Şimdi Ara

Razer Ouroboros takılma veya donma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ürün daha çok yeni olmasına rağmen tahmin ettiğim kadarıyla yazılımsal bir sorundan dolayı hareket halindeyken yada oyun oynarken takılmalar ve donmalar oluyor bununla ilgili yardımcı olabilcek kimse varsa önerilerinizi bekliyorum

• Usb portlarını tek tek deneyin.
  • kablosuzken şarjı %50 nin altına indiğinde malesef ara ara oluyor birde alıcısıyla yakın olursa daha iyi olur yani karşılıklı olursa
  • değişen hiçbişey yok razer a güvenmekle hata ettik sanırım
  • alihanoncul kullanıcısına yanıt
    full şarjdayken de yaşıyorum aynı sorunu alıcısıyla nerdeyse burun buruna firmware bekliycez anlaşılan
  • quote:

Orijinalden alıntı: doganaslan84

full şarjdayken de yaşıyorum aynı sorunu alıcısıyla nerdeyse burun buruna firmware bekliycez anlaşılan

belki burdakıler işine yarayabilirhttp://yvelinication.tumblr.com/post/65320777585/razer-ouroboros-issue-fixed
    Çözüm budur teşekkürler
  • quote:

Çözüm budur teşekkürler

düzeldiyse ne mutlu.. rica ederim..
    Bizden başka bu soruna sahip olanlar açısınından burdan cevaplıyorum

estafurullah o zaman geçici olarak düzelmişti fakat ara ara yine donmalar oluyuo senin gönderdiğin linkte anlatılan ilk önce mouse kablosuz moddayken synaps i çalştır sonra sağ tuş sol tuş ve tekerleğe basılı tutuyosun bikaç saniye mouse reset atıyo kendine ondan sonra tekrar yerine yerleştir mouse u ufak bi güncelleme yapıyo sonra restart yapıyosun.
    2. işlem de kabloyu mouse a takıyosun synapsi açıyosun orda ayarlarda update kısmına gelip tekrar sağ sol ve orta tuşa basılı tutuyosun biraz tekrar bi yükleme yapıyo restart atıyosun
    Ancak bu geçici çözüm sizde de mi aynı üründen var ve nasıl bi problem yaşıyorsunuz
  • quote:

Bizden başka bu soruna sahip olanlar açısınından burdan cevaplıyorum

estafurullah o zaman geçici olarak düzelmişti fakat ara ara yine donmalar oluyuo senin gönderdiğin linkte anlatılan ilk önce mouse kablosuz moddayken synaps i çalştır sonra sağ tuş sol tuş ve tekerleğe basılı tutuyosun bikaç saniye mouse reset atıyo kendine ondan sonra tekrar yerine yerleştir mouse u ufak bi güncelleme yapıyo sonra restart yapıyosun.
    2. işlem de kabloyu mouse a takıyosun synapsi açıyosun orda ayarlarda update kısmına gelip tekrar sağ sol ve orta tuşa basılı tutuyosun biraz tekrar bi yükleme yapıyo restart atıyosun
    Ancak bu geçici çözüm sizde de mi aynı üründen var ve nasıl bi problem yaşıyorsunuz

sızınkıyle aynı sorunlar oldu donmalar oluyordu fakat suan maşallah diyim sorun yok güzel çalışıyor umarım iyi bir güncelleme gelirde herşet stabil çalışır çünkü böyle bir ürüne ve markaya böyle sorunlar hiç yakışmıyor..

Bugün bu konu hakkında birşey geldi aklıma ve synapsi windowstan tamamen kaldırdım sanırım problemi yaratan synaps

şimdilik herhangi bir sorun gözükmüyor
    belki sizinde sorununuzu çözebilir bi deneyin isterseniz
    dünyanın parasını veriyoruz en pahalı mouse alıyoruz yaşadığımızı sorunlara bak
    tamamen kabul edilemez bir durum
  • Merhaba. Bir sorum olacaktı. Ouroboros u bugün satın aldım.Ancak bu aşağı yukarı ayarlanabilir kısmı sizde de biraz oynuyor mu? Tamam yerinden kopacak gibi oynamıyor ama 1 mm civarında max oynama var. Herkeste mi böyle? Çünkü çok rahatsız ediyor beni. Ona göre geri götürüp çaresine bakacağım?
  • çok az oynuyor fakat elim mouse üzerindeyken kesinlikle oynamıyor.
  • Evet , o oynama herkes de var , sıkıntı teşkil edecek birşey değil.
    @necrop34

DPI değiştiğinde jitter(3-4 saniye anlık takılmalar) alıyorsanız güncelleme yaparsanız sorun geçecektir. Ben mouse ilk çıktığı zaman almıştım ve jitter gerçekten çok can sıkıyordu. Firmware ile düzeltmişlerdi. Artık firmware ı synapse yüklüyor.
    Eğer sorun düzelmediyse şunu denemenizi öneririm. Synapse arayüzünden Mouse --> Calibration bölümünden kullandığınız mouse padi seçin , uygun razer mouse pad yok ise Other dan kendiniz kalibre ettikten sonra Liftoff Range i 6-8 arası bir konuma getirin. Bazen mouse padlerden kaynaklı sıkıntılar olabiliyor.
    @doganaslan84
  • Merhabalar ben bugün ouroboros aldım, yaklaşık 2 gün öncede razer goliathus control large satın almıştım. Bugün ouroboros geldiğinde kurulumunu tamamladım ancak ouroboros masa yüzeyi, kağıt gibi ortamlarda kusursuz çalışmasına karşın goliathus control'ün üzerinde sıkıntı çıkartıyor:takılmalar, laglanma gibi. Yardımlarınızı bekliyorum.
  • CastielCroup C kullanıcısına yanıt
    Lazer (VCSEL) sensörlerle yaşanan standart sorunlardan biri, cloth pad'lerdeki yüzey düzensizliklerinden dolayı kötü performans. Renkli yüzey muhtemelen durumu ciddi şekilde arttırmış.

Tek renk hardpad (Sert, plastikimsi mouse pad) kullanırsanız bir miktar toplayacaktır. Bunun harici illa cloth pad kullanıcam diyorsanız tek renk bir pad edinin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brightmist -- 29 Nisan 2015; 20:58:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CastielCroup

Merhabalar ben bugün ouroboros aldım, yaklaşık 2 gün öncede razer goliathus control large satın almıştım. Bugün ouroboros geldiğinde kurulumunu tamamladım ancak ouroboros masa yüzeyi, kağıt gibi ortamlarda kusursuz çalışmasına karşın goliathus control'ün üzerinde sıkıntı çıkartıyor:takılmalar, laglanma gibi. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ben razer vespula gibi kullanıyorum ve başka padlerle hiç kullanmadığım için bu konuda tecrübe sahibi değilim.
    Önerebileceklerim ise sırasıyla
    1. Synapse ara yüzünden Calibration Mouse pad seçeneklerinden Goliathusu ve yüzey cinsini seçip bunu aktif etmen.
    2. Eğer takılmalar devam ediyorsa Liftoff Range değerini yükseltmen.
    3. Sorun hala devam ediyorsa Calibration bölümünden bu sefer Razer Mats yerine Others i seçerek manual kalibre etmeyi deneyebilirsin. Oraya girdiğinde gösterdiği gibi mouse sol tıka basılı şekilde kullanacağın yüzeyi taratmalısın.

• Calibration sadece LOD'u etkiler, yüzey uyumluluğunu değiştirmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar ,

Bende aynı fareyi kullanıyorum.Takılma problemi kesinlikle şarj durumu ile alakalı bir durum değil ,göstergesindeki tüm ışıklar tamamen sönene kadar çalışır durumdadır.Takılma sorunu yaşayan arkadaşlar Synapse uygulamasını kaldırıp tekrar yüklemeyi denesinler sonrasında calibre ederek kullanılmasından yanayım.

Bilmeyen arkadaşlar için söylüyorum dpi ayarlarını farenin üst ortadaki tuşları ile yükseltip alçaltabilirsiniz.
  • CastielCroup C kullanıcısına yanıt
    hocam takılma oluyosa liftoff range'yi 7 yada 8 yapın büyük oranda geçiyor. birde böylr durumlarda sensör hassas olduğundan en küçük toz parçasında bile böyle durumlar olabiliyor. bende şuan için problem yok ara ara nadiren oluyor takılmalar sonra geçiyor bunun sebebi de yazılımından kaynaklanmaktadır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.