Şimdi Ara

TTNET KAYİT OLDUK İNTERNET ACİLMADİ YARDİM !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar ttnet ogrenci paketinden ev telefonu olmadan pttden ttnet e kayit olduk.
    Gecen hafta ptesi 66 tl civari bir fiyata 1 yillik sinirsiz 21 mb heralde net aldik.

Ptesi aksama birileri geldi eve modemi getirdiler ve kayit icin gerekli belgeleri doldurduk imzaladik.

Yarin da internet acilir ve modemi baglamaya biri gelir dediler.

Gecen hafta ptesiden beri bekletiyorlar.
    Kac kez musteri hiz ile gorustuk hep bekletiliyoruz.
    İnternet sistemden acilmamis beklemedeymis hattimiz.
    Gecen hafta 7 gun icinde acilir sonra ekip gelir modemi baglar vs dediler.
    Bugun 9 gun oldu ve pttye gittim.
    Burdan kontrol etmek icin hizmet no lazim dediler.
    Musteri hiz. Den ogrenirsen burdan kontrol ederiz dedi adam.
    Oraya da bir adami koymuslar biz net alirken gecen hafta orda baskasi vardi gitmis simdi ve yeni adam bir seyden anlamiyo bir ise yaramiyo.

Yine aradim mus.hiz. Ve hizmet numarami ogrenip pttye gidip ordaki gorevlinin kontrol etmesini bekleyecektik.

Musteri hiz. 2-15 gun icinde sistemde beklemede olan hattiniz acilir ve modem vs kurulum icin ekip gelir dedi.
    Pttden kontrol ettirmek icin gittimi soyledigimde hizmet no yu soylemediler cunku hizmet no yokmus sistemde acilmadigi icin hattimiz.

Once 1 haftaya acilir diyolardi simdi 2 haftaya acilir diyolar biktim artik bu internet acilmayacak mi bu nasil is ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Modemi takip denediniz mi? Belki açılmıştır. Kullanıcı adi ve şifrenizi biliyor musunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Modemi takip denediniz mi? Belki açılmıştır. Kullanıcı adi ve şifrenizi biliyor musunuz?

Yok bilmiyorum dediğiniz işlemi denedim ama kullanıcı adı şifre bilmedigimden bir anlamı olmadı. Modem takılı ama Wan yerıne taktım Lan1 yerıne de takarak denedım ama aynı. Musterı hızmetlerınden zaten sıstemde beklemedesınız ve hattınız açılmamıs ınternetınız acılmamıs dıyorlar. Bugun işte 2 hafta ıcınde acılır dedıler. Ona göre de modemı baglamaya ekıp gelır dedıler. Ben ınternetı acmalarının bu kadar sorunlu oldugunu bılsem hıc ttnetten almazdım ınternetı ne yapacagımı bılmıyorum. Öyle beklıyoruz işte 1 hafta geçti.
  • Pazartesi başvuruyu yaptım salı günü öğle satlerinde hat aktif oldu, yalın internet aldıysanız daha uzun sürüyor.

Ben telefon hattı üzerinden almıştım 24 saat içinde aktif olur demişlerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Pazartesi başvuruyu yaptım salı günü öğle satlerinde hat aktif oldu, yalın internet aldıysanız daha uzun sürüyor.

Ben telefon hattı üzerinden almıştım 24 saat içinde aktif olur demişlerdi.

Ev telefonu almadima pisman oldum zaten.İnterneti acmadilar hala bir haber de alamiyorum ona kiziyorum. Hic gelmeyecekler sanki biz musteri hiz. Aramasak 3 hafta sonra faturasi cikar bu netin net baglanmadi bile daha ne sacma is yapiyolar ya !

Biz takip etmek zorundayiz sanki.
    Net icin sozlesmeyi imzalatmayi biliyolar.
    Nasil neti acacaklar ne zaman belli deil.
    Modemi pcye taktim ama bilmiyorum ayarlari nasil yapilir lan 1-2-3-4 yeri var ve wan yeri var internet kablosunu takmaya yani wan bolumune mi lan1 e mi takiyoruz kabloyu bilmiyorum.

İnternet acinca modem sayfasina yonlendiriyor orda kullanici adi sifre soruyor onu da bilmiyorum.
    İnterneti 1 yil thahhutlu aldik ama bunlar ne zmn gelecek acacak bu neti anlamadim.

Bu yavaslikla bu interneti baglamayacaklar utanmasalar 1 yil gececek zaten.

Hic acilmadan kapattirasim var da iste parasini 1 yillik odememiz gerekir biliyorum.

• Ttneti bilen yardim etsin cok kafam bozuk ben de 1 hafta 2 hafta sabrederim 1 ay sabredemem interneti baglayacaklarsa baglasinlar artik. Pttde bir adam bizle gorustu aldik neti ve simdi gidince pttye o adami da bulamiyoruz 1 ay yokmus pttdeki gorevliler oraya bir adam koymuslar ne zmn gitsem mus. Hiz. Ara diyor bir ise yaradigi yok.

Ttnetin bayisi var burda onlar da ptt ile baglantiliymis yarin oraya gidip anlatcam pttden aldik ama kimse ilgilenmiyor dicem.

İnterneti 1 hafta gecti acmadilar biz bu interneti yaslandigimizda kullanmaya mi aldik ??

O kadar nefret ettim ki yemin ediyorum param olsun 1 yillik ucreti pesin odeyip 1 gun kullanmadan kapattirip hepsine saydirasim var.

Ttnet nasil boyle olmus anlamiyorum.
    İnternet aliyoruz adamlar neti acmiyor ya ciddi ciddi neti acmiyolar
    1 hafta gecti interneti Abd den baglasan ordan getirtirsin. Ne yapilacak bilmiyorum.
    Bu isi hizlandirmanin bir yolunu bulmak lazim acil yoksa cildiricam.

• o paketi alan internete giremiyor 1 ay diyim ben iptal ettirdim. uydunet aldim kablo olmadi vs tekrar ttnete donicem gibi fakat kampanyasiz gidip uye olacagim. ya cok yakindan takip et gidip. yada git iptal et bastan yoksa basin yanabilir.
  • Henüz çok kısa bir süre geçmiş, iptal ettirebilirsiniz. Kalan ayların ücretini alamazlar merak etmeyin. Ama en doğru bilgiyi Türk Telekom'dan alırsınız. Yani Ptt ile ya da Ttnet ofisleri ile uğraşmayın.

Bunun dışında siz dsl mi aldınız yoksa fiber mi aldınız? Size verilen modemin marka modeli nedir? Dsl'de bildiğiniz telefon kablosu modemin arkasındaki telefon/line/dsl yazan yuvaya takılır. Lan yazanlar bilgisayar bağlantıları için, Wan ise fiberoptik bağlantılarda (ethernet üstünden) kullanılıyor. 192.168.1.1 gibi bir adresten modemin arayüzüne yönleniyorsunuz, bu sayfaya girişte sorduğu kullanıcı adı ve şifre sadece modeme aittir, yani internete bağlanmak için kullanılan şifreden farklı.

Modem kurulumunu kullanım kılavuzundan siz de yaparsınız, çok basit bir şey. Hattın açılmamış olması ile ilgili de dediğim gibi mutlaka Türk Telekom müdürlüğüne gidin, acilen ilgilensinler, yoksa sözleşmemi feshediyorum dersiniz.

• Aynı sorun bende de var bi bok yaptıkları yok şerefsizlerin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.