Şimdi Ara

*İphone 4s ( İos 8.1.3 ) Ana Konu (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
780
Cevap
19
Favori
37.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yüklemenin üzerinden 1 saat geçti ve her şey normale döndü. Fark ettiğim şu ki ana ekran düğmesine çift tıklayınca bir an geç geliyor menü. Bu da çok önemli derecede değil. Ayrıca Hicri takvim seçeneği de çok güzel olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FastAttack

Yüklemenin üzerinden 1 saat geçti ve her şey normale döndü. Fark ettiğim şu ki ana ekran düğmesine çift tıklayınca bir an geç geliyor menü. Bu da çok önemli derecede değil. Ayrıca Hicri takvim seçeneği de çok güzel olmuş.

Hicri takvim Apple imana gelmiş

• Film rulosu yokmu yani bende hep onu kullanıyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seikojuo -- 18 Eylül 2014; 3:47:15 >
  • 4s 64gb mevcut. 1 saattir kullanmaktayım ios8 sistemini ve şuana kadar herhangi bir kasma durumu yoktur. Bence bir önceki ios sürümünden daha rahat olmuş.

• cogu kisi olumlu yorumda bulunmus.bende sırf ipad ile telefon gorusmesini merak edip,denemek istedigim için 4s ve ipad 3 ü yükseltiyorum.bende görüşlerimi yarın belirtirim.
  • Ben de farklı bi'şey sorayım arkadaşlar.

Android ve wp'dan sonra şimdi de ıphone denemek istiyorum ve yakın zamanda 4s almayı düşünüyorum. Son güncelleme sonrası genel yorumlar İyi, kasma donma hata yok diyor çoğu kişi.

Peki özelde soracak olursam son güncelleme sonrası web tarayıcı performansı nasıl? Benim telefonda en çok kullandığım şey web. Online oyun oynuyorum da :D Ona göre son kararımı vereceğim.

• Orası değişmiş burası böyle olmuş diye kurcalayıp durmayın, yapılanlar belli çok da büyük bir fark yok zaten ağır olan cihaz daha da kasmaya başladı

Mesajlar iyileştirmeleri

Sesinizi, bir videoyu veya fotoğrafı tek bir kaydırma hareketiyle göndermek istiyorsanız Konuşmak için Dokun'u kullanın
    Yazışmaya bir ad vermek, kişi eklemek, kişi silmek veya yazışmadan ayrılmak için grup mesajlaşma seçenekleri
    Rahatsız Etme, konum paylaşma ve ilişikler görüntüsü içeren yeni ayrıntılar paneli

Fotoğraflar iyileştirmeleri

Işığı ve rengi bir kaydırma hareketiyle ayarlamak için akıllı düzenleme araçları
    Pozlamayı, parlaklığı, kontrastı, vurguları, gölgeleri vb. ayarlamak için ince ayar denetimleri
    Tarihe, konuma veya albüm adına göre aratma veya akıllı önerileri kullanma
    Ağır çekim videolar, seri çekimler, panoramalar ve hızlı çekimler için akıllı albümler
    Doğrudan Fotoğraflar'ın içinde desteklenen üçüncü parti fotoğraf filtreleri ve düzenleme araçları
    iPhoto'daki fotoğraflarınız ve meta verileriniz Fotoğraflar'a aktarılacaktır. Kitaplar, günlükler ve slayt sunuları yalnızca fotoğraf içeren albümlere dönüştürülecektir. iOS için iPhoto, iOS 8 veya daha yenisini çalıştıran aygıtlarda desteklenmez.

Kamera iyileştirmeleri

Hızlı çekim modu
    Fotoğraf çekme sayacı
    Fotoğrafı, çekmeden önce açıklaştırmak veya koyulaştırmak için basit bir itme hareketiyle pozlamayı ayarlayın
    iPhone 5s üzerinde ön kamerada seri çekim modu
    iPad Air ve Retina ekranlı iPad mini için panorama

QuickType klavye

Yazma stilinize göre kişiselleştirilmiş ve alıcı ile uygulamaya göre özelleştirilmiş tahmin yazma
    Tahmin; İngilizce (Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık, ABD), Fransızca (Kanada, Fransa, İsviçre), Almanca (Almanya, İsviçre), İtalyanca, Portekizce (Brezilya), İspanyolca ve Tayca kullanılabilir
    Üçüncü parti klavye desteği

Sağlık

Sağlık ve fitness verilerinden oluşan okuması kolay analiz raporuyla yeni Sağlık uygulaması
    Sağlık ve fitness verilerinizi yönetmenin daha kapsamlı bir yolunu sağlamak için sağlık verilerinizi uygulamalarla paylaşabilme
    Alerjileriniz, hastalıklarınız vb. ile ilgili bilgiler ve bunlara kilitli ekrandan erişebilme seçeneğiyle Tıbbi Kimlik ekleyin
    iPhone ve iPod touch üzerinde kullanılabilir

Aile Paylaşımı

iTunes, iBooks ve App Store satın alımlarınızı altıya kadar aile üyenizle paylaşın.
    Aile tarafından satın alınanları tek bir kredi kartıyla ödeyin ve Satın Alınmasını İste ile çocuklar tarafından satın alınanları onaylayın
    Aile fotoğraflarını, aile takvimini, konumları ve daha birçok şeyi kolayca paylaşın

iCloud Drive

Tüm belgelerinizi iCloud'da saklayın ve bunlara iPhone'unuzdan, iPad'inizden, iPod touch'ınızdan, Mac'inizden veya PC'nizden erişin
    Aynı dosyayı birden fazla uyumlu uygulamada paylaşın
    Bir aygıtta yaptığınız düzenlemeler aygıtlarınızın tümünde otomatik olarak güncellenir
    iPhone'unuzun, iPad'inizin ve Mac'inizin sorunsuz bir şekilde birlikte çalışabilmesi için süreklilik özellikleri
    Bir aygıttan diğerine geçerken yaptığınız çalışmayı sürdürebilmek için Handoff özelliği
    iPad'inizde veya Mac'inizde telefon görüşmeleri yapın ve SMS veya MMS mesajları alıp gönderin
    Diğer aygıtlarınızda da çevrimiçi olmak için hücresel bağlantınızın otomatik olarak kullanılmasını sağlayan Instant Hotspot
    OS X Yosemite ile AirDrop uyumluluğu
    iPhone 5 veya daha yenisi, iPad (4. nesil), iPad Air, iPad mini ve iPod touch (5. nesil) üzerinde kullanılabilir
    Spotlight iyileştirmeleri
    Wikipedia girişlerinden, yakındaki yerlerden, filmlerden (yalnızca ABD), popüler web sitelerinden, App Store'dan, iTunes Store'dan ve iBooks Store'dan öneriler görüntüler
    Safari, En İyi Eşleşen ve arama önerilerinin yanı sıra Spotlight önerilerini de destekler
    ABD, Birleşik Krallık, Avusturya, Avustralya, Belçika, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Hollanda, İspanya, İsviçre dilleri için desteklenir
    Mail iyileştirmeleri
    Taslak üzerinde basit bir aşağı kaydırma hareketiyle taslaklar ve gelen kutusu arasında kolayca geçiş yapın
    Takvim etkinlikleri ve Kişiler için akıllı öneriler
    Önemli Kişi konu grupları
    Siri iyileştirmeleri
    Yanıt verebilirlik, güvenilirlik ve doğruluk ile ilgili iyileştirmeler
    Aygıtınız güç kaynağına bağlıyken yalnızca sesinizi kullanarak Siri'yi başlatmanızı sağlayan “Hey, Siri” seçeneği
    Duraksız yayımlanan sesi tanıma
    Çalan parçanın ne olduğunu bulmanızı sağlayan “What song is playing?” sorusunu yanıtlamak için Shazam ile birlikte çalışır
    iTunes Store'dan içerik satın alın
    Safari iyileştirmeleri
    DuckDuckGo arama motoru desteği
    Her bir sekme için özel dolaşma
    RSS kaynaklarına Paylaşılan URL'lerde abone olun
    Kredi kartı bilgilerini tarayıp girmek için Kamera'yı kullanın
    Harita iyileştirmeleri
    Flyover şehir turları
    Telefon'da ve Kişiler'de Harita yer kartları
    Takvim etkinlikleri için satır içi harita görüntüsü ve seyahat süresi bildirimleri
    App Store iyileştirmeleri
    Kategorileri daha kolay taramak için yeni Keşfet sekmesi
    En güncel aramalar Arama sekmesinde görüntülenir
    Kaydırılan arama sonuçları
    Uygulama videosu önizlemeleri
    Editörün Seçimi etiketleri
    Çoklu görev görüntüsünde önemli kişilere hızlı erişim
    Mesajlar, Mail, Takvim, Anımsatıcılar ve destekleyen üçüncü parti uygulamalar için etkileşimli bildirimler
    iOS aygıtlarınızla daha çok şey yapmanızı sağlayan yeni İpuçları uygulaması
    Şimdi otomatik gece modu ve kitap serileri için yeni düzenlemeyle iOS içinde yerleşik iBooks uygulaması
    iOS içinde yerleşik Podcast'ler uygulaması
    Uygulamaya göre pil kullanımı
    iCloud Anahtar Zinciri, ilgili uygulamalara kolayca giriş yapmak için kaydedilmiş web sitesi parolalarını kullanabilir
    Sesli FaceTime için arama bekletme
    Notlar'da zengin metin düzenleme
    Uç birimden uç birime AirPlay bulma ve çalma
    Kurumsal özellikler
    Mail ve 3. parti uygulamalara ek olarak Takvim, Kişiler, Mesajlar, Anımsatıcılar ve Notlar için genişletilmiş veri koruması
    Her mesaj için S/MIME e-posta denetimleri
    Kullanıcıların aygıtlarını uzaktan nasıl yöneteceklerini öğrenmelerini kolaylaştırmak için geliştirilmiş kullanıcı arayüzü
    Exchange için otomatik yanıt
    Takvim davetleri için uygun/meşgul araması
    MDM ile yönetilen kitaplar kullanıcılara otomatik olarak iletilebilir
    Erişilebilirlik özellikleri
    Tek elle denetim için yeniden tasarlanmış büyütme ve resim içinde resim dahil olmak üzere birden fazla büyütme modu
    Güdümlü Erişim için yerleşik sayaç ve Touch ID desteği
    Hareket veya Siri komutu yoluyla ekranın içeriğini okumak için Ekranı Seslendir
    Alex ses seçeneği ve Braille girişi desteği de dahil olmak üzere VoiceOver iyileştirmeleri
    MFi işitme cihazları için birden fazla aygıt desteği ile eşlenmiş bir iOS aygıtından diğerine sorunsuz bir şekilde geçme
    Çin için özellikler
    Vektör tabanlı haritalar
    Adım adım navigasyon
    Ay takvimi desteği
    Geliştirilmiş tahmin girişi
    Geliştirilmiş hava durumu verileri
    Genişletilmiş dil desteği
    22 ek dil için dikte desteği: Hırvatça, Katalanca, Çekçe, Danca, Hollandaca, Fince, Yunanca, Macarca, Endonezce, Malayca, Norveççe, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Portekizce (Portekiz), Romence, Rusça, Slovakça, İsveççe, Tayca, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca
    İngilizce (Hindistan), Bengalce, Filipince, Marathi, Slovence ve Urduca için yeni klavyeler
    Hintçe yerelleştirme
    Seçilen sözcüğün ek dillerde tanımları: Rusça, Portekizce (Brezilya), Tayca, Türkçe
    İspanyolca-İngilizce çift dilli sözlük
    Türkçe yazım denetimi
    Metin Okuma ve VoiceOver için İbranice dil desteği
    Aşağıdakiler de dahil olmak üzere yeni geliştirici özellikleri
    Uygulamalara yeni paylaşma seçenekleri ve araç takımı yaratabilme özellikleri sunan genişletilebilirlik, Fotoğraflar'da fotoğraf filtreleri ve düzenleme araçları ve 3. parti klavyeler
    Oyun sağlayıcılarının konsol sınıfı 3B oyunları mobil aygıtlara taşımasını sağlayan yeni grafik teknolojisi Metal
    Geliştirilmiş 2B ve 3B oyunlar için SpriteKit ve SceneKit
    Sağlık ve fitness uygulamalarının, verilerini birbirleriyle paylaşabilmeleri için HealthKit
    Evinizdeki desteklenen aygıtları Siri'yi kullanarak denetleyebilmenizin yeni yolu HomeKit
    Üçüncü parti uygulamalara yalnızca parmak izinizle giriş yapabilmeniz için Touch ID desteği
    Geliştiricilerin sunucu kodu yazma ve sunucu tutma gereksinimini ortadan kaldırmaya yardımcı olan, eksiksiz ve ölçeklenebilir arkaplan çözümü CloudKit
    Hata düzeltmeleri
  • baya bi kurcaladım, yukarda da dediğim gibi ios 7 bile çok stabil değildi kaldı ki 8 den daha iyi olmasını bekleyemeyiz, güncelemeler ile çok büyük değişiklik gelmemiş, güncellerseniz çok bişey değişmiş olmuyor, 7 kullanmaya devam ederseniz de bişey kaybetmiş sayılmazsınız. eklenen 2-3 uygulama türkiyede kimsenin kullanacağı uygulama değil. Sonuç olarak kim ne derse desin cihaz kasıyor hala buna stabil diyen stabil telefon kullanmamıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ToLGaHaN-

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

iPhone 4S'e iOS 8 Yüklemeyin!
    http://shiftdelete.net/iphone-4se-ios-8-yuklemeyin-54837

Faydalıysa beğenin, üste kalsın.

Yazının başalığını görüp paylaşmıssın hocam bir daha okumanı isterim ordaki konusulanlar takılma donma veya kasma sorunlarıyla ilgili değil ekranın küçük oluşundan ve gereki performansı uygulama yönünden ii veremiceğinden kaynaklanıyor hee bir yerde açılma hızı düştü diye yazı yazılmış bırakalım da okadarda olsun İphone 6 + çıktı iphone 4s te bunlar bu ufacık sorunlar yaşanabilir. kasma donma takılma diyede hiçbi yerde bahsedilmiyor onu geçtim sadece yazıyı okuyup link vermıssın peki denedinmi yüklemeyi gözle görülür sonuc ne ? somut şeyler lazım burda soyut değil haksızsam haksızım diyin arkadaslarkı bende hatamı anlayım susayım

Biliyorum hocam, ben okudum yazıyı
  • Twitter da twitler yüklenmiyor, açıyor programı dönüp duruyor. Kaldırdım yeniden kurdum, problem devam ediyor. Sorun yaşayan var mı?
  • Ios 8den yazıyorum 7den daha iyi diyebilirim

• pilotcosmos kullanıcısına yanıt
    Twitter güncellemenizi kontrol etmenizi tavsiye ederim. Twitter bende sorunsuz. Ios 8 iphone 4s 16gb saygılar

• bazen ufak tefek teklemeler oluyor ama ios7 ilk çıktığında optimizasyon daha kötüydü adamlar güzel bir sürüm çıkarmışlar o kadar eski bir sistem olmasına rağmen. hocam birde şu Türkçe dikte olayı bizde yok mu?

edit: siriyi açınca geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fantastik74 -- 18 Eylül 2014; 9:13:34 >
  • Bu akşam telefonu itunes üzerinden update edicem. youtube karşılaştırmalarda ve burada okuduklarıma göre ios7 den biraz daha hızlı çalışıyor gibi geldi bana.

• Bende IOS8'i yuklemis bulunmaktayim. Telefon daha onceki arkadaslarin mesajlarinda belirttigi gibi sadece 10dk biraz yavasladi ve daha sonra kapatip actim ve 7.1.2 gibi kullanmaya devam ediyorum. Ben sahsen hicbir yavaslama hissetmedim ama bu kisiden kisiye degisirmi belki degisir. Ve bu sekilde kullanmaya devam edicem. Turkce dikte olayi guzel olmus gayet basarili. Bir de Turkce swype klavye gelse guzel olacak. Kisacasi ben memnunum IOS 8 kullanmaya devam...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ToLGaHaN-

Herkeze Şimiden hayırlı uğurlu olsun :) İlk fotolar geliyor İphone 4s
     *İphone 4s ( İos 8.1.3 ) Ana Konu *İphone 4s ( İos 8.1.3 ) Ana Konu *İphone 4s ( İos 8.1.3 ) Ana Konu *İphone 4s ( İos 8.1.3 ) Ana Konu

Hocam normalde bildirim merkezinde 3 parça olmuyor mu?

Kendin mi yaptın yoksa güncellemeyle mi böyle geldi?
  • 4s'de 3g kapatılınıyor mu? Ayrıca telefon tuş kilidindeyken biri bizi aradığında reddet butonu ekrana geliyor mu? Ios7'de kilit tuşuna çift basmak gerekiyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1ht1baron -- 18 Eylül 2014; 9:47:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ht1baron

4s'de 3g kapatılınıyor mu? Ayrıca telefon tuş kilidindeyken biri bizi aradığında reddet butonu ekrana geliyor mu? Ios7'de kilit tuşuna çift basmak gerekiyordu.

Bunlara ilave olarak gelen aramada, arayan kişinin resmi tam ekran olarak çıkıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FastAttack

Twitter güncellemenizi kontrol etmenizi tavsiye ederim. Twitter bende sorunsuz. Ios 8 iphone 4s 16gb saygılar

Yetkilendirme hatasıymış. Telefonu hesabıma kaydetdip açabildim. Cevap için teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Porthos.

Herkesin merak ettiği tek soru bence, iPhone4'ün iOS7de düştüğü duruma, iPhone4s iOS8 de düşecek mi?

O da soru mu tabiki de 4 ün düştüğü duruma düşecek.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.