Şimdi Ara

Digiturk Türksat 4A Ayarlama (Normal yayina geçenler için)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
1
Favori
98.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Digiturk normal yayına gecenlerde etkilendi sanirim, sabah kalktik kanallar cekmiyordu. Duzelttim nasil olduğunu anlatıyorum.
    **Not: Digiturk tahaddut sözleşme suresi bitmiş olup uyduyu normal yayina sokanlar, ucretsiz kanallari yani normal yayina gecip izleyenler.**
    Ayarlamayi böyle yaptım, kendi çabamla. Herhangi birşey olursa kabul etmiyorum. Ona gore yapın.
    1)Menu (Options)
    2)Anten Kurulumu (altta 3 tane satir olmali)
    *Frekans,Symbol Hizi,Polarite*

Avrupa ve Türkiye için otomatik frekans bilgisi

Frekans : 11844 MHz
    Polarizasyon(Polarite) : Dikey (V)
    Sembol orani(Symbol Hizi) : 2222
    Fec : 3/4 (bununla bir işimiz yok.)

* Marmara Bölgesinin tamami
    * Ege Bölgesinin tamami
    * Akdeniz Bölgesinin tamami
    * Iç Anadolu Bölgesinin Tamami
    * Karadeniz Bölgesinin Bati Karadeniz bölümü

Orta dogu ve Türkiye için otomatik frekans bilgisi

Frekans : 11747 MHz
    Polarizasyon : Yatay (H)
    Sembol orani : 27500
    Fec : 5/6

* Karadeniz Bölgesinin Dogu Karadeniz bölümü
    * Dogu Anadolu Bölgesinin tamami
    * Düneydogu Anadolu Bölgesinin tamami

Not : Iliniz hangi bölgeye dahil ise ona göre paket seçimi yapmakta yarar var.

Ayarlayip,sonra Ok diyoruz kumandadan, Kanal aramaya başlıyor, Turksat 4A tanitim kanalini buluyor.

3)Digiturk Kolay Kurulum
    4)Digiturk Turksat Kurulumu diyoruz, kanal aramaya başlıyor.

Ben böyle ayarlaya bildim hatam varsa duzeltebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.U.I.M. -- 18 Eylül 2014; 9:00:21 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• Bende uydu kısmında türksat 4A görünmüyor. Nasıl yapabilirim ?
  • DCR DT 9002 4a kurulumu nasıl yapacağım bende 4a gözükmüyor?
  • 4a gözükmüyor zaten siz sadece frekansları değiştireceksiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Miklo* kullanıcısına yanıt
    Türksat 2A/3A yazana uygulicaksin hocam. 4A yazip yazmamasiyla alakamiz yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Captain[Js]

Türksat 2A/3A yazana uygulicaksin hocam. 4A yazip yazmamasiyla alakamiz yok

Değiştirdim yine olmadı. Ben de normal digitürk kısmından izliyorum. Orada ne güzel kanalları sıralamıştım
  • Digitürk farklı uydudan yayın yapmıyor mu? Türksat'la ne ilgisi var?
  • Sayın arkadaşlar konuya noktayı koyuyorum.
    1 sene önce dt yi iptal ettirip kartsız şekilde türksatı izlemek için deneme yaptığımda sorunsuz izleniyor manuel arama yapıp kanal ekleyebiliyordum. Bir gün bir arkadaşın çakallık denemesi üzerine kendi kartını benim cihazım ile açmaya çalıştı. Alet açıldı yeni yazılım güncelledi ve kart cihaz ile tanımsız diyip yayın vermedi. Ben kutuyu alıp eve geldim aradan zaman geçti ve TÜRKSAT 4a yayına başladı, bi deneme maksatlı cihazı bağladığımda kanal ekleme menüsünün olmadığını ve versiyonun eylül 2014 tarihli olduğunu farkettim(arkadaşın kartı ile yapılan son güncelleme).
    Az öncede dt müşteri hizmetlerini aradım, kutunuz kapanmış bi uyducuya gidip açtırın dedi. Kartsız sinyal gönderemiyoruz vs. dedi işte.
    Özetlersek dt eylül ayında cihazımı manuel aramaya kapattığı için şu an 4a izleyemiyorum. Ya servise 10-20 kağıt bayılcaz, yada yukarıda anlattığım olayın tersini yapacağım. Yarın arkadaşın kartını alıp TÜRKSAT kurulumu yapıp (varsa yeni güncellemeyi de bu sayede alırım ) kartı çıkartıp izlemeyi deneyeceğim. Sonucu paylaşırım. Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Anubisin_Ruhu

Sayın arkadaşlar konuya noktayı koyuyorum.
    1 sene önce dt yi iptal ettirip kartsız şekilde türksatı izlemek için deneme yaptığımda sorunsuz izleniyor manuel arama yapıp kanal ekleyebiliyordum. Bir gün bir arkadaşın çakallık denemesi üzerine kendi kartını benim cihazım ile açmaya çalıştı. Alet açıldı yeni yazılım güncelledi ve kart cihaz ile tanımsız diyip yayın vermedi. Ben kutuyu alıp eve geldim aradan zaman geçti ve TÜRKSAT 4a yayına başladı, bi deneme maksatlı cihazı bağladığımda kanal ekleme menüsünün olmadığını ve versiyonun eylül 2014 tarihli olduğunu farkettim(arkadaşın kartı ile yapılan son güncelleme).
    Az öncede dt müşteri hizmetlerini aradım, kutunuz kapanmış bi uyducuya gidip açtırın dedi. Kartsız sinyal gönderemiyoruz vs. dedi işte.
    Özetlersek dt eylül ayında cihazımı manuel aramaya kapattığı için şu an 4a izleyemiyorum. Ya servise 10-20 kağıt bayılcaz, yada yukarıda anlattığım olayın tersini yapacağım. Yarın arkadaşın kartını alıp TÜRKSAT kurulumu yapıp (varsa yeni güncellemeyi de bu sayede alırım ) kartı çıkartıp izlemeyi deneyeceğim. Sonucu paylaşırım. Saygılar

Bir benzer konu başıma geldi normal turksat açıktı fabrika ayarlarına al dedim temiz kurulum yapayım diye şimdi sinyal vs alamıyorum acaba kitlendi mı cihaz dediğiniz gibi sadece kartı takip çıkarsak olur mu başka birinin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.