Şimdi Ara

USB-TV-AMFİ BAĞLANTISINDA 5.1 ALAMIYORUM SADECE STEREO GELİYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim gibi birçok kişi artık harddiski led tv ye bağlayıp filmleri o şekilde izliyor. Tv ye pioneer vsx-321 amfi bağlı. ses aktarımında ve bağlantılarda hiç bir sorun yok. ancak tam çözemediğim konu şu. tv den amfiye sesler stereo mu gidiyor? çünkü indirdiğim 5.1 olan filmler amfiye stereo olarak aktarılıyor. bende mecburen amfiyi ext. stereo moduna getirip sesi arka hoparlörlere dağıtıyorum. optik kablo ile bağlantı yaptım tv den amfiye. onda da bi değişiklik olmadı. bende şöyle bir çözüm düşünüyorum. acaba ne kadar doğru. eve birtane samsung bluray alacağım. şu anda piyasada 150 tlye satılan modeli. harddiski bluray oynatıcıya, bluray oynatıcıyıda amfiye takıp sesleri 5.1 almaya çalışacağım. acaba bluray oynatıcı doğru bir şekilde sesleri çözer mi. bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

• s.memo S kullanıcısına yanıt
    Sorun Tv'den kaynaklı olabilir. Çünkü bendeki Sony TV usb'den oynattğım filmlerde dts sesleri 5.1 olarak iletemiyor, sadece 2 kanal olarak iletebiliyor. Ama dolby'leri 5.1 olarak iletebiliyor. Sanırım lisans anlaşmaların dolayı bu şekilde. Sizde de benzer bir durum olabilir.

Dediğiniz bir media oynatıcı yada bluray playerı hdmi ile AVR'ye bağlayarak tüm sesleri aktarabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yukarıda yazıldığı gibi bluray veya medya oynatıcı gerekli ses çıkışlarına sahipse tüm sesleri alırsınız.

• Bu lisans sorunu acaba Bluray oynaticilarda da gecerlimi.bilen arkadaş varsa lütfen yardımcı olsun.

Bluray player'da böyle bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Zaten hdmi ile bütün ses formatlarını iletebiliyorsunuz.

• Bu arada evde SAMSUNG 40F6800 modeli var ve kullanım klavuzuna tekrar baktım lisanslarla ilgili ve tv nin DTS 5.1 i desteklediğini gördüm. 5.1 DTS filmi USB den çalıştırdığımda AMFİ den PURE DIRECT diyorum ve malesef stereo ses alıyorum. Çözemedim gitti valla. Yönlendirin beni arkadaşlar. Yada indirdiğim filmler ne olsun? .mkv uzantılı en az 10 gb lık filmler mi? Hatta tv yi optikten amfiye bağladım artık ses için. ama nafile. yardıııım.
    Filmlerin 5.1 sesli olduğuna emin misiniz? Eğer filmler 5.1 ise tv'nizin ses çıkış formatını passthrough yapacak şekilde ayarlamalısınız. Ablamlardaki Philips'de spdif raw diye geçiyordu. Samsung'ta da benzer bir seçenek vardır. Eğer bulamazsanız da Tv'nin ses ayarları kısmının fotolarını çekip ekleyin. Oradan hangi seçimleri yapabileceğinize bakalım.

• turuncu55 hay Allah razı olsun senden. Ses ayarlarından hallettim. Ses çıkış ayarı PCM deymiş. Halbu ki filmi açtığımda PCM den başka DTS ya da Dolby Digital seçenekleri ile karşılaşıyorsun. Hangisi açıksa onu seçiyorsun. Çok teşekkür ederim. Boş yere Blu Ray almaktan kurtardın beni.
    Önemli değil efendim, sorununuzun çözülmesine sevindim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.