Şimdi Ara

AEG Lavamat L87494EFL - Electrolux EWF1286LEW

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
1.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumu bir süredir takip ediyorum. İyiki varsınız. Değerli yorumlarınızdan yola çıkarak bu iki ürün arasında kaldım.

İkisininde F/P ürünü olduğunu düşünüyorum. İkisinde de Bosch ve Siemens'in pahalı modellerinde dahi olmayan buharla tazeleme özelliği var. Su jetinin olması en büyük avantajı. Tasarım olarak da güzeller. Ancak servis ağının yaygın olmaması en büyük ve önemli dezavantajı. Önemli olan sizi servisle uğraştırmayacak makine olmaları ama minimum 10 yıl kullanacağınız için servis yine de önem arzediyor. Bulunduğum ilde AEG/Elektrolux servisi var, buna güvenip bunlardan birini alabilir miyim. Siz olsanız hangisini alırsınız?

AEG Lavamat L87494EFL mi? Electrolux EWF1286LEW mi?

İkinci olarak; ilgilenecek olan arkadaşlardan Bosch veya Siemens'in modellerinden de tavsiye almak istiyorum. Bu makinelerin iyi modelleri nedense daha pahalı. Bu iki ürün dışında Bosch WAS24765TR özellik olarak güzel duruyor.

Anneme alacağız. Onun gönlü Bosch'tan yana ama hesaplı modellerine bakıyor. Benim de forumdan anladığım kadarıyla Bosch'un iyi modelleri Home Professional den başlıyor. Gönlü olsun istiyorum. Çabam bu yüzden. Bütçe 1800ü geçmese iyi olur. Yardımcı olursanız çok sevinirim. (Candoğan bey sizin yorumunuzu özellikle merak ediyorum.)

Saygılar..

@candogan62

• Bu iki modelde işini görür.aeg daha basit bir kullanımı var bence.simens ve bosch içinse bence gerek yok..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hikmetim H kullanıcısına yanıt
    Bulunduğum şehirde bu ürünlerin satıldığı bir mağaza olmadıgı için sadece internet araştırması ile fikir edinebiliyoruz. İlginiz için teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Electroluxun incelemesini forumda yapmistim bakabilirsiniz gormediyseniz eger.

• Bazı yorumlarınızı gördüm ama incelemenizi bulamadım. 1286 da panel Türkçe mi. İngilizce diyenler de var. Siz kullanıyorsunuz galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: never_ever19

Bazı yorumlarınızı gördüm ama incelemenizi bulamadım. 1286 da panel Türkçe mi. İngilizce diyenler de var. Siz kullanıyorsunuz galiba.

http://forum.donanimhaber.com/m_96931724/tm.htm
  • İlginiz için tşk ederim Sn hardcrss. Elektrolux 1286 hk. daha fazla bilgi sahibi oldum sayenizde. AEG 87494 hakkında çok fazla bilgi yok, sanırım kullananda çok çok az. Tercihim sizin makineniz olacak galiba.

Serdar Bey sanki sizden almazsam önermeyecek gibisiniz. Siz de saolun:)

• Can Bey herkes size soruyor farkındayım ama şuna da bi el atsanız:) Kararsız kaldık.
  • Ben AEG'yi öncelikli tercih ederdim.

AEG'de fazladan %30 tasarruflu, 1400 devirli.

Ek olarak anti alerji, 20dk 3kg programları var.

Kalitede bir fark yok zaten.

Sıkma devri önemliyse AEG'yi, değilse Electrolux'ü alın.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Yanıtınız için teşekkür ederim Can Bey. Normalde aklımızda bile olmayan markalardı.Sizlerin sayesinde bir çok kişinin parası haketmeyen bir ürüne gitmemiş oluyor. Özellikle sizin düşüncenizi merak etmiştim. Çünkü AEG 87494 diğeri kadar çok yorumlanmamış.Dolayısıyla daha az talep görmüş de diyebiliriz.Beni düşündüren buydu. Bir de AEG de tıkırdama sesi diyenler çok. Bu kronik bir sorun mu bilemedim.

Söyledikleriniz dışında;
    Elektrolux 1286 da dokunmatik tuşlar daha şık duruyor.
    AEG 87494 ise 51db ile daha avantajlı. Elektrolux 1286 ise 56db. Bu da 2-3 kat fazla ses demek.

Devir çok önemli değil.Bundan önceki makine 1000 devirdi. Annem memnundu. Söylediğiniz fazlalıklar haricinde diğer esaslı özellikler hemen hemen aynı mı peki? AEGnin broşürü yok sitesinde.
  • quote:

Yanıtınız için teşekkür ederim Can Bey. Normalde aklımızda bile olmayan markalardı.Sizlerin sayesinde bir çok kişinin parası haketmeyen bir ürüne gitmemiş oluyor. Özellikle sizin düşüncenizi merak etmiştim. Çünkü AEG 87494 diğeri kadar çok yorumlanmamış.Dolayısıyla daha az talep görmüş de diyebiliriz.Beni düşündüren buydu. Bir de AEG de tıkırdama sesi diyenler çok. Bu kronik bir sorun mu bilemedim.

Söyledikleriniz dışında;
    Elektrolux 1286 da dokunmatik tuşlar daha şık duruyor.
    AEG 87494 ise 51db ile daha avantajlı. Elektrolux 1286 ise 56db. Bu da 2-3 kat fazla ses demek.

Devir çok önemli değil.Bundan önceki makine 1000 devirdi. Annem memnundu. Söylediğiniz fazlalıklar haricinde diğer esaslı özellikler hemen hemen aynı mı peki? AEGnin broşürü yok sitesinde.

1286ninda yikama sesi 51 desibel. 56 desibel degil.

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    İnternet sitesinde 56 desibel yazıyordu. Makineyi göremediğim için oraya göre söyledim. Herhalde makine üzerinde yazan doğrudur.

Link:http://www.electrolux.com.tr/LocalFiles/Turkey_turkish/Brochure_pdf/Electrolux_2013.pdf

Anladığım kadarıyla siz makinenizden cok memnunsunuz. Diğer makineyi kullanan birini görmedim forumda ama.Hangisini alırsak alalım memnun kalacağız kanaatimce. Can Bey'e göre iki makine esasen aynı, özellik olarak AEG üstünmüş. Hala kararsız olsam da, özellik ve fiyat farkını da gözetip birini alacağız artık. İlginiz için teşekkür ederim.

• quote:

İnternet sitesinde 56 desibel yazıyordu. Makineyi göremediğim için oraya göre söyledim. Herhalde makine üzerinde yazan doğrudur.

Link:http://www.electrolux.com.tr/LocalFiles/Turkey_turkish/Brochure_pdf/Electrolux_2013.pdf

Anladığım kadarıyla siz makinenizden cok memnunsunuz. Diğer makineyi kullanan birini görmedim forumda ama.Hangisini alırsak alalım memnun kalacağız kanaatimce. Can Bey'e göre iki makine esasen aynı, özellik olarak AEG üstünmüş. Hala kararsız olsam da, özellik ve fiyat farkını da gözetip birini alacağız artık. İlginiz için teşekkür ederim.

pdf deki değer eski.

internet sitesinde de 51 desibel yazıyor.

Burada teshir mağazası olmadıgı için az önce Elektrolux AEG servisine ugradım. Benden alırsanız şöyle internetten alırsanız böyle diyor. Brosurde 1500 yazıyor bana 1650 fiyat verdi 1286 için. Şimdi 1286 alsam arıza durumunda bunlarla muhatap olacağım. İnternetten aldım ürün kusurlu cıktı o zmn servis yerine aldıgım yerle mi görüşmem gerekiyor peki. Siz nereden aldınız

• quote:

Burada teshir mağazası olmadıgı için az önce Elektrolux AEG servisine ugradım. Benden alırsanız şöyle internetten alırsanız böyle diyor. Brosurde 1500 yazıyor bana 1650 fiyat verdi 1286 için. Şimdi 1286 alsam arıza durumunda bunlarla muhatap olacağım. İnternetten aldım ürün kusurlu cıktı o zmn servis yerine aldıgım yerle mi görüşmem gerekiyor peki. Siz nereden aldınız

ürün kargoyla geldiğinde kusurluysa, gözle görülür hasarı varsa rapor tutturursunuz ürün alıcıya geri döner.
    eğer cihazı servis kurarken sorununu farkederse, rapor tutturursunuz, ya servis onarır, yada yenisini verir, o kendi inisiyatifine kalmış artık.

6 taksit 1430 liraya internetten satın aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 19 Eylül 2014; 19:24:13 >
    Bende sizin gibi düşünüyorum. Bosch servisinden bir tanıdıkla konusmuş annem burdaki servis için hiç iyi seyler söylememiş o da. Boscha bakalım diyor şimdide:) İşte servisin markaya etkisi.

• Merhaba arkadaşlar, foruma yazı yazmasam da forumun çeşitli konularını yaklaşık 2 senedir sürekli takip ediyorum. Eşinle beraber öğrencilik yıllarında aldığımız ve 5 yıllık evliliğimiz süresince kullandığumız arçelik ef5060t model makinemiz artık miadını doldurdu. Yerine ivedelikle bir çamaşır makinesi almamız gerekiyor zira siyah nevresim takımı makine içinde(yıkanmadan ama ıslak bir şekilde) kaldı. Forumdaki genel yorumlardan ve Candoğan beyin yazılarından çıkardığım yorumlar ve bütçemiz doğrultusunda aeg l89495fl(yanlış bilmiyorsa 68lt tambur)-l87494efl(66lt)ve daha ekonomik olan aeg75280(66lt)electrolux1286 (66lt)modelleri arasında sıkışıp kaldık. Dün Tam AEG L89495Fl Almaya karar vermiştim ki, aeg'yi arayıp makine hakkında detaylı bilgi alayım dedim. müşteri hizmetleriyle görüşmem sırasında bu makinenin 2014 model olduğunu fakat artık Türkiye ye getirilmeyeceğini öğrendim. doğrusu 2014 model ve bu kadar enerji sarfiyatlı ve öko sistemli bir makineyi neden Türkiye'ye gelişi durdurulmuş anlamış değilim. müşteri hizmetlerine durumu sorduğumda bana fiyat/performans ve pazarlama stratejileri hakkında değişik şeyler söylemeye başladı.
    benim de dolayısıyla kafam çok karıştı. (acaba makine de fabrikasyon bir hata veya bunun gibi bir arıza mı var diye düşündüm.)
    şimdi ise kararsızlığımız sürüyor. yardımcı olabileceklere şimdiden çok teşekkürler.. ii geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SawasHH -- 20 Eylül 2014; 0:43:46 >

• SawasHH S kullanıcısına yanıt
    Benim tecrübeyle sabit düşüncem; AEG/Elektrolux grubunun makineleriyle servis hizmeti arasında ters orantı olduğu yönünde. Yani makineler iyi ama servis olayı kötü. Aslında önemli olan da makinenin kalitesi. Büyük şehirde yaşıyosan (servis ağı yaygın olabilir) tercih edebilirsin. Ya da Bosch/Siemens ürünlerini düşünebilirsin.

Suan sizinle aynı durumdayım:)

• Arkadaşlar herkese merhabalar.

Çamaşır makinesi piyasasında önemli değişiklikler var. LG, Samsung çok iddialı olmaya başladı. çamaşır yıkamada yeni teknolojiler uygulanıyor. 12 kg ye kadar yıkama kapasitesi arttı. Makine alacakların kafası çok karışık.

Ben de çamaşır makineleri ile ilgili çok ayrıntılı bir araştırma yaptım. kullanılan teknolojiler, makinelerin fiyatları, markaların değerlendirilmesi, servis ve sağlamlık gibi konuları ele aldım. çamaşır makinesi alacaklar için çok faydalı olacağını düşünüyorum.

saygılarımla.

http://esyatavsiyeleri.com/camasir-makinesi/

• quote:

Orijinalden alıntı: SawasHH

Merhaba arkadaşlar, foruma yazı yazmasam da forumun çeşitli konularını yaklaşık 2 senedir sürekli takip ediyorum. Eşinle beraber öğrencilik yıllarında aldığımız ve 5 yıllık evliliğimiz süresince kullandığumız arçelik ef5060t model makinemiz artık miadını doldurdu. Yerine ivedelikle bir çamaşır makinesi almamız gerekiyor zira siyah nevresim takımı makine içinde(yıkanmadan ama ıslak bir şekilde) kaldı. Forumdaki genel yorumlardan ve Candoğan beyin yazılarından çıkardığım yorumlar ve bütçemiz doğrultusunda aeg l89495fl(yanlış bilmiyorsa 68lt tambur)-l87494efl(66lt)ve daha ekonomik olan aeg75280(66lt)electrolux1286 (66lt)modelleri arasında sıkışıp kaldık. Dün Tam AEG L89495Fl Almaya karar vermiştim ki, aeg'yi arayıp makine hakkında detaylı bilgi alayım dedim. müşteri hizmetleriyle görüşmem sırasında bu makinenin 2014 model olduğunu fakat artık Türkiye ye getirilmeyeceğini öğrendim. doğrusu 2014 model ve bu kadar enerji sarfiyatlı ve öko sistemli bir makineyi neden Türkiye'ye gelişi durdurulmuş anlamış değilim. müşteri hizmetlerine durumu sorduğumda bana fiyat/performans ve pazarlama stratejileri hakkında değişik şeyler söylemeye başladı.
    benim de dolayısıyla kafam çok karıştı. (acaba makine de fabrikasyon bir hata veya bunun gibi bir arıza mı var diye düşündüm.)
    şimdi ise kararsızlığımız sürüyor. yardımcı olabileceklere şimdiden çok teşekkürler.. ii geceler.

Aldığın fiyatlarıda yazsan iyi olurdu,
    Neyse,
    Bahsettiğin aeg- electrolux ler den birini tercih et. Hata olmaz.
    Bizşm servisi kurulumda gordüm, işinin ehli biriydi. Daha sonra hiç ihtiyaç olmadı
    Belki lojal olarak bazı servisler kötü olabilir ama önemli olan makinenin kaliteli ve dayanıklı olması.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.