvarlak) ve tahtayı hızlıca çekmek için tahtaya sabitlenmiş zincir ya da vs (yeteneğe göre değişen aparat)
    ya da bunun setleri var paraya kıyıp almak lazım.

http://www.ebay.com/itm/13Pc-Automotive-Dent-Puller-w-10lbs-Slide-Hammer-Auto-Body-Truck-Repair-Tool-Kit-/201173505040
    http://www.ebay.com/itm/Functional-Car-Auto-Dent-Ding-Damage-Repair-Removal-Tool-Kit-Pops-Dent-/151380779480

Arkadaşımız in söylediği yöntemi daha önce yapanlara sorun ondan sonra deneyin o şekilde yapılmış ve bana tekrar duzeltmem icin gelen kac tane araci olmaz diyerek boyanması gerek dediğimi hatırlamıyorum
    Göçüğü çektiğiniz de her zaman içi gelmez volkan gibi yükselir ve saç uzar birdaha da düzelme z

• Haa pardon mevzu başka yere gidicekmiş ben araya yanlış girmişim. Pardon usta.. Ee dükkan nerde? Kaça yapıyorsun dolu göçüğünü?

• yahu ben merkezdeydim ama hiç görmedim bu dolu yağışını ve aracımada hiç bakmadım zafer meydanı tarafında böyle yağdı mı dolu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanbaskut

yahu ben merkezdeydim ama hiç görmedim bu dolu yağışını ve aracımada hiç bakmadım zafer meydanı tarafında böyle yağdı mı dolu?

İki ufak dolu parçası düşmeye görsün, millet aracındaki diğer boya hasarlarını da kaskoya yaptırabilmek için bahane arıyor. Sonra araba alırken bakıyorsun aaa hasar var ama dolu hasarı deyip iç rahatlığıyla arabaya talip oluyorsun. Ahhh bizim uyanık millet ahh..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeArAnGeL

quote:

Orijinalden alıntı: kaanbaskut

yahu ben merkezdeydim ama hiç görmedim bu dolu yağışını ve aracımada hiç bakmadım zafer meydanı tarafında böyle yağdı mı dolu?

İki ufak dolu parçası düşmeye görsün, millet aracındaki diğer boya hasarlarını da kaskoya yaptırabilmek için bahane arıyor. Sonra araba alırken bakıyorsun aaa hasar var ama dolu hasarı deyip iç rahatlığıyla arabaya talip oluyorsun. Ahhh bizim uyanık millet ahh..

dün bütün gün proje hazırladım hiç evden çıkmadım, hani doğruda olabilir ama bu kadar büyük dolu yağsa haberim olurdu diye düşünüyorum.

bilmiyorum akşam belli olacak benim araçtada varsa büyük demektir hakikaten.

• Bugün sanayiye uğradım tavaımda hasar yok denecek kadar azdı.Lakin ön kaput bariz belli .Ön kaputta 50 tane var aracın hepsini 750 ye yaparım dedi.Yağtıracak gibiyim.Bu arada her göçük için 15-20 arasında fiyat çekiyorlar.

• Amacımız insanlara yol göstermek
    Allaha çok şükür isim yogun
    forumdan is gelir diye bir beklentim yok

• sanayici boş kalmaz arkadaşlar. bizim memlekette garaj kültürü çok gelişmemiştir.
  • aynen, arabayı parkedecek yer bulamıyoruz ne garajı
  • Çok şükür sadece sancak tarafında olmuş hemen pedere telefon açtım yüreğim ağzıma geldi bişeyi yokmuş bizim Fiesta nın

• quote:

Orijinalden alıntı: calamityeas

Çok şükür sadece sancak tarafında olmuş hemen pedere telefon açtım yüreğim ağzıma geldi bişeyi yokmuş bizim Fiesta nın

Sancak yazır beyhekim buralara iyi vurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: alaattin(bjk)

quote:

Orijinalden alıntı: calamityeas

Çok şükür sadece sancak tarafında olmuş hemen pedere telefon açtım yüreğim ağzıma geldi bişeyi yokmuş bizim Fiesta nın

Sancak yazır beyhekim buralara iyi vurdu.

Ben okumaya Ankara'ya geldim konuyu okuyunca korktum. Geçmiş olsun şimdiden hasarınız varsa.

• Dolu hasarı eğer aracın üzerindeki boya orjinalse hiç iz kalmayacak şekilde boyasız düzeltilebiliyor. Ama ince el işçiliği ve sabır isteyen bir işlem. Bursa'da otomotiv fabrikalarından emekli bu işlem üzerine uzman ustalar var. Konya'ya da durum nedir bilemiyorum.
  • Arkadaşlar 8 eylülde Amasyadaki dolu yağışından aracım ciddi şekilde etkilendi.Boyatmaya karar vermiştim ki dolu hasarının PDR yöntemiyle onarıldığını öğrendim.Aracı Çorum Otoking'e götürdüm.Onardıkları araçları gösterdiler işçilik fena değildi.Fakat bir ustanın tavsiyesiyle 2 hafta sonra Çorum Küçük Sanayi Sitesinde Ailece otomotive götürdüm.Halil usta 3 günde yapacağını söyledi.teslim almaya gittiğimde aracın boyandığını zannettim.aracım sıfırdan farksız olmuştu.(tam 1260 göçük saymış)Kendisinden Allah(cc) razı olsun.Sohbetimiz sırasında Konyaya dolu yağdığını ,birkaç aylığına Konyaya gideceğini söyledi...Ustaya ulaşmanızı tavsiye ederim.(reklam amaçlı yazmadım.Allah(cc)şahit amacım yardımcı olmak...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.