Şimdi Ara

yeniyim yardım bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar. bisikletler hakkında fazla bilgim yok sizlere bir kaç soru sormak istiyorum.

bu hosuma gitti.http://www.bianchi.com.tr/#speed-4000--_384

sizce bu nasıl ? bu fiyata en iyi bu gibi duruyor

1- en cok aklıma takılan 13 km lık bır yolu ortalama kac dk da gıdebılırım bu bisiklet ile ?

2- benı yok yorar mı ?

3- aksanların da cok sorun cıkıyor mu bu modellerin ve bu markanın ?

4- agırlıgı ne kadardır bunun tahmınen ?

şimdiden teşekürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkesterone -- 18 Eylül 2014; 15:27:49 >

• Merhaba, seçtiğiniz bisiklet başlangıç seviyesi bir bisiklet. Salcano NG650 , Kron XC150 ile kafa kafaya.

1- Yeni başladığınız için düz yol ise 45-55 dakika eğer yokuş, eğim, toprak yol gibi farklı koşullar çıkarsa 1 saati geçer.
    2- Bu kondisyonunuza bağlı. İsterse 20 kilo bisiklet alın. Alıştıktan sonra yorulmuyorsunuz.
    3- Bu kullanım şartlarına bağlı. Doğru kullandıktan sonra sizi rahat 3-4 sene götürür.
    4- 13,5 - 15 kilo arası ağırlığı vardır.
  • Aluminyum kadro olduğu için Çelik kadroya göre hafiftir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle bisikleti nerede kullanıcağınıza karar vermeniz gerekiyor.
    Genelde asfaltta kullanacaksanız dağ bisikleti almak hem hızınız düşecek hemde sizi daha fazla yoracak. Asfalt için şehir bisikleti veya fitness tarz hybird bisiklet öneririm.
    Eğer yol düzgünse çok fazla çukur yok ise amörtisörlü maşa yine yokuşta size ekstra külfet olacak hem ağırlık hemde pedala bastığınızda yaylanacağından dolayı. Amörtisörlü maşa alacaksanız kitlenebilir almaya çalışın.
    Bisiklet almaya bütçe ayırırken mutlaka aksesuarları hesaplayın. Olmazsa olmazları Kask - Eldiven - Ön / Arka lamba(adide olsa) / Suluk.

Zaman zaman yokuşlu 13-14 kilometre yolu ilk günümde yaklaşık 50 dakikada aldım.
    2. gün 42 dakika
    3. gün aşırı yağmura yakalanmama rağmen 39 dakika.

Bir hafta içinde sanırım 30 dakikaya yakın bir sürede alırım.

Bende yeniyim :) Ama dediğim gibi bisikleti nerede kullanacağınız çok önemli.

Asfalt yol için : Şehir / Tur / Yol bisiklete kayan hibrit bisikletler.
    Dağ/Orman/Aşırın engebeli yollar için : Dağ bisikleti
    2 sinin arası yollar için : Dağ bisikletine kayan kitlenebilir maşalı hibritler.

Bisiklet türünüzü seçtikten sonra maşanın kilitlenebilirmi düzmü olacağı, frenin v frenmi yoksa disk frenmi olacağı ve fiyat aralığınızı girdiğinizde büyük ihtimal karşınızda pek fazla ürün olmayacaktır :)
  • Reahax kullanıcısına yanıt
    asfalt bisikletlerine de baktım ama. onlar bunlara gore pahalı o yuzden bunu sectım. yoksa asfaltta süreceğim hep düz yol.
  • speed 4000 demiş sitede speed 3000 fotoğrafı var. bence bu bisikletlerdense salcano veya kron al. bianchi bilinirlik payını malesef fiyat olarak yansıtıyor. arkadaşların da bahsettiği modellerden daha fazla memnun kalırsın.
  • Salcano City Fun serisine baktınızmı ? City Fun 60 olabilir, City Fun 70 VR olabilir.
    Ammaco CS200, Claudbutler CBR City Sport L700,

Yada bütçeyi biraz arttırak Mosso 771 düz başa alınabilir. Bisikletçi de biraz indirip yaptırılıp 800-900 TL arası alınır sanıyorum.

Geotech Life 28 Acera vardı trt de yoldaki haberi sunan kişinin program boyunca kullandığı ama onun fiyatı biraz arttı sanırım.

Yukarıdaki bisikletlerin hepsi alacağınız dağ bisikletine göre yolda size daha faydalı olacaktır.
  • Dostum linki acamadim ama bianchi yerine kron tercih edebilirsin xc 150-250-500-750-1000-2000-4000 bütcene göre secebilirsin gayet saglam parcalar ve ben 750 kullaniyorum memnunum baska sorun olursa pm atabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam asfalt yolda gidecek herkes dağ bisikleti linki veriyor..
  • 1-Kondisyonuna ve yola bağlı.

2- Şehir bisikletine göre evet.

3-Bilmiyorum.

4-13-14 civarıdır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.