Şimdi Ara

GAMLARDAKI SORUNUM

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba oncelikle. 2 yildir gitara sahibim 4 ay cok iyi bi hocadan egitim aldim biraz kesik kesik oldu. Gitarimin calinmasiyla yaklasik 5 ay ara verdim okul felan derken cok calismaya firsatim olmadi. Benim sorum su olucak bunu anlatmislardi unuttugum icin soruyorum. Mesela bi arka plan muzigi actim dogaclamaya calisiyorum e minorde calanlari izledigimde ileri perdelere geciyor hatta klavyede geziniyor gamin disina mi cikiyorlar anlamiyorum yardimci olursaniz mutlu olurum anlamadiysaniz sorabilirsiniz burdayim tesekkurler simdiden :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayemrak -- 17 Eylül 2014; 18:11:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Herhangi bir gamı gitarın tüm klavyesinde çalabilirsin. Öğrendiğin gamı tüm şekilleriyle ezberlersen işin kolaylaşır.

GAMLARDAKI SORUNUM
  • İlahi Morluk kullanıcısına yanıt
    hocam ben bunu inceledim cok karısık geldi yok mudur bunun bi yöntemi basit yolu. gitarıma ciddi şekilde aşığım çalmayı istiyorum..
  • Yanlış anlamadıysam gamları ezberlemekte veya yerlerini bulmakta, devam ettirmekte zorluk çekiyorsun. Aslında minör ve majör gamlar için kolay bir yöntem var; Minör gamda örneğin mi minör gamında klavyenin herhangi bir yerinde mi notasından başlayarak
    1-3-4
    1-3-4
    1-3

Şeklinde gidebilirsin(bu sayılar parmak sayıları, yani mi üzerine 1. parmağını koyup sonrasında 3. parmağa ve 4. parmağa ardındanda alt tele geçiyorsun ve ikinci sıraya yazdığımı sonrada bir alt tele daha geçip üçüncü sıraya yazdığım parmak kombinasyonunu tamamlarsan bir gamı çalmış olursun, klavyenin sonuna kadar gidebilirsin bu kombinasyonla.)
    Birde alttaki iki sarımsız tele geçerken bir perde kaydırman lazım.

Majör gam için de;
    2-4
    1-2-4
    1-3-4
    kombinasyonu.

Buradan çok karışık oldu, anlamadın büyük ihtimalle o yüzden youtube'dan Selim Işık'ın gam derslerini izle sen

• Hocam sorunum tam olarak bu degil. Gamlari biliyorum hepsini. Mesela gamda basliyor adam e minorde 17 18inci perdelere kadar soloyu atiyor daha ilerlere gidiyor gamin disina nasil ciktigini anlamiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.